Listopad 2018

Trochu romantiky

Včera v 17:06 BJD
Dneska byl nejspíš jeden z posledních krásných podzimních dnů - tak jsem mazala fotit. Už cca dva nebo tři roky se chystám vyfotit panenky na zlatém listí z jinanů. Jenomže než jsem se k tomu v minulosti dokopala, tak mi do listí napršelo a šlus.
Dneska se zadařilo a vy budete mít romantický minipříběh. :-)

Tohle je Írïme. Vylákalo ji podzimní sluníčko.


Toto je rovněž ona, snažila jsem nad ní sypat listí, jenomže v jedné ruce foťák, jen druhou volnou a sypající. Navíc jsem nabírala do hrstičky velice opatrně, protože mě varoval přítomný smrádek z psího hovínka či několika. Sypání se tudíž zachytit nezadařilo.


Max: Holka bláznivá, co tu jančíš polonahá????
I: Já nejančím, já tančím!
M: Chceš si uhnat zápal plic? Kde máš boty, ženská ???
I: Nechci si nic uhnat a nechci boty. Já si hraju, že jsem víla a víly netančí v botách.
M: Ježíšku na křížku, kam jsem se to dostal? Je v týhle partě vůbec někdo normální? Víla jo? Bosá! Praštěná!


M: Koukej si natáhnout moji bundu.
I. Ale...
M: Žádný ale!


M: Samozřejmě, nohy jak kusy ledu. Do bot a hned!


M: Tak pojď do tepla, ty splašená vílo! Zabalíš se do deky a dáme si svařák!


Pro mne za mne a může začít pršet!Tak!

Fashionistas 2

Neděle v 10:28
Jak tak koukám, i kdž mám vůči Fashionistas určité výhrady, nějak se mi namnožily. Samozřejmě hromada je hromada a musí se vhodně doplňovat.
Dneska tu budou dívčiny z nějakého důvodu "přetělené". Důvody mohou být tři: Buď jsem tělo nevydejchala, nebo jsem měla zrovinka po ruce jiné tělo, nebo jsem koupila jen hlavičku.
Tělíčka používám přednostně od panenek Liv. Na dražší nemám a MTM prostě nesnáším. Když se o nich začínalo mluvit, všichni na ně nadávali, teď je to obrovská móda a kdo nemá MTM jakoby nebyl. Pro mne jsou ta těla moc drobná a panenka s větší hlavou na něm vypadá podivně (napsala bych tak trochu skřetoidně, ale nechci nikoho urazit, nemám patent na rozum a každému se líbí něco jiného). A starší tělíčka - např. belly buton (píše se to tak????) neodpovídají barevně.
Moje panenky nemusí mít zrovna "kloubíky", stačí mi "klikací kolínka", abych je mohla event. hezky posadit.

Dnešni první Fashionistas je starší, čili bez čísla. Je to tuším Skipper, ale jistě to nevím, protože tváře neeřeším. U mne má každá panenka svoje jméno a jestli je Mbili, Mackie či něco jiného je mi lautr šumák. Prostě nejsem sběratelka a nikdy nebudu.Č. 65

Tuhle jsem moc chtěla a Nikky mi ji sehnala, přetělenou na petit těle. Takže čtvrtý důvod přetělení, ale v tom jsem nevinně. Původní má jenom náušnice.


A pak jsem někde sehnala druhou - na původním těle, pro změnu nahatou Jakož i bez náušnic. Tak mám ségry. Tahle přetělená není, ale dala jsem ji sem taky.


Č: 48
Růžová baculka - tam byl problém to tělo. Já to poněkud neforemné zkousnu leda u černošky (některé), ale tohle bylo pro mne prostě příliš. A zase, nechci nikomu zhnusít jeho panenky! Každá máme jiný vkus!


Č: 44
Tahle byla na vysokém těle, které se mi hodilo k jiné hlavičce (ne Fashionistas).


Č: 29
U zrzky velká hlava, takže šla na tělo od větší panenky.


Č: 33
Tahle je už taky na Liv těle, jen fotka je staršího data, takže ještě původní.


Č: 25
Tuhle hlavičku jsem vyhrála v aukci a netušila jsem, že už panenku vlastně mám komplet originál. Až když jsem ji zařazovala koukám, že jsou si holky podobné. Bodejť by nebyly. Popletly mě rozčesané vlasy. Navíc musím říci, že mi sháňka po barevně odpovídajícím těle dala docela zabrat. Co se dá dělat, další ségry fakt nechci, takže ta origo půjde do světa. :-)


Další nálož bude možná ještě na konci měsíce. Podle toho, kdy mi dorazí "přírůstky", které dostanu pod stromeček. Když nebudou včas, musím si nechat ty, co už jsou v "dárkové" skříni. (Dostala jsem totiž od syna peníze na nákup panenek, tak si jich pár pod stromeček prostě nechat musím.)

Letos naposled (doufám)

7. listopadu 2018 v 14:10 Přírůstky a novinky
Nenechte se rozhodit rozdílem mezi nadpisem a názvem rubriky. Naposled jsme byli na hroudě a přírůstek taky bude.
Když už je tenhleten podzim, naplánovala jsem si podzimní focení. Představte si - mlha, z mlhy se vynoří tmavý kůň, odchytí ho tmavý krasavec, osedlá, nasedne a odjede do mlhy.
Tady máte toho oře.


Samozřejmě žádná mlha se nekonala. Takže jsem koně ani neodstrojovala, zbytečná práce. A přírůstek normálně přijíždí. Sice fešák, ale ta chuť to není.


Ale pěknej to zase je, to jo. Připutoval nahatej, košili má ze zásob, gatě vlastnoruční výroba. Moje. Ještě to chce nějakou pěknou kérku, na tom zapracuju.


Tady ho máte z profilu. Má parádní dredy, jen mám obavu, že dlouho nevydrží. Rozmotávají se od konců a nemám nervy na to, abych konce zatavila. Tak to nechám osodu.


Obvyklý a mnou oblíbený portrét. Chlapec dostal jméno Xan Molineux - to jméno jsem šlohla z jedné knížky. Je původem z Egypta, francouzské příjmení je následek dřívějšího koloniálního systému. A bude z něj akrobat, když už má ty "kloubíky".
(Mimochodem Xan se původně měla jmenovat Lara Crowt, kterou nabízím na bazárku. Když zůstane doma, bude to Ziva.)


Váš nový kamarád odjíždí. Já musím ještě poděkovat Míše, která mi ho sehnala. :-)


A ten podzim mě fakt namíchl. Jen se podívejte, i ti tažní ptáci jsou tak zblblí, že letí na sever místo na jih. Fakt - na hroudě vím naprosto přesně, kde je sever a kde je jih. (Vůbec netuším, co je to za ptáky. Tipla bych si na nějaké husy, ale které neodhadnu. Máme jich na území povícero druhů. Každopádně to nejsou ty, co při letu hlasitě řvou.)


Střelba kuší ku ptáku

4. listopadu 2018 v 7:11 Kdo jsem já a o všem možném
29. 10. se konaly v Českém Brodě Svatováclavské slavnosti a u té příležitosti i různorodá klání. V jednom z nich - střelbě z přesné repliky historické kuše - měla naše rodina úctyhodné zastoupení.
A jelikož tady svou rodinu nijak moc neprezentuju a nemohla jsem vás tudíž docela otrávit, dám sem pár fotek z této barvité podívané.

Nástup - spíš poklek všech borců.


Ten hezčí (vpravo) je náš.


Ještě jedna fotka, protože je povedená. (Ale bohužel není moje. Ta fotka.)


Šup na stanoviště!


Nabito.


Zacílit!


A tohle je terč. Jak tak koukám do středu netrefil nikdo.


Na stupních vítězů! Každý má kousek terče na památku.


Nakonec můj stříbrný soutěžící se spokojeným úsměvem.


Příběh končí a nad vás moc nenudil. Já jsem momentálně na hroudě, tak jsem vám tu chtěla nechat upomínku. :-)

Resinové xichtění

1. listopadu 2018 v 14:41 BJD
VKLÁDÁM ZNOVU. A JESTLI SE TO ZASE POŠMOULÍ, SBOHEM BLOGU!

Jelikož se mi namnožily dotazy kolik že těch BJD vlastně mám, udělala jsem takový malý přehled. Taky se mi ta resinová cháska poněkud namnožila, však to znáte, prostě hromadím. Teď vám ukážu všechny svoje miláčky ve skupinách, do kterých se tak nějak zařadili, pod jmény, která jsem jim dala. Skupiny jsem dělala ve Wordu a pak z toho obrázky - fotoshop nemám a ani bych s ním neuměla zacházet. Pokud by ho tedy můj staroušek kompíček vůbec rozhejbal.

První skupinka jsou moje mrňata. Užiju si s nima spoustu legrace. Jak vidíte, nevychytala jsem wordovskou opravu pravopisu, ale další obrázky už tyhle vady nemají.Všechny ostatní panenky jsou MSD, tzn kolem 40 cm až do 45 cm. Jen Uršulka a Leontýnka mají 34 cm.
Další skupinka je moje "venkovní" parta. Tedy moji nejlepší kámoši, kteří se mnou pravidelně absolvují výlety na hroudu a starají se, abych se tam nenudila. Každý rok se složení party trochu měnilo, ale tohle už je zdá se definitivní verze.
Uršulka a Leontýnka jsou jaksi navíc, Uli se prostě přilepila na šosy bráškovi Benďovi a Leontýnka je její jediná kamarádka, tak musí s sebou ať chce nebo nechce.


Druhá venkovní parta je druhá jen proto, že se mi obě dvě naráz nevejdou do zavazadla. S tím, že Írímë s náma vlastmě ven nejezdí, protože má přenádherný faceup, který bych neradal poničila. Ale venku se fotí, takže jsem ji sem taky zařadila.
Malá Chilli jezdí s bráškou Šimonem.

Další moji oblíbenci - těm říkám pracovně "kavárenští povaleči". Ne, že by vymetali kavárny, ale rozhodně nemusí přírodu. Je tu celá moje rocková kapela, včetně zpěvačky Elvíry a dvě jejich velké fanynky.


Další fotky jsem dala do skupinky nazvané "solitéry". Kamarádí se všemi, ale vlastně nepatří do žádné party. Jak tak na to koukám, jsou tu vlastně skoro samí zrzaví - tedy až na Justýnku a Tamsin.


Poslední tři panenky jsou moje omyly. Koupila jsem je na FB bazárcích. A znovu jsem se přesvědčila, že nakupovat podle fotografií bych fakt neměla.
Hynečka jsem zkusila nabídnout k prodeji, ale nikdo ho nechtěl. Je k nám moc velký. Co se dá dělat, zůstane u nás.
I Filoménka je mezi ostatními jako obryňka. Ale zatím taky zůstane, protože ta její držtička je prostě k sežrání.
Robin na fotkách vypadá jako drobeček, ale ve společnosti druhých prostě nemá ty správné míry. Ale už jsem mu našla nový domov, kde zůstane "na věčné časy".


Tak a to jse všechno. Schválně jsem sem nedala typy jednotlivých panenek, ani nepíšu, která je legitimní a který nikoliv. Mně je to osobně šumák. Žádného umělce jsem neošidila, protože kdybych neposbírala ty svoje nelegitimní po bazárcích, tak bych je prostě neměla, protože bych si je nemohla dovolit. Tak si kupuju panenky, které se mi líbí a šlus.
A můj největší béjédéčkový sen???? Nutně potřebuju MSD černouška. Kluka, aby měla Tamsin kamaráda. No, nemusel by být úplně černý, jsem skromné děvče, ale hodně tmavý, tmavší než Kim. Mohla bych si objednat u Panenek, Lenka je zlatá a zařídila by mi to. Jenomže jejich kluci nejsou ani jeden typ na černouška, ty lehce zdvižené nosíky... Prostě sen je sen