Srpen 2018

Moje Kirušky

29. srpna 2018 v 14:38 Galerie panenek
Abych snížila srpnový deficit článků, hodím sem přehled svých panenek s tváří Kira. Mezi námi, je to jediný typ, který poznám. Kecam, ještě poznám tvář Kayla/Lea a Christie (v těch malinko plavu a občas se spletu), ale ty budou zase jindy. Jinak je mi to úplně šumák, tak mě nebijte. Ke Kiruškám mám vztah přímo sentimentální, protože naše úplně první černovláska a pak moje vlastní první panenka Barbie měly právě tuhle tvář.
Některé dokonce vím co jsou zač, u některých vůbec netuším a třeba mi poradíte. Když ne, tak to vůbec nevadí, anžto ani to neřeším. Prostě u nás to jde tak: líbí - nelíbí. A šlus!
První dvě Kirušky jsem ještě nepředstavila, podrobnosti o nich najdete v zářijových přírůstcích a novinkách.

Tropical Mico z roku 1985


U téhle netuším, bude tu ještě jedna stejná. Původně měla plavky. Takové do oranžova s třpytkami.


Tohle je ta samá plavková, zatím se mi ji nepodařilo nikde najít. A fakt jsem se snažila.


Peruvian Barbie (kdyby to náhodou Kira nebyla, tak jsem se spletla, no)


Sun Sensation moje první vlastní Barbuška


Hawaiian Fun naše úplně první tmavovláska. Dostala jméno Felina podle písničky o Felině z El Paso. Od té doby jsou u nás všechny Kirušky z Mexika.


O téhle taky nic netuším. Jen to, že má asi ustřižené vlasy. Ale v tom jsem nevinně, už jsem ji takhle dostala. Nejspíš představovala některou orientální krásku.


All American (jak tak koukám, ztratila při focení střevíček, někam zapadl a už jsem ho nenašla, anžto ho mám v pytlíčku s lichými botičkami)


Většina našich Kirušek pochází z OD Kotva, z dob, kdy se tam ještě daly sehnat krásné Barbušky. To už je dávno. Plačící

Srpnové přírůstky

26. srpna 2018 v 11:11 Přírůstky a novinky
Tedy vzhledem k tomu, že jsem si cca před rokem dala stop na Barbušky, jsou poslední měsíce víc než výživné, co se přírůstků týká.
Dneska to bude samá čekuláda! Máte rádi čekuládu??? Já strašně!
První tři jsem si přinesla od přítelkyně Mariny. Jen to množství nějak nestíhám zařazovat. Takže u nich ještě netuším, jestli nakonec třeba nebudou sestry.

Každopádně tohle je Andry Boraha, nejspíš z Madagaskaru.


A jelikož mi sirotčinec praská ve švech, dostala tříletou Kyori.


Druhá z trojice dostala jméno Toliara.


Kromě jména obdržela čtyřletou dcerušlu jménem Ziva.


Poslední je Nirina. U té je alespoň jasné, že je jí sedmnáct a studuje na našem lyceu.


Tomu háru nešlo odolat. Na krku má Nirina nějaké nálepky, nevím, jestli origo nebo co.


Ta krásná hlavička z facebookového bazárku má konečně tělo. Byla to fuška. Koupila jsem kvůli ní jednu Fashionistas, jednu Flávas, sundavala hlavičky, prohazovala tělíčka, nakonec dostala tělo od Teen Skipper Baby sitting.
Jmenuje se Syringha.


Hlavička je prostě nádherná, s červeným melírem, musela k nám.


Další černá dívčina se jmenuje Moana. I jí je sedmnáct a je studentka. Její historie je následující: už ani nevím jak se to stalo, ale měla jsem nevyužité jedno snědé tělo od panenky Liv. A žádná hlavička k němu barevně nepasovala. Přece neprodám kloubové tělo, to dá rozum. Nakonec jsem došla k tomu, že budu nutně potřebovat tmavou tábornici. Jenže sehnat ji! Naštěstí mám spoustu prima kámošek!


Jelikož mě docela štvaly vlasy - každý pramen jinak dlouhý, rozhodla jsem se pro afro. Nepovedlo se, ale stejně se mi výsledek zamlouvá víc, než původní stav.


Ještě proč se nepovedlo. Už jsem hrozně dlouho žádné vlasy nanatáčela a umotala jsem moc silné prameny. Takže místo afra máme lokny.


Poslední černá holčina se ke mně dostala zase kvůlivá tělu pro Syringhu. S touhle byla smůla smůlovatá, při snímání hlavy se mi rozlomil krk. Nakonec to bylo všechno zbytečné, vrátila jsem hlavu zpět. Krk drží, později to zamaluju.
Jde o panenku Flávas, jmenuje se Takara Gigs, je jí 16, pochází z Belize a studuje na lyceu.


A jelikož mám teď dvě Flávas se stejným obličejem, jsou to co? Ségry samozřejmě. Ta vyšší - Tika - má tělo od černé Fashionistas.


Kromě tábornice a Flávasky vůbec netuším o jaké panenky jde, takže doufám, že se to od vás dozvím! To nění ironie, opravdu budu za určení vděčná!

S panenkami do ZOO

16. srpna 2018 v 16:47 Všehochuť
POSLEDNÍ ŘÍPOMÍNKA LETNÍ SOUTĚŽE s názvem I U NÁS JE KRÁSNĚ!!

Abych vám ještě jednou připomenula soutěž na mém blogu, zaběhla jsem s vnučkou do zoologické zahrady v Praze-Troji. Tudíž jsem spojila užitečné s příjemným. A jelikož naše Linda se poněkud "pobabila" co se týká panenek, vzala s sebou Meridu Rebelku. To k titulku.
Obrázků moc nemáme. Nebyla jsem v ZOO několik let a hodně se tam změnilo. A nevím jestli k lepšímu. Krásné výběhy, to ano, ale zvířat tak nějak ubylo. Na druhou stranu je fakt, že bylo přes 30 ° a neprošly jsme zahradu celou. Ale pár foteček sem dám.

Do indonéské džungle holčička nechtěla, takže fotky veškeré žádné. Alespoň jsme si vyfotily pejska před vchodem. Sice nebyl z Indonésie, byl to Ital, ale nechal se hladit a mazlit, takže super.


Ve venkovním výběhu (ve kterém se před lety proháněla spousta opiček) se líně plížil orangutan. Není to nejlepší záběr, ale nechtěl zapózovat.


Pak jsme se vydaly směrem k africké expozici. Vpravo je "skalní město". Dřív tam bývalo jezírko s krokodýly a pavilon malých šelem. V pavilonu jsme kromě brouků, jednoho hada a pár myší neviděly vůbec nic. V samotném skalním městě pobíhaly ve výběhu jakési veverky, nepoznamenala jsem si které.
Smutně se tu po výběhu potuloval fenek ušatý.


Mezi kamením a skalkami je sem tam okno, ve kterém by mělo být i nějaké to zvíře. Našly jsme jen tuhle opičku.


A tohle jezero je v údolí hrochů. Hrochy můžete pozorovat taky zezdola, stačí sejít pár schůdků k velkému oknu. Pavilon hrochů je z technických důvodů uzavřen.


Cestou za slony jsme narazily na krásné zebry.


Konečně údolí slonů!


Tady jsme narazily na malé skalní bludiště. Kuk!


Následovaly žirafy, ty taky můžem.


Víc jsme toho v tom vedru nedaly. Totiž ještě jsme dali zmrzku, párek v rohlíku a lachtany, ale fotka mi nevyšla. Máme vyfoceo i pár dalších zvířat, ale nemohla jsem sem dát všecvhno. Článek by byl moc dlouhý a na webu najdete mnohem lepší.

Zpátky k soutěži: fotka libovolné panenky na libovolném místě a odkaz na web:


Možná mi někdo napíše, že s sebou nebere panenky na dovolenou, že nemá čas vyhledávat bůhvíjaká atraktivní místa. Výmluvy, výmluvy! Stačí vzít panenku, vyfotit ji před domem a dát odkaz na své město, vesničku, cokoliv.
Všude u nás je přece krásně!!!

Tentokrát pošťák zazvonil. Dvakrát!

14. srpna 2018 v 19:00 Ly
Byla jsem z toho málem v šoku, protože doručení balíku "do ruky" až domů nebývá u nás zvykem.
Seznámím vás s obsahem, i když mi nepatří.
Na první fotce krabice.


V ní další krabice :-))


Do třetice co? Třetí krabice.


Konečně něco jiného. Já vím, že vy víte, ale budu se tvářit, že to nevím.


A už se to rýsuje.


Tak a je to tady. Nádherná BJD panenka MSD Myou. A když napíšu nádherná, tak to platí. Kompletně vybavená. Jen punčošky jsme jí svlékly a půjčily jí sandálky. (No dobře, pokus o sandálky, no.)


Dostala jméno Marionette a jelikož je pro mne "moc velká", ani jsem se s dcerou o ni nepoprala. Být o 5 cm menší, tak se neznám.
Kromě toho, že je krásná, má úžasný faceup.


I bodyblushing, jen jukněte na krček a na ty ruce!


Zdobení krku zezadu.


Kouzelná sukýnka - přehnutý tyl a ve vzniklém "tunýlku" jsou vložené barevné chlupaté kuličky.


Marionette budeme oblékat jako burleskní tanečnici, ale to je hudba budoucnosti. Tak se na ni ještě jednou podívejte, pak delší dobu na blogu nebude. (Dokud nebudou nové šaty.)


Ještě poděkování. Milé Kůzle, vůbec netušíš, jakou radost jsi nám udělalo. A moc děkujeme za dárečky, Všechny se hodí.

Pro každého něco

4. srpna 2018 v 17:59 Všehochuť
Díky panenkám mám spoustu prima kamarádek a kamarádů. S některými se znám i osobně. Tak třeba Lucie je super "baba" z Brna. Poznaly jsme se přes Mimibazar, setkaly jsme se a píšeme si s přestávkami dodnes. Taky jsem jí kdysi háčkovala nějaké věcičky na panenky pro dcerky. Teď už dcerky vyrostly, probírají hračky a přebytky dávají dál. No a předevčírem najednou zvoní pošťák - škok, představte si to, balíkář doručil balíček!!! Po rozbalení jsem mohla začít "rozdávat".

Tohle krásné sametové sofátko věnuji vnučce pro princezny.


Opravdu jim to na sofa sluší.


Za princeznami je "prosklený" paraván. Ráda bych ho taky dala holčičce pro princezny, ale asi by ho rychle zlikvidovala. Takže ho schovám na focení pro Barbušky.


Další kousky by se nám maximálně hodily před patnácti lety, když jsme si s dcerou hrály na Barbie cirkus. Delfín je na baterky, ale co dělá netuším. Nejspíš mrská ocasem. Do vody nemůže, to dá rozum. Odkládám pro Barbušky - konkrétně pro naši Odettu, která je drezérkou právě delfínů! A to jsem si fakt zrovna nevymyslela.


Stojací lampa a fialové křesílko poputují do pokojíčku pro malé BJD panenky.


Tady máte zařízení pohromadě i s panenkou, která k tomu nepatří, ale o které bude řeč někdy příště.


Nakonec kousací "céčka" pro naši maličkou.


A co za to??? Dvě uháčkované potvůrky na zavěšení k batůžku. No neberte to.


Nějak poslední dobou ten blog flákám. A ani nemůžu slíbit, že se polepším, protože v tom vedru nemám vůbec chuť courat venku a fotit. Ale mám v plánu jedno menší focení doma, tak to třeba za pár dní ztvárním.