Březen 2018

Velikonoceeee!!!!

29. března 2018 v 15:48 Všehochuť
Svátky klepou na dveře, jaro nikde. Normálně by mi to ani tolik nevadilo, ale nejsou kopřivy! A bez kopřiv není sekanec. A bez sekance jsou celé Velikonoce na houby. (Sekanec se jinde jmenuje velikonoční nádivka, event. velikonoční hlavička... pozn. aut.)
Popřála jsem svátky na FB - do každé skupinky musím dát jiné panenky, protože jedni nemají rády Barbie, druzí nesnášejí BJD, prostě jen na svém blogu to tmelím a nahážu vám sem všechny obrázky, které mám. Jeden je dokonce kradený!
Ukradla jsem ho na lidovky.cz, protože jsem si myslela, že ho budu potřebovat. Nakonec bych se obešla bez něj, ale když už ho mám, tak ho sem dám. Konečně, je k věci. :-)


Následující fotka šla do BJD skupinky - vybrala jsem legitimní panenku, abych si nevykoledovala držťkovou.


Připomínku, že jaro se třeba někdy dostaví jsem vložila do skupinky milující všechny BJD panenky.


Tihle kluci jsou v barbínkářské skupince - jak vidíte, k boji připraveni. Jen ten poslední poněkud klesá pod tíhou zodpovědnosti.


A tenhle jsem si udělala sama jenom pro vás. (I když jsem ho použila i na svojí Fb stránce, ale původně byl jenom sem.)


Halabala

27. března 2018 v 12:39 BJD
Tak nějak koukám, že mám článků za březen málo. I prohrabala jsem zásoby fotek, ponejvíc z léta a něco vám se naházím. Halabala, bez ladu a skladu, jak mi pod ruku přišlo. Něco je z hroudy, něco doma.

Tady máte Žofku, musela se vyfotit ve svých nových potrhaných džínách.


A ještě jedna Žofka, v jiném tričku, které jí připadalo víc sexy.


Do třetice Žofinka s Gyp, svou nejlepší kámoškou.


Mášenka paběrkuje pozdní jahůdky v novém podzimním oblečení.


A Mášenka na lopatě! Doslova.


Moje tři holčičky: Anna, Uršulka a Mášenka.


Skřítečkové v lese - Otík a Apolenka.


Cecilka na houbách :-)


A na konec ještě můj motorkářský gang :-)


Ještě pár letních fotek mám, ale na všech je Uršulka a ta byla předminule, tak si ji nechám na později, abyste neměli přeuršulkováno.

P.S. Nechcete dněkdo rýmovník??? V květináči??? Najděte si na internetu, co je to za super rostlinku.

Březnové přírůstky a novinky

23. března 2018 v 18:54 Přírůstky a novinky
Březen, za kamna vlezem. venku je zima jako na Sibiři a tak si dáme něco - ne zrovna na zahřátí, ale aspoň na pokoukání.
Jako obvykle se moje hromada zase lehce rozrostla. Vzhledem k tomu, že jsem si loni dala stop-stav se rozrostla docela dost.
Takže moje přírůstky - tentokrát z aukcí:

První je krásná zrzka - California (dream) Midge z roku 1987. Dostala jméno Mallory Ronan, je jí 25 let, pochází z Irska a pracuje jako asistentka ve vedení firmy (naší).


Aby se necítila osamoceně, když už pro ni nemám žádného mužského (časem se třeba nějaký objeví), dostala zatím alespoň chlapečka. Je to malý rybář z Chelsea Club a jmenuje se Ritchie. Je mu pět.


Ty aukce budou moje prokletí. Naštěstí se ceny většiny prodávaných panenek šplhají do výšek, kde přestávám přihazovat. Ale přece mi sem tam něco za drápkem uvázne. Třeba tenhle kluk. Já vím, jednoho už mám, ale co jako. Mužských, a ke všemu kloubových, je u nás po čertech málo; není co řešit. Chtěla jsem ho původně převlasit, ale když jsem sundala hlavu, neměl do ní skoro žádnou dírku a horko těžko se mi ji popdařilo nasadit zpět. Tak jsem mu trochu ztmavila vlasy oblíbenou metodou čmaryky a načmárala fousy. Basta!
Boaz je akrobat, je mu 26 let. Příjmení a národnost doladím až zjistím, který z těch mých blonďáků je jeho dvojník :-)


Příjmení sice nemá, ale rodinu už jsem mu přidělila. Manželka Marie Alecia a dcerka Allia. (To je ta malá čínská čůrací, která tu už byla. Původně měla být převlasená, ale jsem nějaká líná, tak jsem jí nasadila lepenou paruku pro pidi BJD.)


V další aukci jsem vyhrála dvě nahaté Fashionistas. Když jsem je vybalila bylo mi jasné, že potřebují jiná těla. Hlavně ta baculatá. S baculkami jsem se zatím nesmířila. Sice mají krásné tvářičky, řekla bych, že nejhezčí ze všech nových Fashionistas, ale ta těla! Oblečené černošky jsem ještě zkousla. Tohle už bylo na mne moc. (Ta dlouhá mi nepřipadají o moc lepší. Žádná prsa, žádný pas, žádné boky. Takhle si Amíci představují ženskou? Spíš fošna je to, ne? Ale to je jen můj názor, nikomu nechci žádné panenky zošklivovat. Fakt ne.)


Zrzce jsem dala tělo od Generation Girl, baculce od Liv. Je sice o stínek tmavší, ale co už. Tak se trochu napudrovala, no.
Ono je teď v módě přetělovat na MTM, jenomže jednak nemám zbytečných pět stovek na vyhození kvůli tělu (a co pak s tou hlavou), jednak těla MTM jsou malá a ... no prostě ne.
Obě holky budou nejspíš artistky, když už jsou kloubové. Zrzka se jmenuje Magdala, růžovka Rosalie.


Poslední kousek je pro změnu zase kluk. A opět dvojník. Ken Cali Girl. Jenomže ho někdo poněkud "okudlal". Nevadí.
Jmenuje se Torsten.
Dorazil oblečený a obutý, což bylo fajn. Poslední zásobní botky jsem totiž dala Boazovi. Torstenovo triko má rovněž Boaz, ale Torsten dostal super nátělník!
(Dneska mi dorazily nové botičky od Katky, a ještě dostanu jedny od Heni, takže si můžu pořídit ještě jednoho kluka, heč!)


Coby partnerku jsem mu přidělila po dlouhém vybírání Montanu.


A aby se spolu třeba časem nenudili dostanou krásné miminko. Až mu umotám aspoň košilku a postýlku.


Další nálož na duben už se chystá, tak zatím čus bus bambus!

Uršulka má kamarádku

17. března 2018 v 17:15 BJD
Konečně se i Uršulka dočkala svojí kamarádky. Ty malé pro ni byly moc malé a i když si docela rozuměla s Verunkou, přece jen jí chyběla kámoška ve stejném věku. Tak už ji má.
Leontýnku.


Uršulka: Jauvajs, co to tu je za klumprcajk? Sem se mohla přerazit!
Leontýnka: Promiň, to je můj kufřík.

U: Aha, já ho přes tu pitomou čeprdlí vůbec neviděla, to je jaro, tohleto, teda. A ty jsi kdo?
L: Já jsem Leontýnka a budu tu teď s vámi bydlet.


U: Krutí brko, asi jsem se praštila i do hlavy. Vidim růžově!
L: Já mám růžovou ráda.
U: No nazdar! Jen žůůůžová to může být... To neva, z toho třeba vyrosteš.


U: Pojď, jdeme se převlíknout. Mám mokrej svetr, ten sníh už je fakt hnusnej.
L: Tady si můžu něco vybrat?
U: Jasně! Co chceš, ale tohle černý je moje, jo?
L: Já černou nenosím.
U: No jo, ty jsi na žůůůůžovou :-)


L: Jé hele tyhle legíny a tričko, to by se mi líbilo.
U: Vem si radši něco s dlouhým rukávem nebo tě babina převleče. Do jara daleko.


L: Tak třeba tohle?
U: Jo to ujde.
L: Ty botky k tomu báječně pasují, viď?
U: No. (A hlavně sou žůůůůžový.)


U: Co máš v tom kufru?
L: Asi se mi budeš smát.
U: Nebudu.
L: To je moje panenka.
U: Já mám taky panenku. A co jako.


L: To je prima, že si taky ještě hraješ. Asi spolu budeme chodit do třídy, viď?
U: Jo to asi jo. Hele, jde ti matika?
L: Moc ne.
U: Hernajs, doufala jsem, že od tebe budu opisovat úkoly.
L: Hihi, to by ses moc nepomohla.
U: Nezbývá, než uskuhrat Verunku. Uděláme blbečky a ona nám helpne.


A teď necháme holčičky, aby se seznamovaly.

Mám bezva kámoše!

13. března 2018 v 18:25 Moje sbírka (spíš hromada)
Včera mi dorazil balík od mých kamarádů. Tak se s vámi rozdělím o jeho obsah - ale jenom po internetu. Jinak nedam!!! (To krátké "a" je tam schválně, tak ne aby mi někdo náhodou nenadával do negramotů.)
Nejdřív čtyři mattelovic baculáči. Ty jsem sil poctivě koupila. U první zleva i zprava jsem po vybalení měla hrůzu z toho, že už je mám.


Tu vpravo mám naštěstí jen podobnou, takže super.


Tu zleva skutečně mám. Tak budou další dvojčata, no. Myslím, matka (dvojčat) mě nebude mít ráda, ale já se těším, jaký z toho bude dojemný příběh.


Další poklad: dvě těla od Liv. Pro to světlejší už mám hlavičku. S tím tmavším taky něco provedu. Nejlepší je, že mají boty!!! Hlavy jsem nechtěla. :-)


Dva kluci - velký a malý - jsou jaksi navíc. Ale mám z nich radost! Už se těším, jak toho malého hezky předělám. :-) Velký potřebuje jen boty, triko a babu. Triko nějaké umotám, babu taky najdu, boty jsou problém. Nemáte někdo jedny navíc????


A ještě tři malé - dvě Evisky a jedna Shelly. Ta zůstane u nás, Evičky oháčkuju a připravím jako dárky (s bohatou výbavou) pro vánoční akci do nemocnice.


Dále dvě starší tělíčka a jedna hlava. Kdyby měl někdo zájem, daruji za poštovné nebo vyměním za botičky na malé.


Ještě nejme u konce. Medvídek a dva pilníčky na zmenšení poprsí BJD panenky.


A tohle mi udělalo maximální radost. Materiál na paruky. Teď si musím koupit lepidlo a jde se na věc! S výsledky se samozřejmě pochlubím - pokud bude s čím :-)


Ještě jeden poklad (ten jsem si nechala koupit). Troje hodinky pro BJD panenky. Jedny jsou hodinky na první pohled, další dvoje jsou otevírací. Jen nedrží otevřené, takže zatím nafoceno jen takhle.


Ještě v balíku byly stojánky na velké panenky, ale ty byly pro dceru, která si je hned odnesla. Takže fotky nejsou. :-)
Takové balíky by mi mohly chodit ob den. Nebo radši ne, to už bych asi nebydlela. Panelák není bohužel nafukovací.

Generation Girl

9. března 2018 v 15:38 Moje sbírka (spíš hromada)
Ľubo nám na FB ukazuje svoje panenky podle tváří. Já se přiznám, že tomů vůbec nehovím, pokud poznám nějakou tvářičku, tak je to Tereza. A to ještě jenom ta starší, ty nové mi vůbec jako Terezky nepřipadají. Tím spíš to platí u jiných typů tváří.
Tak jsem se rozhodla, že se pochlubím jednou skupinou panenek - tváře netváře.
Mezi Generation Girl patří (pro ty, kteří je neznají) blondýnka Barbie, brunetka Lara, zrzka Chelsie, další blondýnka s barevnými pramínky Tori, snědá, černovlasá Ana, černovlasá Mari s červenými pramínky ve vlasech, která mi přijde jako Asiatka a černoška Nichelle. K těm všem jeden jediný mužský - Blaine. Holky mají klouby v loktech a skryté klouby v kolenou. Kluk má jen ohebná kolena.
První si ke mně našla cestu zrzka (jak taky jinak) a tak začnu právě zrzkami. Taky jich mám nejvíc, protože když hromadím, tak se neznám!


Teď si asi někteří z vás poklepou na čelo, protože na co je takových stejných panenek? Na hraní. Tak třeba druhá zprava je přetělená na menší tělo (Liv) a hned mám novou panenku. A ani ty, které by měly být stejné, stejné nejsou. Podívejte se zblízka na ty dvě zprava!
Ta vlevo má tři "náušničky", vpravo jednu velkou, ale ťupku v nose. A ni oči nejsou identické.


Následují moje tři Tori.
Vpravo má tělo Flávas, uprostřed zatočené culíky a ta vlevo už je dneska na tělíčko Liv.


Když se na ně podíváte zblízka, taky nejsou stejné.


Teď černovlásky. Mám dvě Any (jedno n je správně), které jsou u nás za Španělky. Ta vpravo nemá původní účes.


Následují dvě Mari - u nás Asiatky. Na těch jsou drobné rozdíly nejmarkantnější. Teď jen nevím, která má původní účes, ale asi ta vpravo.


Ještě mám jednu Barbie...


...jednu Laru...


...jednu Nichelle


...a jednoho Blaina.


Panenky vycházely v několika sériích. Já vím jen o Dance Party a o My Room, ale nemohu vyloučit, že jich bylo víc.

A ještě jesem našla na internetu další sérii - Mundo Joven. V té se Tori jmenuje Vicki. Má stejný účes. Jedna má červené proužky ve vlasech... (následující dva obrázky jsem pro vás ukradla na Ebay)


...druhá má vepředu prameny tmavší.


Podle obrázku soudím, že i v této sérii je šest děvčat. A žádný kluk!

Hostivař

6. března 2018 v 9:05 Všehochuť

ŘÍPOMÍNKA NOVÉ SOUTĚŽE s názvem I U NÁS JE KRÁSNĚ!!


Od nás ze Záběhlic je to do Hostivaře "coby kamenem dohodil". Stačí si udělat procházku proti proudu Botiče. Stačí pár stovek metrů a jste někde, kde se vůbec necítíte jako ve městě.
Ovšem to, co vidíte na první fotce, nepatří ani do města ani do přírody. Je to pozůstatek jakéhosi bezdomovského tábora, který už nejspíš nikdo nikdy neuklidí.


Další snímek demonstruje protipovodňová opatření. Nejsem znalec z daného oboru, ale nevím, nevím. Myslíte, že poražení několika zdravých stromů, navíc na jednom místě, pomůže?


Pro změnu něco hezčího.


Při poslední povodni sahala voda do výšky toho šedého pruhu na zdi. A stromy na březích za to opravdu nemohly. Jenom někdo zodpovědný pustil "hrcem" vodu z přehrady. Bylo kolem toho fůra řečí - jak je u nás zvykem - a pak se to hezky potichu zametlo pod tébich.


Samotné slovo "Hostivař" zní poněkud děsivě. Ale hosty tu opravdu ani v dobách dávno minulých nikdo nevařil! (Alespoň to žádný historik nezaznamenal.)
Obec se tak jmenuje proto, že tu stál Hostivarův dvůr. "A jméno Hostivar označovalo někoho, kdo hosty chrání, nebo se jich naopak varuje, to znamená straní se jich, výhýbá se jim," jak to popsal Pavel Štěpán z Ústavu pro jazyk český.


Mně se tahle "stará Hostivař" hrozně moc líbí.


Tak třeba tahle ulička...


Jeden z domů je po celém obvodu nazdoben reliéfy z české historie.


Tady to máte z boku.


Nesmí samozřejmě chybět fotka s panenkou. Na téhle vidíte, že jsem ji fotila opravdu v Hostivaři. :-) (Viz předchozí fotka a obrost.)


A ještě odkazy na webové stránky.

Podotýkám, že do soutěže pošlete JEDNU fotku a odkaz! Jaro je za dveřmi, za chvíli všechno pokvete, to se to bude fotit!!!!

Už by mohla skončit, ne? Ta zima.

3. března 2018 v 16:28 Všehochuť
Dneska jsem probírala složky s fotkami a narazila jsem na krásné fotky od mé přítelkyně Růženky. Mám je doma už déle, ale nějak jsem na ně pozapomněla. A na tohle období se právě hodí!
Růženka je hrozně šikovná na triky s fotkami. A nemá na to žádný chytrý program, ale pouhopouhý Gymp, stažitelný zadarmo. Modelkami jsou panenky Ellowyne.
Takže jedna pohádková zima.


Růženka je taky šikovná na pletení, takže veškeré oblečení je od ní!


Tady už to vypadá na oteplení, ale bez svetříku to ještě hned tak nepůjde.


Zkrátka březen, za kamna vlezem, takže bude lepší jít pěkně do teplíčka.


Tohle vypadá na prohlídku nějakého šlechtického sídla.


A ještě svetřík s růží.


Krásná fotomontáž, co říkáte?


Příště moje fotky. Nějak jsem to tentokrát nestihla.