Leden 2018

American Models

29. ledna 2018 v 16:52 Ly
"Poslední" a trochu jiné panenky od Tonnerů. Jsou vysoké cca 55 cm a jako všechny Tonnerky jsou krásné. Máme jenom dvě protože jsou tak velké a víc by se nám jich do vitriny nevešlo. :-)

První princeznu jsme koupily na Mimibazaru. Byla kompletní, krásná a v porovnání s cenami jiných Tonnerek nám přišla hrozně levná. (Už se fakt nepamatuju, kolik stála.) Jen jsme netušily, že je tak velká. Ale nelitujeme.


Portrétek.


A protože jsou dneska holčiny jenom dvě a fotek málo, tak ještě detail šatů.


Druhou - tentokrát černou "Američanku" jsme sehnaly nahatou. Nejdřív měla na sobě naaranžované šátky (bohužel nemám fotku, vypadalo to pěkně), ale pak jsem na Facebooku sehnala super šaty. Ly nejdřív nebyla nadšená tím, že jsou světlé, ale když jsme ji oblékly, bylo to přesně ono.


Náušnice máme z Mimibazaru, možná od Zmrzlinky, ale jistá si tím nejsem.

Detail živůtku...


...a sukně. Paráda je, že oboje oblečení je nejen krásné, ale báječně spolu ladí.


Takže obě krásky pohromadě. Ono to vypadá, že je černoška větší, ale zdání klame. Je jen víc vepředu, aby se nám holky vešly.


To by tedy bylo vše. Ale nezoufejte, Ly má pod postelí ještě spoustu krabic - no spoustu asi ne, ale hezkých pár ano - s nahatými Tonnerkami, Madame Alexander a dvě Evangeliny. Tak ty nafotíme taky, ale jenom portréty. U mne ve skříni jsou dvě fungl nové Evangeliny - v únoru k narozeninám, druhá pod stromeček. A jednu kompletní Tonnerku splatím ve druhé únorové dekádě (až mi přijde almužna od státu), tu vám vyfotím taky.
Páček shleďuláček

Lednové přírůstky a novinky

26. ledna 2018 v 18:57 Přírůstky a novinky
Leden je tu a já taky. I s nadílkou nových přírůstků. A to jsem si dala stop stav. No jo, no, člověk míní... Ale myslela jsem to doopravdy.
Nejdřív se vrátíme k prosinci a malé Skipper.
Jak už se to občas (často) stává, už jsem jednu doma měla. Naštěstí nejsou holky úplně stejné, takže budou sestřenice. :-)


A teď k novým přírůstkům.
Černého kluka jsem už taky měla, ale černému a ještě kloubovému jsem prostě odolat nemohla.
Dostal jméno Wiz Boon, pochází z Jamajky a je mu 23 let. Jo, je akrobat.


Tady jsou oba kluci pohromadě. Derek a Wiz.


Abych je rozlišila, nasadila jsem jim sice docela hnusné, ale nakonec humorné, plastové paruky od parukového Kena.
Kluci jako lusk, no řekněte.


Takový fešák nemůže zůstat bez děvčete. Sbalil Ciaru. Na fotce je ještě bez paruky, to jsem ji teprve hledala.


Další kloubový fešák se ke mně dostal víceméně neplánovaně. Koupila jsem ho pro vnučku coby krále Dominika. Jenomže holčička - naštěstí - nemá ráda vlasaté Keny. Tak jsem jí dala normálního gumáka a tenhle je můj.
Jméno dostal po tom vyměněném a příště ho uvidíte s rodinou.


Tuhle půvabnou holčinu jsem dostala dodatečněv pod stromeček od kamaráda. I ona je celokloubová, má ale ploché nožky, což byl trochu problém, protože jsem měla poslední vhodné boty. A tak, ačkoliv měla krásné šatečky, musela jsem ji převléknout. Džíny musím zkrátit, nevím na koho jsou šité, ale Barbie jsou dlouhé, IT úzké.


Tady máte ty původní šatečky, on je někdo unosí.
Dívčina dostala jméno Sigoléne (čárka nad e by měla být obráceně, ale tady to prostě nenapíšu, i kdybych se rozkrájela) a patří do četné rodiny Vitiérů (zase problém s čárkou nad e). Jsou to artisté - cyklisti.


Dvě následující panenky mám z Facebooku.
První je Mystery Squad Kenzie z roku 2001. Je hrozně krásná, jen má trochu poničené vlasy. Ale podařilo se mi je rozčesat a posléze je natočím a obnovím původní účes.


Pojmenovala jsem ji Marie Alecia Fresolone, věk ještě netuším, pracuje jako garderobiérka.


Druhá je nádherná černoška. Možná je přetělená a přečesaná, ale to jí na kráse neubírá. Naopak. Pokud ji někdo z vás pozná, tak mi to pisněte, ju?
Našla jsem pro ni jméno Tasmina. Ostatní musím teprvě vykoumat.


Inu málo toho není. Další várku jsem si ponechala na únor. :-)

Z jiného soudku

23. ledna 2018 v 6:51 BJD
Pro změnu zabrousíme mezi BJDéčka. Však víte, že jsem jim hrozně dlouho nemohla přijít na chuť. Jenomže nikdy neříkat nikdy.
Většinu se k nim sběratelky dostávají tak, že začnou Barbínkama, pak přejdou na Tonnerky a nakonec BJD. Tak u mne to tak nefungovalo. Od Barbie šup na plot, teda k BJD. Asi to bude tím, že nejsem sběratelka.
Několikrát jsem pravda sáhla vedle a panenka šla dál do světa. Nakonec se moje sympatie definitivně přiklonily k Minifee panenkám. Je to tak akorát pro mne. Kolem 40 cm - větší už by byly moc, a mně připadají všechny krásné. Někdy sem dám fotky všech MNF, které vlastním - mám i pár jiných - ale dneska jen jednu, kterou jsem si koupila nad plán a pro radost.
Jsem tuším třetí majitelka. U té první se holčička jmenovala Dorotka, u druhé Gwendolin. Já chtěla Zuzanku.


Jenomže člověk míní, resin mění. Prej Zuzanka! Houbeles. Zika se jmenuju, povídala. A zatvářila se výhrůžně.
Tak jsem si ji usmířila novýma očima.


Jelikož je Zika velká parádnice, vzala jsem ji na návštěvu k Ly a tam jsme jí zkoušely všechny paruky, co máme v zásobě.
Sladká růžovka...


...černorůžovka...


...červená měňavka...


...bílá furka...


...blonďatá čtyřbarevka...


...zrzavé mikádo...


...a růžová krátká. (Vydržte, už jsme skoro u konce.)


Nakonec jsem ukořistila tuhle hnědou polodlouhou. Ale stejně se mi Zika nejvíc líbí na prvních fotkách v hnědé furce. Jenomže co nadělám, tu teď nosí Quido. Mimochodem, teď má Zika mnohem hezčí sukni než na fotce. :-)
A ta paruka je fakt hnědá, i když vypadá jako šedivá. Hnědá je!


Pro dnešek vše, doufám, že jsem vás moc neudolala.

Tonnerky zatím naposled

20. ledna 2018 v 7:58 Ly
Poslední nálož Tonnerek v outfitech posháněných kde se dalo. Něco od kamarádek, něco od Panenka-panenky,něco z FB
bazárku.
Začneme zrzkou v růžovém. Ať mi někdo vykládá, že zrzkám růžová barva nejde. Té naší teda jde. A jak.


Tradiční portrét.


Následuje sexy tygřice (abych se držela těch správných žurnalistických termínů). Vlastně spíš leopardice. Škoda, že nejsou vidět střevíčky, ty jsou fakt parádní, ale nějak jsem na ně ani nepomyslela.


Ty zlaté vlasy k tmavé tváři dělají divy.


Šikmoočka s pejskem (ten k ní sice nepatří, ale což). Když si Ly tohle oblečení objednávala, hned bylo jasné, která kráska ho obleče.


Připomíná mi hlasatelku odpoledních zpráv na Primě Moniku Leeovou. :-)


Roztomilá Merril a k nám málem vůbec nedostala. Byla kdysi dávno k mání na Mimibazaru a hrozně dlouho ji nikdo nechtěl. Ly se moc nelíbila, ale řekla jsem si, že si ji při nejhorším nechám. Nenechala (mi ji).


Ještě bych k ní chtěla brunetku, ale nevím, jestli seženu.


U následující krásky jakožto u jediné jsem si jista "jménem". Déja vu. Nad tím "a" má být taková ta obrácená čárka, ale mě nejde na klávesnici napsat. Tam co má být je apostrof. Tak je to bez čárky, čili pravopisně nesprávně, ale vím o tom.


Šperky u šateček nebyly.


Ještě jedna fotka. To černé má být základ na výrobu brože. Ly si to koupila u Stoklasů, že z toho udělá klobouček pro BJD. Tak zatím je klobouček neudělaný, ale parádu dělá i tak.


Tohle jsou prozatím naše poslední panenky. Tedy Lýdiiny. Ale nezoufejte, ještě jich má pod postelí v krabicích docela dosta nahatých. Minimálně dvě Evangelinky, dvě Madame Alexander (možná i tři) a nějaká Tonner se taky najde. A budou narozeniny (příští měsíc), svátek a Vánoce (obojí v prosince) a mezi tím ještě miminko (začátkem června). Takže příležitostí k panenkovým orgiím víc než dost :-D

Povánoční radování

17. ledna 2018 v 12:34 Všehochuť
Dorazil mi balík. Plný krásných věcí. Tak jsem si řekla, že vám něco z toho ukážu teď, zbytek bude v přírůstcích. Čili příště.

Začnu lampičkami. Ta zelená se báječně hodí v létě na dobrodružné výlety po jeskyních. Tu modrou můžu postavit na klavír. Jednu už mám doma, ta tu svoji daruji (vím komu).


Krásné slunečníčky pro moje BJD krásky.


Čelenka a paručka. S tou parukou mám trochu problém, žádné holce nesedí. Je asi původně pro Moxie Teenz, nedávno se prodávala na FB pro béjédéčka, ještě, že jsem ji nekoupila. :-)


Tohle je skoro zlatý hřeb! Ty lebky v noci svítí. Jedna půjde na krb, druhou věnuju tam, co tu svoji lampičku. To bude radosti!


Ještě kolíbka, tu jsem si koupila. S krásnou malou Shellynkou. Musím jí ale upravit vlásky, zezadu jsou plstnané.


Tyhle tři panenky jsem si taky koupila (nebo jenom dvě?), ale půjdou do světa. Ty dvě tmavé mají "velké hlavy", ta menší zase na svou velikost pro mne příliš "dospělý" obličej.


A tohle je pro mne inspirativní dárek. Fakt se budu muset naučit plést!


Příště ty přírůstky! A že jich zas pár bude. Mrkající

Tonnerky potřetí

7. ledna 2018 v 6:47 Ly
Třetí dávka našich Tonnerek bude rozdělená na dvé polovin.
První dvě panenky mají originální oblečení, zatímco druhé dvě (a další, které budou zase jindy) se k nám dostaly nahaté a oblékaly jsme je tak nějak "za pochodu". Ale moc jim to sluší a určitě se budou líbit.
Nejprve něžná asijská kráska - má nádhernou malbu očí. Koupená na FB.


Bleděmodré šatečky jí perfektně sednou.


Zelenooká brunetka se taky povedla!


V rudém vypadá skoro jako Carmen!


Teď přijdou ty v dokoupených šatech, které k nim sice nepatří, ale přesto jim úžasně sluší.
Oblečení pro zrzku Ly doplnila ozdobou do vlasů, i účes se jí podařil. Původně měla panenka rovné rozpuštěné vlasy.


Tady máte šatečky v plné kráse. Koupila jsem nedávno na FB.


Neodolala jsem a cvakla ještě jednu fotku.


Poslední dnešní krásku mám zejména v oblibě. Kdybych si chtěla pořídit Tonnerku, musela by to být právě tahle.


Oblékly jsme ji do stříbřité róby. Uznejte, to nemá chybu!


Pokud se vám dnešní várka líbila, tak se těšte na tu příští. Možná, že budou ještě dvě, uvidíme, jak nám to vyjde co do počtu :-)

Smírčí kříže

4. ledna 2018 v 6:48 Všehochuť
PŘÍPOMÍNKA NOVÉ SOUTĚŽE s názvem I U NÁS JE KRÁSNĚ!!


Ve středověku bylo možno při trestání provinilců uplatnit systém tzv. smírčího práva, kdy byl provinilci uložen nějaký úkol, kterým odčinil svůj zločin. Takovým úkolem kromě vyrovnání s postiženou rodinou mohlo být i vytesání a vztyčení kamenného kříže na místě, kde byl zločin spáchán.
Podobným symbolem je křížový kámen, což je kříž vytesaný do kamene a nemá tudíž klasický "křížový" obrys.
Soudnictví ve středověké západní Evropě vycházelo z křesťanského kanonického práva, založeného na hodnotách duchovních, svědomí a rozumu. Život na naši zemi nám daroval Bůh. A lidský život, byl chápán jako nejvyšší hodnota. Pro spásu lidí, jejich vykoupení od hříchu Ježíš Kristus zemřel na kříži. Vraždou, usmrcením člověka pohrdl jedinec Kristovou výkupnou obětí a darem stvoření. Toto jednání si vůči živoucímu Bohu žádalo usmíření - potvrdit, že si křesťané váží Vykupistelova kříže. A tak vedle odškodnění pozůstalých byli pachatelé zločinu odsuzováni ke stavbě smírčích křížů.
Křížové kameny byly stavěny také jako upomínka na pohromy, například morové epidemie.

Co máte udělat? Vyfotit panenku na nějakém místě, kde se vám líbilo - může to být památka, nebo cokoliv. Jak vidíte, já jsem zvolila pro svoje "kluky" právě výše zmíněné smírčí kříže v katastru obce Bernartice u Milevska.


No a k fotce přidáte odkaz na ono místo, kde jste fotili.

Vůbec nevadí, když to místo nebude možno identifikovat podle fotky. Já měla kliku, že se mi na fotky vešly panenky i kříže. Kdybych fotila třeba n a Orlíku, určitě by tam buď nebyl celý zámek, nebo by tam byla jen taková pidipanenka. :-)

A co z toho budete mít, když se soutěže zúčastníte? Vítěz obdrží tématický malý dárek (loni to byl malý atlas rostlin, protože se fotily panenky a polní kvítí), první, druhé i třetí místo dostává diplom a všichni účastníci poděkování v pozadí s vlastní fotkou. A ještě jsem všem rozeslala kalendář na rok 2018 v Power Pointu s fotkami všech soutěžících. Ovšem hlavní je, vyfotíte svou krásnou panenku v hezkém prostředí a ještě nám předvedete lokalitu, kam se můžeme podívat!

Perlička na závěr! Tu druhou fotku jsem dělala koncem prosince, v podřepu u silnice. Z kolemjedoucího vozidla se ozvalo: "Hele baba tu vochcává kříž!" Omlouvám se za ten výraz! :-D

PF 2018

1. ledna 2018 v 15:32 Všehochuť
Ještě než vám všem popřeju do nového roku (i když malilinko opožděně) musím se zmínit o tom svém avizovaném dárku-překvapení. Ono to totiž souvisí.
Minulou středu jsem si pro něj jela do Písku. Tedy pro ni. Byla to malinkatá černá pejska, mladší ségra mojí Lotky. Jenže. Proč já musím mít vždycky nějaké to jenže? :-( Fenečka je opravdu malinká, o polovinu menší než její bráška, navíc musela být operovaná na kýlu, zkrátka paní majitelka se rozhodla, že ji nechá u mámy.
Chtěla jsem vám s oběma mopsindami nafotit nějaké pěkné péefko, bohužel to nevyšlo. Bylo mi to hodně líto, ale po příjezdu domů jsem našla ve schránce milé překvapení od Mary.
Půvabné blahopřání - tak jak to Mary umí...


...a moc moc hezká vánoční ozdůbka. Určitě využiji. Děkuji Mary Tobě, i Tvojí mami.


A bez novoročenky taky nebudete. (Použila jsem dortovou fontánu, kterou jsem dostala k narozeninám, ale nesměla jsem si ji doma zapálit).


Všem blogerkám, blogerům, jakož i ostatním návštěvníkům přeji krásný rok 2018.