Září 2017

FINÁLE!!!

Sobota v 13:36 Všehochuť
Hlasování skončilo a my všichni zainteresovaní děkujeme za hlasy. Máme tedy jasné finalisty. Mělo by jich být šest, ale bude jich sedm. Zapomněla jsem totiž zařadit jednu fotku do předchozího kola a moc mě to mrzí. A jelikož i v mezinárodních opravdových soutěžích se mohou zúčastnit tzv. nezařazení hráči, event. hráči s divokou kartou, přidávám svoji divokou kartu! (Podotýkám, že autorka s mým rozhodnutím nesouhlasila, nepřipadalo jí to spravedlivé. Už proto si nějaký ten hlas zaslouží!)

A ješt než zveřejním fotografie, mám velkou prosbu! Soutěžte prosím poctivě! Ono je jednoduché vyzvat deset kámošek, aby hlasovaly právě pro vaši fotku, ale mohlo by vás takové "vítězství" těšit? Možná na Flickru nebo na Instagramu je to normální, ale tohle je obyčejný český můj a poctivý blog! Vždyť ta soutěž je vlastně pro potěšení! O nic jiného nejde! Nechtějte, abych příští rok drasticky měnila pravidla, nebo se na soutěže vykašlala - mimochodem mám nové parádní téma!

Konec kázání a jdeme na hlasování. - Paní Chytrá - já - neudělal příslušnou anketu, tak za chvíli to bude. Omlouvám se!

1. Divoká karta - prckové se sedmikráskou


2. Princezna Pampeliška


3. Kočička u bodláku - mňauuuu


4. Uprostřed žluté - asi na výletě


5. Jarní


6. Snídaně v trávě


7. Dáma


Hlasovat můžete do čtvrtka 21.9. Přesně ve 20:00 utnu hlasování!

Fešky a Integritky 1)

Pátek v 17:32 Ly
Dneska jsme měly s dcerou velké focení. Měla v týdnu trojí natírání oken, takže od nich musela všechno odklidit - tudíž optimální světelné podmínky. Vrhly jsme se na panenky Fashion Royalty a Integrity. Jen nečekejte, že vám u každé napíšu co je zač. Nenapíšu, protože to sama ani netuším. Stěží si pamtuju, kde jsme ke které přišly. :-)
(Navíc mi pořád nějak nedochází rozdíl mezi FR a IT. Prostě mamlas obecný. Já.)

Naše úplně první byla panenka FR (tohle náhodou vím). Na původním obrázku měla krásné origo žluté šaty, bohužel jsme špatně četly a dorazila bez nich. Obrázek není můj, navíc je malý a když ho zvětším, rozmaže se.
Panenka nemá žádné klouby. Je to jeden z našim prvních úlovků na Mimibazaru ze zlatých časů, kdy se ještě neplatilo za panenky 20% DPH a dalo se za dobře sehnat ledaccos.
Škoda, že ji nemáme vyfocenou v náhradních šatečkách od Jany E. (http://www.oblecky-na-barbie.cz/ Byly červené a panence moc slušely.
Jenomže pak jsme sehnaly (už netuším od koho, ale ve hře je Míša - https://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=421761) originál oblečení pro tyto panenky a výsledek je tady:
(Klouby sem, klouby tam, stejně je krásná.)

A jak je naším dobrým zvykem portrét:Další dvě FR panenky jsou taky letité, z plavkové série. Tyhle jsme sehnaly v původním oblečení, ale i ony dostaly nový převlek. Shodou okolností obě od panenky Poppy Parker - já jí říkám "trojhlavá saň. :-)
Uvidíte níže.


Portrét nesmí chybět:


To byla brunetka, teď ještě zrzku. Abych nezapomněla, původní FR byly velké jako Barbie. Tyhle plavkové už jsou kloubové.


Jak tak koukám oběma zůstaly sluneční brýle :-)


A ještě jednu "starušku" vám představím. Původní fotku nemám, ale dorazila k nám s předchozími dvěma. V plavkách určitě nebyla. Oblečení od Míši.


Světlé kudrny s tmavým obličejem se mi hrozně líbí.


Poslední dnešní kráska bude právě ta výše zmíněná Poppy Parker, dárkyně oblečků. Měla jedno tělo, tři hlavičky a troje oblečení. Tmavovlasou hlavičku jsem dala Ly a vyloudila na mně i originál tělíčko. (Moje chudinky hlavičky jsou na tělech Liv.) Tím pádem dostala i to oblečení. Všechno. Dva kousky jste viděli výše na FR panenkách, třetí zůstalo Poppynce.


Poppušky miluju, kdybych už tmavovlasou neměla, nikdy bych ji nepustila z drápků.


První polovina Fešek a Integritek je za námi, druhá příště! Tak se těšte, budou super.

HLASOVÁNÍ 2. část

4. září 2017 v 17:08 Všehochuť
Prosím o hlasy ve druhé části soutěže - tedy ve druhém semifinále!
Hlasovat můžete do 16. září.

1. Panenka a pampelišky


2. Panenka a mák (vlčí nebo polní nemám v tom jasno)


3. Panenka a sasanka (nejspíš hajní)


4. Panenka a bodlák (v tomto případě fakt nevím který, je jich spousta; taky by to mohl být pcháč obecný)


5. Panenka a sedmikrásky


6. Panenka a rozrazil


Následující fotka nesplňuje tak docela zadání, ale, kytky tam jsou - na nosiči kola. Autorka mi dokonce poslala zvětšeninu. Mohla jsem sice fotečku vyřadit, jenomže si mi jednak líbí, jednak se mi zrovna nedávno stalo, že moje panenka byla vyřazena ze soutěže a přišlo mi to docela líto. Tak proč bych měla někomu dělat totéž. Nakonec jde o hru a ne o život.

7. Panenky a kytice


I tahle fotečka je trochu kontroverzní. Nicméně hlava je BJD, kytky tam jsou. Komu se nelíbí, nebude pro ni hlasovat. Byla první, co mi přišla, tak ji tady máte. A já osobně Yoricka miluju. :-)

8. Yorick v pampeliškách


A je to všechno. Jsem hrozně zvědavá, jak to dopadne - myslím to hlasování. :-)

HLASOVÁNÍ - 1. část

3. září 2017 v 17:25 Všehochuť
Milí návštěvnící mého blogu, hlavně vy, kteří jste se zúčastnili letní soutěže.
Zadání si můžete přečíst v březnovém článku: http://babakat.blog.cz/1703/patri-k-sobe-nova-jarne-letni-soutez
Ze začátku to vypadalo, že se nikdo ani nepřihlásí, měla jsem jednu jedinou fotečku. Ale moje neustálé škemrání, kňourání, jakož i buzerace na facebooku přineslo ovoce v podobě patnácti krásných obrázků.
Aby se nám hlasy moc netříštily a nějaký ten vítěz se nakonec z toho všeho vyklubal, rozdělila jsem fotky na dvě "poloviny". Ty uvozovky jsou tam proto, že dělit 15 napůl jde poněkud ztuha.
Vzala jsem to popořadě, jak se mi fotky naskládaly do galerie. Dneska sedm, příště osm.
Můj problém jsou časté cesty na český venkov, kde nemám přístup na internet. Vykoumala jsem to tedy tak, že dneska dám první půlku, zítra druhou. Hlasovat můžete do 16. září. Z každého kola postoupí tři fotky s největším počtem hlasů do finále. A z těch šesti, které sem dám hned po návratu (tuším 17. září) vyberete vítěze.
Cenu mám připravenou, diplomy budou jakmile budu znát výsledky a dáreček navíc pro všechny účastníky rovněž.
Tak se do toho dejte:

1. Panenka a podléška jaterník


2. Panenka a pampeliška - smetanka lékařská


3. Panenka a žluté kvítí, které neznám (ono je podobných hrozně moc a prostě na to nestačím nejsouc znalá podrobností)


4. Panenky a rozrazil (zvaný bouřka i jinak)


5. Panenka a kozinec (buď je to tetlucha kozí pysk nebo bršlice kozí noha, já to bez lupení nepoznám)


6. Panenka a vrbina obecná (alespoň mi to tak vyšlo, ale může to být úplně něco jiného)


7. Panenka a sedmikráska chudobka


Ufff, byla to dřina, ale určila jsem šest ze sedmi (teda tu pampelišku a semikrásku jsem fakt určovat nemusela).
Dejte se do hlasování, jsem zvědavá, jak to dopadne.

Zahrádky - srpenec

1. září 2017 v 8:09 Všehochuť
Tentokrát jsem vzala na procházku po zahrádkářské kolonii svoji novou Fashionistas, ale moc jí to na sluníčku nesvědčilo. Výsledek se mi nic moc nelíbil, většinu fotek jsem smazala. Tak jsem přidala ještě dvě fotečky Apolenky.
Zahrádkáři, zjara pilní jako včelky, se už většinou na zahrádky vykašlali a do příštího jara je nechají vesele zarůstat. Aspoň ostružiny tu dozrávají.


Letničky už se pomaloučku loučí, ale to rozloučení je nádherně pestrobarevné.


Dozrávají rajčata...


...zato kukuřice odmítá spolupracovat a vytvářet klasy.


Konečně se mi podařilo proniknout do té nejkrásnější zahrádky. Říkám jí "zahrádka kouzelné babičky". Patří jedné hodně staré paní, kterou obdivuju, protože její zahrádka je velká, krásná a opečovávaná.


Tahle fotka moc nevyšla. Asi jsem si to špatně nasměrovala.


Všechny možné druhy třapatek...


Hned jsem u nich panenku vyfotila.


A tahle nádherná popínavka roste po plotě. Má takové zvláštní jméno, které jsem od loňska zapomněla a už mi bylo trapné se na to znovu ptát.


Tohle je druhá část pozemku - patří někomu jinému, ale je taky krásná.


Apolenka v kapradí.


Plody zimolezu se krásně zabarvily.


A kvetou zahradní ibišky. Já jsem si loni koupila semínka modrého, ale zatím jsou v květináči, možná napřesrok už půjdou do země.


Vajgélie má kvést v květnu a v červnu. Ale jak jsem se dočetla může kvést i v srpnu a tahle si zjevně řekla, že to zkusí. Kvete vlastně už podruhé, první květy jsem prošvihla.


Tohle vůbec netuším co je za rostlinu. Je vysoká a nádherně voní.


Ještě jednou Apolenka, zatím se ve světě lidí trošinku bojí.


Plod šácholanu změnil barvu a jeden neulomený se mi podařilo přiblížit a vyblejsknout.


Poslední fotečka. Pokud vám na zahrádce vyrostou roztomilé trojlístečky se žlutými kvítečky, tak je hodně rychle zlikvidujte. Jmenuje se to šťavel růžkatý, a kde to necháte, tam se toho už nikdy nezbavíte!


Co bude kvést ještě v září vůbec netuším, nicméně moje podzimní Eliška se na vás moc těší.