Červen 2017

Červnové přírůstky a novinky

29. června 2017 v 6:02 Přírůstky a novinky
Jak už jsem dříve předesílala, bude těch přírůstků čím dál tím míň až se ocitnu na nule. Nedá se nic dělat. Ani náš panelák není nafukovací, o účtu ani nemluvím.
Takže tentokrát přírůstek jenom jeden, ale stojí za to.
Přišla mi obálka, takový tlustá, od Rendy k narozeninám. A v ní...


Vypadá docela drsně, ale když sundá brejle a kapucu...


Dostal jméno Rowan Samborra, je mu cca 30 let, pochází z Konga a zařadila jsem ho mezi "technický personál".


Aby na něj nepřišly nějaké roupy, dostal hned rodinu. U nás to jde rychle. Manželka Nur, holčička Elula. Netváří se moc nadšeně, jak tak koukám. Tedy on. Asi mu dítko připadá moc světlé, to mně taky, ale tmavší nemám.


Kdž už jsem u těch dárků, ještě jeden mi dorazil od Věrušky. Přání jsem si schovala, šatečky obleču a nafotím na příště.


Nakonec jedna novinka. Shakira opustila rodinu. S kým evnet. za kým utekla netuším. Kam vím.


Paul se vzpamatoval velice rychle, až mě to udivilo. Hbitě klofnul Yaritzu. Inu rockeři se s ničím nemažou a o fanynky, jak je vidět, nemají nouzi.


Dneska končím. Příště snad konečně ta Pazettka. Mám ji u Toma už od dubna a pořád se nějak nemůžeme sejít. Buď je on v práci, nebo já na hroudě, pokud máme oba "volno" tak já marodím. Prostě není to vůbec jednoduchý.

Jak mi to přišlo pod ruku

26. června 2017 v 18:38 Všehochuť
Zase na hroudě. Poněkud mě to zmáhá, zejména, když jsem marod. Nic moc jsem neudělala, ale něco přece. Ale než se k tomu dostanu, hodím sem pár fotek, abyste viděli, jak si hraju doma (a nezlobím).
Tak třeba přehazuju oči. Pro elfinku mi přišla nádherná stříbrná očka z E-bay. Hned se jich dožadovala (vůbec se jí nedivím).
To ovšem není všechno. Dožadovala se i jiného jména. Coby elfů neznalá, pojmenovala jsem ji původně Lóriën. Jenomže to byl elf - teď honem nevím odkud. Rozhodně prý je to nevhodné jméno pro dívku. Obrátila jsem se na odborníky - Elfský Útulek. Dostalo se mi několika návrhů, pak jsem zapátrala na netu (ještě před odjezdem, jelikož na hroudě žádný net prostě neexistuje).
Elfinka si vybrala jméno Írimë, v překladu z elfštiny to znamená "líbezná". Ke křtinám dostala řetízek od Rolničky s přívěskem od Jessiky. (Oblečení made in Babakat.)


Uršulka byla původně hnědooká. Jenomže se mi vrátil domů Pong pro změnu modrooký a to fakt nešlo! Čili hnědé oči dostal Pong (uvidíte na konci) a co Uli? Nakonec má očka od Verunky, protože mají nejmenší "panenku" (nebo zornička je správně?).


Verunka má očka eyco a moc jí sluší. Jenom špatně drží a občas některé "ujede" a pak mi Verunka malinko švidrá.


Tady mám další navrátilce - tedy navrátilky. Musela jsem jim oběma úplně změnit image. No, musela. Nemusela, ale bavilo mě to. Podrobnosti budou v samostatném článku o návratech.


A už jsme na venkově.
Skřítka dostala nové klahotky a paručku z Chemlonky. Tričko má půjčené od Ponga, není to ono, ale časem se polepším.


Protože si holčičku rozmazuluju, ušila jsem jí ještě kraťásky - fakt jsou vedra - s vyšitými srdíčky (vlastnoručně mnou). K nim mám tričko od vysoké Barbie.
V pozadí divoké jahůdky, které se nám bůhvíodkud vysemenily pod keřem zlatice.


Protože bylo fakt horko, umotala jsem skřítce ještě topík. Taky dostane růžovou paručku, ale tu jsem ještě nestihla. Mám jen čapku - zatím bez vlásků - tak jsem to pořešila kytičkou (umělou).


Konečně se dostává na řadu Pong. Obdržel strakaté tílko a půjčil si doma rovněž strakaté žebradlo. Slíbila jsem mu, že pojede na výlet. Na Hluboké je obora Ohrada, kde se každý rok konají Myslivecké slavnosti. A já potřebovala nové vodítko, takže cíl výletu je jasný. Na Ohradě je i malá zoologická zahrada.


Pong se vybavil i pitím a sušenkami. Jenomže jsem ho musela zklamat. Choroba je choroba, když jeden polyká antibiotika, tak toho moc nenavýletuje. Abych si ho udobřila, dostane pořádnou motorku (čmajznu jednu Harleyákům), protože ta jeho je "plo plťata).


Příští pobyt na hroudě bude poněkud hektický, jelikož budu mít na krku dva psy a jedno téměř čtyřleté dítko. Mám se na co těšit. Naštěstí vy ne.

Trochu opožděně

18. června 2017 v 17:41 Všehochuť
Slavili jsme jubileum. Moje. A vlastně i Lotčino. Lotynka je tudíž už dospělá čuba a já definitivně stará baba. Co nadělám.
Ono se vlastně ani moc neslavilo, anžto mě přesně v tento slavný den lapila zákeřná choroba. Zatracený vir se mi zakousl do horních cest dýchacích a místo šampaňského jsem do sebe lila (a dodnes leju) odvar ze zázvorového kořene a rýmovníkových listů, místo mlsků rýmovníkový sirup. Je to taky dobrý, ale ta chuť to fakt není.
Tak jsem vám alespoň nafotila naše dárečky.
Začnu Lotčinými, je menší a měla jich míň.
Aby se holčička měla čím bavit, koupila jsem jí hovězí ucho. Ale příliš ji ze začátku nenadchlo. Zkusím na konec článku vložit video, jestli se mi to tedy povede.


Plyšová "béra" měla větší úspěch.


Navečer byl "dort". Ty tři šušvárky místo svíčiček jsou kousky tyčinky pro psy. Dort měl úspěch veliký, jen se po něm zaprášilo.


A teď moje dárečky.
Tady máte "vejřad" (myslivecký termín pro po honu vyskládanou ulovenou zvěř). Pak to vezmu jednotlivě.


Psí boudička od Ly...... a v boudičce - mopsík! Mopsíků není nikdy dost. Mám ho věnovat některé svojí BJD holčičce, jen nevím, která by ho chtěla (určit všechny).


Obsah papírové taštičky - gratulace (s mopískem), sirup na posílení imunity (ten se právě hodí), solné srdce na zjemnění kůže (např. na patách) a malá papírová škatulka ve které je malá sametová škatulka a v ní je něco, co je jenom moje a tak vám to zatajím. Jo a pralinky, abych náhodou nezhubla.


Od manžela jsem dostala už o hodně dřív peníze na panenku. Představím ji časem.


A tohle je dárek od Ly. MNF Karsch Assasin v tanu, po kterém moje srdéčko toužilo. Taky bude mít svůj představovací článek později.Ještě dostanu dáreček od syna, až se k nám dostane. Bydlí totiž cca 15 minut od nás - pěší chůze - což je jak se zdá poněkud nepřekonatelná vzdálenost. Ale jelikož u nás má dárek k svátku, určitě dříve nebo později dorazí.
Ne, teď to musím uvést na pravou míru, aby chudák chlapeček nevypadal jako padouch. Zakázala jsem mu přístup, dokud nepřestanu marodit.

Tak čus bus bambus!

P.S. Video vložit nejde. Nebo třeba jde, ale já nevím jak na to???

Vlastně o ničem

15. června 2017 v 16:57 Moje po/tvoření
Zase jsem strávila pár dní na hroudě. A jelikož jsem zapomněla doma všechno možné pro vlastní zábavu, nezbylo mi než začít něco po/tvořit.
Takhle to dopadlo.
Začala jsem spodním prádlem. Uznávám, nic moc, ale svoji službu prokáže. U nás se prostě "navostro" nechodí.


Následovaly hrací kalhotky. Jako obyčejně Hand Made (všechno růčo). :-)


Proč jen jedny, když se střih osvědčil, no ne? Materiál flanel z prastarých košilí, nosily je pi/otomci a pak ještě skoro dvacet let já. Kapsy jsou funkční.


Na burze v Hodonicích jsem koupila tričko z nepáravé látky a pustila jsem se do šatiček. Nejdřív byly hladké, připadaly mi nějak "chudé". Přidala jsem kytičku na rameno a trošku větší pod pas, ale zachránily to až návleky na ruce. Jen ta paruka je našišato, ale to jsem si všimla až teď.


Ještě nové kraťásky pro Ponga, který se nám vrátil do rodiny. (Tričko je starší, z ještě starší ponožky. Ale slíbila jsem mu nové.)


Ještě pár obrázků:
"Holky, kde máte botičky????!!!"
"Zutýýýýý!"


Naše malé slečny.


"Uděláme si hohýnek"
"Říká se vohýnek, ty hloupá!"
"Nó, hovýnek"


Na konec obvyklá připomínka soutěže:
Inspi foto:
Panenka a volně rostoucí květinka - v tomto případě štírovník.


A proč je článek "o ničem"? Možná by trefnější název byl "Bez příběhu". Příběh zas někdy jindy. Mám jeden nachystaný, napsaný, uložený v Rozepsaných, ale pořád se nemůžu dostat k nafocení nějakých obrázků. Bez obrázků mi to připadá takové "o ničem". :-)

Mimo pořadí

11. června 2017 v 7:38 Ly
Dneska vám představím jednu panenku, která přišla minulý týden pro Ly z Francie. IT panenky ještě nejsou na řadě, ale tahle je fakt vyjímečná.
Mozambique Masquerade Janay z roku tuším 2002


Už ani nevím, kde jsme ji viděly, ale Ly si ji prostě zamilovala - znáte to, na první pohled.
A najednou byla na E-bay, oproti americkým prodejcům div že ne zadarmo, bez cla, DPH a jiných opičáren. No nekupte to.
Tu ji máte bez krabice...


...víc zblízka...


...a ještě víc


Na poslední fotce lehce z enface, aby vynikla piha krásy.


Prostě je nádherná a je naše!

První třída, druhá třída + oktáva A

8. června 2017 v 6:08 Tématické focení
Dneska to bude trošinku namíchané. Mám málo prvňáčků, ještě méně druháků, tak jsem k nim "připepila" jednu oktávu. Oktavánů mám totiž zase naopak moc - celé tři třídy. :-)

První třída
Samé holčičky všem je šest let.


Čtyři Pamelky, všechny původní, jen ta druhá zprava má přemalované oči.


Další dvě Pamelky - ta vlevo má přepatlané a přistřižené vlásky - byla v dost neblahém stavu - a přemalované oči. Panenka vpravo má paruku ze štupovačky (už jsem tu několikrát psala, že jsme ji používaly místo vlásků, jelikož vlásky prostě nebyly k mání) a přemalované obočí a oči. Jinak je to stejná panenka jako blondýnka výše vlevo.


A tyhle dvě jsou zřejmě kopie Pamelek. Obě mají paručku - červená je z bavlnek, růžová malá paruka pro BJD. Zelená očka jsou přebarvená.


Druhá třída
Tad máme i jednoho kluka. Původně tu byli ještě dva kluci - partneři panenek Pamelek. Jenomže jsem je nakonec vyřadila - mají moc dospělé obličeje na sedmileté děti.
Paní učitelku mají společnou s prvňáčky.


Druháčci jsou všichni Made in China. Ale stejně je máme rády. Dceřina nejoblíbenější byla ta vlevo. Říkala jí "prcek" a všude si ji nosila s sebou. Měla na ni malovanou ledvinku. :-)


SEPTIMA A
Dívky sedmnáctileté. Teprve na fotce koukám, že je to třída pouze dívčí a třídní učitel měl být u třídy jiné. No co nadělám, znovu to fotit nebudu.


Tři Sindy. Naše oblíbené. Ta prostřední byla s koníkem.


Tři přetělené panenky - dvě odleva jsou Flávas, vpravo Generation Girl na kloubovém těle.


Tři "kloubovky", jedna hezčí než druhá. :-)


Další tři krásky. Vlevo kloubová kolena, uprostřed kloubové lokty, vpravo bez kloubů - tedy jen ohýbací kolínka.


Nakonec moje dvě baculaté. Jiná těla pro ně nejspíš neseženu, takže baculaté zůstanou. I když jsem je koupila jen kvůli obličejům, ta těla prostě nemám ráda.


Vše. Příště zase někdy další dvě oktávy.

Skřítkování

5. června 2017 v 16:33 BJD
Nejdřív zase připomínka soutěže. Uznávám, že s tím už docela otravuju, ale, cenu pro vítěze mám, diplomy zmáknu levou zadní, navíc mám už tak napůl hotové překvapení pro soutěžící a přišly mi 3 - slovy tři - fotky! A já jich potřebuju tucet. Aspoň.
A tady je jedno inspirativní foto - panenka + pryskyřník (možná prudký, ale jistě to nevím).


Teď konečně nový příběh. Jeho hrdinkami (jedno je i hrdina) budou moji BJD skřítečkové Cecilka a Otík, jedna úplně nová skřítka, kteru jsem ještě nepředstavila (taky na to dojde, ale bylo mi líto ji nepoužít) jménem Estelka a moje copatá zrzatá neskřítka Uršulka.

U: Jé ahoj, co tady děláš???
E: Tak.
U: No tos´ mi toho řekla. Ptala jsem se, co tady děláš.
E: Čekám.
U: Safra s tebou si člověk fakt pokecá. Na koho čekáš?
E: Na ostatní.


U: Jaký ostatní hernajs.
E: Ostatní skřítky.
U: To se načekáš. Otík vzal Ceclku na procházku, to bude na dlouho a ty jsi jenom v košilce. Nastydneš.
E: A jak to, že mě vidíš?
U: Protože nejsem dospělák. Ty ostatní taky vidím. Pojď ke mně, trochu tě zahřeju. Jsi celá urousaná od rosy.


O: My sme zabloudili, heč! (to sme je tam schválně)
C: Hihihi
O: Celou cestu ji táhnu a dál už fakt nemůžu. Vem si ji.
C: Hihihi


U: Tak já vás pochovám všechny tři.
O: Tudle ji máš a já sebou plácnu vedle.
C: Hihihi


E: Jé mám nový kamarády!
U: To si piš. A měla bys jich víc, ale to bys musela jít se mnou k nám.
E: Bojím, bojím.
U: Mikuláše v létě leda.
E: Co je to Mikuláše?
U: To se tak říká. Pojď se mnou k nám, dostaneš šatečky, nové vlásky a zůstaneš u nás navždycky.
E: Já bych chtěla mít svoje doma navždycky.


U: Babička ti ušila šatečky, sandálky máš od tety a moc ti to sluší! A ty vlásky taky!
E: Fakt?
U: Jasná páka (používá komplet Gypuščin slovník). Teď vypadáš jako normální holka.
E: Už nejsem skřítka?
U: To jak budeš chtít. Můžeš být, co chceš.


A tak Estelka bydlí u nás. Ještě se rozmýšlí, jestli bude bydlet dohromady s holkama nebo s miminky a skřítky. Má dost času na rozmyšlenou, protože ještě pocestuje na kosmetiku. Pak jí napíšu představovací článek.

Zahrádky - květen

3. června 2017 v 15:24 Všehochuť
Jsem sama zvědavá, co budu fotit v červenci a v srpnu. Ono to teď kvete všechno nějak dřív a vůbec napřeskáčku. V květnu ještě leccos kvete a zahrádkami vás provedou moji nejhezčí motorkáři Agnes a Norman.
Pivoňky a orlíčky všech barev a tvarů (ty orlíčky). A chajda na spadnutí jako bonus.


Jeden v koutečku schovaný rhododendron. Příští rok budu muset nafotit tyhle keře v Průhonicích.


Vlčí bob neboli lupina.


To je barvička co? (Ty kosatce mám na mysli.)


Celkový pohled na zahrádku s kosatci.


Agnes provádí akrobacii a Norman to dole jistí. :-) Tričko má Agnes origo, slušivá sukýnka a legginy made in babakat. Norman je původní.


Ještě nějaké pivoňky - kosatce na téhle zahrádce ještě nerozkvetly. Ty ostatní květiny neznám.


Můj oblíbený šácholan (tuším velkokvětý).


Tady zase kvete nejspíš nějaká trávnička.


Zahradní ozdobný česnek - škoda, že na fotce nevynikla barva. Je nádherný.


Úplně obsypaná kalina.


Fotečka u barvínku.


Co mě mrzí je, že se v zahrádkách množí takhle hnusné ploty. Chápu, že si nájemci chtějí užívat soukromí, ale stejně mi to připadá hnusné.


I tahle zahrádka je od cesty odizolovaná - není to lepší? Podle mne ano.


To je vše, motorkáři to berou směrem k domovu a my se uvidíme zase v červnu.


Ještě připomínka soutěže:


A nespoléhejte na to, že konec srpna je daleko. Ono to letos fakt kvete nějak divně a může se stát, že v srpnu už bude podzim. Úžasný