Květen 2017

Květnové přírůstky a novinky

31. května 2017 v 21:25 Přírůstky a novinky
Máme konec května a já jsem s hrůzou zjistila, že nemám vydaný příslušný - shora uvedený - článek. To mám z toho ježdění na český venkov, kde mi prostě internet ne a nefunguje.
Tak honem, hrrrr na to.
"Novou" Shakiru mám doma od konce dubna. Patří k panenkám, které mají jakousi svou historii a proto si je tak nějak více cením. Shakiru si koupil Ľubo do své sbírky, bohužel měla přistřižené vlasy a možná je i přetělená. Já měla tu samou v pořádku, tak jsem mu ji vyměnila. Jelikož mám ještě druhou kudrnatou, nebyla to pro mne žádná oběť.


Další panenka má taky svou "historii". Mám ji od Nikky. Ona jí doma spadla polička a panence se odřel kousek rtů. A znáte to, když je někdo sběratel (Nikky) a ne hamtal (jako já), pak chce mít ve své sbírce dokonalé kousky. Nabídla jsem, že panenku odkoupím (sice ji máme, ale ta patří dceři a mně se hrozně líbí) a Nikky mi ji přivezla jako dárek. Je to prima mít kolem sebe takové kamarády jako je Nikky a Ľubo. Ačkoliv patří do úplně jiné věkové kategorie, vycházíme spolu parádně.


Ze všeho nejdřív jsem panence smyla z vlasů tužidlo. Sice jsem měla obavy, že přijde o kudrny, ale riskla jsem to a risk byl zisk. Vlásky jsou měkké a zůstaly kudrnaté. Pak jsem jí dala kloubové tělo od panenky Liv, ale nesedlo jí, takže má svoje původní.


A aby nebyla stejná jako ta, co už máme, přepatlala jsem jí oči na zeleno a domalovala rty - na červeno. Když se dívám na fotku tak mé amatérské přepatlání opravdu vynikne. Ve skutečnosti to vypadá o trochu líp.
Dostala jméno Lucida Kautman, je jí devatenáct let a pochází ze Švýcarska. Povolání doladím.


Tady ji máte se starší sestrou Gaelle.


Poslední dvě panenky se u nás vlastně ani moc neohřály. Nějak nezapadly a tak je mají moje panenkářské přítelkyně.
U té první - sběratelkami docela ceněné - mi vadila "dospělá" hlava na malém těle. Mohla jsem ji petělit, ale nějak jsem k ní nenašla ten správný vztah.


O tuhle jsem dost stála, ale nakonec jsem ji vyhandlovala za oblečení pro BJD panenky.


To bylo v květnu všechno. V červnu bude ještě hůř, anžto jsem si dala STOP. Takže bude už jen jeden jediný přírůstek o kterém ještě nevím, jestli nebude pro Ly. Ale nějaké novinky budou. Resp. nové fotky např. starých rodin, jejichž obrázky se mi nějak nelíbí

Francouzky a šikmoočky

21. května 2017 v 16:44 Ly
Přináším další ukázky ze sbírky mé Ly. Tentokrát to jsou panenky "ze světa" .
Začnu v Evropě, konkrétně ve Francii. Francouzsky jsou šarmantní děvčata, takže ani ty naše nemohou být vyjímkou.
Tahle je z nich nejstarší, rok výroby jsem nevqděla, jelikož bych ji musela vyndat z krabice a to by mi Ly dala. (Je z roku 1996, našla jsem ji na netu.)


Nemůžu si pomoct, já mám pro tyhle starší panenky velkou slabost.
Ještě portrétek naší demoiselle.


Teď netuším, která ze dvou následujících Francouzek je "mladší" a která "starší". Tak to vezmu podle toho, jak k nám dorazily.
A ono se mi to zadařilo: tahle je z roku 2009.


Je krásná, ale ta starší je prostě moje favoritka.


Moulin Rouge z toku 2011.


O tvářích se nezmiňuji, vím o nich "psí kšíry". Takže jednoduše tvář krásná.


A teď se přesuneme do Asie.
Naše krásná čínská holčička. Jednu Ly měla od kdysi, koupenou tady. Jenomže se mi parádně obarvila o kabát svého partnera. Objednala mi kamarádka novou nahatou a ouha, už je to dva roky a ještě nedorazila. Do třetice mi ji objednala Nikky a máme ji doma. Teda panenku.


Tvářičku jsem vyfotila tu naši původní, není ve škatuli a tak se fotila mnohem líp. Jo, je z roku 2005.


Další Asiatka z dnešní nabídky "pochází " z Japonska. Japonská princezna z roku 2003.


Když jsem teď hledala na netu rok výroby téhle Japonečky, objevila jsem ještě jednu v bílém kimonu. Z ceny jsem málem spadla ze židle, ale je moc pěkná. Tahle ovšem taky.


Zlatým hřebem dnešního článku bude Japonka Yuming. Po té jsme toužily hodně dlouho. Resp. Ly toužila a maminka, pilná včelička sháněla jak divá.


A našla. To bude radosti v prosinci - Ly ji totiž dostane teprve k svátku. :-)


Pro dnešek dost. Ještě nám zbývá tak nejméně na dva články Barbie panenek, pak se konečně dostaneme dál.

Když jaro zaťuká

17. května 2017 v 18:19 BJD
Než se pustím do samotného článku připomenu vám SOUTĚŽ! Podrobnosti najdete v tomhle článku (no jo, já vím, že má být v tomto) http://babakat.blog.cz/1703/patri-k-sobe-nova-jarne-letni-soutez

Ještě inspirační foto: "panenka a rozrazil (tuším, že perský, ale fakt nejsem botanik).


Zpátky k tomu jaru. Jakmile se oteplí natolik, aby jeden nezmrzl, mého manžela posedne neodbytná touha po jeho rodné vísce. To by mi nevadilo, leč... Vlastníme tam domek. Tedy spíš domeček na spadnutí - alespoň stodůlka se už drží spíš silou vůle. Manželovy. Nemám nic proti vískám, domečkům a podobným vymoženostem, leč... Nefunguje mi tam internet, teče mi sice voda i uvnitř, takže nemusím běhat k pumpě, ale není pitná. Radovánky tedy veškeré žádné.
Tak si beru s sebou aspoň panenky. Tentokrát padl los na Verunku a Uli.


Jak se holkám venku líbilo hned uvidíte.

U: Jůůůů, to je bezvaaa, já to tady celý překoprdelcuju!
V: Snad překotrmelcuješ.
U: Ne-e, já budu dělat koprdelce až k plotu. Kotrmelce si dělej sama. Elce pelce do pekelce taky.


U: Veru, polez nahoru, tady je to taky bezvaaa!


V: Nahoru? Na strom? Já???
U: Ty, nahoru. Kam jinam než na strom, dělej!
V: Kdepak, já zůstanu hezky dole!


U: Neboj, polez, já tu mám prima houpačku!
V: To už ti stačí, dohoupej se a půjdeme se podívat jak to tu vypadá.


U: Dobře, už jsem dole. Jéééé hele sedmikrásky!!!
V: Když si jich pár natrháš, upletu ti věneček!


U: A nebude těch kytiček škoda?
V: Víš, on to pan majitel stejně poseče.
U: A co budou jíst včelky? Nemohli by jim nějaký kytičky nechat?
V: Zeptáme se babí. Zatím si jich pár utrhnout můžeme.


U: Ty si neupleteš?
V: Stačí jeden.
U: Tak já ti dám do vlasů aspoň ty ulomený.


V: Podívej, tamhle je kůň.
U: To je ten Kimův poník, myslíš, že se s náma bude kamarádit?? Koníčku!
V: Jmenuje se Rin.
U: Podle tý knížky? Divoký koník Rin? Rinečku, Rine! Hele, jde ke mně!


U: Jůů, vzal si ode mne travičku! Rine, mizero! Žere mi věneček!!!!!


U: Jsi protivný koník. Za trest mě povozíš!
V: Uli, není obježděný, nelez na něj! Kim tě přerazí!
U: Já náhodou umím jezdit víš!


U: Jéééééé!
V: Ty trdýlko, jsi celá?
U: Jak to mám vědět tak honem.


V: Zkus vstát.
U: Počkej. Ruce mám obě, nohy neulomený, hlava celá, kůň v trapu. Dobrý je to.

Původně jsem chtěla nafotit tři příběhy s Veru a Uli, ale přihnaly se přeháňky a bouřky, všude mokro, tak zas někdy až to uschne, jo???

Uršulka, Uli, uličnice

13. května 2017 v 7:54 BJD
Tuhle panenku už mám doma nějaký ten týden. A řeknu vám docela upřímně, že padnout na ni hned, jak jsem se začala o BJD zajímat, nemusela jsem jich mít tolik. Stačila by mi tahle jedna. Je to přesně ta velikost, která mi vyhovuje.
Našla jsem ji na Facebooku na recastovém bazárku a když jsem si přečetla, že má 34 cm, bylo to jasné. Malý mimozemšťánek putoval k nám.
Předesílám, že první dvě fotky nejsou moje!


Hned jsem kontaktovala svoji milou přítelkyni (kterou ututlám) s prosbou o namalování pihaté holčičky. Hrozně jsem totiž chtěla zrzatou a pihatou. Takhle krásně to dopadlo.


Koupila jsem holčičce i zrzavou paruku a oblékla jí prozatímní oblečení. Výhodou je, že si může půjčovat od YOSD dětí všechno včetně botiček. Jen nohavice jsou jí trochu kratší.


Nakonec mně napadlo, že je té zrzavosti přece jen trochu moc, tak jsem jí zkusila paruku, která patří Žofince, ale ta už ji nenosí, jelikož si v ní nepřipadá dost sexy. A ono to sedlo, jak zadeček na hrneček.


Je mi jasné, že se většině z mých návštěvníků bude líbit víc v té rezaté, ale je to malá holka, cca 10 let, tak k ní ty copánky pasují líp.
Háčkovanou panenku mám od přítelkyně Růženky.


Ještě jméno. Původně jsem chtěla Josefinu, které by se říkalo Pepina, protože od P momentálně nikoho nemáme. Ve hře byla i Zuzka. Ale nakonec je z ní Uršulka. Nebudete mi to věřit a budete si třeba klepat na čelo, ale ony si ty BJD potvůrky fakticky většinou vyberou jméno samy.


Nová holčička taky potřebovala něco nového na sebe. Všimněte si, že říkám nového, nikoliv hezkého. :-) I když finální výrobky mne docela příjemně překvapily..
Šatečky patří mezi "ponožkové modely". Příslušnou ponožku - spíše podkolenku - pro mne zrecyklovala kamarádka Lav pro moje MSD holky. No a já ji přerecyklovala na dvoudílné šatečky pro Uli. K tomu dostala punčocháčky z dětských dupaček.


Ono se na ni opravdu báječně šije. Není moc malá jako BJD miminka, ani prsatá jako velké holky, zkrátka parádní modelka. Tmavorůžové kalhotky jsou z dalšího kousku dupaček, halenka je staršího data, kdysi jsem ji šila Ly na jednu její malou mrkačku.


Teď jen musím doufat, že se Uršulce u nás bude líbit. A jak tak koukám, bude to, až se trochu rozkouká, asi pěkné číslo. Zkrátka uličnice.

Sextánky a sextáni

10. května 2017 v 8:29 Tématické focení
Dneska vás seznámím s patnáctiletými žáky našeho lycea. Sexty máme opět dvě, ale dám je do jednoho článku, snad to přežijete.

SEXTA A - nejdříve foto celé třídy i s třídní profesorkou


A teď jednotlivé obrázky.
Tři panenky Momoko. Hodně pohyblivé.


Dvě holky J-Doll(ky). Pohyblivé a se vsazenými očima.


Skipper, černá malá baletka (12 tančících princezen) a dvě panenky Hihg School Musical.


Dvě předělané Skiperky. Vlevo s přebarvenými vlásky metodou "čmaryky" (fixem), vpravo převlasená (mnou) a malinko přepatlaná (mnou).


Přetělené kousky.


A dva kluci. Jsou to dva kamarádi panenek Skipper jménem Kevin. Už se nevyrábějí.


SEXTA B - opět foto celé třídy s třídním učitelem.


Loňské Fashionistas na tělech petit. Ta vpravo je přetělená, původně měla být "normální", ale nesehnala jsem ji a Nikky mi koupila tuhle.


High School Musical, Hannah Montana - ta má otočné vlasy, z jedné strany růžové, když se to otočí tak blond. Třetí je tuším z Camp Rock, má unitř baterky a zpívá.


Dvě Teen Skipper přetělené na menší tělo.


Další tři přetělené Barbie.


Tyhle dvě jsou Hannah Montana a původně byly naprosto stejné. Vpravo převlasená a přemáznutá.


A ještě dvě předělané panenky. Ta vlevo má vlásky ze štupovačky. Tenkrát se tu ještě nedal sehnat vhodnější materiál. Ta druhá dopadla ještě hůř. Původně blondýnk, měla být přepatlaná na černovlásku. Jenomže fix pustil do celé hlavičky. Tak štětec, Balakryl a máme černošku. Vlásky jsou z Perlovky.


Dva další kluci. Vlevo starší typ Kevina, vpravo přepatlaný "trochu mladší" typ Kevina. Jak vypadal původně vidíte výše, byl to ten blond.


Přežili jste? Fajn, další nálož zase někdy. Septimy jsou tři :-)

Praha - Tesla - burza - blešák - jupííííí

7. května 2017 v 17:41 Všehochuť
N dnešní dopoledne se mi podařilo zbavit se pejsky (hodila jsem ji na krk dceři) a tudíž jsme se vypravili zase jednou na blešák. Od těch dob, co se tyhle akce konaly na Kolbence se leccos změnilo a ne zrovna k lepšímu. Na novém místě není bahno - to je kladný fakt. Co se prostoru týče je menší, co se týká zboží hodně se pohoršilo. Ale ještě pořád je na co koukat a za co utrácet.
Nafotila jsem svoje úlovky a tady je máte.
Knihy od Louise Bromfielda mám ráda, tuhle jsem ještě nečetla - doufám, že bude fajn. Každopádně je úplně nová a jen za 20,- Kč. Nekupte to.


Flanelka pro mne. Tu užiju při venčení psisek. Taky nová, ještě od Trioly - dříve narození vědí, co to bylo za firmu.
100,- Kč


Lepicí páska - cenu vidíte na obrázku. Vzala jsem si hnědou a průhlednou. A můžu obchodovat, balit balíky a lepit a lepit a... Tedy pokud bude lepit.


Víceúčelová košíkokabelka. Hádejte na co se hodí.


Správně na panenky! Vejdou se tam Barbušky i malé BJD. 50,- Kč


Mini společenské hry ve škatulce. Původně jsem je chtěla darovat svým oblíbencům Resinovům, ale dvě bílé šachové figurky chybí, takže dárek by to byl pochybný. Ta šachovnice je oboustranná (vyfotila jsem z každé hry půlku) a magnetická; jakož i figurky mají svůj magnet. 30,- Kč


Přívěsky na krk mých BJD miláčků. Ta kotva je pro jednoho vysloužilého námořníka, kterému časem předám. Vše sakum pikum 10,- Kč


Dva perlové náhrdelníky na gumičkách pro moje BJD modelky. Díky pružnosti nemusím sundávat hlavy ani převlékat a shánět zapínání. Každý za bůra, tj. pouhých 5,- Kč/ks.


A nakonec pytlíčky na psí hovínka. Už jsem to možná někde psala (každopádně je to moje oblíbená hláška v rozhovorech s pejskaři i laickou veřejností) - někdo nosí po kapsách sny mládí, já právě ty pytlíčky (a taky je vzorně používám). Dohromady za páďo.


Říká se, že za málo peněz málo muziky, no, já jsem si teda užila dost. :-)

Dubnová kořist

5. května 2017 v 9:59 Všehochuť
Dneska se budu chlubit. Bohužel nikoliv vlastním peřím, ale věcmi, které jsem si přivlekla z "velkého babince"
Začnu tím největším kouskem. Tuhle krásnou skříňku mi koupila a donesla až pod čenich Jessika. Díky moc. Uvnitř je polička a do šuplíčků se vejde spousta věcí.


Když už jsme u mé milé Jessiky, mám od ní ještě pár drobnůstek. Přívěsek a prstýnek (ta kamej je od Denisy).


Krásná chobotnice (taky od Jessiky). Tu jsem vyměnila za háčkovanou chobotničku (Madein Babakat). :-) Však mě znáte, jak můžu handlovat, nenechám si to ujít.


Parádíčky pro moje resinové krásky od Katrin.


Ještě paručka od Jaňulíka pro Itouška. Málem jsem zapomněla, že jsem si ji objednala, ještě, že to má Jana v mobilu. Už jste ji sice viděli - tu paruku - v jiném článku, ale co, že jo.


Teď přijde to hlavní utrácení. Celou tuhle akci - tím myslím pravidelné panenkovské srazy - už několik let organizují moji milí lidičkové z Buďouc a z Panenek. A u těch se to utrácí. Ach jo!
Krásné eyco oči pro Simonku.


Následuje ta nejkrásnější hnědá paruka, jakou jsem kdy držela v ruce. Zmocnila se jí Rahar navzdory tomu, že měla být pro jinou panenku.


Jelikož tam opravdu bylo z čeho vybírat, odnesla jsem si ještě jednu roztomilou paručku. Zkusila si ji Verunka, ale pak se vrátila ke svým culíčkům.


Další dvě paruky si koupila Ly, moje fakt nejsou, ale nakonec proč bych je nepředvedla. Ta červená je zespodu oranžová a dostala ji Sujan. V modré se předvádí Ondine - zvaná Bonbón.


Nechápu, proč je tu vznikla ta obrovská mezera, když uravuju článek, tak tam není. :-(

A teď přijde zlatý hřeb a náš nejdražší nákup. Krásná Doll Leaves Yoko na fungl novém těle. Měl to býr dárek k mým jubilejním narozeninám. Prostě jsme ji tam nemohly nechat. Hlavičku si hned odnesla Renáta za účelem faceupu, takže holčička bude určitě nádherná.
Jenže - proč má většina věcí svoje jenže? Podcenila jsem velikost. Yoko bude o půl hlavy větší než všechny moje panenky a dokonce bude vyšší než kluci a to je teda průšvih. Tak možná bude k adopci. Samozřejmě je legit, má svoji peřinku, krabici a hlavně certifikát, který se mi zatím ještě nepodařilo někam založit.


Možná, že se někdo zeptá, proč dubnová kořist v květnu. Inu nestihla jsem nafotit. Mrkající

Zahrádky - duben

1. května 2017 v 7:09 Všehochuť
Než se vydáme na procházku mezi zahrádkami dovolím si připomenout letošní soutěž:
A tady je jedno inspirativní foto - panenka + orsej jarní.


A teď honem za přírodou. Musím konstatovat, že se toho v zahrádkách od konce března moc nezměnilo. Jenom odkvetly třešně a špendlíky.
Rozkvetly ovšem nejrůznější keře. Tak třeba kérie neboli zákula japonská. (Nemyslete si, že jsem bůhvíjak chytrá a vzdělaná, stačí mi kouknout a hned vím, na co koukám. Na Facebooku je ale prima skupina, kde mi podle fotek ti opravdu chytří ochotně radí.)


Na procházku se mnou šla tentokrát Montana - Barbie Fashionistas, původně na vysokém těle, v současné době dostala kloubové tělo od panenky Liv, které ke mně doputovalo ze Slovenska. Nikky díky moc.
Zrovna u tohoto keře vůbec netuším, co by to mohlo být. Ale vypadá hezky.


O kousek vedle kvete jabloň. Letos kvetou hrozně brzy. Tak jen doufejme, že vydrží do prvního, protože kde se jinak budeme líbat? Pod třešní už to nepůjde, nebezpečí uschnutí do roka je akutní.


Modřence a hyacinty. A Montana, pochopitelně.


Narcisky, pomněnky a nízké floxy, prostě jaro v plném proudu.


Tahle nádhera je nejspíš nějaká magnólie. Musím se přeptat, abych nekázala bludy.


Další důkaz, že pomněnečky nemusí kvést jenom u potoka. :-)


O kousek dál kvete zahradní varianta koniklece (doufám, že se nepletu, fakt mám do botanika daleko).


A tohle jsem prostě musela vyfotit. Připadá vám to, že jste uprostřed velkoměsta??? To žluté není řepka páně Babišova, ale docela obyčejné pampelišky.


Montana se loučí překrásnýmk tulipány.


Ještě poslední fotka. Před lety tady padl starý strom. Vyvrátil se z kořenů. A pořád ještě žije. Dutinu bohužel využil nějaký pejskař k odložení sáčku s produktem svého miláčka.


Tak schválně, jak to bude vypadat za měsíc????