Leden 2016

Lednové přírůstky a novinky

30. ledna 2016 v 7:48 Přírůstky a novinky
Tak máme zase další leden a musím se slzou v očku přiznat, že je toho po čertech málo. A to jsem ještě dvě dala samostatně (Claudettu a Waltz), takže toho moc nezbylo.

První panenku jsem si vbec neobjednávala. Vyhrála jsem v aukci několik malých (Shelly a nějaké čínské) panenek a prodejce si počítá přímo nehorázné poštovné. Nakonec mu to asi bylo blbé, tak mi přidal tuhle Barbie. Nebyla nic moc, původně jsem ji chtěla darovat nějaké malé holčičce na hraní, ale nakonec jsem zjistila, že se mi vlastně líbí. Umyla jsem jí vlasy, oblékla a tady je:


Constance Grammer je Švýcarka, je jí 28 let. Asi bude učitelka, nebo vychovatelka, to ještě uvidím. A nejspíš dostane časem nějaké dítko.

Černým holčinám prostě nikdy neodolám. Tuhle jsem koupila od Jitky (Skytky) na Mimibazaru. Identifikovala jsem ji podle přívěsku na krku docela náhodou. Mám Skipper ze stejného setu - tedy se stejným přívěskem. Jedná se o Sparkle Beach Christie (to koukáš Ľubo, co?). Náušnice neměla, dala jsem jí náhradní. Problém byl s dírkami v uších, měly klasickou velikost a ručně dělané náušnice z nich vypadávaly. Pomohl kousíček oboustranné lepenky. Vřele doporučuji,


Kwame Emwazi, 25 let, pochází z Gambie. Povolání taky pozdějí. Už fakt nevím, co si pro ty holky vymyslet. Pokud je vám jméno povědomé, tak se nepletete, už se tak určitě nějaká černoška jmenovala, ale šla do světa a tak jméno zůstalo volné. A jelikož se mi líbilo ...

Něžná Asiatka se mi hrozně líbila na FCB u Ľuba. Tolik jsem ji obdivovala, že se nade mnou smiloval náš další kamarád Renda a poslal mi ji. Vyměnila jsem jí tělíčko za kloubové od Liv (to mám zase od kamarádky Lav) a chtěla jsem z ní udělat sestřičku jiné Asiatky. Jenomže mezitím se mi - snad - podařilo sehnat tu fungl novou celokloubovou, tak s tím zařazováním do rodin počkám, až/jestli ta nová dorazí.


Kame (zatím bez příjemní - viz důvod výše uvedený) 16-ti letá Japonečka, studuje na lyceu a po večerech pracuje v cirkuse, event. ve varieté jako ekvilibristka.

Další panenku už máme doma nějaký ten týden (spíš rok). Původně jsem ji koupila pro sebe, pak jsem ji dala dceři a teď ji mám zase já místo Claudette. Nevím jak vy, ale já u některých panenek jen kouknu a už mi naskočí jméno. U téhle to byla Adèle. Příjmení mělo být Makeda, ale pořád mi něco blikalo, že jsem to už někde viděla. Tak jsem jukla na internet a vida, ona je to jedna nádherná panenka FR. Takže Makeda ne. Ale Adèle ano.


Adèle Barkat, nádherná Tunisanka, 26 let, je druhou asitentkou v modelingové agentuře. Jedna asistentka se mi zdála málo. A hádejte, ke komu jsem ji hupky šupky přifařila.


No není to krásný pár? Ještě mám na cestě malého černouška. Když dojde do konce měsíce, tak vyfotím celou rodinku. Jinak až v únorových novinkách.

Černoušek došel před chvílí, tady ho máte, ale rodinku až příště.
Dostal jméno Fadi a jsou mu dva roky.


To je pro leden všechno. Když se zadaří, budou v únoru hned tři fungl nové holčiny.

Když hvězdy tančí

27. ledna 2016 v 7:59 Moje sbírka (spíš hromada)
Dneska to bude krátké a bez zbytečných řečí. Mých. A nakonec si dáme anketku, už dávno žádná nebyla.
Panenky, které vám chci představit, jsem koupila už před svátky. To jsem ještě mebyla ve finanční krizi a cena byla velice slušná. Na prodejkyni dám odkaz, tedy na její obchůdek na Mimibazaru. Ještě tam má pár kousků k pokoukání! Škoda, že už na žádnou nemám. Nejmíň o dvě, tři bych stála. Tak se pokochejte: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=544286

Zpět k mým roztančeným panenkám. Jedná se o set Waltz. Po klukovi už jsem dávno toužila. O holku až zas tak moc nestojím, mám jich víc než dost a tahle zase není na hraní. Kdyby se převlékla, je to o ničem. Kdyby se vám někomu líbila, můžete ji ubytovat. Jelikož jsem koupila panenky bez krabice a bez stojánků, holka by šla v krabici náhradní a přidala bych i stojánek.

A takhle moje hvězdy tanči:


Samotný mistr waltzu:


Jeho romantická partnerka:


Portrétek:


Druhý portrétek:


Na závěr ještě jeden taneček:


S tímhle klukem jsem si splnila jeden ze tří velkých snů. Ještě mi chybí chlapík ze setu Tango a James Bond. No vlastně ještě jeden vlasatý, ale teď si honem nevzpomenu jak se ten set jmenuje. Nemáte někdo zbytečné??? Ale až koncem února, dřív na ně nemám.Plačící

A teď anketka. Všimli jste si, že nový krasavec nemá jméno a to mu budete muset vybrat. Jsou tam tří jména, ale můžete do komentáře napsat i jiné. Jen neslibuju, že ho dám, protože už ho třeba máme. Mrkající

Tak šup, šup, myšičku do ručičky a jedem!

Honem, honem

24. ledna 2016 v 10:04 BJD
Proč honem? No, aby nám ten sníh nestihnul roztát než se rozhejbám na nějaké to focení.
Už i v Praze napadl. Myslím, že jsem se už některou minulou zimu zmínila o tom, že naše malé sídliště je zaříznuté ve svahu, takže sníh je pro nás tak trochu katastrofa. On totiž většinou neřád pěkně namrzá.


Takže nejdřív se musíte dostat ke schodům vpravo. Krásně jsem se cestou vymázla! Jak vidíte, vedou nahoru ještě takové schůdky z dlaždic (dokud tam dlaždice nebyly, říkali jsme tomu "sloní stezka"). Tak na ty rovnou zapomeňte!


Pokud chcete dorazit do civilizace - obchody, lékárna, pošta a jiné - musíte se vyšplhat až za ty paneláky nahoře, co nejsou moc vidět. Tři kusy schodů před vámi, pak kus ledovice do kopečka (tu nevidíte) a další tři ramena mnohem vyšších schodů (ty už vůbec nevidíte a vyfotit vám je nejdu, dokud to bude klouzat).
Samozřejmě naši milí zákonodárci zrušili zákon o uklízení před domy, městské části uklízejí jen tam, kde je to vidět, takže my si tu vesele užíváme klouzání po zadnici, event. nějaké ty fraktury (u nás v domě už máme první, naštěstí to není moje noha).
Včera sněžilo celý den jako blázen, do toho jsem panenky nechtěla tahat. Dneska taje. A jak. Proto honem, honem.
Ven jsem vzala Emču a Isabelku, protože jsou jediné jakž takž do sněhu vybavené. (Kabátky mají od Barbuch - teda Emča od Kena.) Některé fotky jsem dělala na lodžii (proto ta zelená konev), venku je fakt moc mokro.


I: Emičko, nemáš čepici!
E: Holčičí si nevemu!
I: Ale babička říkala ...
E: Tak ať! Deme jezdit!


E: Jeduuuuu!


I: Teď zase já! Ty jezdíš už moc dlouho.
E: Ne! Já budu jezdit furt! Ty seš je pitomá holka a rozbila bys sáně!


I: Ty jsi taky holčička!
E: Ne!
I: Ale jo!
E: Jsem kluk a sáně radši rozbiju sama!
I: Jsi holka, hloupá a dostaneš, počkej!
E: A tebe hodím do sněhu. Tak!


I: Béééé, to studí!
E: Dobře ti tak!
I: Vyndej mě!
E: Tůdle!
I: Prosííím, to hrozně studííííí!
E: Vylez si sama!


K: Holky domů!
I: Kimíčkuuuu! fňuky fňuk
K: Jseš celá mokrá a co jste dělaly s těma sáněma?
E: Rozbily se!
I: To ona! Schválně! A hodila mě do sníhu! Béééé!
E: Žalobníku!
K: Ty jsi rozbila sáně Emo? Proč?
E: Nadávala mi, že jsem holka!
K: Jo ták a ty jsi kluk jo?
E: Jasně!
K: Utíkej domů Izinko. A ty pojď sem Emane! Holce bych v životě nenaplácal na zadek, ale tebe seřežu jako žito!


K: plác, plác Budeš poslouchat babinu!
E: Jó!
K: Nebudeš zlá na holčičky! pác, plác
E: Néééé!
K: Nebudeš rozbíjet hračky!
E: Nééé, pusť měééé!
K: A mazej pro sáňky. My je s babi spravíme, ale ty už na ně nikdy nesmíš!
E: Bééé, stejně nebude snííííh!
K: On ještě bude a nedržkuj! plác, plác! Padej!! Nebo ti ješě přidám! (Už fakt musíme ty spratky trochu vychovávat, ségra má pravdu. Sujan se s nima moc maže!)


E: Jauvajs, jauvajs, já už budu radši holka, béééééé!Plačící

Nové páry

21. ledna 2016 v 7:25 Moje sbírka (spíš hromada)

Koncem minulého roku jsem představila svoje single holky a kluky. Pak jsem to spárovala, jen jsem neměla náladu, čas a možnost to nafotit.
Teď to napravím. Fotila jsem jenom na lodžii, ale snad to nevadi.


Tamma a Gale byli jasná volba, lprostě se k sobě hodí!


Sweet a Artur - tady to bylo trochu složitější. Volba byla mezi Sweet (Poppy hlavička na Liv těle fialová) a Rowe (Poppy hlavička na Liv těle zrzavá). Vyhrála Sweet, pro Rowe časem opatřím jiného Kena.

Další páry budou většinou kluci IT a holky Dynamitky.


Marqita a Werner - s tímhle zrzounem jsem měla trochu problém. Ale Marqi ho čapla a už nepustila.


Draya a Mischka - vypadá to na nějakou soukromou lekci baletu.


Carmo a Oliver - o tomhle páru se ještě dozvíte pár pikantních podrobností. Tak se těšte.


Agneta a Malcolm - to jste asi nečekali, protože Malc se tak trochu točil kolem jiné dívčiny. Asi ho to už přestalo bavit.


Poppy a Perry - to je známost z léta. Pamatujete na dámskou jízdu s karavanem? A na Poppyino řidičské umění?

Když jsem tyhle fotky dělala, nějak se mi ty holky popletly. Takže jsem nafotila tři nesprávné páry. Tak si říkám, že vám sem ty fotky dám, ať máte na co koukat, ne?
A to je dneska vše. Pokud nějaký pár postrádáte, tak to je schválně! Abych měla příště o čem psát. S vyplazeným jazykem

Momentální stav

18. ledna 2016 v 7:42 BJD

Jelikož se ozvaly hlasy jak to vlastně je s mojí BJD partou, ve které pořád někdo přibývá a někdo ubývá, tak tady máte aktuální stav:

1) Kdo už to u nás má natrvalo:


SUJAN - má své doma u dcery, ale často je u nás na návštěvě, protože jí sem tam koupím na FCB něco na sebe a k tomu jí občas i něco umotám (na fotce leginy a tričko, které není pod bundičkou vidět).


KIM - toho bych už nedala ani za nic. Je to můj miláček a má tu svoje doma natrvalo. Kim touží po několika věcech. Chtěl by kytaru, psa, kérku a náušnici. Tak uvidím, jak to zvládnem.


GYP - i ta je u nás natrvalo. Tahle krásná recastice je prostě moje a zůstane se mnou, dokud se nerozpadne (nebo já). Možná časem poprosím někoho, kdo to umí oa dírky na náušnice a trochu výraznější faceup. Ještě si to nechám projít hlavou, ale ty náušnice by byly super.


NARAH - i ta už u nás zůstane "na věčné časy". Možná se časem odstěhuje k dceři, možná ne. Ale bude u nás. Jo a nutně potřebuje foťák.


PONG - tenhle lumpík prostě zůstat musí. Nejdřív jsem ho vlastně ani nechtěla, ale už bych ho nedala! Z motorky od Vánoc jetě neslezl!


FAYE neboli FIFČA - kouzelná malá recastička, bez které už bych si to u nás už neuměla představit. Jen pro ni pořád nemůžu najít tu pravou paručku.


NICK - je taky recastík a schválně malilinko šilhá. Je to Pongův věrný stín, kdyby nebyli tak malí, asi by prováděli pěkné rošťárny. Snažila jsem se mu vysvětlit, že na té lodžii a na těch pár sněhových vločkách se fakt sáňkovat nedá, ale nenechal si to vymluvit.


MAJDALENKA - to už má taky u nás natrvalo. Takovouhle smutnou pusinku bych vyhnat prostě nedokázala. Novou paručku už máme objednanou.

2) Kdo bude muset o existenci ještě zabojovat:


JOŠI - nějak nezapadl do party. Jestli to není tím, že má dívčí hlavičku na klučičím těle. Uvidíme.


ISABELKA - mám pocit, že je jí u nás smutno. S Emčou si moc nepohraje, většinou sedí Sujan na klíně, taky uvidíme.


EMIČKA - s tou bych se loučila nerada. Ale dostala jsem se do problémů, převážně finančního rázu a pokud se mi nepodaří prodat jinou panenku, budu ji muset nabídnout.

3) Kdo nás bohužel bude muset dříve či později opustit:


HANNAH - téhle holčině se u nás prostě nelíbí. Znáte to. No, možná jste normální a neznáte to. Ještě váhám, ale pokud ji někdo bude chtít, bude ji mít. Je to originál od Alice.


PÁJA - už měla mít nový domov. Nevyšlo to. Tak třeba to příště už vyjde a bude se mít hezky.

Teď v zimě budou články asi trochu více o BJD, milovníci Barbie prominou. Doma se mi líp fotí ty velké, až bude hezky, zase budu venku fotit ty menší. :-)

Claudette Gordon

14. ledna 2016 v 7:34 Moje sbírka (spíš hromada)
Když jsem poprvé viděla Claudettte, byla to jasná volba. Ježíšku, tu chci! Ježíšek se projevil jako grand a panenku jsem dostala. Jenže. Když jsem ji vybalila a opatrně vyprostila ze škatule ono ouha! Přece tohle není panenka na hraní! Nemůžu ji převléknout, sundat jí čelenku, to prostě nejde.
A tak takdy máte pár foteček na seznámeni a Claudette poputuje k Lýdii, tam bude hezky v krabici na výstavě.
Tedy Claudette Gordon - premiéra i derniéra:


Claudette má nádhernou malbu obličeje, bohužel hodně natužené vlasy. Ale to se nedá nic dělat, účes by nejspíš bez natužení pobyt v krabice nepřežil.


Vzadu na hlavě měla nějaký chomáč, chvíli jsem na to nevěřícně koukala, po bližším prozkoumání se z chomáče vyklubala síťka na vlasy. Jak se dostala tam, kam se dostala a ve stavu, v jakém se tam dostala, to mi vrtá hlavou dodnes.


Tělo je celokloubové - pivotal. Jenomže tuhé šaty brání pohybu, takže jsem ji nemohla ani posadit. Má krásné šaty v paví modři (no trochu do tyrkysova) s motivem pavího peří. Punčocháče jsou černé siťované. Botičky mají vzadu "nástřih", aby šly dobře obouvat. Nepadají, ale na bosé nožky by byly volnější.


Náhrdelník do barvy, dlouhé rukavice, cípaté kanýry z černého tylu, doplněné černými třásněmi a flitrová čelenka se dvěma "pírky" (ze stejného tylu, jako je sukně) to dolaďují.


Jelikož za předcházejících snímcích chudinka Claudette vypadá jako jednonohá - byl to pokus o pózování - tak taky ji máte ze strany a je zcela evidentní, že má obě nohy.


Ještě poslední pózička a moje milovaná Claudette pošupajdí zpátky do krabice a posléze mezi své vystavované parťačky. Někdy vám je taky nafotím. Myslím, že tahle dostane místo hned vedle Cher.

Vybaleniny a hned dvoje

11. ledna 2016 v 7:52 BJD
Moc se omlouvám příznivcům mých Barbušek a jiných panenek, ale dneska to bude zase o BJD. Já za to nemůžu, ale venku je hnusně a doma se mi líp fotí ty velké. Ale nebojte se o ty svoje určitě nepřijdete!

Před svátky jsem na FCB viděla dvě krásné malé holčičky.


Ninu a Páju.

Bylo mi jasné, že jednu z nich prostě mít musím. Do prodeje šly bez paručky, s jinýma očima (Nina) bez botiček, jen v prádýlku. Objednala jsem si Ninu a ta mi mezi svátky dorazila. Kamarádka si vzala tu druhou s tím, že kdyby ji dávala dál, vezmu si i ji. Takže Pája dorazila brzy poté a mám obě. Smějící se

Ninu jsem přejmenovala na Magdalenku-Majdalenku. Jedná se o panenku 5 star doll model Yue Tu.


Majdalenka je malá vážná holčička s ouškama na magnety (ty já jí dávat nebudu, ale má je). Konečně jedna, ze které určitě nebude uličník.


Ouška drží i přes paručku.


V původním oblečení.


Zkusila jsem tříčtvrťáky a k nim tričko od Kena ...


... pak jsem jí půjčila ještě Fifčiny šatečky a Emiččiny střevíčky.


Nakonec jsem se vrhla na recyklaci. Botičky už má vlastní, paruku časem dokoupím. Zatím má tuhle mahagonovou. Jen ty copany jsou pro ni moc mohutné.

A teď ta druhá.


To, co právě vidíte, není ani bageta, ani psí hovínko, ale chlupaté pouzdro na Dollsbe (be with you doll), model Paprika. Zkráceně Pája.


Tady ji máte. Má bílé prádlo-šatičky, spodní kalhotky a dva páry náhradních ručiček (pro mne zbytečný přepych, v životě bych jí neuměla tlapky vyměnit).


A zkoušeli jsme paruky. Na neštěstí ty dvě, co mám pro malé děti jsou na její kebulku moc malé. Tahle patří Ellowynce.


Pohled zblízka do krásných očiček.


Jak vidíte, opět se urychlené recyklovalo. Jen botičky chybí. Paručku dostala blonďatou kudrnatou. Původně koupenou pro Fifi, ale neslušela jí. A Pája je první, komu sluší.


Háček, vlna (na podrážku) příze a už jsou papučky. No nic moc, ale na první pokus, to se musí trocha té dokonalosti odpustit. Až budu motat desáté, tak už třeba budou vypadat líp.

Jméno jsem neměnila. Víte proč? Dostala jsem se do finančních problémů a tak bude muset Pája do světa. Kdybych ji přejmenovala po svém, už bych se s ní nedokázala rozloučit.

Nechcete ji??? Plačící

Pohádka, která se nekonala

8. ledna 2016 v 7:36 BJD
Měla to být prosincová pohádka na téma Vánoční koleda (Dickens). Jenomže nebyla. Proč se dozvíte právě teď.


Kim: Teď mi někdo řekněte, jak to bez Oswalda zmáknem. Taky si musel odfrčet před svátkama! Kdo bude hrát padoucha!
Narah: Jedině Joši.
Gyp: Joši a padouch? Spadla jsi z jahody naznak? Jen se na něj podívej. Leda kdyby si vzal tu šedivou paruku, co jsme s ní blbli v létě ...
Kim: Joši, nech ten krám chvilku na pokoji, tady se řešej vážný věci! Musíš hrát místo Oswalda!
Joši: Ale jo! Mně je to jedno.


Hannah: Mně se to celé nelíbí. Nechci hrát postavu, která je vulgární.
Gyp: Jako jak vulgární?
Hannah: Proč by měl třeba duch minulých Vánoc vykládat o podělaných plínkách!
Gyp: Určitě jsem nenapsala slovo "podělaný", to se mi nesnaž namluvit!
Hannah: No právě. A víš, že si babča zakládá na svém slušném blogu.
Gyp: Tak to mrskne na FCB, tam se to ztratí!
Kim: Takže Hannah nechce hrát. Dáme tu roli Heleně (zimní Ellowynka - pozn. já)


Gyp: Fajn, ubyl nám jeden divák. Komu dáš Jošiho původní roli.
Narah: Mohlo by to hrát nějaký dítě. Že by byl Joši zlej na děti.
Kim: To by šlo.
Gyp: A kterej smrad se ti to naučí. Jsou moc malý!
Kim: Napadla mě Lizeta (černá letní Ellowynka), mohla by jako být jeho sekretářka, on by ji vyrazil ...
Narah: A vrhnou se na tebe, že jsi rasista.
Kim: Dyť ji na konci odprosí, ne?
Narah: A vrhnou se na tebe rasisti a xenofobové.
Kim: Hergot, nakonec rozdělíme národ ne?


Gyp: Leda, že bys ty hrál padoucha ...
Kim: A kdo bude ten hlavní duch, co si ho podává, nevíš?
Gyp: To je fakt, já už mám ducha Vánoc budoucích, toho by taky neměl kdo hrát ...
Kim: Nedá se svítit, musíme to odpískat!
Hannah: Konečně rozumný nápad!
Gyp: Kuš, kačeno!
Narah: Lednovou pohádku uděláme loutkovou, to dáme i bez Hanči a Jošiho.
Gyp: Jasně, ať si jdou cukrovat! Mám už námět!
Kim: Jakej?


Gyp: Zatím tajnej, pojďte sem ... (něco špitá)
Kim Jo!
Narah: No nazdar!
Hannah: To zase bude blbost!
K+G+N: Trhni si!!!

Můj milý blogu

5. ledna 2016 v 8:10 Kdo jsem já a o všem možném
Už jsi mi blogu malinko povyrostl. Už nejsi roční miminko, ale dvouleté batole. Právě dneska slavíš své druhé narozeniny a já ti k nim musím poblahopřát.

Za ty dva roky jsme spolu našli spoustu dobrých a milých přátel, které máme rádi a kteří mají rádi nás. I když je to většinou jen po internetu, nevadí. S některými se i scházíme a dokonce pravidelně.

Neslibím ti nový kabátek, ne, ne; ani nový a lepší obsah, ne, ne, ne. Zůstaneš takový, jaký jsi. Prostě blog o ničem, a já si jsem vědoma toho, že tu nikdo žádná moudra nenajde. Ono je těch mouder na internetu tolik (a zbytečných), že nemíním rozšiřovat řady znamenitých bloggerů. Jednou mi jedna náhodná návštěvnice napsala - a teď se omlouvám za výraz, ale cituji - "Na hovno blog". Tleskám! Sobě! Protože já to vím, zatímco ona si myslí, že spolkla všechnu moudrost světa.

I v dalším roce uvítám ráda všechny, kterým se u mne zalíbí. A aby vášniví kritici z řad veřejnosti, kteří mají tak akorát plnou pusu zbytečných hlodů pochopili, co si z nich dělám, tak tady mají fotečku, která jim můj názor dostatečně ozřejmí. Samozřejmě panenkářskou!


Povánoční ohlédnutí

2. ledna 2016 v 7:32 BJD
Nestihla jsem to. Prostě nestihla. Tak máte vánoční svátky až dneska. Ale i tak třeba potěší.

Nejdřív bylo třeba připravit stromeček. Toho se ujali osvědčení odborníci:


Kim: Hele, to se nejspíš strká sem!
Gyp: Tak nad tím nekoumej a dělej, noho!


Narah: Hele, ono to stojí!
Gyp: Teda fakt jsi Kime dobrej!
Kim: Dík za ocenění. Zasloužím si ho.


Narah: Škoda, že je umělej. Připadala bych si jak v lese.
Gyp: To víš, babča šetří přírodu. Ale stejně je to prima si pod stromkem dáchnout.
Kim: Já vás nejspíš "dáchnu" něčím přes zadek! Koukejte vstávat a ...
Narah: ... cvičit?
Kim: Houby, strojit lenochode!


Gyp: Já jsem ti furt řikala, že na tu špičku nedošáhnem.
Kim: No a co, nasadila ji babina, tak se nezblázni. Kde je zase Narah?
Gyp: Šla se zušlechtit na večer. Už jenom dárky, to dáme i bez ní.


Narah: Vy už jste hotoví? Tady je ještě jeden dárek.
Kim: Jéziskovy nohavičky, cirkus přijel!
Gyp: Nerejpej, to se naparádila kvůli tobě!
Narah: Ty jsi fakt někdy protivná, Hannah má pravdu! A vy dva byste se taky mohli jít převlíct!
Kim: Jako co? Vadí ti moje kraťasy? Dokud není mínus deset, tak je nesundám.
Narah: No vypadáš v nich, jako bys je nesundal posledních pět let. Smrděj i na fotce! Snad máš džíny ne? A Gyp nějakou sukni snad taky ve skříni najde!
Gyp: Suk co? No, vlastně, když sukni, tak sukni!


A tady máte první půlku party u stromku (celá se mi nevešla, tedy vešla, ale byli moc mrňaví). Jak vidíte, Gyp problém sukně vyřešila po svém.


Druhá půlka obdarovaných. Ještě nevědí, co je čeká.


Joši ve své tašce našel nějakou techniku a čsopisy.
Fifi růžového medvídka, čelenku a polštářek od Mary. Jenomže ji nejvíc zajímalo, jestli dostala čekuládu.


Bohužel dostala. (Musela jsem ji rychle vyfotit a pak oblízat čumáček, aby se jí neobarvil).


Hannah nadchla taštička s nápisem Chanel (od Mary). Sáhla po ní, ale rychle ji s vřískotem odhodila. Místo parfému tam byl pytlík s pavouky. Samozřejmě od Gyp.
Ale ostatní dárky ji usmířily. Pruhované legginy, tričko a kraťasy od tety Lav, laky na nehty a rámeček na fotku.


Sujan už byla opatrnější a z taštičky s nápisem Dior vytáhla žábu. Hádejte od koho!
Pak našla tygrované legginy, tričko a kraťásky, džbán na slzy (od Kima) a Owwaldův mobil.


Emička přišla ke stromečku bosa, protože odmítla holčičí střevíčky a vyžadovala "klukatý". Dostala dětské bagáně a opici a ještě jeden dárek, ten bude za chvíli.


Blažený Kim má pirátský kord, černou košili, polštář a přívěsek s lebkou a zkříženými hnáty (ten není vidět).


Isabelka se dočkala malého kočárku s miminkem, zvířátka a knížky o štěňátku. Celý zbytek večera sháněla někoho, kdo by jí četl.


Narah získala spoustu věcí na parádění se. Klube se nám z ní malá krásenka. Jen počkejte, až ji uvidíte s trvalou. (Příště.)


Gyp si medí nad svojí kobrou, mikčou s lebkama a těší se, jak si pustí rádio a bude navlékat korále.


Tohle dostal Nick ...


... a Pong. To zelené s víkem je nočník. A ta motorka, tu mají kluci dohromady.


Hned po vybalení dárků nastale mezi mrňaty vřava!
Pong: Moje dln dln!
Nick: Né! Dej!
Pong: Moje!
Nick: Né!
Pong: Nazezu tě!
Gyp: Dost smradi!


Nick: Mojeeeee!
Ema: Houby. Já jsem chtěla mičudu!
Pong: Mojeeeee! Dej!!
Ema: Nedam! Du čutat!
Pong: Néééé! Pong ce čutat!
Ema: Trhni si! (Ona sice ještě neumí pořádně r, ale napsala jsem ho.)


Kim: Nech jim míč, podívej co tu pro tebe Ježuch nadělil.
Ema: Co to je?
Kim: No, místo pindíka poník! Taková malá chybička, no.
Ema: Je živej?
Kim: Ne, ale chodicí!
Ema: Já chci živej!
Kim: Nepruď a nasedej!


Kim: Musíš vysedat a koník bude chodit. Nebo ho někdo musí zatlačit za ocásek.
Ema: Musíš tlačit ty!
Kim: Hele, a nechtěla bys se taky trochu snažit?
Ema: Tůdle! Je to můj poník a ty musíš tlačit!
Kim: Taky bych tě moh´ sundat a naplácat ti na zadek, drzoune malej!


Isabelka: Necháš mě svézt?
Ema: Nenechám! To je můj poník! Svezu opici!
Pong: Pitomá Emča!
Nick: Jo! Pitomá!
Ema: Já vás zbiju!
Pong: Blbá Emča!

A tady tadši skončíme. Postih byl tělesný a provedl ho Kim na všechny tři zadečky stejně. Jen na ten Emčin nejspíš trochu víc přitlačil. Smějící se