Září 2015

Zářijové přírůstky a novinky

28. září 2015 v 10:31 Přírůstky a novinky
Tentokrát vás nejspíš zklamu. Jak jsem uvedla v některém minulém článku, nakazila jsem se BJD virem a tak mi na hromadění mých obvyklých panenek moc peněz nezbývá. Takže jenom dva kousky. Ale pěkné.

Jelikož dámy mají přednost, začnu holčinou. Jedná se o Modepass Barbie (to koukáte, jak v tom mám jasno) a mám ji od Toma. Dostala jméno Dione, je jí 25 let a je to Švýcarka. Příjmení ani povolání zatím nemá, ale já se fakt polepším.


Dostala náhradní oblečení a taky malou holčičku Coco, aby se mi trochu vyprázdnil sirotčinec.


Na fotce má jen jednu botu, ale druhou jsme naštěstí našli. Ještě potřebuje učesat, zatím má culík, aby jí slehly na levé straně hlav vlasy. Mohla bych to udělat rychle, ale tahle metoda je méně drastická a já mám času dost.

A teď přijde to hlavní! Jak říkají děvčata: BOX OPENING!


Jedna škatule, druhá škatule, uvnitř co?


Ještě originál škatule, tak se škatule hejbejte a tajemství vydejte!

A je tady! Dvouhlavý Techrat od IT, na kterého jsem se už od loňska hrozně těšila. Kluk jak cumel, půlka hlavy vyholená (asi by to chtělo nějakou kérku).


Techratovo příslušenství - ani sama nevím, co je to za techniku. Jinak stojánek, šálka, ponožky a boty. Samozřejmě i náhradní hlava, to je to černé vlevo.


Druhá hlava je vlasatá a taky krásná. Jenomže na promu měla normální barvičku a ve skutečnosti je hodně bledá a má až mrtvolně našedlý nádech. Chtěla jsem ji napasovat na nějaké tělo od Kena, a ono houbeles. Ale nezoufám! Mám jednoho starého IT kluka v podobné barvě, tak hlavy vyměním, tu starou dám na normální tělo a Jana K. mi ji natónuje (díky Jani).

Jméno a ostatní údaje nejsou, přišel mi tenhle týden. Dodám později. Tedy ten vyholený bude Techrat, ten vlasatý nejspíš Jem (je to součást označení tohoto fešáka). Jen potřebuju příjmení a národnost. Písněte mi nějaký návrh. Jo, Techrat bude vyhledávač talentů pro modelingovou agenturu, Jem asi učitel (ještě nevím čeho - až podle národnosti).

Příští měsíc budete koukat!!!! Ale předem nic neprozradím! Šlápnul vedle

Rodinka se zase rozrostla

25. září 2015 v 8:30 BJD
Čtete dobře. Rozrostla! Jsem krutě zasažena virem BJD a je to vir agresivní a vysoce nakažlivý. Vysaje vám z hlavvy poslední zbytky rozumu (u mne mu to nedalo moc práce) a z peněženky poslední korunu. Mne osobně nakazila Alice, dejte si na ni bacha, je to nebezpečný bacilonosič!
Původně se tenhle článek měl jmenovat "Šílený víkend". Tedy šílený byl pro Gyp, která vám o něm něco poví:

Gyp:
To teda povim. Málem mě kleplo. Začalo to skoro nevinně. Jeli jsme k Kimem k Resinovům, prej že si nechá upravit víčka. No slyšeli jste už od kluka takovou hovadinu? Babča mu to sežrala i s navijákem, jenomže on si tam jel hlavně zařádit s Oswaldem.
Sujan zůstala hezky doma, musí se šprtat. Asi s Jošim, to známe. Hannah se samozřejmě taky musela šprtat, aby jí Jošiho někdo neukrad´. Víte na co mě babča na tenhle dlouhej víkend nachytala? Na nový gatě a bagančata.


Na zpáteční cestu jsme měli přibrat jedno prtě. No, dobře, dvě už jsme vezli. Jenomže vono bylo mnohem hůř. Ze škatule se vysypaly dva úplně mrňavý kluci! To byl od babčí pěknej podraz!


Bábina se z nich málem pojašila. Botičky, paručky na plešky, hračky, no to mě podržte!


A jiné paručky, no vidíte to sami. Jo a jména. Ten menší prej bude Nikolas, čili Nick, ten druhej je Adai neboli Adášek. Eště, že ne Adolf. Nezjevil by se jeden?


A naše holky se teda hned začaly projevovat, jen co se ke klukům dostaly.

F: Kuk, muj??


F: Nik? Kajamalka?
G: Co to kecáš?
R: To je písnička - Kalamajka mik mik mik. Ona to popletla.
F: Kominik!!!
N: Néééé!
G: Přestaňte se prudit nebo vás oba zmydlim na jednu hromadu!
F a N: Čooooo?????


Rebka se k tomu postavila čelem:
R: Musíš se mnou chodit!
A: To teda nemusim!
R: Musíš! Už jsme velký! Hannah chce chodit s Jošim a Sujan s Oswaldem a já taky chci!
A: Ale já nechci!
R: Musíš!!!


No nakonec ho ukecala.


Vono poslouchat, jak Rebka mele, to jednoho vodrovná. Chudák Áda, málem si vyškubal paruku.


Měla jsem kliku, že s náma jela taky Lizeta a postarala se holkám vo zábavu. Jinak jsem to nepřežila.


Auta těm malým smradům moc dlouho k zábavě nevydržely ...


Tak jsem jim vyhrabala nějakou vojenskou techniku, tomu prostě vodolat nemohli a hned byl pokoj.


No a tady máte celou tu usmrkanou bandu pohromadě. Jen doufám, že už se nám nenamnoží! No, Kim bude v šoku a dobře mu tak, nechal mě v průšvihu!


Ale je fakt, že jsem na tom neprodělala, gatě mám, dokonce ouzký, to jsem ani nevěřila svým vočím. Bagáně super a babina byla tak naměkko, že mi slíbila džíny. Jo a našla jsem takovou nějakou černou kajdu, je sice trochu uválená, ale vypadá to bezva!


Tak čus bus bambus!

Horké léto

22. září 2015 v 9:58 Ty "velké" (v omezené míře)
To letošní léto se mi moc nepovedlo. Buď bylo vedro jako v peci a neodhodlala jsem se kromě venčení psiska vystrčit ani nos, natož foťák a panenku, nebo zase pro změnu lilo jako z konve - sice zřídka, ale i kroupy padaly.
Chudinka Lizetka se tak těšila na svoje letní fotky a málem se nazadařilo. Ale pár jich pro vás máme, je poslední letní den, tak se podívejte.


Tady je léto ještě kouzelné a všechno kvete.


Taky nám rozkvetla agave, kterou poničili řemeslníci při zateplování paneláku. Naštěstí se alespoň jedna projevila jako nezmar. Měli jsme jich tu asi osm. Zbyla tahle.


Po pár týdnech vedra zbylo z kvetoucích afrikánů pár uschlých stonků, ani těm růžím se moc nechce rozkvétat.


Věřte nebo nevěřte, ale to obilí opravdu vyrostlo u nás. Konkrétně v Praze - teď netuším jestli je to ještě Praha 10 nebo už Praha 4. Rozhodně se tu vede pšeníci a ovsu.


Poslední fotka - tady bývá krásně zelený trávník. A vidíte, jak s ním to letošní léto zatočilo.


Lizetka je smutná, ale nebojte se, ona se zase rozveselí. Už brzy.

Kam čert nemůže ...

19. září 2015 v 8:08 BJD
... tam strčí tuhle dvojku.
Už když jsem ubytovala Gyp, bylo o legraci postaráno. To její věčné pošťuchování Hannah ... A pak dorazil Kim a to už bylo teprve pozdvižení.
Ti dva bez sebe nedají ani ránu a obvykle řádí jako černá ruka. Všude vlezou, nic jim není moc vysoko, jen se na to koukněte.


Jak se dostali na tenhle pařez (no dobře švindluju, vysadila jsem je) ... A co ty padanky?


K: Polééééz!
G: Už lezu!


G: Makej srabíku!
K: Počkej až budu nahoře, zakroutím ti kejhák!


K: Moc dlouho ti to trvá, no jo, holka!
G: Kecáš si pentli!


G: Kde to vázne???
K: Nepruď!


Nakonec se rozhodli postavit si tábořiště a hráli si na trosečníky.


K: Zachránila jsi rum!
G: Jasná páka, noho! (Říkat si "vole", už není in.)

K: Fajn, tak já namontuju samostříl a cvaknem si.


G: Dobrej co?
K: Bezvadnej, to se ti povedlo!
G: Čmajzla jsem bábině trochu rumajzlu, co má na vaření, takže se to fakt dá pít!


K: Příští léto si postavíme pořádné tepee.
G: Jo, a budeme si hrát na Indiány, viď. Na to ti kašlu! Vincek budeš ty a já abych hrála Nšo-či a cenila se na ňákýho tvýho kámoše. (Vincek = Vinetou)
K: No, Oldu by mohl hrát Oswald.
G: To přerostlý bidlo? To by nebyl Old Shaterhand, ale spíš Old Long Pole. (přeloženo Googlem = Staré dlouhé bidlo)
K: To máš fuk!
G: To teda nemám! Nechci být Nšo-či!
K: Ribanna být nemůžeš, přece na tebe nebudu harašit!
G: Ještě to tak! No ona Nšo-či celkem brzy natáhne brka. Ale nemohla bych být nějaký Indián?
K: Nemohla! Na to jseš moc vyvinutá!
G: Buvole!

No a tady skončíme, protože další část dialogu není vhodná ke zveřejnění na mém blogu, kde se dbá na slušné vyjadřování!

Vyhlášení výsledků letní soutěže

16. září 2015 v 9:54 Všehochuť

Konečně jsem tady s vyhlášením vítězných fotografií.

První kategorie - neživá zvířata:

3. MÍSTO - Hanička/Johana s fotografií, které jse dala název Aghánský chrt. Ľubo mě sice poučil, že to není chrt, ale irský setr, jenomže v tom případě je Mattel trotl. Asi u nich nemají irské setry. Mrkající


2. MÍSTO - Lenka a její Zaklínačka hadů


1. MÍSTO - Scratka se svou černou kočičí fotografií


Druhá kategorie - živá zvířata

3. MÍSTO - Lenka se snímkem Dva kocouři


2. MÍSTO - Blanule/Bianca a její Bodne nebo nebodne


1. MÍSTO - Martina s fotečkou Pusinka za baštu.


Všem gratuluji jménem svým i jménem odborné poroty!

Diplomy odešlu příští týden (zase bude tvrdnout na hroudě a dneska to nestihnu), co se týká věcných cen za první místa - Jarce (Scratka) předám osobně na Velkém Babinci ve Ferdě, Martině pošlu - poprosím o adresu. Nečekejte zázraky, jsou to jen maličkosti. Když se vám nehodí, dejte je dál. S vyplazeným jazykem

Ještě bych chtěla zmínit dvě nejmladší úlčastnice naší soutěže: Kristýnce je 7 let, Kamile 11. I jim pošlu diplom, i když nevyhrály. Ale zkúčastnily se a to s počítá. Tady máte jejich dvě fotky, bohužel už nevím, která je od které. RozpačitýA POZOR! Už teď si dovoluji vyhlásit téma příští letní soutěže: POHÁDKOVÉ LÉTO. Budeme fotit pohádkové postavy - na fotce musí být panenka, fotka musí mít název nějaké pohádky a té pohádce musí odpovídat i obsah.
Uvedu příklad - pokud vyfotíte jednoho Kena kdesi a napíšete k tomu Třetí princ, tak to je špatně. Jako ilustraci dávám fotku s názvem Tři oříšky pro Popelku - je tam panenka a tři oříšky. Panenky nemusíte nijak složitě převlékat.
Stačí nažhavit mozkové závity, máte na to celý podzim, zimu, jaro a léto. Zjara samozřejmě soutěž připomenu!


Perníková chaloupka

9. září 2015 v 9:41 BJD
To nám tak v létě jeden den pršelo. Vlastně dva dny. Co pršelo, ono lilo! A naše malé nemohly jít na procházku, ani na hřiště, tak otravovaly a otravovaly (ty dvě holky). Nakonec se nade mnou smilovala Gyp, že si s nima bude hrát a povídat jim pohádku. Vzaly k tomu kostky, a protože je to Gyp, dopadlo to nějak takhle:


G: Žili byli ségra s bráchou.
R: Jako ty a Kim?
G: Jo, jmenovali se Honza a Mařena. A šíleně prudili mámu i tátu. Tak je fotr čapnul a vyhodil z baráku. Smradi se toulali, až zabloudili.
F: Jé!
G: Fifino, neber ty kostičky! Kde jsem to přestala. Jo, fakani se courali, baštili borůvky a začalo se stmívat. A oni neměli šajna, kde jsou, protože trouba Honza ztratil buzolu. Podle slunce se orientovat nemohli, právě zapadalo a Polárku v lese vidět není.
F: Polálka, ham.
G: Houby ham, Polárka je hvězdička, trdlísku.
F: Vězdicka ham!
R: Ona si to plete s houskou.
G: Takhle se nikam nedostaneme. Takže parádně zabloudili, buleli a když se vybuleli dostala Mařka nápad. Prej Honzo, vylez na jedli, jestli neuvídíš světýlko. Sakra Fifčo, nech ty kostičky!
R: A viděl světýlko?
G: Jo, tak šli tím směrem a dorazili k chalupě. Byla to taková kůča na spadnutím ale celá z perníku!
F: Ham.


R: A co pak?
G: No, nenažranej Honza hned začal loupat perník a cpát se!
F: Haaam!
G: Nevotravuj. A jak se tak ládoval, najednou se otevřely dveře a vylezla z nich Ježibaba. Já se z tý holky zbláznim, čmajzla Ježibabě hlavu!
F: Ci Dibibabu!
G: Pokračuju. Ježibaba byla taky vyhladovělá, z perníku už se jí dělalo šoufl, tak pozvala fakany dovnitř a Honzu hned šoupla do chlívku, že si ho vykrmí a sežere.
F: Dibibaba ham!
G: Ta mrňavice je příšerně ukecaná. Fifi, nežer tu kostku!


G: Hele dole máme jednu kostku blbě! Tak když už byl Honza tlustej tak akorát na pekáč, povídá mu baba, aby si sednul na lopatu, protože ho chtěla šoupnout do pece.
F: Papam peníček.
R: Já ti dám perníček, nech toho! Gyp, ať to neokusuje!
G: Polož tu kostku čuníku!
F: Néééé!
R: Vypravuj dál!
G: No on byl Honza docela nemehlo, tak nevěděl, jak na tu lopatu sednout. Mařka dostala nápad a povidá: ježibabi musíte mu to ukázat, von je pitomej. Ježibaba sedla na lopatu a oba malí saďouři ji vrazili do pece. Smradu bylo jako v hradu.
R: Proč je v hradu smradu?
G: To se jenom tak říká.


R: To je konec?
G: Skoro. Honza a Mařka se napakovali perníkem, vypochodovali z lesa a mazali domů.
F: Lozbiju Mazenu!
G: Opovaž se!
F: Ci lozbít Mazenu!


G: A už toho mám dost! Někdo ti ten zadek konečně namasírovat musí!
F: Béééééé!!!!

(Kontrolorky spodního prádélka v našich řadách už výše zjistily, že Fifi dosud nemá spodní kalhotky. No, jednak bylo pořád vedro, jednak je malá a nemá z toho ještě rozum. Časem i kalhotky budou.)

Ještě k soutěži

6. září 2015 v 18:28 Všehochuť
Moji milí návštěvníci!

Jelikož se budu celý příští týden nacházet mimo pokrytí, nebudu vám moci odpovídat na komentáře a ani jinak komunikovat. Hodila jsem tam jeden článek, aby se vám nestýskalo, vyjde tuším ve středu.

Soutěž vyhodnotím po návratu, takže do 15. 9. můžete v pohodě hlasovat.

Vaše Babakat

Letní soutěž - 2. část - živá zvířata

5. září 2015 v 9:37 Všehochuť
Jsem tady s druhou várkou vašich báječných fotek! Bez dlouhých řečí, tady je máte:

1. Jak pejsek a kočička ...


2. Páni to je králíků!


3. Bodne nebo nebodne???4. To třetí je taky panenka?

5. Pusinka za baštu


6. Polštářek i peřinka


7. Pusťte nás dovnitř!


8. Dva kocouři

9. Tuli tuli, mazliky


10. Sokolník11. Třeba je to princ!


12. Jedna hezčí než druhá


Dvanáct kousků. Já už tedy svého favorita mám, hádejte, kterého. Mlčící

Zase jsem musela odstranit značky. Dívky, tohle mi příště nedělejte! Stejně vám z internetu každý kdo bude chtít obrázky ukradne. A opět jsem fotky jednoho autora s jedním námětem dala pod jeden titulek.

A ještě něco - prosím do komentářů nekritizujte. Tohle je soutěž pro zábavu a ne pro umění! Komu se to nelíbí, nechť si přepne vokno. S vyplazeným jazykem

A HLASOVAT A FOFREM!!!!!

Konec letní soutěže!

3. září 2015 v 15:38 Všehochuť
A máme září, potomci jsou ve škole a vy se pusťte do hlasováni. Žádné ulejvání se nepovoluje!

Ti, kdo neposlali fotky včas, mají smolíka, i když mě to osobně mrzí. Nejdřív to vypadalo, že toho moc nepřijde, ale konec dobrý, všechno dobré.

Jelikož jste si odhlasovali dvě kategorie, a sice rozdělení na zvířata živá a neživá, tak dneska bude ta první, která je více zastoupená. Titulky k jednotlivým obrázkům jsou z mé hlavičky, abych vám to trochu ztížila. A pokud mi někdo poslal několik takřka shodných obrázků - konkrétně jedna panenka a jedno zvířátko foceno z několika úhlů, tak ty jsou vždycky pod jedním titulkem a hlasuje se pro ně hromadně. Já vás naučím ulejvat se!

Omlouvám se dvěma účastnicím soutěže, ktekré mi poslaly fotky i se svojí značkou. Kde to šlo, tam jsem ji odkrojila, kde to nešlo vygumovala. Nevypadá to nejlíp (to gumování), ale dobře vám tak. Soutěž je anonymní! A teĽd mě někdo vynadá, že jsem to nenapsala do podmínek. Hernajs ženský, to je snad jasnačka!

Příslušný titulek je vždy NAD fotografií!

A jdeme na to!

1. Dvě krásné příšerky


2. Medvídci z různých světa stran


3. Příšerky s. r. o.


4. Relax


5. Čím víc, tím líp


6. Velký a malý


7. Tohle už je o strach!


8. Láska ke zvířatům se získá výchovou


9. Divoké kočky10. Zaklínačka hadů - dvě fotky jedné autorky!11. Miluju medvídky


12. Smečka při odpočínku


13. Afghánský chrt


14. Zloděj, pomóc!


15. V dětském pokojíčku


16. Maxikrálík


17. My princezny nežerem!


18. Chlupaté klubíčko


19. Zvířat není nikdy dost


20. Malá černá kočička

21. Dáma s psíčkem - tři fotografie
22. Dráček Mráček


23. Ještě jeden pes do počtu


24. Zvířátka, kam se podíváš


Fíha, to je úroda. Je vidět, že zvířátka vždycky potěší. A můžete se těšit na ta živá, taky jsou super!!

Teď hajdy hlasovat. Šup, šup. Líbající Máte na to dost času, výsledky budou až se vrátím z hroudy, cca za deset dnů.

Bylo vedro jako v peci

1. září 2015 v 7:40 BJD
Fakt. Ve stínu 32 °C. Nekecám. Člověk měl pocit, že se uškvaří, dollky měly strach, že se jim rozteče resin. Jediné místo, kde se dalo vegetovat, bylo u vody.


Ze začátku idylka. Sujan hlídala malé pěkně v chládku ...
... Hannah si četla ...
... jenomže v bazénu číhá tuplované nebezpečí!


K: Hele ségra, co ta Hannah na lehátku?
G: Předvádí, že umí číst.
K: To mívá často?
G: Ne, je jenom drobátku líná, nechce se hejbat.
K: S tím něco udělám!


G: Jo! Trefa!
H: Kterej debil! Jsem celá mokrá!
K: Tak nahoď plavky a pojď k nám do vodičky, rusalko.


H: Ne, abyste na mne cákali!
G a K: Nééé!
G šeptem: Čapni ji pořádně!
K šeptem: Jsem profík!
H: Debilééééé!!!!


H: S váma se fakt nedá normálně existovat! Jedna rodinka, jen co je pravda!
G: Kime nech ji, jestli ji plácneš přes zadek, tak tě obviní z harašmentu!


K: Tak utopíme Rebušku!
R: Jééé, jóóó!!


F: Taky! Taky!


S: Co chceš taky ty prcku!
F: Utopííííít!!!!!


F: Ciiii!!! Utopiiit!!!! Béééé!!!!
S: Kime ty jsi ale fakt pošuk, teď se mi tu bude vztekat nejmíň půl hodiny.
G: Tak ji plácni - to nebude harašment, ale výchova!
K: Nebo ji pojď hodit do vody. Studená voda je na hysterky nejlepší, viď Hando!
H: Sujan nevšímej si ho, je to kretén!
G: Nenadávej bráchovi, kačeno!

No pěkně se mi to pohádalo, málem popralo. Do toho vřeštěla Faye, že chce utopit, Rebuška kvílela, že chce z bazénu ... Ale konec dobrý, všechno dobrý.
Takhle hezky mi holčičky ve finále zapózovaly.


Tak si užijte poslední letní chvíle alespoň tady u mne na blogu. Ode dneška podle meteorologů máme mít dny spíše podzimní. Tak schválně, jestli jim to vyjde.