Únor 2015

Fotopříběh - 3. díl

28. února 2015 v 7:14 Tématické focení
Tak se zase hlásíme z modelingové agentury. Jak jste si přečetli v minulých dílech je naše hrdinka zmítána náklonností hned ke dvěma mužům.
Dnes ji čeká fotografování - a teď nevím, jak se říká těm fotkám do alba modelek, že by to byly promo fotky? Nebijte mě, já jsem modelkou nikdy nebyla a už se nejspíš ani nestanu. Mrkající Kdo nás tedy poučí bude mít zásluhu.
Fotit jsem musela doma, tedy bleskem a já to nemám ráda. Ale na trávníku to fakt nešlo. Jednak bych mohla rozbít objekty, jednak je všude naděláno od psích miláčků. (Cizích, samozřejmě, já si naše hovínka poctivě sbírám.)
A jako vždy myšlenky našich hrdinů budou v závorkách, moje komentáře kurzívou.

Osoby:
Pollyana Valverde - modelka - v textu označení P:
Cruz Jaramillo - manažer modelingu - C:
Niut Sáel - vedoucí kurzů modelingu - N:
Malcolm Lonegren - fotograf z nouze - M:
Modelky: Elvira, Loretta, Zola Ivy, Vivian, Sooki, Aria,, Erinn - (E, L, Z, V, S, A, E)

V první části našeho příběhu jste se seznámili s hlavní hrdinkou - modelkou Pollyanou, která právě dorazila do naší modelingové agentury. Na letišti se seznámila s Cruzem, kterého považovala za řidiče. Ubytovala se ve společném apartmá s modelkami Elvírou a Ariou, které k ní právě neoplývají sympatiemi.
Ve druhé části se Pollyana znovu setkala s Cruzem a zjistila, že je vlastně jejím nadřízeným. To ji poněkud šokovalo. Ale nakonec se domluvili, že spolu půjdou do cirkusu. Pollyana navrhla Cruzovi záskok za nepřítomného fotografa - Malcolma, protože viděla jeho fotografie. Cruz návrh přijal. Malcolm pozval Pollyanu na jízdárnu.

Dnes se Pollyana, Malcolm a Níut scházejí na fotografování promo (?) snímků.


N: Vy jste opravdu malá. Vybrala jsem vám několik párů bot s hodně vysokým podpatkem.
P: Jste moc hodná, ale ty střevíce jsou tak o tři čísla větší, v těch nedojdu ani přes chodbu.
N: Poslyšte slečno, chcete tu pracovat jako modelka?
P: Jistě, ale …
N: Pak si nechte to své "ale". Navíc to oblečení, co jste si přinesla na fotografování, to se u vás nosí?
P: Jak u nás? Ach tak, myslíte v té díře, odkud jsem přijela? Ano, to se u nás nosí, jenom v neděli si ještě dáváme kroužek do nosu!
N: Nebuďte drzá slečno! Další věc, nepřipravila jste si žádné plavky, takže předpokládám …
P: Nefotím a nechodím ani plavky ani spodní prádlo.
N: Prosím?
P: Slyšela jste dobře. Mám to ve smlouvě!
N: Tak tohle už trochu přeháníte!
M: Dámy, to by stačilo. Nepřišli jsme se sem hádat. Paní Niut, jdu teď s Pollyanou do ateliéru. Pollyano, ty střevíce tu nechte, budete se fotografovat bosa.
N: Pane Lonegrene, to nemyslíte vážně!
M: Ujišťuji vás, že myslím. Jdeme!

Následují fotografie Pollyany, nakonec černobílý portrét.


Odpoledne probíhá schůzka Cruze, Malcolma a modelek - jedná se o přípravu nové reklamní kampaně.


C: Milé dámy, všechny jste dostaly pokyny ohledne povinného dress code pro tuto kampaň, ano?
Modelky: Jistě. Ovšem. Samozřejmě.
C: Všechny jste předpokládám gramotné?
Modleky: No tohle! Drzost! Co to má znamenat?
C: Taky se ptám, co to má znamenat. Dress code byl sportovní oblečení vhodné i pro pobyt v přírodě. Jak mi tedy vysvětlí třeba Zola Ivy malé černé odpolední šaty se stříbrným bolerkem?
Z: No, já ...
C: Těžko, že? A Sooki, vy jste si nepřečetla, že budete fotit kampaň na krém proti začínajícím vráskám?
S: Přečetla.
C: Tak proč jste se ohodila jako školačka Hanýžka? Nadkolenky s kraječkami a krém proti vráskám jde podle vás dohromady ? Dále Errin - chodíte do přírody pravidelně v růžovém outfitu? A vymalovaná jako kraslice?
Z: šeptem: Jsem zvědavá, jestli si troufne i na Elviru.
C: A slečna Elvíra - vaše oblečení je do přírody nebo k tanci u tyče? Abych nezapomněl ještě Vivien - jedete fotit do Aspenu?


E: To už přestává všechno, pane!
C: Mám na to stejný názor! Takže všechny, které nesplnily zadání odchod! Zítra se pracuje hned ráno od osmi. A prosím přesně od osmi!
S: A co si mám podle vás vzít na sebe? Ušmudlanou mikinu a kulicha?
C: Vy si už nemusíte lámat hlavu. Ani jedna z těch, které se snažily používat vlastní hlavu. Příště to nezkoušejte. Tahle kampaň se obejde bez vás!
E: Děláte si legraci? To se Valérii nebude ale vůbec líbit!
C: Vaše starosti bych chtěl mít. Tohle je, slečno, moje kampaň! Získal jsem ji pro tuto firmu osobně, jak bude vypadat je jen a jen moje věc! Vaše švagrová je plně informovaná a já mám volnou ruku. Takže šťastnou cestu do rodinného apartamentu. A ještě něco milé dámy. Příště, když oznámím, jaký chci mít dress code, tak v něm přijdete. Když vyhlásím téma Krteček, běda, která nebude mít kalhoty s kapsami. Jasný!? Odchod! Ostatní zítra v osm.
N: Moment, Cruzi, v osm to nejde.
C: Důvod?
N: Choreograf může až odpoledne.
C: Chore co? Můžete mi Niut vysvětlit, na co potřebujeme choreografa? Malcolm bude fotit reklamu na pleťový krém a ne na Labutí jezero.
M: Nejsem si jistý, že něco nafotím, když jsi mi zdecimoval ansámbl. Potřeboval bych ještě dvě dívky. Madame by se nechtěla zúčastnit? Máte zajímavou barvu vlasů.
A: šeptem: A taky přiměřený věk na začínající vrásky.
N: Promiňte pane, ale nejsem tu pro legraci amatérům.
M: Bingo! Ale fakt potřebuju dvě děvčata. Nejradši zrzku a blondýnu.

Modelky se pochichtávají.
M: Ušlo mi něco?
V: Massa Malc potřebovat blondýnu? Tady jedna přijít!


C: Tak jsem se pobavili, fajn. Zítra ti pošlu April a Myriam. Už nám párkrát vypomáhaly. Tak zatím.

Vzdorující modelky na chodbě


E: Domýšlivý pitomec! Ještě nedávno chodil po mole jako my!
Z: No utřel nás pěkně.
S: Jenomže jsem přišly o kšeft.
E: Jen se nezblázni.
S: Hele, tobě se to mluví, bráška direktor se postará, že jo. Ale my holčičko musíme vydělávat penízky. Víš, takové ty papírky, co je doma přehazuješ vidlema.
E: Prima, začneme se hádat, jo?
V: Všimly jste si jak to zaválela Loretta? Nechala si přes top tlustý svetr. Tvářila se jako neviňátko a je v pohodě. Promiňte dámy, ale se mnou už do dalších hrátek nepočítejte!
S: Já taky končím, nemůžu si to dovolit. Elviře se to protestuje, když je za vodou.
E: Tak nakonec je to na mně, jo? A kdo si chtěl uděla legrácku z manažera? Ty jsi s tím přišla první, jestli se nepletu. Ty a Zola Ivy. Ale ta špatná jsem teď já? Tak čao, pusinky! (Zatracený káči, ještě, že si našly hromosvod. No, srandička se nepovedla, to přece není na mašli. Ještě, že tam zůstala Aria, budu alespoň v obraze.)

Na večer pozval Cruz Pollyanu do cirkusu.


P: (Tak nevím, políbí mě nebo ne?)
C: (Kdyby nebyla tak zatraceně mladá! Připadám si vedle ní jako pedofil!)

KONEC 3 DÍLU

Omlouvám se za tu poslednáí fotku, není nic moc, ale zkuste fotit monitor, aby na něm bylo něco vidět a ještě tam byl alespoň kousíček hlav hlavních hrdinů. Mně to trvalo tři dny. Výsledek je stejně takový nějaký nanicovatý. Ale lepší než nic nebo než vypadnout z vlaku. S vyplazeným jazykem

Únorové přírůstky a novinky

24. února 2015 v 9:37 Přírůstky a novinky
Na začátek jednu externí novinku: máme v našich řadách další blogerku. Jukněte se na její blog, který ještě "voní" novotou.

A teď k novinkám interním.

Tak copak se nám to tu v únoru objevilo, copak nám to pošta (ne)doručila. Ty závorky jsou tady proto, že já nevím proč, ale nikdy nejsem doma. Dokonce ani ve večerních hodinách. Už jsem si několika kamarádkám stěžovala, že zřejmě trpím rozštěpením osobnosti, a že jsem večer nejspíš prováděla striptýz u tyče a milionáři mi cpali stodolarovky za tanga. Nic lepšího mě nenapadlo.

Dneska to je záležitost jedině a pouze holčičí. Začnu tím, že naši hromadu opustila Ellowyne Prudence. Kdysi jsem ji na blogu nabízela, nikdo ji nechtěl. Tak už má nový bezvadný domov a koukejte, jak se jí tam líbí.


Od nové majitelky dostala kabátek, aby nenastydla, čapku ze stejného důvodu, punčošky, krásné šperky (je to parádnice) a kytici růží na přivítanou.

A teď, co nám naopak na hromadu přibylo:


Pamatujete se, jak jsem dala hlasovat o jménu pro Poppy Parker? Vybrali jste jméno Draya a já jsem pak panence dala jméno Pollyana a slíbila jsem, že Draya bude jiná. Dokonce jsem přiložila fotku nahaté panenky, která se Drayou stane.

Už je tedy tady. Oblečená (mnou). Jedná se o panenku Dynamite Girl Spooki Sooki.
Dostala jméno Draya Cerén a pochází z Kapverdských ostrovů. Stejně jako Carmo, kterou jsem vám už představila. Ostatní údaje upravím až rozhodnete, jestli holky budou sestry nebo sestřenice. (Anketka je níže.)


Tady máte holky pohromadě, aby se vám líp rozhodovalo. Možná, že už začínám být s těmi anketkami trochu pošahaná, ale mne to baví. A koho ne, nemusí se zúčastňovat hlasování, no ne? Ať si přepne okno! (To je teď moje oblíbená hláška - z mé vlastní hlavy. Zní to rozhodně líp než hlášky o trhnutí si nebo tak něco.)


Amarena Raiola pochází z Ekvádoru, je jí osmnáct let a bude u nás pracovat jako kadeřnice, aby vydělala na studium pro svou sestru Dee Dee.
Poznáváte tu hlavičku z článku Řekněte sami, kdo by odolal? Tak to je ona. Gábina mi donesla tělíčko - byla to plážovka, dala jsem ho jiné panence (Dolores) a tohle od Teen Skipper dostala Amarena. Má menší hlavičku a tak jí líp slušelo. Nechala jsem na něm i šaty, jenom šperky má nové - taky od Gabči. (Díky Gábi) Dolores dostala nové oblečení a až jí uševcuju sandálky, tak vám ji ukážu. Zatím si nestěžuje.


A tady máte Amarenu se sestřičkou Dee Dee a mými prvními sněženkami!
Uznávám - na to, že je kadeřnice má hlavu pěkně v nepořádku. Znáte to, ševcova žena a kovářova kobyla ...


Předposlední únorová kráska je Barbie Eternal. Černoškám prostě neodolám nikdy. Původně měla svatební šatečky, ale jelikož já svatebkám neholduju, poprosila jsem Haničku o "civil".


Dorazila mi tedy (panenka, ne Hanička) v červených šatech, které jí sice moc sluší, ale do civilu mají přece jen trochu daleko. Tak to bylo na mně.


Lalagé Marceau je 25 let, pochází z Martiniku a u nás si pronajala kavárnu. O personál nemá nouzi, v kavárně budou pracovat ve svém volném čase děvčata z internátu.

A jdeme do finále: Spirit of the Sky. Říká vám to něco? Mně už tedy ano!


Tahle fotka je prozatímní (a jak koukám dost mizerná, musím se polepšit), nafocená na lodžii, protože bylo počasí hnus. Mohla jsem ji sice už přefotit, ale pořád čekám, jestli přece jen ještě nespadne na Prahu nějaká ta vločka sněhová. Znáte to: svatý Martin ledy láme, když je nemá, udělá je. Naděje by tedy ještě byla. Proč potřebuju sníh? Chci ji vyfotit s bizonem. (On je to sice zubr, ale kdo to pozná. Kdybych to nevykecala taky byste nepoznali.) Bizon má bohužel podstavec, ze kterého nejde sundat, je vyřezán i s podstavcem. Potřebuju sníh, nebo vysokou trávu. Sníh nikde, do trávy daleko. Nemám to jednoduchý.

Zase jsem se moc rozpovídala. K věci:

Doli Begay pochází z USA, konkrétně z Navajského území. Je jí 26 let a předvádí drezůru bizonů.
Doli mi dala pěkně zabrat. Než jsem našla nějaké vhodné navajské jméno, docela jsem se zapotila. Navíc jsem jí musela předat drezůru bizonů, kterou předtím dělala Saga. Saga dostala lamy huanako. Jenomže byla z Alžíru a s tím mi lamy nějak nešly dohromady (oni bizoni vlastně taky ne, kde by se vzali v Alžíru). Zkrátka a dobře z Ažířanky je Peruánka a basta. Doli dostane časem navajské oblečení. Tedy navajské v mém provedení, takže amatérské, ale mě to nevadí!
A ještě něco: Doli znamená v navajštině Modrý pták (už jsem to konzultovala s původní majitelkou a obě doufáme, že se nám nedá holka s tímhle jménem na politiku).

Na konec hádanka: Co je to, kdo je to???? Schválně, jestli uhádnete! (Rozluštění v novinkách za březen.)


Jdu udělat tu anketku, abych na to nezapomněla. Skleróza je nepříjemný jev.

Tyhle bysem chtěla!!!

20. února 2015 v 8:35 Všehochuť
Pokud si myslite, že to "bysem" má být obrazem mé pologramotnosti, mýlíte se. To mělo být vtipné. Zamračený

Nedávno jsem se toulala po internetu ve snaze určit původ (či název) některých panenek, abych je mohla zařadit do setů. To jsem si dala! Sice jsem ty zmíněné určila, ale našla jsem spoustu jiných, které nemám.
Tak jsem hezky rychle nakradla obrázky a teď vám ukážu, po čem zase moje srdce touží. (To už tu jednou bylo, ale tohle je recidiva.)

Co prostě musím mít! Smějící se


Španělská Barbie z roku 1991 je temperamentní kráska, která mi rozhodně chybí!


A tady je Portorikánka - uznávám, že nejhezčí jsou na ní šatečky, obličejík je trochu tuctový, ale neva.


Barbie Maoni je černá kráska a na černošky já jsem vysazená. Takže budu shánět!


Incká princezna mi taky chybí. Chtěla jsem napsat "na hromadě", ale ona to začíná být spíš halda! Podívejte se na ten obličej, není to paráda?


Evening Flame je pro někoho možná taky tuctovka. Hlavně, když si odmyslím ty šatičky, které jí stejně hned svléknu. No, ještě to uvážím, kdyby byla za dobře ...


Dance Moves už mám tři (jen blondýnka je trochu víc "jetá"). Až/pokud získám tuhle krásnou černošku, budu mít celý set pohromadě (na hromadě).


Z tohohle setu bych nutně potřebovala černého chlapečka. A pak ještě jednoho hnědovlasého ...


... to je on. Blonďáčka mám a holky taky.

Co nemůžu mít, protože na to nemám a mít nebudu!Plačící


Barbie Diwali je úžasná kráska. Bohužel trochu drahá, alespoň pro mne. Ach jo.


Tenhle setík taky není k zahození. Alespoň ty holčičky kdyby mi chtěly říkat "maminko"! Nebo jen ta úplně vlevo (Wendy)! Ty ostatní bych se slzou v oku i oželela.


Nádherná Barbie Forest Lady of the White Woods (doufám, že jsem tu angličtinu moc nepošmoulila) patří do říše snů. Mých. Tu nikdy mít nebudu.
Ani tu následující:


Faraway Forest Elf - na tu taky nemám. Utěšuju se tím, že ro jsou panenky na vystavení a ne na moje hraní. Ale stejně je mi to líto. Chtěla bych obě. Vybrat jednu bych si fakt nemohla. Nevíte, kterou banku bych mohla vyloupit?

Tohle jsou panenky, o kterých se mi zdává. Dneska jsem se s vámi o ně podělila, tak snad budu líp spát. Líbající Kdybyste se někdo náhodou chtěl některé z nich zbavit (beru i nahaté), tak bydlím tady!!!!

Holky J-Dollky

17. února 2015 v 8:04 Moje sbírka (spíš hromada)
Nedávno mě jedna moje internetová přítelkyně upozornila, že existují panenky trochu podobné Momoko, ale podstatně levnější. J-Doll. Zjistila jsem, že opravdu existují, jsou o víc než polovinu levnější a já je prostě musím mít. A jak je mým dobrým zvykem radši dvě než jednu.
Tak jsem uskučela dalšího kamaráda, aby mi je koupil. Já totiž nesmím nakupovat na E-bay, abych neprohýřila pi/otomkům dědictví. Mám povolen Mimibazar, nemám zakázáno Aukro a Sbazar (protože o tom nevědí), takže stejně prohýřím. Dobře jim tak.
Vybrala jsem si jednu tmavookou černovlásku (asi jsem byla v poněkud barvoslepém rozpoložení) a jednu blondýnku - u té na obrázku barva očí není vidět.


Panenky jsem si včera dovlekla domů.
První zklamání: černovláska je modrooká. No, to je teda problém, protože jsem se podle fotky rozhodla, že bude Korejka. Korejku nemám. Co s tím? Řešení je rychlé: dědeček je Amík. Konec konců určitě nějaká korejská dítka mají americké dědečky. Proč ne ta moje.


Druhé zklamání. Chtěla jsem odstranit umělotinu obalující ruce, i vyhrnula jsem rukáv. A ono ulomené zápěstí. No nazdar, tohle dědeček - byť americký - nezachrání.


Pak jsem odstranila další umělotinu omotanou kolem nožiček a ejhle! Další umělotina je pod šněrováním bot. Takže budu-li se jí chtít zbavit, musím rozšněrovat botky - které už samozřejmě tak pěkně nezašněruju. A bůhví, co pod tím objevím.


Jinak má panenka moc hezké příslušenství - sexy krajkové prádélko, tašku, čepičku a mašli.


Dostala jméno Sobong Min Jee - Sobong je příjmení - je jí patnáct let, studuje na lyceu a bydlí na internátu.

Druhá panenka byla v pořádku. Má kolem drdolu obtočené copánky jako ukrajinská politička Julia Tymošenková. Smáli jsme se, že je to nejspíš na sucháč. A ono fakt je! - Viz níže.


Z panenky jsem se radovala do okamžiku, než jsem se rozhodla, že jí obuju její nádherné zlaté botičky. Neobula. Botky jsou velké tak, že se jí do jedné vejdou málem obě nohy. Navíc ani když jsem použila náhradní ponožku na noze nesedí. (Na obrázku je botička i s příčesem.)


A zase jsem měla kliku. Zrovna jsem odpoledne vyhandlovala s Míšou jedny polovysoké botičky pro Barbie. Sedí sice spíš na čestné slovo, ale nepadají.


Panenka má také pěkné věci - mini kabeličku, náhrdelníček, bundičku a ty zmíněné střevíčky.


Tahle kráska dostala jméno Lykke Glomenn, pochází z Dánska, i jí je patnáct let a studuje na našem lyceu.

Pro vaši informaci, panenky měří cca 27 cm, jsou celokloubové. Lykke má kloub pod prsy, v pase je pevná, má ohebná kolínka, lokty a kotníky. Min Jee lze otáčet v pase a má kloubová zápěstí - teď už jenom jedno - tedy až zaschne lepidlo. Lykke má pohyblivé levé zápěstí, pravé by mělo být taky, ale radši s ním moc hýbat nebudu.
Jsou to takové okaté bledulky, oči mají "skleněné", řasy namalované. Mají hrozně ošklivá kolínka. Nemyslete si, že jsou o to pohyblivější. Nejsou.


A když už jsem u toho poučování - byla jsem sama poučena, že existují ještě hodně staré panenky typu Barbie a sice panenky Mego.
Všimněte sí těch kloublů! Panenky měří cca 18 cm a kdyby ten "chlap" neměl tak dospělý obličej, určitě bych si ho koupila. Radši dva.


Panenky jsou z poloviny sedmdesátých let a nejčastěji zpodobňují Cher, jejího partnera Sonnyho, Batmana a Supermana a ještě pár jiných VIP osobností. Obrázek jsem jako obvykle ukradla na E-bay.


Ale zpět k J-Doll. Jsem z nich dost zklamaná, asi to bude tím, že jsem se na ně hrozně těšila. Navíc ty problémy. Z toho plyne jedno ponaučeni: Ševče, drž se svého kopyta, aneb bábo bláznivá drž se svých Barbuch!!!

Nakonec tu máte ještě jednu fotku - s první pampeliškou!


Mimo pořadí

13. února 2015 v 8:58 Moje sbírka (spíš hromada)
Proč mimo pořadí? Protože tenhle fešák Dynamiťák měl být představen až s únorovými novinkami. Ale to bych ho už hctěla mít s nějakou kráskou v páru a bude to zase jednou na vás. Čili kluka představím, dám několik fotek s event. partnerkami a dáme si anketku. Která se vám s ním bude nejvíc líbit, bude jeho!

Kluk přišel z Německa (žádné clo, huráááá), ale holej jak lípa.


Naštěstí jsem s tím dopředu počítala a umotala jsem mu svetr. Podržte se, dala jsem se na pletení. Mám z toho zapletené ruce i nohy, ale až budu plést padesátý svetr (říkala Blanka) už mi to půjde. Tohle je v pořadí teprve druhý, takže jsem zvorala manžetu u jednoho rukávu, ale v té strakamakatosti se to ztratí. Zato jsem poctivě napletla rolák - žádné přišívání. Ale abych se nevytahovala dlouho, tady ho máte kluka pěkného:


Jeden portrétek:


Druhý portrétek - ta strakatá vlna mě inspirovala k výrobě rasta čepice. Tu jsem uháčkovala, no moc se mi v ní nelíbí.


S touhle fotkou jsem si malinko pohrála v grafickém editoru. Ještě mi to moc nejde, ale časem si ho osedlám, o tom nepochybujte! Mrkající

Taky bych ho mohla představit:
Remi Bocus pochází z Alžíru (mohl by i z Francie, ale Alžír jsem ještě nepoužila; pokud vám připadá na Alžířana moc tmavý. tak to mně taky, ale na druhou stranu je to přece Afrika, no ne). Povolání upravím podle situace. Ještě mi dorazí dva kluci, tak je budu muset podělit o volná místa. Můžete něco navrhnout, hlavně vy, kteří víte, jak to u nás chodí.
Věk dosadím až podle toho, kterou krásku mu přisoudíte. Ale nejmíň 27, předpokládám, že je dostudovaný.

S tím věkem je to u nás tak, že jsme mladý kolektiv (hlavně já, já mládnu den ze dne). Začalo to když si Lýdie ještě hrála s panenkami a věk přes třicet jí připadal vhodný tak leda pro kremaci. Trend jsem se rozhodla zachovávat, nakonec ono se panu direktorovi vyplatí dát příležitost mladým, nemusí jim platit tolik jako starým praktikům.

A teď s kočkama (výběr jsem prováděla zodpovědně, přihlížela jsem k velikosti očí, barvě pleti a dalším nezanedbatelným faktorům). Fotky jsem schválně udělala takové nijaké, aby vás nic nerozptylovalo.

SHELAG:LANA:AZALÉE:


ADOKIYE:


Tak šup, šup, neulejvat se, hlasovat TEĎ!

Řekněte sami, kdo by odolal?

7. února 2015 v 17:19 Moje sbírka (spíš hromada)
Zase jsem to nevydržela! A přitom všechno začalo úplně nevinně. Na MMB jsem viděla takovou malilinkou černošku - byla mezi jinými panenkami. Tak jsem hned nažhavila klávesnici a jestli bych nemohla mít jenom ji, protože ostatní mi nic neříkaly. A moje zlatá Hanička mi poslala fotky panenek, které ještě půjdou do prodeje. Prý si můžu vybrat. No mohla jsem odolat? Nemohla. Tady máte můj výběr:


Vezmu to zleva: miminko a holčička Sunshine Family, nad nimi ta původní italská černá holčička. Černoška Sunshine Family, panenka Fluff, retro Skipper a krásná černá hlavička.

Jenomže to nebylo všechno. V dalším mailu přišla další fotka a to byl můj konec, protože po těchhle panenkách už toužím dlouhodobě: Tutti a Todd. Retro panenky, které se dost špatně shánějí. Jsou to předchůdci panenek Stacie - jak vidíte na obrázku vysoké jsou cca 16 cm. Mají celogumové těíčko, které je možné libovolně ohýbat.
Tak a teď co jsem s novými poklady udělala. Pro změnu to vezmu z pravé strany:

K černé hlavičce zatím sháním tělo. Potřebuji nějaké drobnější - hlavička je podobná Dee Dee a ta má tělo jako Teen Skipper. Ale brala bych i jiné. Stará tělíčka jsou moc robustní. Nemáte někkdo zbytečné tělo???? Koupím a ráda.

Retro Skipper dostala nové oblečení a jméno Ronja:


Celým jménem je Ronja Hellat, je jí 11 let a bydlí na internátu. Málem bych zapomněla - pochází z Estonska. Proč právě z Estonska? Jednoduché vysvětlení z Estonska zatím nikdo nebyl.

Panenka Fluff vypadala kdysi dávno takhle:


Je to předchůdkyně panenek Skipper. Má ohebná kolínka - tři stupně ohnutí a ohebné zápěstí. Ono to tedy spíš vypadá, že jí koukají ta zápěstí z dlouhých rukávů. Ručičky jsou gumové, zápěstí na kloubku a dlaň z tvdrého materiálu. Na výšku měří cca 20 cm a má "pravé" řasy.


A tohle je moje Anukka. Obličejík má ještě malilinko umouněný, bojím se o ty řasy, ale čassem to po kousíčkách dočistím. Vlásky jsem taky moc neupravovala - ze stejného důvodu. Řasy si prostě chráním.
Je to desetiletá rošťanda, celým jménem Anukka Kint, je taky z Estonska (pořád si nemůžu vymýšlet nové a nové národnosti a když už jsem byla v Estonsku, tak jsem toho využila - příjmení jsou opravdu odtamtud).

Shushine Family jsou panenky, které mám hodně ráda. Černošky už mám dvě, ale u téhle jsem podle fotky usoudila, že je to nějaký nový kluk. Nebyl. Byla to zase holka. Vyřešila jsem to šalamounsky. Svoji Ashu jsem darovala a z té nové je nová Asha.


Tak ahoj holka, měj se hezky. A tebe vítáme na internátu.


Chlapeček Todd byl oblečený, dostal jen botičky. Jelikož jsem pro něj žádné neměla, dala jsem mu balerinky a připevnila je průhlednými gumičkami. Přece mi nebude běhat bos. Jméno Todd mu zůstalo, je mu 6 let a je v sirotčinci.


I holčičce Tutti jsem jméno nechala. Šatičky dostala od Stacie Family, botičky má dost možná originál. Tutti je také 6 let a je v sirotčinci.

Když už jsem v tom poučování - viz panenky Fluff, dám ještě něco k lepšímu. Bohužel tyhle panenky mi nepatří. A chtěla bych. Móóóc bych chtěla!


Vlevo je Tutti, tentokrát hnědovlasá - vlevo je Buffy. O existenci panenek Buffy jsem nevěděla, teď už vím, tak víte i vy.

Další poučování někdy příště. Mrkající