Říjen 2014

Říjnové přírůstky a novinky

31. října 2014 v 16:43 Přírůstky a novinky

Máme tady podzim, tak se snad trochu zahřejete při pohledu na nové panenky. Tedy moje nové panenky, ale i když nepatří zrovna vás, třeba přece jenom potěší. Mne už potěšily.


Eri Domoto, 19 let, pochází z Japonska a je balansérkou. (Roztočené talíře na hůlkách a podobné uměny.)
Mám ji od Alice, původně to byla Kayla Rio, ale už není. Dostala jsem ji v tomto oblečení, jen bundičku má "novou" . Když já nemám ráda čouhající klouby. ZamračenýCristiana Balducci je Italka. Bude jí buď 18, nebo 19 a o jejím povolání zatím nemám jasno. Dorazila k nám s Eri. Jde o Barbie Brazil a dostala jsem ji v původním oblečení. Takže díky ní mám zase jeden kostým do cirkusu bez práce.Lystra Adams je Britka, je jí dvacet let a pracuje v hotelu jako barmanka. Jinak je to panenka Sindy Rasta Hair. Mám ji od Olinky, takže od ní mám už druhou ze setu. Ta první byla černoška. A teď mám od Alice slíbenou ještě hnědovlásku, tak se na ni moc těším. Budou holky komplet.Hassiba Benkraine, 22 let, pochází z Maroka. Ještě nevím, co z ní bude, ale na něco přijdu. Nebo víte co, poraďte! Aspoň bude nějaká legrace. Návrhy zveřejním, třeba udělá anktetu. Nějak se mi v tom zalíbilo.
Panenku jsem koupila na Aukru.Dunbar Riot, 18 let, artista, pochází z Belize. Fakt netuším, proč většina mých Flávasníků (resp. všichni černoši) pochází z Belize. ASi mi to zní nějak příjemně a exoticky, co já vím. Smějící se
Už ho mám od konce září, přišel hned po tom, co jsem hodila do placu zářijové novinky.


Tihle kluci z Belize jsou čiperové. Jen se objevil, hned sbalil holku. Tedy Solange.


Jett Smith, 26 let, je z USA a pracuje u nás jako instruktor krav maga. Jelikož nejspíš netušíte, co je to (já jsem to taky donedávna nevěděla, ale jsem holka sečtělá a čtu všechno, co mi přijde pod ruku, event pod klávesnici), tak s krávami to nemá co dělat, alébrž se jedná o izraelské bojové umění.
Jett má hlavu Johna Smithe (pohádka o Pocahontas), kloubové Mattelí tělo. Kalhoty Made in Babakat, sako od Flávas sepnuté špendlíkem s hlavičkou. Časem to vylepším, nebo rozepnu a Jettovi vyrobím nějakou parádní kérku na hrudník.


A tohle je Jettova rodina. (Zase mi zadařilo udat jednu svobodnou matku. Já jsem fakt dobrá.)


Další panenku jsem vlastně vůbec neplánovala. Koupila jsem Jetta od Haničky a v balíčku mi došly nejrůznější drobnosti, mimo jiné hlavička od panenky Stacie. A znáte to, já prostě nic neodložím, Stacii jsem další nepotřebovala, tak jsem sehnala lacinou novou Stacii (s větším tělem) a mám fungl novou panenku.

Jill Vickers je 10 let, pochází z Giblartaru, studuje v primě našeho lycea a bydlí na internátu.


Jenomže mi zase zbyla hlavička od té větší Stacie a i té mi bylo líto. I zahrabala jsem ve škatulích a vyhrabala tělo Skipper s poškozeným krkem. Hlavička drží (na velké hraní to není, ale já si zase tak moc často s panenkami nehraju a když už, tak šetrně), a já mám další panenku.

Marina Petrova také studuje na lyceu, je jí 12 let, je z Lotyšska - má dvě mladší sestřičky: Zoju a Olgu. Všechny tři jsou neteře paní ředitelové a tudíž nemusejí být na internátu. (Ale možná by rády byly, co já vím.)


Pokud máte pocit, že se mi jméno Marina opakuje, vysvětlím. Opakovalo by se, ale opustila nás Adina, takže její starší sestra dostala jméno Adina a tahle nová je Marina ... No to je teda guláš!

To je pro dnešek všechno, nebojte příští měsíc zase něco přibude. Jen nevím, kam to budu dávat. Plačící

Sekiguchi Momoko

29. října 2014 v 16:39 Přírůstky a novinky
Věděli jste, že výrobce mončičáků - firma Sekiguchi - vyrábí taky panenky? Já jsem o tom rozhodně nevěděla až do okamžiku, kdy jsem jednu z nich viděla na MMB. Panenky se jmenují oficiálně Momoko a je jich spousta! (Taky pěkně drahých, ale na ty nemám.) Byla to láska na první pohled - a znáte mě - prostě jsem ji musela mít! Smějící se

MOMOKO IGARAŠI je patnáctiletá Japonečka a studuje na našem lyceu. Bydlí na internátu. A jelikož jsem do ní ještě pořád zamilovaná, věnovala jsem jí samostatný článek.

Tu svoji Momoko jsem koupila u Haničky (díky Hani) a byla fakt za dobře. Má na kotníku drobounké poškození, asi budoucí prasklinu, ale protože já si se svými panenkami hraju opatrně, je naděje, že se to nezhorší. Jen musím být opatrná při obouvání a radši panenku moc nepřezouvat. (O vadě jsem věděla už před nákupem, moje "dvorní dodavatelky" jsou velmi solidní obchodnice.)

Je maximálně ohebná, jen do unožení jí to moc nejde, takže krasojezdkyně z ní určitě nebude.


Našla jsem pro ni prozatím tuniku v kufříčku s oblečením pro Skipper, kalhoty jsem spíchla jen tak narychlo. Časem dostane něco nového.


Podzimní fotka se "zlatou" koulí.


I pozdní květ svlačce Momoko sluší.


Ještě portrétek (to špatně začistěné místo u výstřihu už jsem opravila)


Něco mezi enface a profilem


A profil - ohrnuté nosíky jsou prý roztomilé, mně připadá spíš legrační. Smějící se


A poslední fotka by se mohla jmenovat "Spí tam v růžích".

Momoko se loučí, ale jelikož mě hromadění ještě nepřešlo, putuje ke mně až z dalekého Hongkongu ještě jedna Momoko.
Tentokrát bude světlovlasá a dostala už předem jméno Amélia. A povedla se mi i cena. Jupíííí!!!!


Obrázek jsem poctivě ukradla na E-bay, snad mě prodejce nezažaluje. Já vím, že se to nemá, ale když jsem vám ji chtěla ukázat dřív, než dorazí, tak co mi zbývalo?

Podzimnímu "babinci" vládl Haloween

27. října 2014 v 8:47 Všehochuť

Letos mi přišlo, že panenek bylo na výstavě nějak méně a co do počtu určitě zvítězily BJD všech velikostí. A převládalo téma Haloweenu.

Tady máte pár obrázků, většinou bez komentáře. I když já to stejně nevydržím

HALOWEEN:Erika a její pojetí Halowwenu.


Eričiny karnevalové masky (doufám, že to jsou karnevalové masky)


Pro něžné duše něco něžnějšího - od Denisy.

A tato Evangelina nevím čí je, ale mně se hrozně líbí.

Pro milovníky přírody - Krmení ptáčků.
Dominující BJDéčka.Taky se musím pochlubit, co jsem vystavovala já. Tedy Momoko a Cheree. O Momoko se dozvíte veškeré pikantní podrobnosti v příštím článku. Jen nevím, jak jsem to fotila, že nemají celé nohy. Chybička se zase jednou vloudila.

Mimo jiné mne zaujaly tyto panenky City Girls (velikost panenek cca jako Tonnerky), ještě jsem je neviděla:

A to je pro dnešek všechno. Omlluvám se za mezery mezi jednotlivými obrázky. "Okrajovala" jsem fotky v editoru Gimp a ono mi to udělalo kolem fotek bílé okraje. Velké, bohužel. Jelikož se s programem teprve učím zacházet, vůbec netuším, jak okraje odstranit. Proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě. Příště se se svěšenýma ušima vrátím k Vistám, kde to jde bez problémů. Nevinný (Tu svatozář si dneska fakt zasloužím.)
Ještě větší svatozář si ovšem zaslouží naše budějovické "Panenky", které (kteří) nám to zorganizovali. A ještě jsme si u nich mohli nakoupit spoustu krásných věci. Já mám krááásné botičky pro dceru - tedy pro její Tonner. Jo a nááááádnernou Tonner Deja Vu. Taky pro dceru. Já zůstávám věrná svým milovaným Barbuchám a jim podobným.

SOUTĚŽÍME, SOUTĚŽÍTE!

20. října 2014 v 13:47 Všehochuť
HLASOVÁNÍ KONČÍ KE DNI 15. 11. 2014!!!

Článek se taky mohl jmenovat "Ta naše písnička česká", ale to by zase každému nemuselo docvaknout, že jde o soutěž.

Své příspěvky mi poslalo ŠEST (nestydíte se vy ostatní?) návštěvníků mého blogu. Zveřejním je anonymně v pořadí, ve kterém dorazily (ty příspěvky).

Některé písničky jsou ztvárněny jednou fotečkou, jiné několika. Hlasujete vždy pro písničku, ne pro jednotlivé fotky. Ale pokud se vám líbí v písničce některá fotka víc, písněte to do komentářů!

1. TRAVIČKA ZELENÁ

Travička zelená, to je moje potěšení ...


... Když si smyslím, do ní sednu,


když si smyslím do ní lehnu ...

2. HOLKA MODROOKÁ3. OKOLO HRADCE V MALÉ ZAHRÁDCE
4. POD NAŠIMA OKNY TEČE VODIČKA


5. KDYŽ JSEM BYLA MALIČKÁ


Když jsem byla maličká, chovala mě matička.


Teďka už jsem veliká, musím chovat Pepíka.

6. PÁSLA OVEČKY7. Holka modrooká 2


Modrooké holky se nám sešly dvakrát, ale to vůbec nevadí.

A pokud někdo z vás správně namítne, že písniček je sedm, tak jedna přispěvatelka poslal dvě. (Pozn. aut.) S vyplazeným jazykem

Tak a teď hezky hlasujte, neulejvejte se! Ať mají autorky radost. Výsledky hlasování měly zůstat skryty, bohužel nezůstaly. Ach jo, to jsou ty problémy s blogem.

První tři v pořadí dostanou Diplom, ostatní Čestné uznání, první místo odměním malým věcným dárkem. Mrkající (Mezi námi děvčaty, už mám svůj tip, určitě budu hlasovat, jen co článek vyjde!)

Ze salonu Blanka

17. října 2014 v 13:36 Všehochuť
Tento článek by mohl mít podtitul: Šaty dělají člověka". Nebo "Kdo nemá něco od Blanule, jako by nebyl". Smějící se

Podívejte se sami.

Příklad první:


Vlevo Colomba v přidělených šatičkách, vpravo v modelu by Blanka.

Příklad druhý:


Ramira dříve (ještě na těle model muse) - Ramira nyní. Krásný obleček ze salonu Blanka včetně náušnic z ní udělala úplně jinou ženskou.

Příklad třetí:


Marilla původní a Marilla nová. Jen to místo těch kraťasů bude chtít nějakou parádní sukni. Svetřík je krásný. Jen nebyl pro Barbie staršího typu těla, tak tak jsem ho oblékla a pak jsem musela malinko zastehnout výstřih, aby holka nevypadala nemravně.

A abychom nezůstaly u třetice, tak ještě čtvrtý příklad:


Artsy v kostýmu, který jsem nyní odložila mezi cirkusové rekvizity a Artsy v oblečení od Blanky. To má panečku grády!


Doriane jsem dodala jen botičky.


Alvin bílá s tyrkysovou hrozně sluší. (Kromě botiek všechno od Blanky, včetně panenky.)


Faith předvádí jeden z úplně prvních svetříků, které se ke mně dostaly (včetně kalhot ze stejného zdroje).


Modelku Ariu jste už viděli, ale ona je tak pěkná, že určitě nebude vadit, když si to zopáknete.


Poslední fotečka je pár Azalée a Jesean. Ty už jste taky jednou viděli, ale ne se zaměřením na svetříky by Blanka. Mrkající A navíc každého zvlášť, zatímco tihle dva od nynějška tvoří pár - jednak profesní (oba jsou akrobatičtí tanečníci a vystupují spolu), jednak i v soukromí.


Teď mě ještě napadlo, že jeden svetřík má i Pierre, takový vepředu rozevřený přes nátělník. A až mi dorazí Cruz, tak pro toho mám v zásobě krááásný svetr. Uvidíte v některých novinkách.

ZÍTRA KONČÍ SOUTĚŽ!!!!!

14. října 2014 v 10:21 Všehochuť
Moji milí návštěvnící!

Zítra je 15. října a tudíž končí fotosoutěž na téma "lidové písničky".

Přišlo mi několik moc krásných fotek, už se těším, až je zveřejním. Jen musím honem nastudovat, jak se dělají na blogu ankety. Usmívající se

Tak ještě jukněte do šuplíků, třeba něco najdete! Čím víc, tím líp!

Vzpomínka na léto

12. října 2014 v 17:50 Všehochuť
Máme tu podzim a mně se stýská po teploučku. Ráno jsem jukla z okna, venku mlha a tak jsem si řekla, že vám připomenu malý kousíček léta.


Belén a třezalka tečkovaná


Beth a řebříček obecný


Gina a ostružina


Jack a merlík bílý


Lora a chrastavec rolní


Peeta a pcháč obecný (ale mohu se mýlit v těch bodlákoidech mám poněkud guláš)


Skye a nejspíš zvonek luční


Socorro a krvavec toten


Tris a komonice bílá

A teď prosím zbystřete. Tuhle rostlinu neznám a nemůžu ji nikde vypátrat. A že jsem se snažila.


Tommy a ...

Tady vám tu potvůrku ukážu ještě samotnou:Pokud ji někdo z vás, mých milých návštěvníků (spíš návštěvnic) pozná, prosím, písněte mi její název do komentíku. Dělám si takový svůj soukromý malý herbář a moc mě to baví. Usmívající se Nejlepší je to pátrání.

Sunshine Family 1973

6. října 2014 v 13:41 Moje sbírka (spíš hromada)
Tyhle panenky jsem objevila úplně náhodou. Koupila jsem si v aukci první černošku, pak mi Hanička nabídla další (a taky jsem se díky ní dozvěděla, co to mám vlastně za poklad), pak jsem objevila nějaké na bazaru, pak na E-bay ... A zase se mi to nějak zvláštně nahromadilo. S vyplazeným jazykem
Jak už vyplývá z názvu, jedná se o celé rodiny, včetně dědečků a babiček a dětí. To vše v černé a bílé verzi. Dědečky ani babičky nevlastním, nevím, co bych s nimi dělala. Jinak mám od všeho něco.


Zanzie je Kubánka a je jí 10 let. Patří do rodiny Rafaela Infante, je to jeho neteř. Jde o moji úplně první Sunshine. Dorazila nahatá, kalhoty mám od Skipper, šatičky od BFC a botky jsem někde vybufetila, už ani nevím kde. S botama je trochu problém, mají širší nožku.


Yaw Otiena pochází z Mosambiku, je mu 11 let a je na internátu. Kvůli těmto panenkám jsem musela otevřít klučičí oddělení. Dostala jsem ho od Haničky. Na sobě má gatě od Kena, tričko od kluka HSM a boty ani nevím. Ale jsou o něco menší než pro Kena.


Asha LeFay je desetiletá Kanaďanka, neteř Saphiry. Přišla mi spolu s Yawem. Kallhoty má od Skipper, tričko made in Babakat.


Jengo Sizwe pochází z Angoly, je mu 11 let a je na internátu. Koupila jsem v bazaru v Dubenci, kde byl zahrabán na dně krabice s panenkami. To víte, že jsem po něm skočila! Oblečení má poskládané ze zásob.


Lois Hillary je desetiletá Britka, ubytovaná na internátu. Koupila jsem ji spolu s Jengem. Byla v dost zuboženém stavu, ale po vydrhnutí a převlasení vypadá docela k světu. Jen musím doladit oblečení. Resp. nově ji obléci.


Elline Saint-Säens je také deset let a bydlí na internátu. Jejím domovem je Lucembursko a sehnala jsem ji na E-bay. Tedy koupila mi ji tam Míša. Šatičky má originální, botičky tuším od BFC. (Nebo HSM? Aby se v tom čert vyznal.)


Zora Babić je desetiletá Chorvatka. Šatičky Made in Babakat patřily původně panence Peggy. Přicestovala z E-baye, fotka není nic moc, časem musím přefotit.


Vadim Zagajev, Bělorus - 11 let. Je z E-baye. To byla taky legrace. Objednala jsem si několik kluků. Na fotkách byl každý jiný, ale když jsem je měla doma, najednou hups! Jeden jako druhý. Naštěstí se mi podařilo dva udat. Ufffff. A nakupujte podle fotek!
Svetr měl na sobě (musela jsem ho vyprat i s Vadimem), kalhoty Made in Babakat, boty HSM.


Emanuel Verny - jedenáctiletý Rakušan. Je taky z E-baye. A to vám řeknu, takhle prodat panenku, to bych se styděla. Kluk byla ušmudlaný, vlasy v havarijním stavu a když jsem ho vykoupala, povolilo lepidlo a upadla mu ruka. O nějakém lepení prodejce samozřejmě taktně pomlčel. No nevadí, Emanuel dostal nové vlasy, ruka jakž takž drží-
Svetřík mi upletla přítelkyně Růženka, kalhoty jsou originál, botami si nejsem jistá.


Anton Virkers je Dán a je mu jedenáct let. Taky přicestoval z E-baye a ze všech tří vypadal nejlíp. Oblečení má originální.

Kromě toho mám ještě dvě miminka (už jste je viděli v rodinách, ale novější fotky nemám).Černoušek se jmenuje Zuma.


Bílé miminko je Elio.
Víc už jich nejspíš nebude. Ale nikdy neříkám nikdy. Mrkající