Září 2014

Kamarádky a kamarádi 3

30. září 2014 v 8:16 Moje sbírka (spíš hromada)
Málem jsem nechala ležet ladem pár foteček, kterých by bylo podle mne docela škoda. Mrkající Tentokrát je to záležitost výlučně holčičí a týká se dívek od 8 do 14, vlastně jsou tam i dvě patnáctky!


Stacey a Polly jsou kamarádky už od doby, kdy byly vlastně jdiné dvě panenky svého druhu. Vlastně Polly byla předělaná Stacey na černošku. Dnes je z ní kluk Alf a Polly máme fungl novou. Ale kamarádky jsou pořád.


Dina a Trixie jsem zkamarádila vlastně tak trochu uměle. Byly to dvě liché černošky, tak jsem si říkala, že by si mohly rozumět.


Renée a Arielle spolu kamarádí odmalinka. To je jedna z našich historek z růžové knihovny.


Dominika a Michelle se daly dohromady ve škole. říkají si Nikky a Mikky. Dominika byla roky jedna ruka se sestřenkou Lindou, ale v okamžiku, kdy se Lindě začaly zapalovat lejtka, zůstala dost sama. Tak se zkamarádíla s Michelle a obě jsou to pěkné potvůrky. Chudáci učitelé.


Darina a Livia jsou spolužačky a nerozlučné kamarádky. Patří k těm novějším panenkám.


Wendy a Floretta přicestovaly do internátu brzy po sobě a hned si padly do oka.


Bianca a Anna se spolu přátelí hodně dlouho. Když přijela Vicky, měla Anna chuť se spřátelit právě s ní, ale Vicky jeo rok starší, tudíž neměla zájem, a tak se Anna hezky vrátila k Biance.


Flora a Joy jsou sestřenky a také kamarádky. Ve škole sedí zásadně spolu a jsou to moc hodné holky.


Helen a Litu spřátelila hudba. Helen je neteř pana dirigenta a Lita se u něho učí hře na kytaru a na klavír.


Melánie a Erica dorazily na internát spolu (obě jsou ze setu Hannah Montana) a od té doby bez sebe nedají ani ránu.


Nancy a Kaia se spřátelily ve škole ...


... stejně jako Vicky a Sheila. Vicky dlouho neměla kamarádku. Je dost vybíravá (a trochu nafoukaná). Je s podivem, že se spřátelila právě s cirkusačkou Sheilou. Ale rozumějí si.


Tori a Tasha Lee se už poslední dobou moc nekamarádí. Ale fotku mám a tak mi bylo líto ji nezveřejnit. Tasha se chytila party ostatních Flávasníků, zatímco Tori má jiné zájmy. Spíš nemá přítele Flávasníka.

Třeba zase časem nějaké kamarády nafotím.

Tak zatím ahojky. Usmívající se

Ještě k soutěži

26. září 2014 v 7:43
Ještě se vracím k té vyhlášené= soutěži. Doufám, že vás tím příliš neotravuju. Mrkající

Jelikož příspěvků zatím není mnoho (celkem pět) chtěla bych prodloužit dobu na jejich odeslání do 15. 10. Konec konců máte všichni (všechny) dost jiných povinností a snad i radůstek, tak se třeba při tom prodloužení ještě někdo ozve.

A ještě jsem pro vás našla pár lidových písniček, ke kterým by se docela dobře fotilo:

Sbohem galánečko, já už musím jíti. Kyselé vínečko podalas´ mi k pití.

Co se to šupoce - čtvrtá sloka: Špatná jsi dcérečko špatná kuchařka, že se ti na plotně pálí zásmažka.

Náchodský zámeček - třetí sloka: Ručičku podala, do pláče se dala. Bodejť bych tě byla nikdá nepotkala.

Ej od Buchlova vietor věje, už tej Kačence pentle bere - nemusí to být zrovna pentle.

Červené jablčko v obločku mám, koho ja milujem, tomu ho dám.

Ešte som sa neoženil, už ma žena bije ...

Teče voda proti vodě: ... má panenka modrooká z okénečka kouká.

Láska bože láska, kde ťa ludia berú

Dobrú noc má milá, dobrú noc

Anička, dušička, kde si bola, že si si čižmička zarosila

Zaspala nevěsta v Strážnickej dolině

Když jsem šel včera po rynku, potkal jsem černou cikánku

Tak něco zkuste, není to zas tak těžké, jak to na první pohled vypadá - tady je jeden z mýách návodů:

JÁ MÁM KONĚ ...
"... když já jim dám ovsa ..."


V originále písničky jsou sice koně vraní, ale to vůbec nevadí.

Moje obrázky jsou samozařejmě mimo soutěž. Nikdo přece nebude vyhlašovat soutěž s tajnou nadějí, že by ji mohl vyhrát. Smějící se

Obrázky, které přijdou zveřejním v článcích. Soutěž bude anonymní a vybudete hlasovat pro fotečku, která se vám bude nejlíp líbit. Pokud některé snímky získají stejný počet hlasů, rozhodne odborná porota - Lenka a Blanka. A pokud by se neshodly ani ty dvě, pak jsem tu já a já to rozlousknu! Vítěz obdrží diplom a nějakou malou věcnou cenu.

Tak se přestaňte ulejvat!!!!

Záříjové přírůstky a novinky

23. září 2014 v 13:41 Přírůstky a novinky

Tak jsme zase o měsíc starší a moje hromada se zase trochu zvětšila.

Nové rodiny:


Dieter s Magdou přišli mou vinou o jednu dcerku, ale náhrdou dostali dva kluky. Takže zleva Alma (3) Tommy (4), miminko Elio a Hanne (2).


Amédée a Zigarin maji chlapečka jménem Mosi (4).

Těmito akcemi jsem malinko vyčistila sirotčinec. Aby se počty sirotků i nadále zménšovaly použila jsem několik nezadaných děvčat (zatím jenom dvě) a přidělila jsem jim dítka.

Nové matky - single:


Nasha s dcerkou Adede.


Déví s holčičkou Marjani.

Nové přírůstky od Mattela:


Tuhle panenku jsem vyhandlovala s Tomem za panáčka Sunshine Family.
Timea Makena je původem ze Sierra Leone (fakt nevím, jak se dostala zrovna do Švýcarska, ale z té oblasti ještě nikdo nepocházel, tak jsem neodolala). Je jí zatím (pokud to ještě ve finále nezměním) 21 let a pracuje jako číšnice.


Nový Flávasník - co vám budu povídat, prodejkyně tam měla celou tlupu panenek Flávas, ještě jsem se dost ovládala, takže mám jenom dva. Ten druhý není ještě nafocený, tak ho představím v říjnu.

Jesean Morris má 19 let, je tanečník a pochází (jako všichni Flávasníci) z Belize.

Moje nové Dynamitky:


Aria Valenzuel pochází z Kolumbie, kde vyhrála soutěž krásy. Je jí 24 a pracuje jako modelka.


Jak vidíte, pózovat umí parádně.


A ještě portrét. Oblečení má náhradní, to co měla na sobě jsem vyhandlovala s Blankou. Smějící se Ono se jí hrozně líbilo. Šperky jsou origo.


Azalée Samaná je z Venezuely. Bude jí nejspíš mezi devatenácti a jednadvaceti a tuším, že bude akrobatická tanečnice. Ale to musím teprve doladit.Tady ji máte ještě jednou.


A taky protrétek na konec.

Teď mám rozjednané nějaké přírůstky, ty zveřejním v říjnu. Máte se na co těšit, doufám. Jen aby to vyšlo!!! Držte mi všechny palce, které máte k volnému použití.Líbající

Ananta Toer

16. září 2014 v 13:23 Přírůstky a novinky
Ananta Toer měla být už v srpnových novinkách. Ale nebyla. Proč?

Původně se jedná o Navajskou princeznu. Došla mi v náhradním oblečení, ale jelikož já si ráda skoro každou panenku převléknu, pustila jsem se i do téhle. Chtěla jsem pro ni udělat indiánské oblečení, jaké nosí Navajové. Naštěstí jsem našla "tyrkysové náušnice" (buď od Lenky nebo od Zmrzlinky, mám v tom zmatek). Jenomže s náušnicemi vypadala spíš jako Asiatka. Jen tak z legrace jsem na ni naaranžovala jakous takous Asii a ono to fakt nevypadalo vůbec špatně.


Tím bylo rozhodnuto. Mezi námi děvčaty, viděl někdo od Mattelů vůbec někdy nějakého Indiána???

Ananta pochází z Indonézie, je jí 24 let a je trenérkou bojových umění.


Dostala k tomu účelu i ohoz.


Jen ty náušnice teď malinko "ztratily barvu".


A uznávám, švec ze mne zkrátka nikdy nebude. Ale cožpak seženu botičky pro panenku Liv (té jsem totiž ukradla tělo).


Ještě portrétek.

A teď taková malá prosba. Děvčata - jedná se o ty, které s panenkami ještě nemají moc zkušeností - dírku na náušnice nedělejte nůžkami od manikury a ještě do tváře. Novější panenky mají na boltci naznačenou ďubku, do které je vhodné píchnout nahřátou silnější jehlu. Vznikne pěkná dírka a ne to co vidíte níže.


Omlouvám se za další poučování, ale málem mě ranila mrtvička. Navíc náušnice v té ďuzně špatně drží.

Tak zase někdy ...

Tak co bude s tou soutěží????

13. září 2014 v 17:36 Všehochuť

V květnu jsem vypsala na blogu soutěž na téma "lidové písničky". Uzávěrka se blíží a já mám DVA i když báječné příspěvky. Tak děvčata, zpytujte svědomí a posílejte fotečky! Přece mi nezkazíte radost! Plačící
K obrázkům lze napsat i komentář.

Není to složité, uvádím příklad:

ŠLA NANYNKA DO ZELÍ

... přišel na ni Pepíček, rozšlapal jí košíček.
Tytyty, tytyty, ty to budeš platiti.


Jak vidíte, košíček je těsně před rozšlapáním. Při pohledu na Nanynku a její vybavení je celkem jasné, že platba nebude v běžné měně, ale půjde spíš o těžké ublížení na těle.

Obrázek je samozřejmě mimo soutěž.

Tak se do toho dejte, ať je legrace. Smějící se

Kolik najdeš rozdílů?

9. září 2014 v 13:11 Moje po/tvoření
Už jsem se v jednotlivých článcích párkrát zmínila, že mám některé panenky úplně stejné, ale vlastně každou jinou. Mrkající
Ono se to tak přinatrefí. Jelikož nakupuju často podle fotek, jsem ve finále pěkně překvapená. Nebo zase nějakou panenku dostanu a vysvětlujte dárci, že dárek nechci. Fakt to někde nejde.
Následuje proměna. A pár těch "stejných" panenek jsem pro vás minulý týden nafotila.
Čím začít? Nejspíš těmi, za jejichž změnu nenesu celkem žádnou zodpovědnost. (Na předělávku jsem "měla lidi".) Usmívající se


Agnes a Katniss - Katniss je ta vpravo a převlasila ji Surfinie. Nemohla jsem odolat a panenku jsem prostě musela mít (kterou už já mít nemusím?Mrkající)


Noah a Gaius - Gaius (vpravo) je taky práce Surfinie a taky jsem ho prostě musela mít.


Reagan a Eamon - tak to je moje vlastní veledílo. Tím myslím Eamona (vpravo). Barevné číro je z příčesu pro panenky Bratz.


Zed a Zac. Původně jsem měla Zaca. Pak jsem viděla na E-bay kluka jako lusk a myslela jsem, že je to ten ze setu "větších". Nebyl. Takže dva stejní, Zed (vlevo) měl navíc poněkud poničený účes. Má přistřižené vlasy, přepatlalné (nemůžu tvrdit, že přemalované) oči, obočí a pusu.


Sheila a Xenia - tohle byla nešťastná událost. Možná, že už jsem o ní psala, ale pro ty, co to nečetli: Měla jsem dvě stejné panenky. A jelikož jsme kdysi úspěšně obarvovaly (s dcerou) paneknu Skipper pomocí značkovače, chtěla jsem to udělat znovu. Ostříhala jsem mikádo, vzala černý značkovat. Nevypadalo to vůbec špatně - tedy do okamžiku, kdy černá barva začala vsakovat do obličeje. Ve finále byla panenka na modro jak vánoční kapr. Nastoupil štětec a barva na ploty značky Balakryl. Jelkož jsem neměla v té době žádné vhodné vlásky, udělala jsem je z Perlovky. Až budu mít čas a náladu, možná Xenii převlasím. (Nebo taky ne, konec konců je to součást historie mé hromady.)


Erica a Irene - tohle je vtipné. Erica je ze setu Hannah Montana, Irene z Hihg School Musical (ani mně se nepodařilo moc rozdílů najít). Erica má trochu přibarvenou pusu a oči. Podoba zůstala, ale konec konců jsou to ségry, tak co.


Pipa a Sigi - obě panenky jsem koupila v "levných knihách" za "pár šupů". Proto jsem koupila hned dvě. Sigi jsem chtěla mít zrzku a tak jsem sháněla zrzavé vlásky. Nakonec jsem vysomrovala pramen v jednom studiu, kde prodávají paruky. Výsledek byl nepříliš pěkný, vlasy trčely do prostoru. Tak jsem je přelila horkou a studenou vodou. Teď už netrčí, ale zmatněly a zhrubly. To je tedy materiál!


Tao a Hong - Tao u nás byl už docela dlouho (spolu s Mulan). Pak jsem viděla na MMB druhého. Měl rozčesané vlasy, tak jsem mu načmárala knírek (mandarinský to není) a malilinko podmalovala oči.


Idah a Wandana - Idah jsem koupila dceři v obchodní domě Máj (dnes My a nic tak pěkného tam nemají). Tak strašně se mi líbila, že jsem si koupila jednu i pro sebe. Chtěla jsem ji časem převlasit na červeno-černo-bílo. Ale pak jsem si koupila od Olinky paruku a přeměna mi nedala vlastně žádnou práci.


Nikolaj a Zobar - Nikolaje jsme koupily spolu s parťačkou (u nás Rita). Zobara jsem zbystřila několik let poté na MMB, tak jsem neodolala (odolám já vůbec někdy?) a udělala jsem si z blonďáka bruneta. Ale sluší mu to, ne?


Gisele a Geraldine - historii těhto dvou panenek jsem už popsala. Tak jen krátce: koupila jsem je na blešáku za 5,- Kč kus. Byly v poněkud tristním stavu. Gisele zůstala blond (ale vlásky má nové, byla ostříhaný), z té druhé je brunetka. Nic jiného jsem neměnila.


Benoit a Amédée - tenhle černoch se Mattelům opravdu povedl. Takže byla jen otázka času, kdy jich budu mít víc (zůstalo u dvou a množit se nebudou). Amédée (vpravo) má paruku od panenky Bratz.


Anouschka a Enya k nám přicestovaly spolu. Anouschkas (vlevo) měla utrženou hlavu a poničené vlásky (věděla jsem o tom, holky byly dost levné). Tak má mikádo a přemalovala jsem jí oči a pusu. Kdyby to šlo, byl by z ni kluk. Bohužel to nejde.


Cristel a Elke - Cristel jsem dostala od Toma. Měla poničené vlásky, tak dostala nové. Jako brunetka se mi líbí skoro víc, než Elke, která je původní. Cristel má taky přemalované oči a pusu.


Olaf a Seve - další příklad mého nezřízeného hromadění. Měla jem blonďáka a kluka se světlehnědými vlasy, ale musela jsem mít ještě černovlasého. Tak ho mám.


Petra a Peggy - Peggy (vpravo) je mladší sestřičkou panenky značky Petra. (Už ser nevyrábějí.) A Petru jsem koupila v bazaru v Dubenci. Byla ušmudlaná se zničenými vlásky. Teď je umytá, vlásky má nové, bohužel ze štupovačky, protože má moc malou dírku do hlavy a špatně by to šlo vylít lepidlem. Vlastně proč bohužel, když jí to sluší!


Saveria a Pierina - dva panenky Stacie. Samozřejmě úplně stejné. To je z toho nakupování podle fotografií. Ach jo. Musela jsem Saverii (vlevo) trochu změnit, protože další dvojčata už jsem nechtěla.


Tobby a Pepino - tady byla proměn předem naplánovaná. Hrozně jsme s Lýdií chtěly černouška. Nabarvený je barvou na modely, oči jsem po létech přemalovala znovu a o něco líp.


Janina a Sancho - hrozně miluju tyhle malé SIS. Jenomže mají jen jednoho kluka. (Vlastně dva, ale jsou si dost podobní.) Tak jsem si udělala třetího. Na mne se nějaký pan Mattel vytahovat nebude.


Manon, Stacey a Alf - jsou tři naprosto identické panenky. Měly jsme blondýnku, ale upadla jí ruka. Tak jsem z ní udělala původně čeernošku, posléze černého kluka (barva na modely). Koupily jsem novou, ale upadla jí hlava. Bez našeho přiščinění, podotýkám. Pak jsem na MMB sehnala úplně stejnou, tu rozbitou se mi podařilo opravit, poprosila jsem Denisu o přemalbu (je jasně vidět, že přemalba je o mnoho lepší, než moje mazanice) a převlasila jsem ji kanekalonem.


Kaia, Nancy a Illaria - původní je Nancy (uprostřed) - jen má trochu zkrácené vlasy - nemám ráda takové ty "cípaté", každý pramen jinak dlouhý. Vpravo je Illaria - převlasená a s malinko přemáznutým obočím a očima. Vlevo Kaia má teď hnědé oči, které koukají dopředu a ne do strany a metodou čmaryky ztmavené vlasy.


Falco, Kyal a Niels - tak tohle je důkaz mého mdlého rozumu. Jednak mám pocit, že v každé "třídě" musí být sudý počet "žáků", jednak neodolám láci. A pak mám tři stejné kluky. Původní je Niels (vpravo). Druzí dva mají vlasy přebarvené fixem (metoda čmaryky), malinko přemáznuté a zvýrazněné oči.

Tak teď vidíte, jak to u nás chodí a proč je moje "hromada" tak velká.S vyplazeným jazykem

Nejnovější panenka

2. září 2014 v 13:11 Všehochuť
Konečně se dostávám k tomu, abych zohlednila slovo "nejen" v logu svého blogu. Šmarjájóóózef, to se mi tedy povedl veršík! No nechám to tam, konečně o mém rozumu si už všichni pravidelní návštěvníci obrázek udělali, nemám co ztratit.

Takže "nejen panenkářský" byl zatím pouze panenkářský. Ale už nee.

Protože jsem si pořídila nejkrásnější panenku, jakou si umíte představit. Je jí právě deset týdnů, je to čert. Lotrando i Zubejda v jedné psí kůži.

A tady máte prvních pár fotek. Až zjistím, zda a jak lze vkládat na blog videa, bude větší legrace.


Lotka dostala na hraní berušku, jenomže co když má Ňuf lepší hračky?


"Radši to to prověřím, a eventuelně ukradnu."


Lotynčino "stračí hnízdo" - sem si snáší vše, co kde čmajzne. Momentálně tam sice nemá žádnou naši botu, ale byla tam.


Jinak je naše "psina" velice užitečný tvoreček. Vyplela nám všechen řebříček kolem studny. Jejím pracovním nadšením by se mohl leckdo inspirovat. Třeba naši zákonodárci???


Taky je úspěšná tenistka ...


... fotbalistka ...


... a vůbec všestranná sportovkyně.


Občas ovšem usoudí, že se na to může ...


"Strejda" Ňuf se ji sice snaží vychovávat ...


Ale moc se mu to nedaří.

Doufám, že jsme vám s mojí holkou přispěly k dobré náladě. Smějící se