Červenec 2014

Raduju se raduju ...

28. července 2014 v 9:53 Moje sbírka (spíš hromada)
Jak málo mi stačí k radosti potvrdí následující text a hlavně obrázky.
Několik týdnů jsem chodila na Mimibazar provozovat cosi na způsob Pavlovova reflexu nad Kenem Dating Fun. On není nic moc, nemá ohebné ani lokty ani kolena, nemá všité vlasy, ale zato má celkem bohaté příslušenství - zejména tři paruky.Mám, nemám, málem jsem počítala knoflíky na zábradlí jako Popelka. Nakonec jsem samozřejmě - jak jinak - podlehla. Nelituju. Kráásně jsem si s ním užila!


Tohle je on v původní podobě ...


... a tohle na mne vykouklo, když jsem paruku sundala. Překvapený


Růžová paručka vypadá fakt dost ujetě.


Zato v tmavé se mi hodně líbil, takže mu zůstala. Dostal jméno Ivo, příjmení Shepard, věk 20 let, národnost Brit, povolání vychovatel v sirotčinci.
A uznejte, není možné, aby takový fešák zůstal sám. Ledva se rozkoukal a hned věděl, které holčiny jsou single. Vybral si Tizianu. Nebo ona jeho? Kozel aby se v tom vyznal.


Parádně jim to sekne. Jenom škoda, že jsem fotila jen na lodžii, hlídala jsem dceři buldoka a s ním je v Praze ještě těžší focení než na hroudě. Nestíhám držet psa, hlídat, jestli nejde jiný pes se kterým by se ten můj mohl zkusit porvat, navíc dávat panenky do pozic a fotit. Chybí mi několik rukou, nejmíň čtyři.
Pak mě napadlo vyzkoušet paruky ještě někomu jinému, když už si hraju.


Odnesl to Derek, jedinému paruky jakž takž seděly. Ta růžová je ale fakt naprosto úchylná!


Jako blonďák vypadá o hodně líp. Jenomže zase to cirkusácké oblečení. Musím mu umotat něco nového na sebe. Tak až to bude, ukážu ho v novinkách. Mrkající

Červencové přírůstky a novinky

21. července 2014 v 9:51 Přírůstky a novinky
Mám problém, jelikož si píšu články s předstihem a do zásoby. Tento měl začít slovy: "máme léto, zatím nic moc horké. Tak alespoň několik "horkých" novinek." Vyznělo to docela dobře, možná, že i trochu vtipně, ale vím já, jak bude 21. července až článek vyjde?
Čili bez vtipkování: několik novinek.


Tris Knapp, 20 let, artistka Švýcarsko.
Tris jsem si moc přála (díky Míšo), původně měla tvořit pár s Hectorem, ale nakonec jsou sourozenci. Chtěla jsem ji představit podrobně, jenomže už ji nafotila Vlaďka (Žíža) a navíc hodně dobře. Tak jsem to vzdala. Tady ji máte v novém oblečení.
Aby Tris nezůstala sama, objednala jsem jí Peetu. Snad k ní bude pasovat. Usmívající se Vyzvednu si ho někdy v srpenci, možná až v září. Já jsem ho totiž původně vlastně vůbec nechtěla, ale když jsem ho viděla u Vlaďky na blogu, prostě jsem ho musela mít.


Tris a Hector coby milující se sourozenci. Otázka: neměl by Hector nosit na rukou radši svoji manželku?


Tris s parťáky - ještě k nim přibude Peeta. Pak vymyslím, jaké akrobatické číslo jim bude přisouzeno. Ale určo něco super.


Hector s rodinou - manželka Katniss a dvouletý syn Benno. Kvůli tomu, že se mi Tris s Hectorem nelíbila do páru, musela jsem rozbít jednu rodinu. Ale nakonec to dopadlo dobře. Hector si nestěžuje ...


... a Frank s rodinou taky vypadá spokojeně (manželka Faith, dcera Tamma 11 a Tracy 5 let). Navíc se mi podařilo vhodně udat jednu samoživitelku.


Suzi je třetí malá panenka Witch, která mi dost dlouho chyběla. Je jí 7 let a zatím je v sirotčinci.


Cristel Maddison je 12 let a je na internátu. Tuhle panenku jsem dostala od Toma, musela jsem jí převlasit a tak už jsem ji i trochu přemalovala. Je to starší panenka Skipper, jednu stejnou už jsem měla, teď jsou naprosto každá jiná. Mrkající


Lois je deset let a je zatím v sirotčinci. Je to panenka Sunshine Family od Mattela z roku 1973. Na fotografii je v původním stavu, tak jak jsem ji vyhrabala z velké lepenkové škatule v bazaru v Dubenci. Teď je už umytá, převlečená a pracuju na převlasení. Bude zrzka.


Jengo je ze stejné série panenek jako Lois i ze stejného místa nálezu. Je převlečený a připravený na focení. Ale prý počká na Lois. Všechny svoje Sunshine představím podrobně až jich bude víc. Já jsem se totiž zbláznila a objednala jsem si další (díky Míšo). Jengovi je 11 let a je v sirotčinci.

Tak zase za týden. Mrkající

Poznáváme květiny s panenkami Stacie

14. července 2014 v 11:48 Všehochuť
Zase jednou hodlám poučovat. Spojím tak svoje dva zájmy - panenky a volně rostoucí květiny.


Sonja a chrpa modrá


Heidi a vikev ptačí


Fern a heřmánek pravý


Annie a sedmikráska chudobka


Anniken a mochna husí


Heidi a hvozdík kartouzek (taky se mu říká "slzičky panny Marie)


Fern a jitrocel větší. Kromě tohoto jsou ještě dva druhy jitrocele: jitrocel prostřední - to je ten růžový voňavý a jitrocel kopinatý - léčivka.

Anniken a jetel plazivý - s další spoustou jetelů vás otravovat nebudu.


Sonja a svlačec rolní


Annie a vrbina penízková. To můj nejnovější objev. Jak Annie, tak vrbina.

Měla jsem toho víc, ale zase nechci napínat vaši pozornost přespříliš. Další dávku kytiček zase někdy jindy a s jinýmI panenkami. Líbající

Jo a kdybych se někdy s některou kytkou "spetla", tak mě v komentu opravte. Nejenže se nenaštvu, naopak budu ještě za každou opravu vděčná. Fakt.

Slečinky z internátu

6. července 2014 v 9:05 Moje sbírka (spíš hromada)
Dneska si dáme zbytek našeho inernátu. Bez velkých řečí raz dva, jdeme na to:


Riva Cijon, 12 let, Izrael, má přistřižené vlásky obarvené metodou čmaryky a přemalované oči.


Maybeline Price, 12 let, USA - je moje v pořadí historicky druhá Skipper. Měla příšerně nevkusné náušnice. Tedy náušnice nejsou nejhorší, ale na malé holce vypadaly příšerně. Teď je nosí Margareta.


Gabija Varkalys, 13 let, Litva. Gabiju jsem nedávno koupila od Toma. Natočila jsem jí vlásky a připadá mi, že právě přiběhla z Pomády.


Žofie Zábranská, 13 let, ČR


Wendy Bronson, 12 let, USA


Simone Gourelle, 12 let, Švýcarsko


Sigrid Danner (Sigi), 15 let, Švýcarsko. Dodám jednu zajímavost. Sigi je identická panenka s Pipou (viz následující). Byly hrozně levné a tak jsem neodolala. Sigi měla být podle mých představ zrzka, ale zrzavé vlásky jsem samozřejmě neměla. Nakonec jsem "vysomrovala" vzorek v jednom vlasovém studiu, kde prodávají paruky a příčesy. Přišel mě na stovku (tuším, že paní prodavačka měla na sváču). Jenom při konečné úpravě - přelití horkou a studenou vodou vlásky došly úhony a už nejsou tak pěkné jako byly. Na druhou stranu zase netrčí kolem hlavy jako svatozář.


Philippa Moreau (Pipa), 15 let, Švýcarsko


Romy Porter, 15 let, USA. Romy měla jak je u nových Skipper panenek zvykem (nevím, jestli dobrým) ve vlasech modré pramínky. Už nemá.


Phyllis Mollen, 15 let, Švýcarsko. Phyllis má takovou malou zvláštnost. Když se jí zatočí vlasovou pokrývkou je z ní rázem blondýnka. Mně se líp líbí s růžovými vlásky, lépe kryjí.


Melania Conti, 15 let, Itálie. Mel měla původně představovat Hannah Montanu.


Lucca Zwingli, 13 let, Švýcarsko


Lívia Jakubko, 12 let, Slovensko


Kaia Just. 14 let, Švýcarsko. Přemalovaná novější Skipper Family, vlásky má přištřižené, obarvené metodou čmaryky (asi si tuto metodu nechám patentovat).


Inessa Farow, 14 let, Švýcarsko. Barva i délka vlasů je původní. Nic jsem s nimi neprováděla.


Gloria Martinelli, 14 let, Švýcarsko


Florette Dillon, 12 let, Francie


Eugénie Balser, 13 let, Švýcarsko (tak tady jsem to s tou národností nejspíš moc nevychytala, budu se muset zamyslet).


Enya Dalowey, 13 let, Irsko


Darina Katsapow, 12 let, Rusko


Anouschka von Däniken, 13 let, Německo. Anouschka je dvojnicí Dariny. Přišly spolu, jedna byla pěkná, Anouschka bohužel měla uraženou hlavu a vlásky šíleně zacuchané (ale byla zadarmo). Teď už hlava sedí na krku, vlásky jsem musela ostříhat na mikádo, oči má přemalované. Pusu taky.


Alix Loew, 13 let, Švýcarsko

Tím jsme s internátem skončili. Ale nevadí, ono se na hromadě ještě něco objeví.Smějící se

Teď o prázdninách budu vkládat nové články vždycky v pondělí. Častěji to nejspíš nestihnu. To víte, důchodci mají vždycky nejvíc práce a největší fofr.Nevinný

Sport nás baví???

4. července 2014 v 7:45 Tématické focení
Ještě jednou se vrátíme do období školních výletů. Tentokrát se vydaly hned dvě třídy - mladé dámy dvanácti a třináctileté. A zase se mi podařilo vynechat jednu třídní učitelku, co nadělám. Místo ní se holkám věnuje Tris, Drake a ve finále vlastně vypomáhá i Hector. Hlavně v odchytu uprchlíků.


Tady to vypadá na míčové hry dvanáctek.


Zbytek třídy poseděl s paní učitelkou. O čem asi besedovaly?


Co to proboha dělají Maybelinne (vlevo) a Livia? Snad se nechtějí učit????


"Holky, jdeme na to, ale jestli polámeme prkna, tak nás Shagy vykostí." "On ti je půjčil?" "Dá se to tak říct."


Anouschka jezdit na skatu umí.


"Jé hele ono mi to jede!" ...


... "no už moc ne! Jauvajs!" (Linda)


Irene nic neriskovala. Rozhodně, pokud spadne, tak ne zvysoka.


Dorothy (vlevo) a Žofie hlídaly Hectorovi a Tris malého Benna.


Hodinka aerobiku s Tris. Jak tak koukám Elke (druhá zprava v první řadě) to pojala spíš jako lidové tance.


Závodnice ve střelbě lukem.


Milé dámy. To hranaté je terč. To co držím v ruce je luk. Co se s ním dělá jste viděly. Každá máte tři pokusy a zkuste dopravit šíp do terče! (Tolik instruktor Drake.)


Vítězí Joy!


A tady máte vítězný zásah! Trefila se jako jediná.


"Holky, není to tu lepší než se někde potit při sportování? Safraporte, už jdou pro nás! Těm nezdrhneme! No, to zase bude řečí!"


"Která z vás dvou andílků to vymyslela? Linda nebo Dominika? (Obě rukou - vlastně hlavou - společnou a nerozdílnou, jako obvykle.) Marš do houfu!"


"Zatracepené holky jedny, aby jim člověk pořád dělal policajta!"

NEZAPOMNĚLI/Y JSTE NA SOUTĚŽ? JEŠTĚ MI NEPŘIŠLA ANI JEDNA JEDINÁ FOTEČKA! JÁ SI TO SNAD BUDU MUSET NAFOTIT SAMA A TO NENÍ FÉR. TAK SE KOUKEJTE POLEPŠIT!!!

Z filmů pro děti i pro dospělé

2. července 2014 v 15:54 Galerie panenek


Už před časem jsem slibovala představit panenky ztělesňující postavičky z dětských filmů. Konečně to můžu provést, dodrazila mi i ta poslední.
Čím začít? Jelikož nevím, vezmu to historicky. Tedy podle toho, jak mi panenky přicházely do rukou. Mrkající

HARRY POTTER

V této sérii Mattel vyrobil tři postavičky: Harryho, Rona a Hermionu. Koupila jsem je v hračkářství. Jelikož jsem tehdy ještě neměla foťák, nemám na obrázku originál ani Harryho ani Rona. Pořád ho nikde nemůžu objevit (a stáhnout). Ale Hermionu mám. Panenky jsou velké jako Stacie a plně kloubové.


To je ona Hermiona, osm let, sestra Ronyho. O rodičích není nic známo, adoptoval ji Ramón. Oblečení má náhodně posbírané na MMB, tenisky od panenek Stacie.


Harry - toho už znáte z příběhu o pirátech. Je mu devět let a je Ramonův syn. Oblečení jsem umotala vlastnoručně, botky má vlastní, šerpu šlohl nejspíš nějakému pirátovi.


Ron je nejlepší Harryho kamarád. Proto ho Ramón adoptovat (spolu s Hermionou). Původně se jmenoval Max, protože Rona jsme už měly. Ale časem jsem nutně jméno Max potřebovala (jmenuje se tak kluk z Poníkové akademie), tak je z něj Ron a z Rona Roland.
S oblečením je na tom jako Harry, šátek možná od stejného piráta.

MARY POPPINS

Z téhle pohádky mám holčičku Jean (u nás Sonja) a kluka Michaela (u nás Sacha). Jsou dvojčata, je jim devět let a patří do rodiny pana direktora (Alexander). Takže VIP dětičky, ale jsou prima.
Výrobce Mattel, velikost jako panenky Stacie, mají ohebná kolínka.


A tohle je současný stav:


Sonja má oblečení Made in Babakar, Sacha je na fotce v oblečku od Tobbyho. Teď má nové oblečení, uvidíte ho v plné kráse ve článku o čtvrté třídě.

RŮZNÉ POSTAVIČKY Z PŘÍBĚHŮ PRO DĚTI

Jsou to čtyři holčičky velikosti panenek Stacie a mají ohebná kolínka.Anniken - původně Joe s filmu Malé ženy. Je jí devět let a patří do rodiny Gunnara Larssena. K nám přišla nahatá jen s pentličkami ve vlasech. Ale už se mi podařilo nashromáždit alespoň trochu odpovídající materiál a časem jí ušiju šatičky podle originálu.


Heidi je z filmu Heidi děvčátko z hor. Jak vidíte, jméno jsem jí nechala. Oblečení dostala nové (moje výroba), sandálky má od panenek Stacie. Je jí devět let a je neteří Percyho Blakneye.


Fern je devět let je dcerou Columa O´Hary a zůstalo jí nejen původní jméno, ale i původní oblečení. Jenom nevím, ze kterého je filmu.Annie je moje vytoužená panenka. Je z filmu Anna ze Zeleného domu. Musím se přiznat, že se pan Mattel moc nepředvedl, je hodně podobná Heidi, jen barvu vlásků má jinou - ale stejné copy. Možná s ní časem ještě něco provedu, třeba jí rozpustím vlásky. Uvidíme. Annie (musela jsem ji přejmenovat, Annu už máme) je devět let a zatím je v sirotčinci. Bohužel.

PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA

Tyto tři panenky pocházejí z Číny. Samotnou Pipi jsem koupila kdysi dávno cestou do Rimini na nějaké benzínce. Ostatní dvě dítka mám od Olinky. Myslím, že mají původní oblečení. Všechny tři panenky jsou kloubové. Pipi už odpadly vlasy, u druhé holčičky zatím drží.


Pearl (zatím se jmenuje Pearl, ale časem to bude nejspíš zase Pipi) je 10 let a její maminkou je Lucy.


Mitzi je deset let a jelikož nemá rodiče, bydlí v sirotčinci. (Ve filmu se jmenuje Annika.)


Hansovi je taky deset a ani on nemá rodiče. (Původně tuším Tomík, vlastně Tommy.)

Je vám doufám krásně pohádkově. Líbající