Červen 2014

Na prahu ráje

30. června 2014 v 8:51 Všehochuť
Původně jsem článek pojmenovala Začínají nám dovolené, ale pak se mi zdálo, že vzhledem k níže uvedeným fotografiím to je tak nějak nemastné, neslané. Tak jsem to změnila.

Astronomické léto už před nějakým dnem začalo, ale teprve teď začne to opravdové, dovolenkové. Přeji všem svým internetovým přítelkyním a přátelům, aby si maximálně užili jeho příjemností. A i když nepojedete do nějaké cizokrajné destinace (já taky ne), nezoufejte! Tady máte pro inspiraci pár snímků, které čestné slovo nevznikly na plážích Waikiki.


Na Hawaji tančí prostě každý, hlavně kamaaina.


(Tohle oblečení mám od Ivušky - díky Ivka.)


Jak vidíte, i malihini se snaží pochytit rytmy ostrova.


(Tohoto Elvíka jsem vybrala díky havajské košili a ukulele.)


Pří příjezdu každý nově příchozí dostane v rámci aloha svůj lei.


A ještě jedna fotka na konec. Načerpali jste inspiraci? Ještě ne? Tak wikiwiki!

Ještě jednou přeju všem báječnou havaj, i když ne zrovna na Havaji. A pokud přece jenom na Havaji, vyhýbejte se okoleahu. Mrkající To aby se vám vyhnuly všelijaké pilikie a nebyli jste hned tak pau.

Slovník:

aloha - láskyplné přivítání
kamaaina - starousedlík
lei - věnec
malihini - cizinec
okoleahu - pálenka s příšernými účinky (prý, já nevím, mám to jen z doslechu - nebo jak se to říká, když jsem o tom jen četla?)
pau - hotový
pilikia - patálie
wikiwiki - rychle, honem

Teď přes léto nebudou moje články tak časté, ale doufám, že ty co vyjdou, budou stejně "výživné".

P. S. Pokud vás zajímá, kde jsem přišla k těm ryze havajským výrazům, tak v detektivkách s Charlie Chanem. S vyplazeným jazykem

Sportem ku zdraví

28. června 2014 v 15:47 Tématické focení
Jelikož jsem byla zase jednou odvlečena na manželovu rodnou hroudu (úplně mrňavá vesnička v jižních Čechách - o její velikosti vypovídá to, že tam není ani kostel ani hospoda), vzala jsem s sebou zase něco ze své "hromady". Tentokrát jsem fotila čtvrťáky, sedmačky a osmačky a jejich aktivity. Fotky tříd uveřejním v samostatném článku, až budu mít všechny. Zatím mi čtyři chybějí, jelikož mi zase přibudou dvě panenky od Toma a dvě jsem si koupila v bazaru (ty budou v červencových novinkách).
Dneska tedy čtvrťáci a sport, někdy příště puberťačky na výletě.

Nějak jsem při tom focení opomenula třídní učitelku, ale čtvrťákům to vůbec nevadilo. O zábavu se jim svorně starali Matías, Tris a Hector.


"Zelená je tráva a fotbal to je hra" - hlavně pro kluky, ale pokud vás napadlo, že to v modrých kraťasech je holka, máte pravdu.


Závody smíšených dvojic v odstrkování - závodí se kdo rychleji. Hector to sleduje na stopkách (sice nejsou vidět, ale všichni si budeme myslet, že je má, jo?). Zvítězila dvojice Josefina a Sacha.


Vrh do dálky - ve finále stojí proti sobě Pierina (vlevo) a Zizou. Navzdory všem předpokladům zvítězila ??? No???


Skok do dálky z místa. Není důležitý styl skoku, ale kdo dál. A úplně nejdál sebou plácla Noemi. Tris je svědek!


Závod smíšených dvojic - slalom. Kluky s kýblem na hlavě navigují děvčata ve slalomu mezi kameny. Jde o to kdo nejrychleji absolvuje dráhu bez pádu. Vyhráli Max a Fern. Hector opět měřil čas.


Skok do výšky z místa vyhrál Harry. Už jste to někdy zkoušeli saltem?


Alf se touží stát fotbalistou jako byl kdysi jeho
táta. A tady má možnost trénovat s profíkem.


A tohle jsou dobrodruzi Ernest a Alan. Odmítli si nasadit kýbl a pomačkat si účesy a vydali se za dobrodružstvím.

Jak vidíte, čtvrťáci si výlet fakt užili.

Kamarádky a kamarádi 1

26. června 2014 v 9:06 Moje sbírka (spíš hromada)
Dneska začneme se skupinkami přátel. Skoro všechny panenky už vlastně znáte, teď si je můžete prohlédnout zase v jiných situacích a na jiných místech. Smějící se
A začneme pěkně ostře!


Flávasníci v plné kráse - bílá parta.


A černá parta! Oni to tak neberou, kamarádí se všichni dohromady, ale mně se to líp fotilo.


Tohle je taky pěkná partička. Udělali si tenkrát společný výlet.


Tyhle kluky jsem si přinesla najednou a od té doby drží spolu. Sice se říká, že "dva jsou rada, třetí je zrada", ale tady to fakt neplatí. Asi proto, že vlastně byli čtyři - tři kluci + Alex (vpravo nahoře).


S Harleyáky se kamarádí Douglas. Když zrovna netýrá kytaru.


Tohle je hodně stará fotka. Fotila jsem to ještě klasickým foťákem, fotku jsem si naskenovala a ve Vistách trochu upravila. Všimněte si, že ani jeden nemá boty. Když byla dcera malá, schovávaly jsme si botky do krabice, aby se nám při hře nepoztrácely. Teď už jsou všichni obutí (a občas se nějaká ta botka ztratí).


Valentině, Maggie a Marianně jsme vždycky říkaly (to tvrdé y je v pořádku - my dvě holky) "Tři grácie". Kamarádí spolu od té doby, co je máme a to už je dááávno.


Tihle kluci spolu taky hodně kamarádí. Hrají si na piráty a děsně je to baví.


A bonbónek nakonec. Líbí?

Někdy příště budou další kámošky a kámoši.

Náčelnice Bílá Holubice

24. června 2014 v 10:56 Ty "velké" (v omezené míře)
Ani nevím, jak mě ten titulek napadl. Ale když už mě napadl, musela jsem ho nějakým způsobem zrealizovat. Konec konců, nějaké to brko se u nás vždycky najde.


Helenka - indiánská princezna.


A ještě jednou.


Ve své zelené převlékárně.


U šutru ...


... a na šutru.


S kosatcem.


S kopretinou (Má mě rád, nemá mě rád ... )


Tančí v květech.


Portrét


A enface.


Zavřete oči, odcházím ...

Tak to byla naše Helenka. Punčošky, střevíčky a sukýnkové kalhotky má svoje, v živůtku a v sukýnce k nám přišla Eliška (i ta přijde na řadu, jen co ji nafotím), náušnice od Zmrzlinky, sametová mikinka Made in Babakat. Náhodou se mi podařilo docela dobře vsadit rukávky. (Místo hesla "Samochvála smrdí" razím heslo "dobré zboží se musí chválit samo". S vyplazeným jazykem )

Ahoj příště!

Návštěva u Mamzele Nitouche

22. června 2014 v 9:46 Moje sbírka (spíš hromada)
Od ledna jsem vám představila tu největší část své hromady, ale ještě pár kousků zbývá. (Mám pocit, že pořád bude pár kousků zbývat Překvapený)
Dneska si dáme půlku interátu. V internátu máme děvčata od dvanácti do sedmnácti let. Jak je některé osmnáct jde na penzion (aby nezabírala místo). Jsou to převážně panenky Skipper, HSM, Hannah Montana a Teen Skipper. Některé už jsem představovala v galerii, budu koukat, abych se jim vyhnula. Pokud se chybička vloudí, snad mi to prominete.

Začnu těmi staršími, pak přijdou sesterské dvojice. Jo, abych nezapomněla, náš internát je výhradně dívčí záležitost, proto je v názvu ta Mamzelle Nitouche. Smějící seTabitha Mason - sedmnáctiletá studentka z Velké Británie. Je trochu menší než klasická Barbie, ale je od Mattela. (Tělíčko má hobit.)


Jadwiga Farna (a nechechtejte se mi, to jméno jsem si opravdu půjčila od Ewy Farne, snad mi to prominou obě, jak Ewa, tak Jadwiga; v ten moment mě nic jiného polského nenapadlo) pochází z Polska a i jí je sladkých sedmnáct.


Iliana Serban je z Rumunska. Je jí už osmnáct a tudíž bydlí v penzionu, ale jelikož ostatní obyvatelky penzionu jsem už představila v jiných článcích, uvádím ji zde, aby se na ni taky dostalo. Nevím, co je to za panenku, možná Sindy. Mám ji od Vlaďky, ta to určitě ví. Usmívající se


Lucrezia a Illaria De Luca - Lucrezii je sedmnáct (už jste ji viděli ve článku Teen Skipper), Illarii je patnáctiletá, obě jsou Švýcarky, obě převlasené a mají malilinko domáznuté oči. (Illaria je Skipper tuší , že Family.)


Erica a Irene Scholz - tohle je docela zajímavá dvojička - Erica je ze setu Hannah Montana, Irene z High School Musical. A obě jsou naprosto stejné. Musela jsem Erice trochu přibarvit pusu a přemalovat oči. Erice je čtrnáct, Ireně třináct a obě jsou Švýcarky. Velké jsou jako klasické Skipper.


Deana a Penelope Jenkins jsou Američanky. Deaně je 16, Penelope 15 let. Obě jsou nové Skipper, Deana má tělo Liv.


Aurore a Fleur Chalamet jsou šarmantní Francouzky. Mají krásné fialové oči, Aurore (ve fialovém) je starší (13) a má poškozený krček. Teď už vypadá líp než na fotce. Podařilo se mi to líp opravit. Při focení mi totiž právě hlavička z krku upadla. Fleur je dvanáct.

Teď to přijde: pět sester, škoda, že je nemám na jedné fotce. Měla jsem, ale nelíbila se mi. Pokud se zeptáte proč mám pět sksoro stejných panenek, vysvětlím. To je tím, že nakupuju podle fotek. A na fotkách vypadají panenky trochu jinak než ve skutečnosti. Věděla jsem sice, že kupuju Mary Kate a Ashley Olssen, ale koupila jsem s časovým odstupem dva páry. A tu poslední mám, protože byla na Liv těle. Tělo už má Garden a mně bylo líto panenku prodat nebo darovat.
Všechny tyto panenky jsou velikosti klasických Skipper.


Marina Krüger je nejstarší a jediná lichá z té pětice. Je jí patnáct a pochází ze Švýcarska. Trochu jsem jí přemalovala oči.


Adina a Beata (Beata je ta vysmátá, to s dobře pamatuje) jsou čtrnáctiletá dvojčata.


Erna a Heda jsou taky dvojčata, jej jim třináct. Erna je v červeném.

Tím počet sester Krügerových končí. Asi tatínkovi pět holek na krku definitivně stačilo. Smějící se

Nám taky, takže příště zase něco jiného.

Krásky a zvíře

20. června 2014 v 9:29 Ty "velké" (v omezené míře)
Tak se mi to nějak všechno pomotalo a místo velkého focení jsem měla venku velkého psa. Vzala jsem tudíž jen tři panenky, protože náš "cvok aporťák" (a pak že prý se buldoci nenaučí aportovat, no jak který) mě moc fotit nenechá. Bude jenom pár foteček, ale snad se budou líbit.


Naše "tří Grácie" se na výlet hrozně těšily. Zleva Lisettka, Helenka, Nellynka.


A tady je máte i s tím zvířetem s titulku. Smějící se Instalace byla poněkud náročná, ale zadařilo se.


Poněkud nedůvěřivá Nellynka se spící šelmou.


Odvážná Lizettka.


Odpočívající Helenka a pes přítel člověka.

Jediná, která na výlet nemohla (nevešla se mi do krabice) byla Eliška. Dostala nějakou letní chřipku a tak smutně seděla doma a baštila vitamíny. Ale zvířátko má taky.


Příště se polepším a fotek bude víc. Tedy, pokud nebudu mít na starosti psisko. Plačící

Červnové přírůstky a novinky

18. června 2014 v 9:29 Přírůstky a novinky
Možná si někdo z vás všiml, že jsem přejmenovala rubriku Nové přírůstky na Přírůstky a novinky. S přírůstky pomalu končím, ale novinku vždycky nějakou někde najdu. Takže tak.

A co tu máme za červen nového?

1) NOVÉ PANENKY


Azar - dostala jsem ji vlastně už v květnu, ale zapomněla jsem ji zveřejnit. Chybička se vloudila. Vyhandlovala jsem ji s Alicí. Celým jménem je Azat Soweto, je jí 21 let, pracuje jako číšnice v hotelu. Pochází z JAR a je sestrou naší L´Wren.


Imogen Lowndes, 27 let, žonglérka. Pochází z Británie a má dvě dcery: Dalmu (8) a Debbie (4). (Poněkud jsem přeházela potomky, aby mi ubylo v sirotčinci.) Jedná se o Barbie Dance Mowes.


A tady máte Imogen s dětmi.


Gabija je Skipperka od Tomáše. Těm fialovým očím jsem nemohla odolat. Natočila jsem jí vlásky a připadá mi, že utekla z Pomády. Moc se mi líbí. Je jí třináct let, je z Litvy, studuje na našem anglickém liceu a bydlí na internátu.


Riva je z Izraele. Je jí dvanáct a taky studuje na lyceu. Původně to byla modrooká blondýnka, má přemalované oči a vlásky obarvené oranžovou fixou - moje oblíbená metoda čmaryky.


Annie - vytoužená Anna ze Zeleného domu. Po té jsem šla několik let. Většinou byla hrozně drahá, ale tahle se mi povedla. (Díky Míšo.) Je jí devět let a zatím je v sirotčinci.

2) NOVÁ RODINKA


Ella Blue s dětmi - v rámci rozdělování sirotků dostala místo Debbie (tu má teď Imogen) Darina (5) a Shirley (4).

3) NOVÉ MÓDNÍ KREACE
Cheree dostala novou tuniku a leginy.


Takhle vypadá bez legin - má taky nové střevíčky a náušnice (tuším od Zmrzlinky).Ještě Cheree do třetice, já mám prostě pro tuhle holčičku slabost.


Krásné pletené šatičky dostala Colomba od Blanky. (Blanule díky!)


A tady máte Pipi s novými vlásky. Jelikož jsem neměla opravdové vlásky v příslušném odstínu, použila jsem vyšívací bavlnku Mouline. Vlásky jsem našívala perským stehem na uháčkovanou čepičku z Perlovky.


Ještě jsem ji vyfotila na koníku a s opičkou. Jsem byla líná ji převlékat do původního kostýmu. Snad to nevadí. S vyplazeným jazykem

Jelikož budu čas od času mimo provoz - tedy mimo internet - na všechny komentáře odpovím hned jak se do náruče internetu vrátím. Díky za komentíky, hrozně mě baví!

Malá černá perlička

16. června 2014 v 8:35 Ty "velké" (v omezené míře)
Dneska se budeme bavit o Lisettce a s Lisettkou.
Lisette byla moje třetí Ellowynka a jméno si přinesla s sebou. Jinak ty ostatní tři mají jména vybraná tak, aby v nich bylo "el". Tedy Eliška, Helenka a Nellynka. Ale Lisettku jsem prostě přejmenovat nemohla. To jméno jí parádně sedí.


Takhle vypadala když dorazila.


A takhle se vykulila pod stromečkem.


Hned dostala nové šaty, protože v těch proužkovaných plavkách se mi vůbec nelíbila. A sandálky - ty už jsem vám předvedla před časem.


Lisettka je malá koketka a hrozně ráda pózuje před aparátem. Tak jsem jí to dopřála.


Lisettka tančí. Má tenhleten jižní temperament.


Ale, ale, nějak nám foukl větříček a Lisettka neuhlídala sukýnku.


A tady máte portrét - náušničky jsou od Lenky.


Z enface je taky moc hezká.


A ještě jedna fotka s panenkou.

Příště načneme téma Kamarádi.

Prckové z Číny

14. června 2014 v 9:16 Galerie panenek
Většina sběratelek opovrhuje čínskými kopiemi panenek. Do jisté míry se jim nedivím, čínské panenky mají nekvalitní vlásky, ani obličeje často nejsou hezké.
Ale já vám chci ukázat pár mrňat, pro která mám slabost:


Mezi prvními, které jsme s Lýdií vlastnily byla rozkošná zrzečka Evička. Škoda, že jsem při focení ztratila botičku. A už si vlastně ani nepamatuju, co měla původně na sobě.


Janička se nám taky líbila, nedivte se, žádné Barbie děti se tady v té době neprodávaly. Na fotce má originál oblečení.


Bud (zvaný Budík) je docela věrnou kopií Matelovských baculáčků. Na fotce je bez bot, ale teď už je má. Jenom nevím, jestli svoje.


Boženka je taky roztomilá, a byla to na dlouhou dobu naše poslední čínská mrňavka.


Potom jsem od kamarádky Jany (zdravím do Čelákovic!) dostala takovou roztomilou černošku. Jen ty vlásky byly všelijaké, vlastně všité jen dva řádky prostředkem. Tak jsem je zastřihla - vzniklo malé číro - zbytky roztříhala na malé kousky, popatlala hlavu lepidlem a nasypala na ni ty nastříhané kousíčky. A je tu kluk jménem Ezé.


Aleca jsem získala na MMB (díky Olinko!). Je úplně jiný než všechny ostatní panenky. Oblečení má zřejmě originální.


Cecílie a Bert jsou dvojčátka. Při zmenšování fotek mi poněkud zešišatěli. Bert byl možná poničená holčička, je každopádně dovlasený. Taky celkem vydařená kopie Mattelovských dětiček.


Jak jsem přišla k Ursulce se už taky nepamatuju. Buď jsem ji od někoho dostala, nebo jsem ji někde koupila za pár šupů.


Zato Kelsi si pamatuju moc dobře. To "u Číňanů" prodávali panenky za 18,- Kč, a jejich botičky byly přesně panenkám Shelly. Tak když mi nějké chyběly, už jsem kupovala. Brala jsem to podle barvy botiček, ne podle panenky. Panenky jsem pak rozdávala. No a tahle se mi nějak zalíbila, tak zůstala u nás. Tělíčko nemá původní, je od nějaké jiné nejspíš čínské panenky.
Teď už botičky nenakupuju, jednak panenky podražily (co ne?), jednak jsou botky menší a Shelly je neobuje.


Ebele jsem tuším koupila na MMB. Je to asi stejná panenka jako Ezé. Nebo ze stejné série.


Varvara a Tin jsou dokonce značkové. Vyrávějí se v Číně, mají značku Jack Pacific a netuším, kdo to ten Jack Tentononc vlastně je. Blondýnku mám od Vlaďky (ahoj Vladi!) tu druhou jsem koupila na MMB s princeznou Jasmine (u nás Dévi) a rozhodla jsem, že to bude malá Číňanka.
Jsou o camfourek větší než Shelly, sedí jim jak oblečky, tak i botičky od Shellynek.


Nakonec Luke. Koupila jsem ho ve zlevněných knihách a měla to být holka. No uznejte, vypadá snad jako holka?? Ani omylem. Takže kluk. Oblečení i sestřih je původní. Je velký cca jako panenky Chelsea, jen o fousek větší. U nás je mu pět.

A teď už znáte takřka všechna naše mrňata. No, všechna ne, ale nevím, jestli byste přežili třeba všechny naše Shellynky jednotlivě.
Ještě vás potrápím internátem - to budou převážně Skipper, Teen Skipper a pod. A pokusím se vždycky nafotit něco nového.

Dialog s Nellynkou

12. června 2014 v 9:11 Ty "velké" (v omezené míře)
Předevčírem jsem vám vyložila historii svých Ellowynek. A dneska vám představím jednu z nich. Vezmu to od konce, proto to bude Nella. Povedu s ní dialog, takže N = Nellynka, B = já (Babakat).

BUCH, BUCH!!! ŤUKY, ŤUK!!!


N: Tak pustí mě už někdo z té škatule? To není legrace být takhle zavřená celou cestu až z Englandu!
B: Neboj, udusit tě nenechám, už se na tom pracuje. Šup ven.


N: Ty mě fotíš?! Ty mě fakt fotíš?! Jak budu vypadat, vlasy nemám, šaty nemám ...
B: Jsi krásná tak jak jsi. Neboj, trochu fotku rozmažeme ... A hned dostaneš vlásky a nějaké oblečení!


N: S vlasy a v bublinkách to vlastně bude vypadat skoro umělecky. A když to bude ještě trochu rozmazané ...
B: Tady máš zatím živůtek a sukni ti půjčí Moxie.


N: Sukně je hezká, ale to se tu mám producírovat v podprdě?????????
B: Hele, je to živůtek, neboli topík. Tak buď hodná holčička, nepruď a nech mě soustředit, musím si vzpomenout, kam jsem uložila tvoji novou halenku od tet Scratek. (Tady mi nejde odsadit řádek.)


N: To je krásná blůzička. A ty botky! A náušnice budou taky moje?
B. Budou, hlavně si je neztrať. Poslala ti je teta Lenka.
N: A to mi budeš píchat uši? Nebude to bolet?
B: Bolet to nebude a na píchání oušek s tebou půjde ještě kamarádka. Nebudeš v tom sama.
N: Tak jo, už se nebojím.


N: Páni, dostala jsem sukýnku jenom pro sebe a novou panenku! Tu si můžu taky nechat?
B: To víš, že můžeš. Je jenom tvoje. Ale můžeš si hračky s kamarádkami taky půjčovat. A teď půjdeme na lodžii a já tě ještě vyfotím.


N: Sluší mi to?
B. Moc.
N: A můžu si už odpočinout? Jsem stráááášně unavená.
B: Ještě cvaknu portrét a budeš mít klid. Ale to víš, musíme tě pořádně ukázat světu.


Tak takhle je krásná.


A tady ji máte z enface.


Celá unavená se potom Nellynka zachumlala do deky v křesle ...


... a usnula.

Tak pssst a po špičkách pryč, ať ji nevzbudíme. Usmívající se