Květen 2014

Květnové přírůstky a novinky

29. května 2014 v 8:22 Přírůstky a novinky
Květen je zatím na přírůstky nejchudší. A bohužel bude ještě hůř. Jednak nemám místo, jednak nemám peníze. Plačící
A tak se musím chca nechca uskrovnit.
V tomto měsíci jsem se pořádně "rozšoupla vlastně jen jednou. U Ivušky jsem objevila set Tim McGraw a Faith Hill. O Faith jsem sice moc nestála, ale nakonec, jedna ženská se ještě vešla.
Takhle k nám přicestovali:


Jména jsem ji nechala, vlastně Tim se teď jmenuje Timothy a vede kruzy westernových tanců (to ten klobouk a boty). Tak dostal džíny (Made in Babakat - ty gatě už mi docela jdou) a od jiného chlápka (od Takea) kostkovanou košili.


A hned mi zkomplikoval život, protože se k němu žádná ze svobodných matek nehodila a musela jsem kvůli němu rozbít jednu rodinu. (Na rodinné fotce má vypůjčené kalhoty a košili, kterou nouzově oblékám novým přírůstkům než dostanou něco lepšího.)


S Reginou byl původně Elton, ale ani ten nezůstal na ocet. Dostal Doris a mně se díky jim dvěma poněkud vylidnil sirotčinec.


Dostali ode mne Kassii (8), Rillu (5) a Adriana (4) a ještě jsem jim přidala pětiletou neteř Kit (to je ta se zakroucenými culíky). Nestěžují si a prý jim to doma klape. Líbající

S Faith žádné problémy nebyly. Jméno jí taky zůstalo, je ředitelkou penzionu. Oblečení má od Blanule.


Sice pro ni nemám parťáka, ale sama nezůstala. Má dvě dcerky - jedenáctiletou Tammu a pětiletou Tracy (a zase sirotků ubylo).


Jak tak koukám nějak se mi namnožily holčičky ve stejných šatech. Budu to muset časem pořešit. Usmívající se

Z dalšího přírůstku mám fakt radost. Tohohle klučíka jsem viděla na obrázku na škatulce od panenek Chelsea. Sháněla jsem, nesehnala. U nás nebyl, na E-bay by přišel na moc peněz. Pak jsem úplně náhodou nakoukla do našeho hračkářství a bing ho. Oni ho tam měli! Jednoho jediného! A je můj! JUPÍÍÍÍ!!!


Jmenuje se Darrin (jeho původní jméno) je mu pět let a zatím je v sirotčinci. Ale dlouho tam nebude, slibuju.

Poslední novou členkou naší velké Barbie rodiny je celokloubová panenka Stacie. Koupila jsem ji na MMBm, protože mi jedna chyběla do páru. Původně jsem ji chtěla převlasit, ale nakonec jsem ji nechala být.


Trochu mi svou podobou s jinou panenkou mi přidělala problém. Nakonec jsem ji šoupla jako neteř místo jiné Stacie. Takže jmenuje se Vendela a je jí osm let. Tričko a botičky jsem vyštrachala ve svých zásobách, kalhoty ušvadlila. (Ale na chlapy umím líp.)
Z původní Vendely je teď Dalma a zatím se zabydlela v sirotčinci. Ale má naději!

A co je ještě nového?

Takeo dostal nový svetr (dokoncem s kulichem) od mé přítelkyně panenkářky Růženky. Zase jsem handlovala, to dá rozum. Za nějaké botičky pro Barbie jsem dostala šedý a zelený svetr.


Zelený se mi na fešákovi líbil líp, i ke kalhotám líp seděl, ale měl krátší rukávy, tak to nebylo ono. Ale žádný strach, já už ten zelený taky na někoho zavěsím.

Pro dnešek je to vše. V červnu zae něco přihodím. Anna ze Zeleného domu je už na celnici a spolu s ní cestuje Tris. A vyhrála jsem na Aukru Barbie Dance Moves Disco. Tak se máme na co těšit. Vy i já. Mrkající

Páry 2 - mládež

27. května 2014 v 7:44 Galerie panenek
Mezi mládež se řadí dívenky od 16 do 18 let a jejich protějšky. I tohle jsou první sladké lásky. Takže uvádím bez řečí:


Velma a Clancy


Valentina a Brad


Ruby a Swan


Nora a Anraí


Meggie a Clint


Marianna a Flint


Lucrezia a Scott


Kira a Justin


Julie a Raúl


Inna a Ettore


Iliana a ArpádGinger a Liam


Galina a Andy


Emmer a Oscar


Demi a Dennis


Deana a Ringo


Daniela a Roy


Britney a Paddy


AnnaLyne a Vidor

V dalším pokračování zamilovaného seriálu ještě uvidíte Flávas a zletilé. Smějící se

Chelsinky jsou taky krásné

25. května 2014 v 9:25 Moje sbírka (spíš hromada)
Panenky Chelsea patří ve velké Barbie rodině k těm novějším.
Měří cca 14,5 cm, nemají ohebná kolínka, některé mají rovné ručky, u jiných je jedna ručička pokrčená - někdy pravá, někdy levá. Panenky mají roztomilé šatičky, ale pokud koupíte od někoho nahatou nezoufejte, Chelsinky mohou bez problému oblékat šatečky od Shellynek. I botky jim sedí.
Co se týká vlásků začalo to jako obvykle blondýnkami, k sehnání jsou už i zrzky, brunetky, černovlásky, míšenky a asiatky. Jen kluka Mattel zatím neměl. Teď už jsem na nějakého narazila, jmenuje se Darrin, ale nejsem si jistá, že patří právě k těmto panenkám. U nás ho neseženu a na E-bay je na takového prcka hodně drahý.
Nepředstavím vám všechny naše Chelsinky, jenom příklady jednotlivých typů a pár zajímavostí.

Blondýnky:


Gillian


Lenore


Adléta

Zrzka:


Dagmar

Brunetka:


Nadine

Něco mezi zrzkou a brunetkou:


Hermine

Černovláska:


Beryl

Míšenky:


Ebony


Bluebell

Asiatka:


Aika

A teď takové trochu zvláštní - jedna Chelsea má ohebná kolínka - jedná se o panenku ze setu Skipper a Chelsea na kole. Bohužel kolínka jsou tak volná, že panenka nestojí.


Lena

Pak tu mám dvě kráásné panenky. Ta první - Kit - měla kombinézku s namalovanou kostrou - Skelet Chelsea. U nás dostala "normální" oblečení.


Ta druhá - Linzi - byla oblečena za dýni, tedy Haloween Chelsea.


Jedny z nejnovějších Chelsea jsou "z pouti" a mají na tvářičkách "tetování". Nebo mají černý čumáček a vousky. Ale odlakovačem to jde parádně odstranit. Beze stopy. Já jsem tetováníčko nechala (čumáček nikoliv).


Vita


Rilla

Nemohla bych to být já, abych si nějakou panenku nepředělala. Mrkající


Tracy má přemalované oči a přebarvené vlásky metodou čmaryky.

A když nám Mattel neudělá kluka, udělám si sama!


Jollyon

Tím dnes končíme. Další ukázky příště.

Páry 1 - puberťáci

23. května 2014 v 9:40 Galerie panenek

Skončili jsme s rodinami, ale je tu ještě spousta panenek, které jste neviděli. Tak si dneska dáme páry. Tedy svobodné dvojice a začneme "puberťáky". Do této kategorie spadají holčiny patnáctileté a hoši 15-16 let.
Znáte to, první lásky ...


Viola a Zed


Vicki (Victoria) a Olivier


Tori a Pascal


Soledad a Seve


Sigi (Sigrid) a Falco


Sheila a Donald


Salome a Chad


Russet a Zac


Pipa (Philippa) a Ross


Phyllis a Kurt


Lalia a Etienne


Illaria a Octave


Cheryl a Niels


Estrella a Mateo


Dneska bez mých výkladů. Co taky dodat? Líbající

Mattelovic baculáči

21. května 2014 v 9:31 Galerie panenek
Víte, co baculáči? Tak to jsou děti od Mattela - např. ze setu Barbie učitelka z roku 1995. Jsou to převážně holčičky, ale právě v setu Barbie učitelka jsou i kluci. Já mám jen jednoho, a sice blonďáka. Časem se třeba zmůžu i na bruneta a černouška. Kluci nejsou většinou vlasatí (i když jednoho vlasatého taky máme), mají vlásky jen namalované, holčičky jsou "vlasatice" převážně s našpulenou pusinkou, zkrátka "k sežrání."
Není jim mnoho, tak představím všechny.


Abbie


Amálie


Billy byl spolu s Natálkou (níže) byl náš první baculáček a taky byly na dlouhé roky jediní. Patří do série Barbie Little Friends.


Bibiana


Brooke je ze setu Barbie učitelka z roku 1999. Chlapečka bohužel nemám.


Caít


Jacques byl původně holčička. Už se nepamatuju jestli měla hodně poničené vlásky, nebo byla ostříhaná, každopádně jsme z ní udělaly kluka. Kluků je prostě notorický nedostatek.


Nathalie patří do série Barbie Little Friends. Byl tehdá tuším čtyři různé, ale my jsme neměly tolik peněz, tak máme alespoň Natálku a Billíka.


Randy je chlapeček ze setu Barbie učitelka z roku 1999, ze stejného setu je i jeho sestřička - viz níže.


Sassy - sestřička Randyho ze stejného setu.

Líbí? Doufám, že jo. Smějící se

Rodiny 9

19. května 2014 v 8:34 Galerie panenek
Dneska skoncujeme na čas s rodinami (než se mi zase rozrostou) a sice jde o písmena P, R a S.


Paul a Shakira se svojí dvouletou dceruškou Dotty (Shelly).


Percy a Olivie mají děti dvě. Desetiletou Malwine (převlasená a přemalovaná nová Stacie) a pětiletého Jollyona (Chelsea předělaná na kluka).


Pierre a Aretha jsou úplně nová rodina, dostali ode mne krásnou holčičku - dvouletou Zaru (Shelly).

Teď by tady měl být Rafael, ale jelikož ještě nemá definitivní vlasy, zatím ho vynechám a dodám později aktkuální fotku.


Ramon a Belinda se svojí pětiletou Rosabelle. Jinak je rodinka o mnoho členitější. Jelikož se mi počet dětí s postupem času poněkud měnil, definitivní fotku dodám, až nafotím.


Richard a Catherine (Kačenka) mají úplně malé miminko jménem Jauffray (prastaré miminko z mého dětství, zavinovačku i soupravičku jsem motala cca před půl stoletím).


Robin a Giaia se všemi potomky. Zleva: čtrnáctiletá Bianca (Skipper), osmiletá Stacey (Stacie) a sedmiletá Janet (čínská panenka) - ty patří Robinovi. Následují společná dítka. Tátovi na klíně trůní dvouletý Bud (čínský baculáč); vedle jedenáctiletá Renée (netypická Skipper - má o něco menší tělíčko) a třináctiletá Linda (Skipper). A úplně vpravo patnáctiletá Vicki (Skipperka obarvená metodou čmaryky) - patří k Giaie. Miminka jsou od Mattela - konkrétně od Skipper Baby Sitter. Brunetka je Kornelia (Nelly), zrzka Kelly a blondýnka Melody (Melly).


Rodrigo a Vanessa jsou zatím bezdětní. Nakonec Vanesse je teprve sedmnáct. Ale adoptovali tříletou Nathalii (Barbie little Friends).


Rudolf a Helga s čtyřletým Ottou a dvouletou Ursel (oboje Čína). Jedná se o podobný případ jako Ramon. Jen s stím rozdílem, že většina dalších dětí je adoptivních. Fotka celé rodiny bude později.


Rufus a Serena mají patnáctiletou Xenii (HSM Sharpey natřená, přemalovaná a převlasená) a devítiletého Alfa (Stacie rovněž natřená, přemalovaná a převlasená).


Russel a Raimonda s dvouletou Bobbie (Shelly AA).


Shang a Chen mají dv dcerky: mamincena klíně sedí její čtyřletá Shu, tatínek chová svou čtyřletou Ping (obě Evis). Uznávám, že vě holky v čínské rodině znamenají smůlu, ale když oni kluci nejsou!


Shaun a María spolu mají dvouletou Eve (čínská panenka). Ani tady není počet potomků úplný. Shaun má ještě dvě dcery a Maria toho má mnohem víc (v současné době šest kousků). I zde se počty a členové měnili, takže časem dodám definitivní fotku.


Stanley a Erinn patří k těm novějším rodinám. Donedávna byla Erinn svobodná matka se čtyřletou Kyllie (Kelly). Ale nejspíš na to rychle zapomeneme.


Steven a Jessica mají čtyřletou holčičku Shirin. (Kelly AA)


Sylvester a Sydney mají holčičky hned dvě: čtyřletou Salmu (přemalovaná Evis) a tříletou Melissu (Evis v původní podobě, až na to oblečení). Jak tak koukám na fotku s odstupem času vrtá mi v hlavě, kde vzala Salma ty fialkové oči? Nejspíš po prarodičích.

Tak a je vymalováno, co se týče rodin máme finito definito. Ale neplačte, přes léto určitě zjistím, že jsem na někoho zapomněla a další budu muset dofotit. Čili pořád je na co se těšit. Mrkající

Šišatky a nohatky

17. května 2014 v 9:58 Galerie panenek
Jestlipak uhodnete, co nadpis znamená? Co jsou šišatky a co nohatky? Tak jsme si s Evičkou překřtily Kellynky s takovou malinko šišatou hlavičkou. A nohatky? Tak spolu říkáme holčičkám (i klukům) So in Style. Teď jste v obraze.

Začínáme ŠIŠATKAMI:

Šišatky měří cca 12 cm (podle hustoty vlásků) . U nás jsou jim všem čtyři roky. Vlásky mají různé, i tvarem očí se liší. A některé i voní!

Blondýnky:


Něco mezi blondýnkou a zrzkou:
(Tyhle dvě by se mi vedle sebe nevešly, obrázky by byly moc prťavé, tak je radši dávám každou zvlášť.)
Zrzinky:


Hnědovlásky:Černovlásky:Černošky aneb Kelly AA:


Kluci existují zatím jen dva. Zrzek a blonďák. Zrzka máme, blonďáka nemůžu sehnat. Jen jednu ho prodával na E-bay kdosi z Itálie, ale za tak nehoráznou cenu, že jsem o tom ani neuvažovala.


Nicméně, když mi pan Mattel kluka neudělá, udělám si sama. To se vezme holka, ostříhá se, trochu přemaluje a ať se jde celý pan Mattel klouzat.


Když už jsme u těch předělávek, tak dám do placu ještě jednu přemalovanou. Maluju rukou neumělou, ale dělám si to jen pro sebe, tak co. A panence to sluší. Nebo ne?Pozor, teď přijdou NOHATKY

V zásadě jsou jich čtyři typy - tedy holčiček: Courtney, Janessa, Kianna a Zahara (ta je nejtmavší). Courtney patří k Barbie Grace, Janessa k Trichelle, Kianna ke Kaře a Zahara k Chandře. Jen po mně nechtějte vědět, která z těch našich je která. Jsem schopná identifikovat pouze Zaharu a jednu Janessu. Jinak v tom mám guláš. Všechny jsou mulatky.
Kluk je naštěstí zatím vždycky Julian a nepatří k nikomu. Tam je to jednodušší.

Nohatky měří cca 14 a u nás je jim všem pět let. Ručičky jim jdou do upažení, kolínka nejsou ohebná, nožky jdou do "šňůry" (hodně široké roznožení).

Jelikož je sem dám všechny (je jich 12 jako apoštolů) uvedu k nim i jejich jména (ta, co mají u nás).

Clío:


Dido:


Izzie:


Esmé:


Janelle:


Janine:


Rosabelle:


Rút:


Zahara:


Julian a Timur


A nebyla bych to já, abych si nevymyslela ještě jednoho kluka navíc - představuje se Sancho.


Šisatky a nohatky se loučí, někdy příště se seznámíte s Chelsinkami a s baculáči. Líbající

Rodiny 8

15. května 2014 v 9:38 Galerie panenek
Připravte se, dneska to budou písmena M, N, O a P. Abych vás nevyděsila předem tak napovím, že O má jen jednoho zástupce a N dva.


Manolo a Charlene mají zatím jen malinkou holčičku Tildu (Mattel mimi AA). Možná, že jim časem jednu přidám, až ji navlasím.


Marlon a Judith s čtyřletým Emilem (převlasená a přemalovaná Eviska). Tahle fotka není moc povedená, pořád se chystám, že přefotím a zatím jsem na to vždycky zapomněla. Plačící


Martin a Nigela mají rozkošnou tříletou holčičku jménem Bibiana (Mattel děti).


Marvin a Flounce mají taky holčičku - ty holčičky prostě převažují, kluci jsou podpultovka - dvouletou Felon (Shelly AA).


Michael a Gemma s dvouletou Sheri (Shelly AA). Zase holka a zase jedináček. Co nadělám, když další nejsou. Zamračený


Navajo a Francesca - konečně kluk! Čtyřletý Chucho (přemalovaná a ostříhaná Kelly).


Nikolaj a Rita s dvojčaty. Chlapeček je Ivan, holčička Taťána ("historicky cenná" miminka z mého dětství) a ta větší před nimi je Ritina Marcelina (Kelly).


Oleg a Céline mají osmiletou Myru (Stacie) a čtyřletou Evis (Eviska). Obě holky jsou převlasené a mají přemalované oči.


Paul se Shakirou se dali dohromady před nedávnem a vida, už je tu dvouletá Dotty (Shelly).


Percy a Olivie s desetiletou Malwine (převlasená a přemalovaná nová Stacie) a pětiletým Jollyonem. Ten vznikl z panenky Chelsea - na fotce ještě nemá nasametovanou hlavičku. Teď vypadá mnohem líp. Taky budu muset přefotit.


Pierre a Aretha jsou dá se říci funglnový pár. Aby jim nebylo doma smutno, dostali dvouletou Zaru (Shelly).

Pro dnešek padla. ještě vás čeká R a S a pak budu jen doufat, že jsem žádné písmenko nevynechala. I když chybička se vloudit může, co jeden ví. Mrkající

Kouzelné Shellynky-Kellynky

13. května 2014 v 14:23 Moje sbírka (spíš hromada)
Proč ten dvojí název? Protože panenky pro Evropu mají na krabičce většinou napsáno to první, panenky pro zbytek světa to druhé.
Výška panenky je cca 11 cm. Barva vlásků viz níže. Barva očí od různých odstínů modré, přes zelenou, fialkovou až po hnědou. Některé mají kloubová kolínka, jiné mohou upažit.
Klasické Shellynky jsou u nás dvouleté, ICB tříleté, Tommíci jsou dvouletí, jen Adrianovi jsou čtyři.
Naše nejstarší Shelly má vzadu na krčku rok výroby 1984. Koupily jsme ji v obchodním domě Máj (dnes se to jmenuje My a mají tam houbeles a ne Shellynky). Byla v postýlce se spoustou doplňků. Postýlka je dodnes její, ostatní doplňky jsou rozptýleny v davu.Nejčastěji jsou tyto panenky jako obvykle blondýnky. Naštěstí mají vlásky různých odstínů:


Následují hnědovlásky:


Zrzky:


Černovlásky:


A černošky neboli Shelly/Kelly AA:


Některé Shellynky mají pro změnu jiný tvar očí:


Novější jsou panenky I can Be. Jsou o cca 0,5 cm větší.


Je jich samozřejmě víc, ale nemůžeme mít všechno.

Kamarád Shelly se jmenuje Tommy - pokud je to blonďák - nebo Ryan - je-li brunet


Tommy AA, když jde o černouška. Černoušci mohou být různě ovlasení - od sametové hlavičky až po kudrlinky.


A pak máme ještě párek trochu netypických klučíků:


A jednoho trochu většího:


Nakonec ještě setík, který jsem kdysi dosala k narozkám, v původní podobě:


Dnes panenky vypadají takhle:

Tenhle článek mi dal fakt docela zabrat. Sám článek ne, psaní mi jde samo a všema deseti, ale vkládání fotek. Ufff, to byla fuška. A to se mi to ještě každou chvíli samovolně zavřelo. Já si budu snad muset udělat vlastní webovky, abych se vyhnula blogovým "vychytávkám".

Jdu relaxovat. Další Kellynky budou samostatně, málokomu se líbí, ale pro mne je to "srdcovka".

Rodiny 7

11. května 2014 v 9:19 Galerie panenek
Dneska začínáme písmenem "I".


Ibrahím a Saga mají zatím jen malinkého chlapečka Hakíma (indiánské mimi od Mattela).


Itcho s Amarantou mají taky jen malinkého chlapečka jménem Sepu (jméno Sepu je nesklonné a jedná se o mimi AA od Mattela).


Ivor a Hella se svýmí tříletými dvojčaty Bertem a Cecílií (čínské napodobeniny matteláckých dětí).


Javier a Cayetana byli původně bezdětní. Ale usoudila jsem, že by to byla škoda a tak dostali čtyřletého Imanola (předělaná panenka Evis).


Jean Claude a Rosaleen toho mají kolem sebe opravdu hodně. Ti se neulejvají. Vedle tatínka čtyřletý Didier (Kelly), na klíně má JC tříletou Mignone (Shelly), na noze mu sedí dvouletá Babeta (Shelly) a vedle maminky je sedmiletá Aimée (Witch - úplně původní). Vzadu zleva jedenáctiletá Joelle a dvanáctiletá Louise (obě panenky Winx - taky úplně původní , teď už jsou jiné) a čtrnáctiletá dvojčata Maureen a Brigid (Mattel Tančící princezny). Ty nahoře má Rosaleen z jiných vztahů. Ufff. Ještě, že to mám v tom Excelu, jinak bych to dohromody snad ani nedala. Mrkající


John a Henrieta mají pětiletou holčičku Bluebell (Chelsea Tamika) a dvouletého Olivera (tuším, že nějaká Čína přemalovaná a ostříhaná).


Jonathan a Clemetina mají tříletou Amálii (Mattel - děti) a dvouletou Bijou (Shelly).


Josh a Regina se čtyřletým Adrianem (Tommy) a dvouletou Ullou (Shelly).

A popojedem - písmeno K.


Keithovi a Reese se nedávno narodil chlapeček Trent (mimi Mattel) a ještě mají dvouletou Justinu (Shelly).


Knut a Angela mají dvouletou Chantal (Shelly). Kromě toho má Knut ještě desetiletou Avu (přemalovaná Čína) a čtyřletou Hedwigu (přemalovaná Evis).


Ken a Scarlet mají dvouletou Fay (Shelly) a mininko Brada (Čína).

A do třetice všeho dobrého to přijde písmeno "L". Helemese koukejme se, tady neumí někdo počítat do tří. Vlastně do čtyř. Že bych to byla já?Překvapený


Lamar a Zeta se čtyřletou holčičkou Rozalií (Kelly).


Laurent s Maddalenou mají dvě dcerušky: čtyřletou Veruschku (Kelly) a dvouletou Dettu (Shelly).


Lewis a Rosina jsou na tom stejně. Mají pětiletou Vitu (Chelsea) a dvouletou Maeve (Shelly).


Lionel s Isadorou mají čtyřletého kluka Adama (předělaná Evis).


Lucas a Dayla se zmohli jen na jedináčka - pětiletou Dido (SIS). Ale nemůžou za to, ony se míšenky hodně špatně shánějí. Zamračený


Luíz a Amanda mají taky jedináčka - dvouletou Noelle (Shelly).

Pro dnešek všechno. Ještě budou tuším dva díly.