Duben 2014

Matky single

9. dubna 2014 v 7:38 Galerie panenek
Tak se mi nějak namnožily svobodné, event. rozvedené, matky. S dětmi pochopitelně. Zjevně někdo v managementu přišel na to, že matka-single je pracovitá, jelikož je ráda, že má dobrou práci a uživí potomstvo.


Brett s dcerkou Iris. Irisce jsou 4 roky. Brett je vychovatelkou v "sirotčinci", kde máme malé panenky k osvojení.


Ella Blue s dcerou Debbie. I Debbie jsou čtyři roky, je to panenky Evis, má přemalované oči a kudrny také nejsou původní, ale mnou vytvořené.


Fang s holčičkou Tin. Tin je tříletá a jedná se o panenku Jack Pacific. Je velká cca jako Shelly a má kloubové nožky. Původně patří k panenkce stejného výrobce, která představuje princeznu Jasmínu. I její původní oblečení bylo takové "Jasmínkovské".


Farida a Kalla. Kalle jsou dva roky (jako většině našich Shellynek).


Loretta a její dvouletý syn Ayo.


Lucy a její zrzavé potomstvo. Nejstarší dceři Pearl (Pipi) je 10 let, prostřední syn Luke má pět (původně to měla být holčička, ale uznejte, to je jasný kluk!) a nejmladší je dvouletý René. Pipi přišla (vinou výrobce) o vlasy, teď musím nějak umotat nové. Jenom budou zřejmě červenější.


Olwen s dcerami. Ta větší je Keira a jsou jí čtyři, té menší - Angie - jsou dva. Olwen byla vlastně moje první svobodná matka a měla Angie a chlapečka. Jenomže kluka jsem nakonec přidala jiným rodičům. Plačící


Rachel s holčičkou Apple. Apole jsou čtyři a jde o panenku Evis (většině Evisek jsou čtyři). Má přemalované oči.


Ronit s dcerkami. Vlevo je pětiletá Lenore, pravo dvouletá Sergine. Ronit jsem původně chtěla prodat, ale nikdo ji nechtěl. Tak zůstala u nás. Zatím.


Rooney Mara s dcerkou Izzie. Izzie je pět let.


Rowena s osmiletou dcerou Dinou. Tahle fotka se mi opravdu líbí. Upozorňuji na sandálky Made in Babakat. Materiál bílý filc a korálky. Líbající


Sally Jane a Melinda (dva roky) měly donedávna i tatínka. Jenomže mi přijela od Blanky Rosina, přeházela jsem rodiny a na Sally Jane momentálně žádný chlap nezbyl. Ach jo.


Saphire a Abbie. Abbie jsou tři roky a je to prcek sice od Mattela, ale není to Shelly. Jakmile jsem ji získala, bylo jasné, ke komu patří. Smějící se


Sienna Rose s dcerou Ebele. Ebele jsou dva roky a je to čínská panenka. Já ty malé čínské moc nemusím, ale ten vyplazený jazýček mě dostal. Smějící se


Virginie a její tříletá holčička Brooke. Virginie je naše nejmladší mamina, jak k té malé přišla, tak to je nejspíš dost neromantická historie. Brooke je další z Matteláckých mrňat.


Winona a čtyřletý kluk Erwin. Erwin je chlapeček od panenek Evis.


Nakonec Yasu a jejíc pětiletá dcera Aika (nebo taky Aikako).

Příště nejspíš Stacie. Mrkající

Poníková akademie?? U nás nejmíň Univerzita!

7. dubna 2014 v 8:49 Tématické focení
Jak jsem se už kdysi zmínila, jezdectví a koňstvo vůbec je u nás záležitost povětšinou mexická. Šéfem byl a je Ramon. Alespoň pokud se týká krasojízdy. Taky už víte, že se Ramon vrhl na výcvik dítek školou povinných. Tentokrát vyrazila celá skupina i s poníky zajezdit a zatrénovat do přírody. (Konkrétně k nám na zahradu, kde se většina focení pravidelně odbývá.)
Holkám i klukům je 8-9 let, poníci jsou pro ně ještě trochu velcí, ale nahoru jim už vždycky někdo pomůže a dolů to jde samo.
Jako pomocnice jsou zde Linda a Dominika - skvělé jezdkyně, a Russet (vlevo), která sice zatím nejezdí tak skvěle, ale zato je starší (celých 15!) a má u těch mladších autoritu.


Další účastnicí je tentokrát Andrea, která poníky drezíruje, zúčastňuje se s nimi soutěží v drezuře a vyhrává je!


Ale zpátky k našemu víkendovému výjezdu.
Linda vyvádí koně z přepravního boxu.


Dominika sedlá svou klisnu Pocahontas.


Russet spěchá s vodou, samozřejmě nejdřív ke své PaiaNoye.


Ramon málem omdlel, když viděl, v čem chce Dominika jezdit.
Ramon: "Okamžitě převléct!"
Dominika: "A próč? Kostým na vystoupení mám taky se sukýnkou."
Ramon: "Nediskutovat a mazat!"
Takhle se zachází s neteří? Prý přísnost musí bejt.


Vyjíždí první skupina - kluci a s nimi Pipi a Mitzi. Mitzi a Hans (v kulichu) jezdí teprve krátce, ostatní už jezdit jakžtakž umějí. Dnešní úkol: nesahat na uzdu.


Hans sletěl, ale Ramon ho žene zpět do sedla.


Kdo si troufne na skok přes překážku?


Pěkně koně navádět!


Ve druhé skupině umí jezdit Josefina a Milly, dobře si vede i Hermiona. Ostatním ti zkušenější koníky vedou.


Dominice nikdo koně vodit nemusí. Ta se na jeho hřbetě zvládne i opalovat.


Linda ji musí okamžitě trumfnout, takže hlavou dolů.


Russet se nepředvádí. Otázka zní: sedí se jí líp nahoře nebo dole?


A ještě malý trénink všech poníků pod Andreinou taktovkou. Některým to ještě moc nejde a pořád pletou krok.


Ale tihle jsou sehraní!


Na konec skupinové foto, aby bylo jasné, že všichni přežili vcelku.


Na fotografii jsou tedy všichni ještě úplně v pořádku. Problémy přišly až následně. Pipi postihl "syndrom čínských hlaviček". Zůstala mi v ruce polovina jejího skalpu. Hlavička je tvrdá, do krku je tak malá dírka, že stěží projde pinzeta a zbytky vlasů (je to pěkný humus) nejde vyndat. Hádejte, jak to vyřeším!
Po návratu domů jsem uklízela panenky a to se teprve stala věc! Dominice upadla hlava. Jenomže se vylomil vepředu kousek krku a ten se někde ztratil. A jsem v průšvihu, Dominika není moje, ale Lýdiina. Teď abych naběhla na E-bay a sháněla jinou. Není to jednoduché.
Tak zase někdy ...

Další nezletilé, jak mi přišly pod ruku

5. dubna 2014 v 8:25 Galerie panenek
BEST FRIENDS CLUB.
Je to partička několika kamarádek, vyšlo několik sérií, já mám některé dvakrát - ale každou z jiné série, takže si nejsou zase tak podobné. A taky - jako obvykle - vůbec netuším, která byla původně která.

Pilar a Nerea jsou dvojčata u nás i od výrobce (možná i z původního příběhu, pokud nějaký existuje - netuším). Původně se jmenovaly Aliesha a Noelle.
Cruz je z pozdější série (plavková řada), druhé dvojče jsem nesehnala (Noelle). Jedná se vlastně o stejné panenky. Je jen o rok starší než dvojčata a podle jmen jste poznali, že jde o malé Mexikánky.

Mary a Kaitlin jsou taky "stejné", jenom každá z jiné série. Mary je z té úplně první řady, Kaitlin je z plavkové série, jméno má původní. Jsou samozřejmě sestry, Mary je o rok mladší.


Calista je také z plavkové řady, ale sehnala jsem ji samostatně. Jméno má původní.
Aliesha se původně jmenovala Addison. To se mi nelíbilo, tak dostala jméno, které měla původně Cruz. Hernajs, to je to složité. Tedy, stožité je popsat moje myšlenkové pochody. :(

A ještě něco z Číny


Gwendolin a Laura jsou také dvojčata. No, máme těch dvojčat poměrně dost, ale nevadí nám to. Lauru jsme koupily s Lýdií proto, že jsme hrozně chtěly hnědovlasou Skipperku. Tahle je bohužel menší. No a Gwen by bylo ve výloze samotné smutno. Laura má parádně husté "háro", bohužel postihl ji "čínský syndrom" - vlasy jí začínají jaksi "uhnívat". Tak ji časem budu muset převlasit.
Dita byla původně stejná jako Laura. Dostala jsem ji od přítelkyně s vlásky už ve většině "uhnilými". Tak dostala nové - černé, aby byla změna. A přemalovala jsem jí oči. Na fotce je bůhví proč bez bot, ale bosa už dávno nechodí.

Tony jsem si koupila kdysi dávno. Měla bohužel hodně řídké nekvalitní vlasy, tak jsem ji ostříhala a umotala jsem pro ni paruku ze štupovačky. Podotýkám, že tenkrát nějaké vlásky nebyly k sehnání, teď bych to sice mohla předělat, ale proč?
Peter je jeden z mála malých kluků, které máme. V téhle velikosti prostě nejsou - měří 17 cm. Ještě bych jednoho pořebovala, ale kde vzít?
Alena k nám přišla se zkroucenýma nožkama, a vlásky zcuchanými. Kamarádka ji od někoho dostala a předala mi ji do "ozdravovny".


Johanka a Sabina jsou u nás víceméně do počtu. Už ani nevím, kde jsem k nim přišla, ale mám je taky ráda. :)
Janet si vybrala Lýdie ještě coby malá holka. Janet dostala přezdívku "Prcek" a dcera ji nosila všude s sebou v takové barevné ledvince. Takže je Prcek velice zcestovalý, zejména po JIžních Čechách.

Dneska dost, nějaké pokračování bude, ale jen nevím kdy. Ob den už to nestíhám. Teď budu celý víkend mimo civilizaci internet bohužel nevyjímaje, ale budu fotit. Mrkající

Jak zvedly Moxie válku pro strakatou sukni.

3. dubna 2014 v 8:59 Ty "velké" (v omezené míře)
Dneska vám představím své panenky Moxie Teenz. Jsou to takové okaté puberťačky. Na výšku mají cca 36-37 cm, podle toho, jak mají vysoké podpatky a načechranou paručku. Jsou parukové, mají "skleněné" oči, "pravé" řasy, jsou ohebné v loktech, zápěstích, kolenou i kotnících. V těle klouby nemají, zato vlastní krásně namalované spodní kalhotky. Světlounce narůžovělé s tmavším lemováním. Paruky nejsou tak kvalitní jako u Tonnerek nebo Ellowyne (taky jsou levnější). A trochu hůř "sedí" (spíš padají). Cena panenky se pohybuje kolem 650,- Kč. Plus minus, jak u kterého prodejce. Paručky navíc jsou za cca 199,- Kč a pasují i některým Tonnerkám. Na výběr je tuším 6 typů paruk.

Jsou čtyři:

Blondýnka s melírem se jmenuje Melrose (u nás Mell). Mell má krásně modré oči, stříbrné oční stíny, růžovou perleťovou rtěnku a stříbrné šperky. K nám přišla jen s jednou náušnicí, místo druhé jsem jí zatím dala takový "ťuftík".Brýlatá černovláska Tristen (u nás Tris) vypadá jako intelektuálka. K černým vláskům krásně ladí fialové oči. Šperky má zlaté a není žádný sobec. Jeden náramek věnovala Bijou.Snědá kráska s melírovanými vlásky je Arizona (u nás Arina nebo taky Arča). Očka má z modra do tyrkysova a zlaté šperky. Na některých fotkách má ještě obě náušnice, jednu při focení ztratila a už jsme ji v trávě nenašli. Škoda.Míšenka se jmenovala Bijou (jméno jí zůstalo). Ta se sežene jenom ze zahraničí, u nás ji neprodávali. K nám dorazila jen v plavkách, bez paruky a bez šperků. Jelikož jsem její příchod očekávala, koupila jsem na MMB oblečení a zrovna jsem se strefila! Má přesně to, co by měla mít od výrobce. Paruku jsem koupila taky na MMB. Je to kouzelná hnědoočka, dostala náušnice od Zmrzlinky, náramek jí darovala Tris a já jsem jí ušila legíny, aby jí nekoukaly klouby. Ještě dostala prstýnek, ale pořád ho ztrácíme (a naštěstí zase nacházíme).Když Moxie spadne paruka, vůbec to nevadí. Mají namalované krátné vlásky:
Původně jsem koupi Moxie vůbec neplánovala. Jenomže Lýdie si koupila Tris.

Při té příležitosti jsem viděla Arču a té jsem prostě neodolala. Myslela jsem, že to bude kamarádka pro moji Ellowyne (Elišku). Jenomže ony k sobě nešly, Arina je menší. A znáte to, velké holky se s "malými" kamarádit většinou moc nechtějí.


Pak byla na Aukru Mell, vypadala taková smutná, tak jsem ji adoptovala.
Když jsem zjistila, že se Bijou nedá sehnat, tak to byla jasná výzva. Měla jsem tři. Co teď? Jedna byla lichá! Naštěstí mám hodnou dceru, dala mi tu svoji Tris. A tak mám všechny. Sice nejsou všechny ze stejné série, ale to mi vůbec nevadí.


Takhle k nám dorazila (ale bez náramku):


A teď k názvu tohoto článku: Dostala jsem od Blanky kromě jiného i strakatou sukni pro Lýdiinu panenku Tonner. Jenomže dcera si ji nevzala, tak jsem ji dala "do placu". A holky Moxie Teenz se o ni docela slušně popraly.


Ukořistila ji Arina a honem s ní utekla a dokonce se s ní schovala.


A takhle jí to slušelo:


Jinak - když nejde o sukni - jsou to nejlepší, naprosto nerozlučné kamarádky.
Hezký den vám všem přejí MOXIE Smějící se

I v dubnu můžou přijít Vánoce - to není APRÍL!

1. dubna 2014 v 8:14 Moje sbírka (spíš hromada)

Tak to mi takhle odpoledne doručili balík. Velký balík od Blanule. Škoda, že jsem ho nevyfotila, ale jednak mě nenapadlo, že o něm budu psát, jednak jsem musela pomáhat Ňufovi vybalovat. Naše psisko balíky miluje. (Já taky.)


Určitě vás napadlo, co tak asi mohlo být uvnitř. Jasně, panenky. Ne všechny byly moje, ale to nevadí. O ty svoje se s vámi hodlám podělit - tedy pouze vizuelně, jinak bych je ani nepůjčila! Šlápnul vedle

SLEEPING BEAUTY

Takhle k nám dorazila:

Aktuální vzhled:


Ta mi dala. Ne a ne jí najít něco, co by jí slušelo. Ale nakonec jsme to spolu zkmákly. Dostala jméno Rosina, je jí 27 let pracuje jako recepční v hotelu. Má dvě holčičky Vitu (5) a Maeve (2) a samozřejmě manžela - akčňáka Lewise.
Další komplikace: musela jsem kvůli ní a kvůli té následující rozsekat dvě dosud fungující rodiny. Ale výsledek mě utěšil. Rodinné fotky budou až v článcích o rodínách, ať se máte na co těšit. Mrkající

ANGEL OF JOY

Dostala jméno Angela. Sice už máme Angeliku, ale nedá se nic dělat. Jen jsem na ni jukla a bylo to jasné. Za manžela si vybrala Knuta (taky akčňák - a holky bydlí pohromadě) i s jeho dvěma dětmi. Spolu mají dvouletou Chantal.

ALVIN AILEY

Ten korzet "perličkovala" Blanka osobně. Skoro mi bylo líto obleček svléknout, ale uznáte, že se mi tu nemůže ve všední dny promádovat v tylu.

Alvin zůstalo původní jméno. Je jí 26, je svobodná a vyučuje balet. To oblečení jsem dostala taky od Blanky, balerínky jsem vyhrabala ze svých zásob.

DALŠÍ OBLEČKY


Tohle je Blančin příspěvek do mého cirkusu. Zatím jsem to nafotila na Kayle, časem ke korálkovému orientálnímu opasku umotám nějaký mrňavý živůtek a to fialové použiju jako trikot.Jelikož se Blance líbil Dorianin fialový overal, rozhodla jsem se, že jí taky udělám radost a pošlu. No vida a v balíku bylo nezávisle na tom pro Dorianu krásné oblečení. A taky fialové.Na poslední fotce je perličkovaný korzet pro paneneku Tonner. To mi Blanka dělala "na zakázku". Není pro mne, já Tonnerky nemám, ale pro moji dceru Lýdii. Ta jich má docela dost. :) Prostě jsme pošahaná rodina.

Blani, díky moc, doufám, že jsem Ti udělala řádnou reklamu! Smějící se

Tak řekněte sami, můžou Vánoce přijít i mimo termín? Mrkající