Duben 2014

Rodiny 4.

29. dubna 2014 v 9:51 Galerie panenek
Díky mému blogu si všichni zopakujeme abecedu. Dneska to bude písmeno "D".


Danny a Karin měli původně jenom dvě holčičky, postupem doby mají tři: osmiletou Sofii (Stacie), šestiletou Adélku (Pamela) a miminko Danilu (neznačkové, vybufetila jsem kdysi kdesi na jakési burze). Zajímavé je, že dítka přicházela v opačném pořadí. :)


Dante a Muriel byli dlouho bezdětní. Teď mají čtyřletou Katie (Kelly).


Darius a Yolanda mají trochu větší rodinku. Calistěb (BFC) je jedenáct, Trixie (Stacie) osm, Marcosovi (Evis) čtyři a Orrymu (Tommy AA) dva roky.


Dastan a Ester měli původně jenom čtyřletou Kamalu (Kelly Hawai), ale pak jsem na MMB narazila na stejný obličejík, jenom hlavička byla nasazená na tělíčku panenky SIS. Nemohla jsem odolat a tak tu máme pětiletou Aišu.


David a Felina mají dvanáctiletou Dominiku (Skipper), osmiletého Tobbyho (Tobby), tříletého Billíka zvaného Balík (Barbie a její přátelé) a dvouletou Pattynku (Shelly).


Dean a Zola Ivy se zmohli na dvě dcerky: Enike jsou čtyři, Ethel tři roky (obě Evis).


Devil a Theodora si taky dlouho nemohli vybrat jestli dítko jo, nebo dítko ne. Nakonec A bylo správně a maljí pětiletou dcerušku Janis (Chelsea).


Dimitrij a Ornella se svojí pětiletou Zinou (Chelsea).


Drake a Elsa mají dvouletou dcerušku Elsu (Shelly).


Dylan a Emily mají další početnější rodinu: devítiletou Florence (Stacie), osmiletou Maxine(Stacie), pětiletou Gillian (Chelsea) a nakonec - konečně - dvouletého Sama (Tommy).

Následuje písmeno "T"


Tristran a Chandra mají pětiletou dcerku Esme (SIS).


Trevor a Manuela s dcerkou Beryl - pět let (Chelsea).


Taso a Rosemary se čtyřletou holčičkou Hope (Kelly).


Tariq a Tina dali dohromady dvě rodiny. Zleva vzadu patnáctiletá Violetta (přetělená Teen Skipper) má na klíně s dvouletou Tamikou (Shelly AA). Tina má na klíně čtyřletou Azízu (Kelly AA), Tariq chová miminko jménem Terrence. Vedle něho sedí osmiletá trojčata Tanja, Tallulah a Troy. Azíza a Tamika patří Tině, Terrence je společný, ostatní potomci jsou Tariqa.

Pro dnešek vše, ale ještě hezkých pár kousků máme v záloze.

Jak jsem přežila svátky

27. dubna 2014 v 9:09 Všehochuť
Jak jsem přežila svátky? Těžko! Hlavně ten první den. Jen si to představte: městská teplomilná bába odvlečena na venkov. Vlezu do chalupy a na teploměru 7 °C. Horor, už při pohledu na teploměr mi umrzá absolutně vše.
Venku sice svítí sluníčko, leč věje. Hodně a prudce. Tudíž pocitová teplota o několik stupňů nižší než ve skutečnosti.
Rozdělat v kamnech! Po několika hodinách teploměr ukazuje 12 °. Přikládám další polena, kamna hrozí výbuchem. Ve 22 hodin vítězím. 17 °C. Zítra budu celý den štípat dříví. Jdu spát. Zdí naštěstí vede komín. Přitulím se k němu a navzdory letnímu času a ledové matraci usínám. Zítra bude líp. Možná.
Ale pár fotek jsem navzdory živlům (fičelo tak, že mi panenky padaly jak zralé hrušky) pro vás vystřihla. Jaké jiné než velikonoční.


Kluci vyrážejí na koledu.


Holky neberem!


Vezmeme to po silnici do nejbližší vesnice.


Co asi přivezou?


Posezení na zahradě.


Už jsme tu!


Jéé, plný košík! Martine trucuje. S sebou ji nevzali a teď by měla obdivovat kořist? Tůdle nůdle!Kdo chce svézt? Takovou nabídku nelze odmítnout. Ani Martine neodolala a hupsla nahoru.

Díky za přízeň a pozítří ...

Rodiny 3.

25. dubna 2014 v 7:42 Galerie panenekCaleb a Koranell mají malou holčičku Jossie. Jossie (Shelly) jsou dva roky a hrozně se stydí. Líbající


Carl a Adelaide mají dvouletou holčičku Iolu (Shelly) - to je ta s copánky. Culíkatou tříletou Varvaru (Jack Pacific) měla Adelaide se svým prvním manželem (ten teď okouzluje dívčiny u Vlaďky - zejména ruštinou).


Cézar a (nikoliv Kleopatra, ale stejně krásná) Zatanna s dvouletým chlapečekem jménem Kawe (Tommy AA).


Clément a Cynthia mají čtyřletého kluka Borise (panenky Evis předělaná na kluka) a dvouletou Minu (Shelly).


Colum a Lara mají tři potomky: devítiletou Fern (Stacie), pětiletou Dagmar (Chelsea) a jelikož to COlum nevzdal, tříletého kluka Aleca (u toho vůbec nevím, co to je, nemá žádnou značku, ale zato má kloubové nohy).


Cooper a Vivien mají dvouletou holčičku Vivecu (Shelly AA). Víc dětí réro rodině nehrozí. Jednak nemám další vhodné černoušky, jednak Viv si nechce "zkazit postavu". Taky důvod. Zamračený


Conrad a Paula s tříletou dnerkou Jemmou (novější typ Shelly).

Písmeno "C" je kratší, tak zase něco přihodíme. Posledně jsem přihodila "Z", dneska to bude "X", "W" a "V". Tak si to užijte.


Xavier a Zelda. Mají čtyřletou Annet (Kelly) a dvouletého Ryana (Ryan).


Vladimir a Anastasia mají dvouetého chlapečka Alexeje (Made in China). I čínské panenky mohou být hezké.


Wissam a Behati se svou pětiletou dcerkou Ebony (Chelsea).


Vito a Doriane s pětiletým Julianem (So in Style). Jak tak koukám, budu muset pro ty chlapy vyrobit ponožky. Ty holé kotníky vypadají poněkud tristně.


Vincent a Addison mají zatím tři kluky: čtyřletého Axela (Simba), dvouletého Basila (Made in Čína)a ročního Clause (jedno z mých prastarých miminek s přemalovanýma očima a vlásky). Jistě si všimnete, že čekají dalšího potomka. Že by jim tentokrát vyšla holčička???


Victor a Tiffany s chlapečkem Ruben (Ryan). Rubenovi jsou dva roky.


Valéry a Saskia mají tříletou holčičku Sassy a dvouletého Randyho (obě děti Mattel).


Valdéz a Socorro s ročním klučíkem jménem Tito (miminko Mattel). Časem se jejich rodina určitě rozroste.

To pro dnešek nejspíš stačí, nebudeme to přehánět. Smějící se

Dubnové přírůstky

23. dubna 2014 v 7:44 Přírůstky a novinky
Dnes to bude vyloženě "pánská jízda". Potřebovala jsem doplnit pánskou část své "hromady". Ještě mi bohužel pár chlapců chybí do počtu, ale to třeba vyřeším časem. Oni ti noví, co jsou u nás k sehnání, mají bohužel neohebná těla, a to mě nebaví. Aspoň ta kolena kdyby nám Mattel zachovati ráčil. Ale to on ne. Ale mám aspoň jednoho ohebného - i když cenově vydá za tři obyčejné, musela jsem ho prostě mít. Chápete.

Za první dva vděčím Tomášovi. Jakmile vyšel můj článek o nesplněných přáních, poslal mi odkaz. Tedy poslal mi tři odkazy, ale na toho třetího už mi nezbyly peníze. Někdy snad taky bude.

Donald Osmond (původně zpěvák Donnie Osmond), 27 let, Velká Británie, pracovník agentury Suisse Agence. Manželka Marion (Lambe), syn Donnie (2). To je rychlík. Přišel, oženil se, syna má dvouletého, já zírám.
Navíc jsem kvůli němu musela přejmenovat Donalda z HSM, protože u nás se dávají jména stále nová a nová. Ten původní Donald dostal jméno Kyal. Taky dobrý, ne?


Damian Beck (původně Rocker Derek, ale Dereka už máme), věk zatím neurčen, čekám až mi dorazí Tris a pak to pořeším. Zatím chodí s Luciannou. Je Švýcar a pracuje jako průvodce v turistické sekci agentury Suisse Agence.


Gu Hong (původně Li Shang, zakoupen v aukci od Jiřího). Je to můj třetí, tedy poslední. Nebo ne? Věk 22 let, Číňan, chodí s Ruolan (zakoupenou taky v aukci od Jiřího, takže se asi znali už dřív). Artista.
Měl rozpuštěné vlasy, mandarinský knírek jsem přimalovala, aby se lišil od Taa. Chtěla jsem ho potetovat, ale bkuď mám už staré tetování, které nefunguje, nebo má Hong špatné tělo, na kterém to nedrží.


Hector Knapp (rok výroby 2014, nejnovější typ). 23 let, Švýcar, artista. Hned jak se objevil začal dělat zmatky. Nakonec přebral Adris jejímu partnerovi. Hezky se vybarvil ptáček. Ale hrozně jim to spolu sluší, což uvidíte časem, až se dostaneme k párům.
Má ohebné všechny klouby. Ještě mám zamluvenou jeho partnerku Tris, ale u nás to bude ségra.A poslední je Jonas Cole (koupila jsem od Lucie-Lumix). Prostě jsem nutně potřebovala parťáka pro Geraldinu. Když už se vdala její sestra, nemohla jsem ji nechat samotnou. Má dvě děti zk prvního manželství Maxe (9) a Martinu (8). Je mu 30 let, je Švýcar a zatím patří k technickému personálu.
Oblečení má prozatímní, časem ho trochu vylepším.


Teď už to půjde s přírůstky z kopce. Musím se uskrovnit, rodinný rozpočet se nám poněkud smrsknul a žádné velké hýření se konat nebude. Ale čas od času ... V květnu ještě něco určitě zveřejním.

Rodiny 2.

21. dubna 2014 v 8:40 Galerie panenek
Další rodinky tentokrát od písmene B


Bart (Bartolomeu) a Stephania mají dvě dcery: čtyřletou Willu (panenka Kelly) a tříletou Agathu (Shelly).


Bastien a Hürrem mají osmiletého syna Romaina (Tobby) a čtyřletou Anife (Kelly). Romain je ještě v kulichu, teď už má "nasametované" vlásky. Anifka má oči přemalované na šedo.


Bernard a Caroline s dcerami Josefine - osm let (Stacie gymnastka) a Suzanne - dva roky (Shelly tenistka).


Blas a Damaris s pětiletou dcerkou Zaharou (Zahara So in Style).


Bogdan a Letizia mají pětiletou dcerušku Nadine (panenka Chelsea). Nevím, jestli by se Letizia nechala přemluvit na další dítko.


Boyzone a Catriona mají dvouletou dceru Aidu (Shelly). Nejspíš jim taky časem nějakého potomka přidám. V sirotčinci už není skoro žádné místo.


Brian a Alba - s těmi jste se už seznámili na Mexické svatbě. Od té doby se u nich v rodině stala významná změna, narodil se chlapeček Eloy. (Miminko by mělo být od Mattela, ale nevím, nevím.)


Bruce a Ever Gabo se zatím zmohli jen na jednu holčičku Tali (Shelly AA).

Tím jsme ukončili písmeno "B". Jak jsem se tak koukla do Galerie, tímhle tempem bych nebyla s rodinami hotova ani v příští pětiletce. A jelikož jsem si už udělala pár písmen dopředu, nebude v tomto článku následovat "C", ale přidám něco od konce. Smějící se


Zobar a Artsy s pětiletou dcerkou Rút (panenka Chelsea).


Zenon a Ramira se svojí dvouletou holčičkou Pepitou (panenka Shelly).


Xavier a Zelda mají čtyřletou Annet (panenka Kelly) a dvouletého Ryana (původní jméno od Mattela).

Tak někdy příště ...

Velikonoční přání

19. dubna 2014 v 12:41 Všehochuť
Moje milé internetové přítelkyně i náhodní návštěvníci, přejeme vám s Eliškou (Eliška je ta na fotce, já se nefotím když nemusím) krásné svátky, plné pohody a taky dobrot. Já už mám hotový "sekanec" (někde se mu říká velikonoční hlavička, jinde nádivka), uhňahňaný bramborový salát a usmaženého kapra. S vyplazeným jazykemA na závěr: klukům bohatou pomlázku a holčičkám ohleduplné koledníky, kteří jim nezmalují pozadí namodro. Mrkající
A nezapomeňte! Velikonoce mají být VESELÉ!!

Malí princové nebo velcí čertíci?

17. dubna 2014 v 8:47 Galerie panenek
Uhodnete z titulku o čem to dneska bude? Smějící se

Malých kluků uvedl Mattel na trh opravdu málo. Tedy malých - spíš střední velikosti, tedy brášky a kamarády panenek Stacie.
Vlastně je jen Tobby a Tobby AA (africoamerican - čili černoušek).

Po Tobíkovi jsme toužily od okamžiku, kdy jsme ho viděly namalovaného na krabici s jinou panenkou. Dočkaly jsme se a Tobbíka máme.
To tvrdé "y" na konci slovesných tvarů znamená my dvě holky - tedy moje dcera a já - nikoliv ignoraci českého pravopisu.


Jenomže. Zatoužily jsme po černouškovi, ale ouha. Ten prostě nebyl. Objevil se až mnohem později a to jen na internetu. Evropa je prostě neustále Matteláky šizena. Musely jsme si pomoci samy.
Koupila jsem ještě jednoho Tobíka, barvu na modely, štětec a už to jelo. Výsledek z dnešního pohledu zkušených panenkářek nic moc, ale nám udělal radost.


Ale jak šel čas, barva se pomalu začala loupat. Inu, nic netrvá v světě věčně. Za ty roky jsem se sem tam trochu něco naučila, proto nový nátěr, nové oči a výsledek je zde:


Jmenuje se José, říká se mu Pepino a doufám, že nám pár let vydrží. S Tobíkem jsou nejlepší kamarádi.

Asi tak před dvěma roky - nebo už je to déle? On ten čas hrozně utíká. Prostě objevila jsem na E-bay opravdového černouška a tak k nám přišel Troy.


A když už jsme u těch černoušků, vzpomínáte na tu Stacie s ulomenou ručičkou, která se vám načerněná tak hrozně líbila? Tak i z té je klučina. Dostal jméno Alf. To číro je můj vlastní nápad, někdy vám ho vyfotím ze strany. Teď si jen nejsem úplně jistá, kerou barvu jsem použila. Buď je to opět barva na modely, nebo Balakryl. Ta moje skleróza! Překvapený


Tím jsem ovšem s kluky ještě neskončila. Jaká by to pak byla "hromada". Nejdřív jsem adoptovala jednoho hrozně levného a trochu pokaženého (neměl pěkné vlásky a má volné ruce, ale to je mi fuk - vlásky jsem dosametovala). Jmenuje se Romain.


Ale ještě mi to nestačilo. S Romainem mi přišla holčička. Blonďatá a pihatá Stacie. Šup nůžky, fixy a máme dalšího kluka. Zrzavého Alana s copánkem (vzadu).


A ještě mi to nestačilo, proto ještě jedna Stacie přišla o hřívu. Tentokrát je to Ernest. Má trochu přemalované oči a přetáhnutou pusu.


Tak vidíte, jak se zakládá řádná "hromada". Ještě mám v rukávu čtyři kluky, ale ty představím až tak za měsíc, až mi dorazí Anna ze Zeleného domu.

Mimochodem všechny oblečky kromě originálních jsem motala vlastnoručně.

Co říkáte velikosti fotek? Zřetelně jsem se polepšila, no uznejte. Nevinný

Rodiny 1.

15. dubna 2014 v 9:36 Galerie panenek
Dneska začneme s rodinkami. Neděste se, vždycky jich na vás vychrlím tak tuctík. Ovšem dílů bude poněkud víc. Vezmu to podle abecedy, abych na někoho nezapomněla. Mrkající Od A jich máme jedenáct - tudíž první jedenáctka:


Abel a Marisa, holčička se jmenuje Janelle, je jí pět let a patří do některého setu So in Style. Ještě tu má být dvouletý chlapeček Serge, ale zatím ho nemám s rodinou. Tak ho dám samostatně. Určitě si všimnete, že jde o předělanou holčičku Shelly. Když ono je těch kluků hrozně málo, musím si pomoct, jak to jde.

Acheron a Barbara, miminko se jmenuje Bruno. Je to panenka se kterou jsem si hrávala já coby holka. Mám takových miminek ještě pár v zásobě, ale musí se na ně moc opatrně. Už začíná fungovat únava materiálu, padají ručičky a nožičky. Pokud jen zpuchří gumička, je to v pohodě, ale ony se lámou "očka" ve kterých gumička drží.


Achmed (Ahmed? - sama nevím, jak se to má správně psát) a Raquelle. Čtyřletá holčička je Sharel - jedná se o panenku Kelly, dvouletý Noor rovněž od Mattela - Tommy AA,


Aidan a Harriet se dali dohoromady nedávno. Harriet byla svobodná matka a ještě jsem se nerozhodla, jestli dvojčátka Jodie a June (obě Kellynky) Aidan adoptoval nebo budou jeho. V tom případě bych na tu svobodnou matku rychle zapomněla (i to se u nás stává pravidelně).


Alexander a Valérie s dvojčaty Sonjou a Sachou (Sacha je kluk). Oběma je devět a patří k panenkám z muzikálu Mary Poppins.


Álí a Margaretka mají krásné děti. Dvouletý Omar byl původně holčička a přivezla jsem si ho ze San Marina. A miminko Lolitka je prastarý černoušek - když jsem si s ním hrála já coby dítko, byl to chlapeček. Má trochu odřený nosík.


André a Mafalda mají početnou rodinu. Vlevo devítiletá Manon (Stacie přemalovaná a převlasená) , tatínkovi na klíně sedí tříletý Jacques (původně to byla holčička od Mattela, ale přišla ostříhaná, tak jsme do dorazily a máme kluka), vedle tatínka dvanáctiletá Michelle (Skipper). Dvouletá Carmina (Shelly) na fotce zatím chybí tak ji šupnu níže:

Antoine a Christabel jsou mladý pár a tak mají jen jednu malou holčičku Missy (miminko je od Mattela).


Armi a Ute mají dvě dcerky: čtyřletá Sibe stojí vedle maminky (panenka Evis od Simby), dvouletá Ingrid sedí tatínkovi na klíně (panenka Shelly).
Tahle rodinka má svoji historii. Kluka jsem koupila, protože jsem potřebovala tělo. Ale nakonec se mi líbil i když je to nějaký čínský padělek (a hlava, kterou jsem potřebovala nasadit stejně nepasovala). Ute jsem dostala k svátku - byla to Barbie nevěsta - a po převlečení se mi pro změnu nelíbila vůbec. Nakonec se dali dohromady a od té doby jsou spolu.


Arnaud a Colomba mají zatím jen jednu dvouletou dcerku Lyonene (Shelly). Ale vzhledem k tomu, že mám přeplněný "sirotčinec", asi jim nějakého potomka přidám.


Arnold a Gisele mají pětiletou holčičku Leslie (panenka Chelsea). Předpokládám, že i u nich se časem ještě nějaké dítko objeví.
Povšimněte si Arnoldova svetru, umotala jsem ho s manželovy rozbité ponožky. Smějící se


Artur a Gwyneth mají dvouletého chlapečka Gavina (Tommy - Ryan). Vzhledem k pracovnímu vytížení rodičů není další dítě na pořadu dne. Ach jo.

Písmeno A máme zdárně za sebou a díky tomu jsem zjistila, že musím hned dvě rodiny přefotit. Jen co se zlepší počasí. Taky je u vás tak ohavně? Křičící

Dnes jsme se sešli na "Vekém Babinci"

12. dubna 2014 v 17:05 Všehochuť
To měkké "i" ve slově měli není proto, že bych neovládala pravopis, ale proto, že se mezi panenkářkami vyskytlo i několik pánů. Já jsem je nepočítala, ale bylo jich nejmíň pět.
Doufám, že jsem nikoho neurazila nadpisem, decentně se tomu říká Panenkářský srazík nebo tak nějak.

Udělala jsem pár fotek, tak je dávám "do placu". Ale nejsou z nejpovedenějších, fotila jsem s bleskem a ještě ne svým foťákem - nechala jsem nabíječku na chalupě a teď mám s focením utrum.


Mně osobně se nejvíc dostaly nové Tonnerky, které přinesly Scratky.


Jsou krásné a mají takovou pootevřenou pusinku. Ty panenky, nikoliv Scratky.


A tohle je přímo ze Sctratčí dílny. Všechno háčkované (možná, pletené, já jsem to na místě moc nezkoumala a na fotce to není tak zcela k rozeznání). Ale každopádně parádní.


Tohle se mi taky hodně líbilo. Děvčata, omlouvám se, že vás nejmenuju, ale nějak jsem se opomenula zeptat na autorství.


A tohle jsou většinou sběratelek nyní opovrhované Barbie, ale v tak krásných šatičkách, že fakt závidím. Na Barbuchy stejně nedám dopustit. Ani tady neznám autorku - tedy podle jména.


Teď se sbírají hlavně panenky BJD všech velikostí. Jsou zvláštní a hrozně roztomilé. Jen ty ceny!!


Další BJD s rozkošnými čumáčky.


Tahle BJD mi padla do oka, tedy až na ty nohy. Ale majitelka mi vysvětlila, že panenka je vlastně lištička, jen ještě nemá ta správná liščí ouška.


A tyhle jsem prostě nemohla vynechat - jsou to panenky z Aliciny sbírky a ten černý baret jsem háčkovala já! Musím se taky trochu vytáhnout. Monsterka vpravo patří Agátce, to je Alicina dcerka a sbírá Monsters.


Motorkáři patří taky Agátce, a tu motorku bych fakt brala všema deseti. Mám Harleyáckou partu, ale motorku ani jednu. Je fakt, že tohle není Harley, ale motorka to je a krásná!

A teď fanfáry - zlatý hřeb večera, totiž dopoledne!


Moji Flávasníci provádějící cosi na způsob Street Dance a tři skejťáci. Teď koukám, že ten s čírem není skoro vidět, smůla. Ale až budou k mání oficiální fotky ze srazíku, třeba tam bude lepší fotka.

Omlouvám se za nyní vynechaný odstavec textu. Nechtěla jsem se opravdu nikoho dotknout. Panenky hromadím pro radost a právě tak pro radost (a doufám, že ne jenom svoji) jsem začala s blogem.

Tak zdravím a příště budou rodinky.

Stacie - malé, ale šikovné

11. dubna 2014 v 9:25 Galerie panenek
Dneska hodlám zase jednou poučovat. V dubnu jsem poučovala o Skipperkách, dnes to budou Stacie.
Původní Stacie byly samozřejmě blondýnky. Postupem doby se trochu měnily, některé byly vlasatější, jiné kloubové.


Úplně první se u nás ubytovala Stacey (vlevo).
S touhle panenkou jsme měly od samého začátku hroznou smůlu. Nejdříve jí upadla ruka. Z ničeho nic. Bylo z toho plno pláče a hodná maminka (já) mazala sehnat novou. Sehnala. Jenomže té po čase upadla hlava. Jakž takž jsem ji nasadila (to jsem ještě neměla ani tuchu, jak panenky přetělovat). A před pár lety jsem sehnala úplně stejnou na MMB. Jak jsem s těmi poničenými naložila uvidíte na konci článku.

Po blondýnkách se u nás v obchodech objevilo něco mezi brunetkou a zrzkou.


Byly to druhá Stacie v naší velké panenkovské rodině dostala jméno Josefine. Když jsme ji viděly, původně jsme myslely, že je to konečně tmavovlasá Skipper. Nebyla, ale přesto jsme ji v obchodě nenechaly.
Tím se na pultech Stacie na dlouho vyčerpaly.

Kromě blondýnek a brunetek (i když Josefine je trochu nazrzlá brunetka) jsou i Stacie vyloženě zrzavé, opět s různě hustými vlásky a některé kloubové. I stupně zrzavosti se malinko liší. (U nás Nola a Chiara.)


A černé, čímž myslím černošky. Naše Polly a Trixie.


Potom také existovaly různé série. My máme dvě.
Flashlight Fun Stacie. Blondýnka je Stacie, brunetka Whitney a černoška Janet. U nás Flossie, Pierina a Noemi.


Ještě máme Bowling Party - původní jména jsou stejná, jen místo brunetky je zrzka. U nás Chelsea, Zizou a Kenizé.


A ještě jednu představím. Je trochu jiná a je ze setu Lilly Pulitzer. U nás se jmenuje Lynn.


Potom přišla na pulty nová panenka ze setu Camping Family Sisters. Je o malilinko menší, kouká do strany a nemá ohebná kolínka.


Ty nejnovější Stacie jsou o něco vyšší - skoro jako Skipper. Měří cca 22 cm, vlásky mají různé odstíny blond, jedna ručička je obvykle napevno ohnutá v lokti.


Nebyla bych to ovšem já, abych se spokojila s tím, co trh nabízí. A tak došlo na předělávky. Tou úplně první proměnou prošla Stacie s ulomenou ručičkou. Tenkrát jsme vůbec netušily, že existují nějaké černošky a hrozně jsme takovou chtěly. Tak šup, barva na modely, štupovačka na paruku (vlásky nebyly). No pravda, moc se mi to nepovedlo, ale měly jsme jedinou černošku v ČR! Heč! (Upozorňuji, že v případě této panenky to není konečná! Pokračování bude v některém dalším článku.)


Hodně let poté následovala proměna té s ulomenou hlavičkou. O přemalbu jsem poprosila Denisu (Molendrix), vlásky jsem si udělala sama - materiál je kanekalon.Když už jsem měla ten kanekalon, převlasila jsem si ještě dvě Stacie.


A když už jsem v tom byla, tak jsem ještě další panence změnila barvu vlásků pomocí tužkových fixů a přemalovala jsem i oči.A na konec ještě prohodíme hlavičky a tělíčka.


Pro dnešek to stačí.

V některém dalším článku vás seznámím s kamarádem Stacie Tobbym a variacemi na toto téma. A také s panenkami této velikosti z filmů! Ale to bude chvíli trvat - mám na cestě Annu ze Zeleného domu a Maxe s Marií z Poníkové akademie. Mrkající
I když ty bych mohla představit v přírůstcích. Uvidíme.