Pamelky, Missy Milly aj.

26. března 2014 v 15:25 |  Galerie panenek
Tak teď jsem z toho jelen. Publikovala jsem článek dnes (pátek ráno) a ono se to publikovalo ve středu odpoledne! Já se z toho blogu zjevím! Nevinný

Jistě uznáte, že i panenky musí mít svoje rodiny, prostě svoje doma. A tak jsem sháněla nejrůznější malé panenky, které by se k nim hodily. Dneska to budou panenky od jiných výrobců než je Mattel. (Shellynky a Stacie budou mít vlastní články.)

PAMELKY

Pamelky jsou malé čínské panenky - cca 15 cm výšky. Jsou celokloubové, to v době, kdy se prodávaly, nebylo běžné. Věk = 6 let, chodí do první třídy. Vyrůstají v různých rodinách.
Adélku jsme koupily na Matějské pouti. Měla dlouhé světlemodré šatičky, počmarykané fosforeskující barvou, takže po nasvícení krásně svítily. (Ještě je máme.)
Veronika měla moderní ohoz, až ho najdu, tak ji nafotím. Byla k Adélce do páru.


Markétka a Julinka jsou dvojčátka. Teď se jmenují Margherite a Guilia. Musela jsem samozřejmě koupit dvě, jak jinak. Ale každá je trochu jiná, navíc jsem Markétce přemalovala oči.


To už měla Lýdie čtyři Pamelky a já žádnou! Tak jsem to napravila a koupila jsem si Chiquitu. Jenomže byla identická s Adélkou a bylo nutné je drasticky odlišit. Černé oči a černé vlásky by to napravily. Tenkrát nebyly vlásky na převlasení k mání, tak jsem uháčkovala čapku a našila vládky ze štupovačky. Teď bych to mohla předělat, ale nechám to. Je to součást "historie".
Elfi jsem si koupila jednak levně a jednak omylem. To je to nakupování podle fotek. Doufala jsem, že bude trochu větší a ona nebyla. Má přemalované oči a vlásky obarvené metodou "čmaryky".


K Pamelkám patřili i kluci. Byly o trochu vyšší (nemám změřeno, musela bych je vydolovat). Jeden (vlevo) neměl ohýbací nohy ani ruce, druhý byl už celokloubový. Dostali jméno Robert a Albert a byli také dvojčata. Zkráceně se jim říkalo Bobáci. Jenomže mně se nikdy nelíbily jejich obličeje, jsou příliš "dospělí" a u nás jim mělo být 7 let. Tak jsem je vyřadila a uložila pro příští generace.

MISSY MILY
Ani nevím, jak a od koho se ke mně dostala první. Nejspíš od Evičky z Frenštátu, která mi dopomohla i k většině těch ostatních. Měří cca 14 cm. Původní jména si nepamatuju, stejně jsem je přejměnovala. V původní sadě byla blondýnka, dvě brunetky a mulatka. Kluk myslím přišel později. U nás jsou všechny (kromě mulatky) národnosti ruské a jsou adoptivní v rodině Igora a Zoe. Mají kloubé nožky, ručičky jdou do upažení. Věk = 5 let.


Žeňa, Minnie May (je dcerkou Felixe a Kary), Nataša


Nina, Máša, LjubkaVasil - u toho vím, že se původně jmenoval Benjamin. :)

WITCH
Toto jsou úplně první Witchky, které se u nás objevily. Ještě mi k nim chybí blondýnka. Nemáte někdo jednu zytečnou v téhle velikosti? Nejsou zrovna nejhezčí, ale takové legrační, prostě jsem neodolala. Měří cca 19 cm, ale to je botama. Mají je obrovské. U nás je jim 7 let.


Tatu a Aimée

Pro dnešek dost, nestíhám. Příště se třeba polepším. Spíš ne. Mám teď toho trochu moc, včetně pravidelných výjezdů na manaželovu rodnou hroudu, kde není internet. Ach jo.Křičící
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 baziliska2-barbie baziliska2-barbie | Web | 28. března 2014 v 20:27 | Reagovat

To jsou panenky, který vůbec neznám. Jsou moc krásný. :-) :-) Stala jsem se velkou obdivovatelkou téhle nádherné a hlavně různorodé sbírky. :-)  :-)  :-)

2 nauriel nauriel | 30. března 2014 v 19:14 | Reagovat

Taky jsem hledala po avízu na mailu článek a on nikde :-( Pamelku jsme doma taky měli, baletku ve žlutých šatičkách ;-) A k ní koníčka a druhou Pamelku v dlouhých šatech. Jelikož jsem neměla kluka tak jsem jednu ostříhala a prsa jí ohoblovala pilníkem a hle, byl tu kluk jak buk ;-) :-D

3 Babakat Babakat | 31. března 2014 v 18:33 | Reagovat

[1]: Koukám, že máme stejně drastické metody tvorby chlapečků. :-D

4 Babakat Babakat | 31. března 2014 v 18:34 | Reagovat

[2]: Já za to nemůžu. Dneska jsem měla avízo k Blance a taky nic. Zase jim to pěkně blbne! O_O

5 MarcoT MarcoT | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 11:46 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama