Březen 2014

Co dům dal - někdy ani nevím, co to je

30. března 2014 v 8:43 Galerie panenek


Dnešní téma je skoro pohádkové. Představím vám různé víly, ale i jiné panenky.

DAISY
Víte o tom, že i u nás jsme měli "panenku Barbie"? Byla o malinko menší než Skipper (cca 24 cm) a jmenovala se oficiálně Daisy. Má ohebná kolínka a ruce jdou do upažení.
Daisy byla buď blondýnka, nebo brunetka. Bohužel tyto panenky zrovna nevynikaly kvalitou. Koupily jsme si nejdřív blondýnku, když jsme ji přinesly domů zjistily jsme, že se jí tak nějak loupou nohy. Nevyměnili nám ji, protože jsme někde ztratily účet. Tak kdostala punčocháče a už to nebylo vidět. Po čase jsme koupily novou a ještě brunetku k tomu. Oběma upadla noha i hlavička. Hlavička šla nasadit, jen krk mají panenky kratší. Noha nasadit nejde, tak mají háčkované leginy a basta. V původním stavu vlastně zůstala jen ta s tím lišejem.
U nás jsou Lottynka a Lucinka dvojčata a je jim 10 let. Bettynka je o rok starší. Oblečení Made in Babakat (a co mi dalo shánění, než jsem mohla ušít pro Betty; zelené puntíky jsou zjevně "úzký profil").

Lottynka a Lucinka

Bettynka

A honem na ty víly, abych nebyla za slibotechnu. Jenomže, jsou vlastně Winx víly? Nebo čarodějky?

WINX

Tyhle holčiny jsou taky tuším z první sady a taky nevím, která je která. Prostě jsou naše. Nemají pěkná tělíčka (připomínají mi Monsters), ale rozkošné čumáčky. Velikost cca 24 cm, nohy i ruce ohevné (bez kloubů).


Louise, Joelle, Xiu a Zahra
Louise je 12 let (prostě jsem jednu dvanáctku potřebovala a kde vzít a nekrást), ostatním je 11. Kromě toho Louise a Joelle jsou sestry.
Oblečení je z části Made in Babakat, něco mají od Skipperek, něco od Bratz. V současnosti jsou o něco líp oblečené, uvidíte až budu fotit třídy, Botky od Skipper a Best Friends Club.

NEZNÁMÉ VÍLY
Tohle jsou konečně stoprocentně víly. Opravdu netuším, co jsou zač. Měly na zádech průsvitná křídla (tvrdá - z PVC?), která jsem sadisticky urvala. Na výšku mají cca 21 cm, neohebné nohy.


Molly a Bo


Kifa

Dokonce jsem tak sklerotická, že mi nějak vypadlo, co vlastně měly tyhle holčiny na sobě kromě těch křídel. Naštěstí měly boty, tak jsem jim umotala oblečení barevně k těm botičkám. Kdybych byla domýšlivá, tak bych řekla, že jim to sluší.
Všem třem je deset, rodinné souvislosti objevíte časem.

A teď mi někdo vystětlete jak je možné, když udělám nadpisy tučné a fialové, jsou ve finále sice tučné, ale černé. Křičící

Pamelky, Missy Milly aj.

26. března 2014 v 15:25 Galerie panenek
Tak teď jsem z toho jelen. Publikovala jsem článek dnes (pátek ráno) a ono se to publikovalo ve středu odpoledne! Já se z toho blogu zjevím! Nevinný

Jistě uznáte, že i panenky musí mít svoje rodiny, prostě svoje doma. A tak jsem sháněla nejrůznější malé panenky, které by se k nim hodily. Dneska to budou panenky od jiných výrobců než je Mattel. (Shellynky a Stacie budou mít vlastní články.)

PAMELKY

Pamelky jsou malé čínské panenky - cca 15 cm výšky. Jsou celokloubové, to v době, kdy se prodávaly, nebylo běžné. Věk = 6 let, chodí do první třídy. Vyrůstají v různých rodinách.
Adélku jsme koupily na Matějské pouti. Měla dlouhé světlemodré šatičky, počmarykané fosforeskující barvou, takže po nasvícení krásně svítily. (Ještě je máme.)
Veronika měla moderní ohoz, až ho najdu, tak ji nafotím. Byla k Adélce do páru.


Markétka a Julinka jsou dvojčátka. Teď se jmenují Margherite a Guilia. Musela jsem samozřejmě koupit dvě, jak jinak. Ale každá je trochu jiná, navíc jsem Markétce přemalovala oči.


To už měla Lýdie čtyři Pamelky a já žádnou! Tak jsem to napravila a koupila jsem si Chiquitu. Jenomže byla identická s Adélkou a bylo nutné je drasticky odlišit. Černé oči a černé vlásky by to napravily. Tenkrát nebyly vlásky na převlasení k mání, tak jsem uháčkovala čapku a našila vládky ze štupovačky. Teď bych to mohla předělat, ale nechám to. Je to součást "historie".
Elfi jsem si koupila jednak levně a jednak omylem. To je to nakupování podle fotek. Doufala jsem, že bude trochu větší a ona nebyla. Má přemalované oči a vlásky obarvené metodou "čmaryky".


K Pamelkám patřili i kluci. Byly o trochu vyšší (nemám změřeno, musela bych je vydolovat). Jeden (vlevo) neměl ohýbací nohy ani ruce, druhý byl už celokloubový. Dostali jméno Robert a Albert a byli také dvojčata. Zkráceně se jim říkalo Bobáci. Jenomže mně se nikdy nelíbily jejich obličeje, jsou příliš "dospělí" a u nás jim mělo být 7 let. Tak jsem je vyřadila a uložila pro příští generace.

MISSY MILY
Ani nevím, jak a od koho se ke mně dostala první. Nejspíš od Evičky z Frenštátu, která mi dopomohla i k většině těch ostatních. Měří cca 14 cm. Původní jména si nepamatuju, stejně jsem je přejměnovala. V původní sadě byla blondýnka, dvě brunetky a mulatka. Kluk myslím přišel později. U nás jsou všechny (kromě mulatky) národnosti ruské a jsou adoptivní v rodině Igora a Zoe. Mají kloubé nožky, ručičky jdou do upažení. Věk = 5 let.


Žeňa, Minnie May (je dcerkou Felixe a Kary), Nataša


Nina, Máša, LjubkaVasil - u toho vím, že se původně jmenoval Benjamin. :)

WITCH
Toto jsou úplně první Witchky, které se u nás objevily. Ještě mi k nim chybí blondýnka. Nemáte někdo jednu zytečnou v téhle velikosti? Nejsou zrovna nejhezčí, ale takové legrační, prostě jsem neodolala. Měří cca 19 cm, ale to je botama. Mají je obrovské. U nás je jim 7 let.


Tatu a Aimée

Pro dnešek dost, nestíhám. Příště se třeba polepším. Spíš ne. Mám teď toho trochu moc, včetně pravidelných výjezdů na manaželovu rodnou hroudu, kde není internet. Ach jo.Křičící

Březen - za kamna vlezem

26. března 2014 v 9:14 Přírůstky a novinky
Přísloví jsou fajn, ale co bych já dělala za kamny? Musím přece představit nové přírůstky. Březen se ukázal coby měsíc hromadě příznivý a leccos mi přibylo. A počasí bylo k focení příznivé. Tak je tady máte.


Wang Ruolan 18 let, artistka, Čína, svobodná. Jak už jsem uvedla v některém v předminulém článku, Mulankám těžko odolávám. Tuhle jsem vyhrála v aukci na MMB. Kabátek má původní, sukni jsem ušila, jen boty se nehodí. Ale jiné už nemám. Časem budu muset udělat oblečení k botkám, ale do té doby to musí stačit tak, jak to je.

Refilwe Olando 22 let, Panama, sboristka, svobodná.
Corinne Salonger 24 let,Francie, administrativní pracovnice v penzionu, svobodná.
Ani černoškám nerada odolávám. A tyhle krásky jsem vyhandlovala; Refilwe s Alicí a Corinne s Vladkou.Mrkající
Měla jsem trochu problém s oblečením. Už mi dochází modely. Holky sice měly něco na sebe, ale já si panenky s oblibou převlékám. Nakonec jsem našla dva oblečky šité před dvaceti lety pro Felinu. Ty strakaté jsem zkrátila, škoda, že na fotce není vidět, jak zkrácení tvoří takový "balónek". :)


Florent Couriol 28 let, Senegal, artista, Manželka L´Wren (Soweto), syn Zuma (miminko)


A je to čipera, hned sbalil L´Wren. (A už mají dokonce miminko, ale to uvidíte až v některém článku o rodínách - do jednoho se mi rodiny nevejdou, protože chcete větší fotky. Tak si to užijete a dobře vám tak.)

Další panenky, které mám hodně ráda jsou Skipperky. Ty dvě blondýnky patří do setu Teen Fun Skipper - jednu už jsem měla, tak prostě ty dvě další by mi chyběly! S Luccou prodejce dal do prodeje i Wendy, rozdělit to nešlo. Tak to byly tři. No a musela jsem prostě koupit ještě čtvrtou, aby byly do páru. Přece nemohla jedna ve škole sedět sama, to dá rozum! Tak jsem si vybrala Alix. Ale tenhle prodejce mě fakt naštval. Věděla jsem, že panenka sice má krabici a oblečení původní, ale sama do té škatule nepatří. Ale že má prasklý krk a padá jí hlava, tak to jsem zjistila až po vybalení. Co nadělám, krček jsem pospravila, hlavička drží a Alix je v novém ohozu hezká.


Lucca Zwingli 13 let, Švýcarsko, internát.
Wendy Bronson 12 let, USA, internát.
Lívia Jakubko, 12 let, Slovensko, internát.

Alix Loew 13 let, Švýcarsko, internát.
Tico zatím bez příjmení je v "sirotčinci". Je mu 9 let a původně to byla čísnká holčička. Poprosila jsem Denisu o přemalbu na kluka, nasametovala jsem hlavičku, vyrobila oblečení a je z toho kluk jako buk!
Trini Azevedo.15 let, Mexiko. Trini byla původně blondýnka. Ale měla upadlou hlavičku a hodně poškozený krček, zkoušela jsem opravu a ještě jsem to dorazila. Navíc měla stejný obličej jako jedna z našich Skipperek, takže jsem se pokusila o přemalbu (nemůžu Denisu otravovat do nekonečna), převlasila a nakonec dostala nové tělo od Skipper cyklistky. Jenomže má hrozně volná kolínka (to kvůli kolu) a nemůže stát. Tak je po nehodě na vozíčku. Jen ten vozíček mi chybí. Zatím mám kočárek z burzy, ale je jí malý. Vozíček je k mání na MMB, ale s panenkou, kterou už mám a dvě úplně stejné už nechci. Nějak oto budu muset pořešit.

Za tyto panenky můžu poděkovat jednak Haničce a jednak svému blogu. Ve článku o panenkách Skipper jsem měla panenku Zanzie a Hanička mi nabídla další. No, neberte to! Odolat prostě nešlo!Líbající Haničko, díky.


Yaw LeFay 11 let, Kanada.
Asha LeFay 10 let, Kanada. Oba jsem přidala k Saphire coby synovce a neteř.

A takhle k nám přicestovali - na obrázku je i to miminko, co teď patří k Florentovi a L´Wren.


To je pro březen vše. Počkejte v dubnu!!!

Cirkus, cirkus

24. března 2014 v 9:41 Moje sbírka (spíš hromada)
Pořád haraším s tím cirkusem, tak musím taky předvést o co jde. Půjčila jsem si od dcery album fotografií, které jsme dělaly klasickým (nikoliv digitálním) foťákem a našla jsem tam pár docela slušných fotek. Tak jsem si je naskenovala, ostříhla, upravila a jsou tu. Jsou to fotky letité, tehdy jsme měly jen pár panenek, takže není nafoceno zdaleka vše, co by nafoceno být mělo.

ORIENT
Orientem rozumíme: drezúru slonů, velbloudů, jízdu na obojím, fakírské disciplíny, předvádění hadů, krokodýlů a jïné havěti, žonglování s ohněm a podobné zajímavosti. Také tance orientálně zaměřené.
Samostatnou kategorii mají Čína a Japonsko. Ty jsem zatím nefotila, ale polepším se. Vlastně mám tam Yasu s vějířem.


Tohle je Álí se sestrou Ester. Kostýmy mají na drezúru slonů. Slona nemám, teda někde mám nějakého plyšáka, ale jsou moc malí a nehodí se. Třeba se časem naučím s tím grafickým editorem a pak budou fotečky jedna báseň.

A tady je Álí se sestrou Jasmine. Kostým slouží na tzv. "fakýřiny". Tedy chození po žhavém uhlí, polehávání na hřebících apod.

Margareta předvádí hada. Nevím, zda jde o krajtu, hroznýše či o jiný druh. Ten kostým jsem vytvořila vlastnoručně, čili je "Made in Babakat". Ještě dneska se mi dost líbí, tak proč se nepochlubit. Konec konců dobré zboží se musí chválit samo.Smějící se


Tina žongluje s ohnivými holemi. Hole na fotce nejsou, kostým Made in Babakat.


Yasu tančí s vějíři. Na sobě má svůj origo kostým, ve kterém k nám dorazila. Žádná lidová tvořivost se v tomto případě nekoná. A zase, škoda toho těla. Kdyby tak bylo kloubové ...Plačící

INDIÁNI
V době focení jsme měli jen Claru a Miguela. Takže, koně a jiné indiánské disciplíny - tanec s hady, vrhání tomahawku apod. Vyfoceni jsou jen s tím koněm (jedním, teď mají 3 + 2). Tomahawky budu muset vyrobit (zatím nevím jak).


Miguel s hady. Doufejme, že ne s jedovatými. Znáte film Bronco Billy? Tam jsem se nejspíš inspirovala. Mrkající


Miguel a Clara, tentokrát s koněm. Kostýmy originál, ale časem určitě umotám nějaké jiné.

ILUZIONISTA
Naším iluzionistou je Filip (tedy Philip). Sice jsem chtěla udělat kouzelníka třeba z Acherona, ale Lýdie nesouhlasila. Tak je to tedy i nadále jedině a pouze Filip.


Filipovou partnerkou je jeho žena Claudie. Její kostým je Made in Babakat, Filipův je Made in Mattel. (Ten můj je určitě lepší.) Na druhém obrázu je Filip bez vesty, Claudie bez sukně.

PROVAZOLEZENÍ


Zleva: Bernard, Carolina, Karin a Danny (ve své původní podobě; teď už máme normálního Kena, ten čínský je uložen ve skříni). Kostýmy Made in Babakat, škoda, že jsme nefotily i zezadu. Holky mají vzadu takový tylový "ocásek" s nějakým tím flitříkem.

RŮZNÉ DREZURY (většinou pouze naznačené)


Papoušky předvádí Maddalena. Ta tu momentálně není, fotila jsem si stojan na papouchy vlastní výroby. Jak tak koukám spodní desku musím něčím přetřít, ten karton nevypadá vůbec dobře.


Tady máte Odettu coby mořskou vílu. Předvádí delfíny - zde bez nich.A tohle je Diedre se svými psíky. Kostým teprve udělám.


Poslední drezúra - Idah a její oblíbený leopard (já vím, že je to spíš gepard, ale neřešte to). Plakát v pozadí je Salvator Dalí, kostým Made in Babakat. Šperky originál, šněrování na noze Lýdiin výmysl.

KOŇSKÉ DISCIPLÍNY

Svého času jediný pořádný "koňák" Ramon. A taky náš nejlepší kůň. Je od panenek Sindy a jediný má tu správnou velikost. Koníci od Barbie jsou spíš poníci a ani koně tzv. "flišky" nejsou dost vysocí. Bohužel víc jich na našem trhu nebylo a nejspíš už nikdy nebude.


Sestry Gomézovy jedou svou "vysokou školu". To je náročná koňská disciplína, při které se koně učí různým umělým krokům a skokům. Kostýmy Made in Babakat. (Jeden z kostýmů jsem kdysi půjčila jiné panence coby plesové šaty, fotka bude na blogu Eley.)


Krasojezdecký dorost - Dominika a Linda se svými poníky.


Nakonec Pipi Punčochatá. Tu opici nemá svoji, ta je tuším od Aládína. A koně už nemám vyměnila jsem ho i se sáněmi za zimní bundu. Ale nebojte se, Pipi má teď jiného šemíka, puntíkatého tak, jak má být. Smějící se

Víc toho zatím nemám. Přes léto budu fotit koně, tedy jejich výcvik a tak. A co bude příště? Nechte se překvapit (stejně jako já, zatím vůbec netuším, do čeho se pustím).S vyplazeným jazykem

Z pohádky do pohádky

22. března 2014 v 9:00 Galerie panenekDneska vám představím postavičky z Disney pohádek. Tedy s výjimkou princů, které jste mohli vidět už v únoru. Některé jsou Disney, některé Mattel. A jak vždycky říkám, mně je to fuk!

Legenda o Mulan
Panenky Mulan a Li-Shang mě dostaly. Jak vidím nějakou, která je trochu jiná, prostě ji musím mít. První byla Mu Lan a Mu Tao. Byli pohromadě v setu. Panenky mají kloubové ruce i nohy, Tao má kloubové nohy Li Shang má nohy pouze ohýbací. (Ten je nejspíš Disney.)
Pro informaci: čínská jména se píší obráceně - nejdřív příjmení, potom křestní jméno. Jak je to u vdaných žen netuším, třeba nám to některý z návštěvníků blogu objasní.

Mu Mei-Lan 18 let, Čína, artistka, svobodná.
Li Fang 19 let, Čína, artistka, svobodná, dcera Tin (3). Shangova sestra.
Ou-jang Chen 22 let, Čína, nepracuje (že by "v domácnosti?"). Manžel Li Schang, viz níže. Dcera z předchozího vztahu Shu (4).

Mu Tao 20 let, Čína, artista. Svobodný a přelétavý, nenechá na pokoji žádnou dívčinu, proto dostal přezdívku Kamasutra. Teď chodí s April, snad jim to chvíli vydrží.
Li Shang 25 let, Čína, artista. Manželka Ou-jang Chen, dcera z přechozího vztahu Ping (4).

Malá mořská víla
Tak ty mám tři. Dvě malé a jednu velikosti Teen Skipper (Denise). Princ Eric byl už ve článku o princích. Mám v tom malinko zmatek, nebijte mě.
Nejdřív jsme měli Arielle, Fantine jsem koupila cca před rokem, když se Arielle začala uvolňovat noha. Pro jistotu, abych měla náhradní tělíčko. Ale naštěstí noha drží! (Občas sice upadne, ale pak drží dál.)

Arielle Fougére 11 let, Francie, sestra Gérarda Fougére. (Omlouvám se začárku nad e, ale nemám na to nervy to furtum furt kopírovat do Wordu a zpět. Tady v tom texťáku obrácenou čárku ne a ne udělat.)
Denise Fougére, 16 let, Francie, artistka na nízkém laně.
Fantine Durand 11 let, Francie, sestřenka dvou předchozích (a dalších Fougérů).

Zvoník od Matky Boží
Ty první dva - Rita a Nikolaj - byli v setu. Od té doby jsou spolu a pořád šťastní. Ostatní chlápky jsem dokoupila postupně a přematlala osobně. Nemůžu tomu říkat přemalba, ale baví mě to. :)
Rita, Nikolaj a Zobar jsou celoklouboví, Igor má ohebná kolena. Hoši mají tu výhodu, že k nim pasují panenky s "větší" hlavou, které bych jinak neudala.

Dívčina je jen jedna, máte ji tedy ve větším měřítku.
Rita (Goméz) 24 let, Mexikom, artistka - vzdušná akrobacie. Manžel Nikolaj Orlov (viz níže). Dcera Marcelina z předchozího vztahu (4), dvojčata Ivan a Taťána (miminka) s Nikolaljem.

Nikolaj Orlov 27 let, Rusko, artista - vzdušná akrobacie. Manželka Rita a děti viz výše.
Igor Orlov 28 let, Rusko, masér. Manželka Zoe (Boon). Bezdětní. Adoptovali tlupu pětiletých sirotků: Vasilije, Mášu, Žeňu, Narašu, Ninu a Ljubku. Všechny představím až se dostanou na řadu Missy Milly.
Zobar Toma 27 let, Rusko (nejspíš tam bude romská nebo jižní krev), inspektor manéže. Manaželka Artsy (Boon). Dcera Rút (5).

Aladin
Zase nejdřív byl set - Álí a Ester. Pak přibyla Jasmine a posléze Ahmed a Ibrahim. Ibrahíma jsem přepatlala. Nakonec jsem koupila Devi. Ta není ani od Mattela ani od Disneye, alébrž od Jack Pacific.


Esther (M´Amúr) 23 let, Írán, artistka. Manžel Dastan Ráo, dcery Aiša (5) a Kamala (4).
Jasmine (M´Amúr) 19 let, Írán, artistka. Manžel Migiel Orozco (viz níže), syn José Armando (miminko).
Devi Ráo 18 let, Indie, artistka, svobodná.

Álí (M´Amúr) 28 let, Írán, drezér slonů. Mnaželka Margareta (Cross), syn Omar (2), dcera Lolita (miminko).
Ahmed (M´Amúr) 26 let, Írán, drezér slonů. Manželka Raquelle (Lain), dcera Sharel 4, syn Noor (2).
Ibrahím Azeri 27 let, Írán, drezér. Manželka Saga Zabait, syn Hakím (miminko).

Pocahontas

Panenky z příběhu o Pocahontas se mi původně vůbec nelíbily. Pak jsme koupily s Lýdií první (Claru) a následně Indiána (tuším, že je t Koukoum, u nás Miguel). První Pocahonstas jsem dostala od Jany (Youcandy) a už jsem v tom jela. Přibyla mi a nakonec Anita (obě mám od Vlaďky).
Clara Orozco 17 let, Mexiko, krasojezdkyně, svobodná.
Miguel Orozco 22 let, Mexiko, krasojezdec. Manželka Jasmine (M´Amúr) - viz výše.
Anita Orozco 16 let, Mexiko, krasojezdkyně, svobodná.

Alba (Orozco) 20 let, Mexiko, krasojezdkyně. Mnažel Brian O´Connor, syn Eloy (miminko).
Socorro (Orozco) 21 let, Mexiko, krasojezdkyně. Manžel Valdéz Forlán. Syn Tito (1).John Smith 28 let, USA, kameraman. Manželka Henrieta (Mason), dera Bluebell (5), syn Oliver (2).

Kráska a zvíře
Krásky mám dvě - princ-zvíře byl někde v princích, ale nevím, který to byl. :)

(Holky se mi nevešly vedle sebe) Mrkající

Tamara (Varese) 27 let, Švýcarsko, mzdová účetní. Manžel Fred Hobart, děti Peter (7) a Veronika (6).
Céline (Istrati), 28 let, Švýcarsko, personalistka agentury Suisse Agence. Manžel Oleg Varese, dcery Myra (8) a Evis (4).

Tarzan
Tarzana mám, světe zboř se, jenom jednoho. Měla jsem ještě toho původního, ale vypadal jako zrůdička, tak jsem ho prodala. A Jane se mi vůbec nelíbila.

Jonathan Bäcker 26 let, Rakousko, technický personál. Manželka Clementine (Dunst), dcery Amálie (3), Bijou (2).

Žabí princ
Měl být spíš u princů, nějak se zasekl. Sorry.Zamračený
Dastan Ráo 28 let, Indie, drezér. Manželka Ester (M´Amúr) - viz výše.

Ještě mám jednu holku, ale vůbec netuším ze které pohádky pochází:
Hanah (M´Amúr) 20 let, Írán, krasojezdkyně na velbloudu. (Škoda, že žádného nemám, ale vymyšlený to mám skvěle.) Manžel Géraud Fougére, dcera Elisa (2).

A zazvonil zvonec a pohádce je konec! Příště o něčem jiném.

Na řadě jsou Basic

20. března 2014 v 9:23 Galerie panenek
Panenky Basic jsou moc hezké (podle mého názoru). Ale ta těla Model Muse nemám ráda. Jen jeden set - Basic 1,5 - je kloubový. (Všechny tři mám - koupila jsem v Dollslandu pár dní před tím, že to oficielně otevřeli.)Smějící se Několik jsem přetělila, ale nemám zbytečné peníze na náhradní těla, nehledě k tomu, že nemusí pasovat barva. Tak jsem odsouzena tiše trpět.
Kluci jsou taky super, nicméně nemám odvahu jim měnit těla. Ono to občas nevyjde a pak se hlavy hódně špatně dávají zpět.
Omlouvám se, já neznám přesné názvy těch jednotlivých sérií, takže dám zvlášť ty 1,5, v černých šatech, džínové a červené. A ještě to možná popletu, protože panenky s nadšením převlékám. Ale každopádně vložím všechny. Doufám.

Kloubové (Basic 1,5 )
Olivie (Mostow) 34 let, Švýcarsko, ředitelka agentury Suisse Anence. Manžel Percy Blakney, dcera Malwine (10), syn Jollyon (5). V rodině vyrůstá ještě neteř Heidi (9).
Loretta Galo 24 let, Francie, modelka. Svobodná nebo rozvedená - syn Ayo (2).
Belén García 20 let, Mexiko, krasojezdkyně. Svobodná - randí s Jackem (pirát z Karibiku).

Plavková kolekce (Collection 003)


Ever Gabo (Fox) 25 let, Kanada, stylistka. Manžel Bruce LaFever, dcera Tali (2).
Zatím mám jen jednu, asi to bude konečná. Panenky jsou nádherné, tedy obličeje, ale ta těla, jak jsem řekla, nemusím.

Série v černých šatech (Collection 01)

Zola Ivy (Triolet) 24 let, Švýcarsko, modelka. Manžel Dean Keatch, dcery Enike (4) a Ethel (3).
Zatanna (Merah) 28 let, JAR, asistentka ředitele. Manžel César Reynolds. Syn Kawe (2).
Nigela (Allerton) 23 let VB, asistentka v modelingové agentuře. Manžel Martin Toscani, dcera Bibiana (3).
Ještě jedná nádhernou černošku má Lýdie. Ale nedá, leda půjčí. Nesměla bych ji převlékat a vůbec si s ní hrát. A já bych ji tak ráda navlasila. :) Tak nic.

Červená kolekce (Collection Red)

Henrieta (Mason) 26 let, Švýcarsko, lékařka. Manžel John Smith, dcera Bluebell (5), syn Oliver (2).
Taky mám jen jednu. Lýdie mi zabavila druhou - blonďatou míšenku.Plačící

Džínová kolekce (Collection Denim)

Senta Berg 24 let, Švýcarsko, hosteska v agentuře. Svobodná.
Zita Fodor 22 let, Švýcarsko, hosteska v agentuře. Svobodná.
Tiffany (Koestler) 24 let, Švýcarsko, artistka. Manžel Victor Tamm, syn Ruben (2).
Talia (Melo) 24 let, Švýcarsko, hosteska v agentuře. Manžel Emmett Cole, dcera Kelsi (2).
Ornella (Mutti) 25 let, Švýcarsko, hosteska v agentuře. Manžel Dimitrij Lebeděv, dcera
Nadine (5).
Gaelle Kautman 21 let, Švýcarsko, hosteska v agentuře, svobodná.

Myriam Tamm 23 let, Švýcarsko, instruktorka pole dance, svobodná.
Germaine Blanc 22 let, Švýcarsko, trenérka tai-či, svobodná.
Gemma (Scholkowi) 22 let, Švýcarsko, artistka. Manžel Michael Jackson, dcera Sheri (2).
Proč tolik hostesek právě v této skupině? No nějak se mi holky nahromadily a vzhledem k nepohyblivosti končetin byly v cirkuse nepoužitelné.Tak jsem pro ně vykoumala agenturu Suisse Agence. Jedná se o agenturu zastřešující akce kulturní, vzdělávcí, služby překladatelské a tlumočnické, později přibyla ještě turistická sekce. Je to makačka, když nechci mít doma nezaměstnané.

A teď kluci (taky džíňáci a taky mají těla na houbeles):

Jacob Riley 27 let, VB, trenér v posilovně. Svobodný, ale smůla - zadaný.
Gareth Hackl 24 let, Austrálie, trenér v posilovně. Družka Edwina Trevis, dcera Ida (4).
Benoit Roux 24 let, Francie, učitel francouzštiny a něčeho, čemu se u nás říká společenské vědy, svobodný.
Tahle kolekce by měla být kompletní, aspoň doufám.

A nejlepší na konec (to je moje oblíbené heslo). Tohle byl stejný černoch jako Benoit. Nejdřív jsem mu namalovala fousy. Dobrý, ale chtěla jsem mu udělat něco z vlasy, aby byl úplně jiný. Bohužel skončil s hlavičkou holou jako koleno. Tak jsem čapla paruku pro panenky Bratz a ejhle - není to kluk jako cumel?Smějící se Tady ho máte ve větším měřítku. (A to má ještě vzadu několik "dredů", ale ty nejsou vidět.)


Amédée Roux 26 let, Francie, učitel francouzštiny a výtvarné výchovy. Kromě toho maluje. Žije se Zigarin Kwanzaa. Děti nemají, dvě čtyřleté holčičky adoptovali.
Co bude příště ještě sama nevím, ale pohrabu v hromadě a určitě něco najdu. Mrkající

Twilight Saga

18. března 2014 v 9:01 Galerie panenek
Ne, že bych měla ráda upíry a podobnou havěť. Ale tyhle panenky jsou fakt povedené. Tak jsem si jich nakoupila pro jistotu víc. Hromada je hromada.

BELLA:
Bella Haarde 23 let, Island, artistka, svobodná.
Febe (Haarde) 25 let, Island, artistka. Manžel Edgar Quinton (viz níže), bezdětní (zatím). Bellina starší sestra.
Zeta (Gould) 25 let, Island, artistka. Manžel Lamar Belloc, dcera Rozalie (4).

EDWARD:
Edward Quinton 28 let, VB, učitel. Manželka Isabel (Christopher). Zatím bezdětní.
Edmond Quinton 29 let, VB, učitel. Manželka Ysolde (Satori), syn Ian (2).
Edgar Quinton 27 let, VB, učitel. Manželka Febe (Haarde) - viz výše.

Další už po jedné, či po jednom.
(Jane) Adelaide (Peters) 27 let, Švýcarsko, výchovná poradkyně. Manžel Carl Hess, dcera Iola (2). Z provního manželství má dceru Varvaru (3).
Alice (Ransome) 21 let, VB, zdravotnice. Manžel Jasper Quinton, syn Winn (miminko).
(Elisabeth) Barbara (Ransome) 25 let, VB, učitelka angličtiny a matematiky. Manžel Acheron Luttrel (FR), syn Bruno (nemluvně). Barbara a Alice jsou sestřenky.
Jasper Quinton 25 let, VB, učitel. Manželka Alice (Ransome) - viz výše. Bratranec ostatních Quintonů. :)
(Jacob) Esteban García 25 let, Mexiko, ošetřovatel koní. Manželka Elinor (Hagen), dvojčata Maribel a Marisol (1).
Emmett Cole 29 let, VB, zvuková a světelná režie. Manželka Talia(Melo), dcera Kelsi (2).
(Carlisle) Carl Hess, 29 let, Švýcarsko, tlumočník. Manželka Adelaide (Peters) - viz výše.

Víc jich zatím nemám. Ale ještě bych si možná časem pořídila Rosalie a Esme. Jenomže mají mnou neoblíbená těla. Tak nevím. Mrkající

Africké protějšky

16. března 2014 v 8:22 Galerie panenek
Tady máte protějšky našich afrických krásek.
Jelikož všechny manželky, jakož i dítka, byly už představeny, uvádím jen jejich jména.

MATTEL:
Benjamin Radcliffe 22 let, USA, hudebník - skupina Combo, svobodný.
Caleb Young 28 let, USA, hlavní technik. Manželks Koranell (Marron).
Cooper Lewis 27 let, USA, hudebník - skupina Combo, manželka Vivian (Halle).
Derek Boon 24 let, Jamaica, akrobat, svobodný.
Evan Lewis 25 let, USA, hudebník - skupina Combo, manželka Trichelle (Haxby).
Felix Duarte 28 let, Argentina, šéfkuchař. Manželka Kara (Aquino).
Charles Nolte 22 let, hudebník - skupina Combo, svobodný.
Manolo Hereida 24 let, Brazílie, fotograf. Manaželka Charlene (Tool).
Russel Crow 26 let, manager tusistické sekce. Manželka Raimonda (Laine)
Steven Nolte, 24 let, USA, hudebník - skupina Combo, manželka Jessica (Deacon),
Taso Radcliffe 25 let, USA, artista, manaželka Rosemary (Cross).
Itcho Aldridge 29 let, VB, masér, manželka Amaranta DeVito.

NEMATTEL:

Tariq Santana 35 let, učitel - francouzština, chemie. Manželka Tina (Ortega).
Marvin Conrad 28 let, VB, trenér golfu. Manaželka Flounce Rogers. Marvin teď vypadá úplně jinak, dostal suprovou paruku. K vidění bude v článku o rodinách.
Buck Astair 22 let, USA, artista, svobodný. Buck je pro změnu bez paruky. Nejsem si jistá, jestli Marvinova nynější paruka není vlastně Buckova bývalá paruka. Jó skleróza! Ale možné je všechno.

A co si dáme příště? Což takhle Twilight??? Jste pro?

Mám spoustu přání - pomůžete mi je splnit?

14. března 2014 v 7:53 Moje sbírka (spíš hromada)
Pilně sháním pár krásných panenek. Nemáte někdo nějakou z nich navíc?
Ondyno - když jsem uveřejnila článek o Skipperkách, ozvala se mi Johanna a nabídla mi staré černé panenky. A už je mám doma!
Tak mě napadlo, že zkusím obohatit svoji hromadu s vaší pomocí. Mrkající

Přiznávám se bez mučení, že jsem obrázky stáhla z internetu. Jelikož panenky nemám, těžko můžu mít vlastní fotky.

Elloowyne Essential Brunette:
Tuhle krásku beru i nahatou a bez paruky.

Tommy Sun Fun:
Ale jen tohoto se šišatou hlavičkou. On je ještě jeden klasický Tommy (menší), ten se mi vůbec nelíbí. :)

Anna of Green Gables
Anna je poslední ze čtyř panenek, která mi ještě chybí.

Dylan Beverly Hills 902 10 - Luke Perry
Tenhle kluk momentálně taky není k sehnání.

Rockers Derek
Dereka mi nějaká nenechavka čmajzla před nosem na Aukru.

Super Star
A tohle je taky fešák!

Všechny panenky klidně beru nahaté. Já už si je "ohodím". Smějící se

Generation Girls - půvabná děvčata + jeden kluk

12. března 2014 v 8:41 Galerie panenek
Holčiny Generation se mi zalíbily aniž jsem věděla, že to jsou právě ony. Koupila jsem si jednu od Lucie (Lumix). Byla krásná. Pak jsem náhodou někde narazila na podobnou a už jsem "byla doma". Takže mám od každé jednu, dvě tři.
Panenek je sedm typů: blondýnky Barbie a Tori, brunetka Lara, zrzka Chelsie, hispánka Ana, asiatka Mari a černoška Nichelle. Panenky mají kloubové ruce a ohebná kolínka.
K panenkám patří kluk Blaine. Jsou dva typy, já mám jen jednoho (je to vůbec možné?). Blaine má ohebná kolena, ruce v loktech pokrčené, bez kloubů.
Samozřejmě existují ještě jiné panenky s tváří Generation, ale to nejsou Generation Girl.

BARBIE:
Marion Lambe 26 let, Švýcarsko, účetní. Svobodná (nebo rozvedená, to neřeším), syn Benno (2).

TORI:
Geri Pittman 16 let, Austrálie, studující.
Tori Pittman 15 let, Austrálie, studující.
Nejdřív jsem měla Tori. Té jsem dala tělíčko od Flávasky, takže byla menší a mohla jsem si ještě pořídit jednu "velkou". :)

LARA:
Lara (Croft) 26 let, Island, žonglérka. Manžel Colum O´Hara.
Lara je jedna z mála, kterým zůstalo původní jméno. :)

CHELSIE:
Tiziana Abbis 17 let, Itálie, artistka. Svobodná.
Immacolata Galli 16 let, Švýcarsko, studující - internát, svobodná.
Giorgina (Gucci) 17 let, Itálie, tanečnice. Manžel Shane Goméz (FLávas). Vzali se tajně kdesi na faře, Giorgia zalhala o svém věku. Prostě škandál!
Giorgina byla moje první Generation Girl. Pak jsem objevila Tizianu a nakonec Immu - tu jsem prostě musela mít! Zajímavé je, že všechny jsou prakticky Italky - Imma je sice Švýcarka, ale podle jména odněkud z italské části.

ANA:
Yaritza Muňoz 18 let, Andorra, trenérka pilates, svobodná.
Graziella Muňoz 17 let, Andorra, trenérka pilates, svobodná.
Anu jsem dost dlouho sháněla. Pak mi Alice nabídla Yaritzu. A koncem týdne jsem dostala mail od své "dvorní nakupovačky" Evičky, že mi ji sehnala. Tak jsem měla rázem dvě. Ale nejsou stejné, tak mi to vůbec neva. :)

MARI:
Suzume Noda 19 let, Japonsko, artistka - hrazda. Svobodná.
Assami Noda 22 let, Japonsko, artistka - hrazda. Svobodná.

NICHELLE:
Solange Berry 17 let, USA, artistka, svobodná.

BLAINE:
Sergej Volkov 24 let, Rusko, pracovník agentury Suisse Agence, svobodný. Na kluka Blaina jsem se hodně těšila. Když přišel byl to jasný Rus. Konec konců Blaina už jsme měli. Takže Sergej.

Dneska si doufám přišly na své milovnice větších fotografií. Smějící se