Blondýnky od Mattela

7. února 2014 v 8:22 |  Galerie panenek
Konečně jsem tady s prvním dílem své ságy s panenkami Barbie. Budu se to snažit trochu zahustit, aby se mi toho do jednoho článku vždycky vešlo víc.
Pokud vám budou fotky připadat moc malé, nedá se nic dělat. Pro snazší identifikaci jsem chtěla obrázky očíslovat, ale ať čísluju jak čísluju, po uložení článku se všechna čísílka zarovnají vlevo a identifikaci vůbec neusnadňují. Berte to tedy v každé řadě od leva.
U panenky uvedu jméno (naše jméno), příjmení, věk a povolání. Pokud je panenka "vdaná" bude příjmení v závorce (rodné příjmení). Ještě písnu za koho je vdaná a kolik má dětí. Naštěstí mám ty evidence. Fotky rodin budou zvlášť někdy v budoucnu.
Začnu těmi, které jsem fotila venku. Fotky jsou mnohem hezčí.


Vida a hned se chybka vloudila. Claudie je focena v bytě mezi gloxiniemi. :)
Adrienne (Taupin) 23 let, Francie, učitelka francouzštiny, manžel Elías Furtado, děti Avril (2 roky) a Lilou (1 rok). Tuhle panenku jsem dostala od Alice (díky Alice), a dostaly mě ty narůžovělé vlásky.
Ashley (Davenport) 32 let, USA, garderobierka, manžel Rhett Porter, děti Nancy (14), Daisy (8), Lilian (3). Přišla k nám už nevím odkud,¨byla to první panenka, kterou jsem vzala na panenkářský měsíční sraz.
Claudia (Willson), 23 let, VB, asistentka iluzionisty, t.č. na mateřské, manžel Phillip Taylor, syn Philip (mimčo). I tato panenka má svou historii. Dcera hrozně chtěla ze stejné série Hollywood Hair blondýnku. Byla tehdy nemocná a tak jsem se vypravila panenku koupit. Jenže jsem viděla Claudii a prostě jsem tu "tuctovou" bloncku vzít domů nemohla. Ale Claudie se nakonc líbila mnohem víc.
Clementina (Dunst) 24 let, Rakousko, tanečnice a trenérka pole dance, manžel Jonathan Bäcker, člen technického personálu, děti Amálie (3), Bijou (2).
Doris (Geden) 27 let, Dánsko, sestra na zubním oddělení, manžel Elton Velgara, dcera Cilla (4). Doris jsem chtěla před časem nabídnout k prodeji, ale nakonec jsem se s ní nedokázala rozloučit. Kdepak, jakmile panenku "zařadím" už se jí nedokážu vzdát.


Edwina Trevis, 23 let, Belgie, krasojezdkyně, partner Gareth Hackl, dcera Ida (4). Pro Edwinu jsem si jela přes celou Prahu kamsi už ani nevím kam. Hledala, hledala až našla a odnesla. Edwina byla v originále jezdkyně, celokloubová, tak to bylo jasné. Ze začátku jezdila ve skupině, teď mám nového komoně a Edwina se dala na sólovou dráhu. :)
Emily (Pittman), 28 let, Austrálie, učitelka na 1. stupni ZŠ, manžel Dylan Taylor, děti: Florence (9), Maxine (8), Gilian (5), Sam (2).
Gisele Dillon, 27 let, Francie, redaktorka módního časopisu, svobodná, dcera Chantal (2). Gisele jsem i s její sestrou Geraldine koupila na blešáku (jedná se o nejznámější pražskou burzu na Kolbence) po pěti korunách za kus. Byly ostříhané, ušmudlané a úplně stejné. Nejdřív jsem je vydrbala, dostříhala, odvlasila a navlasila. Teď je Gisele blondýnka a Geraldine brunetka (za vlásky děkuju Irence - Surfinii) a jsou jedna hezčíá než druhá. Po pěti korunách za kus!!!
Helga (Schwarz), 30 let, Německo, učitelka na 2. stupni, manžel Rudolf Lange, děti: Otto (4), Ursel (2). Dále vychovávají dvě dcery z Rudolfova prvníh manželství Elke (12) a Ilsu (11), neteř Friedu (11) a čtyři adoptivní děti: Kurta (15) Gretchen (11), Juttu (11) a Elfi (6).
Hella (Nagy), 25 let, Maďarsko, pracuje v jeslích u dvouletých dětí a vyučuje pohybovou výchovu, manžel Ivor Kautman, děti-dvojčata Bert a Cecílie (3).
Kamila (Kludská), 27 let, ČR, manžel Gunnar Larssen, děti: Anniken (9), Leontine (4), Björn (2).


Mathilde (Weber), 25 let, Německo, učitelka němčiny a pohybové výchovy, manžel Henrik Staube, dcera Ellie (4).
Mikayla Krause, 24 let, Švýcarsko, vizážistka, svobodná.
Milada (Kludská) 29 let, ČR, drezérka ledních medvědů, manžel Oldřich Berousek, děti: Alena (9), Kristina (7), Libuše (4), Jana (3), Božena (2). (A ten kluk se ne a ne povést, už jim budu muset nějakého přidělit.) Dále vychovávají synovce a dvě neteře: Radima (17) a Pavlínu (16) Berouskovi a Ladu (9) Kludskou. Milada je sestřenice Kamily.
Oxana (Zoltarenko) 26 let, Rusko, učitelka ruštiny a baletu, mažel Romeo Mancini, děti: Lena (5), Anya (2). Dále vychovávají dceru z Romeova prvního manželství Pierinu (9).
Rafaela Pavone 22 let, Itálie, tlumočnice, partner Hugh Ewing, dcera Zella (2). Rafaelu jsem sehnala na Mimibazaru. Už jsem měla Shakiru, ale tuhle kudrnatou jsem prostě mít musela, to jistě chápete. Tak máme ségry.
Shakira (Pavone) 23 let, Itálie, má na starost inzerci firmy, manžel Paul Guyard, dcera Dotty (2). Rafaelina sestra a fakt nevím, která z těch dvou je hezčí. Co vy na to?


Saskia (Bohr) 28 let, Dánsko, učitelka v mateřské školce, manžel Valéry Favreau, děti Sassy (3) Randy (2).
Sybille (Quintine) 31 let, Německo, dietoložka, manžel Gordon Esley, děti: Ernest (9), Chloe (8), Yvonne (3).
Sydney (Logan) 29 let, Švýcarsko, hospodářka v penzionu, manžel Sylvester Egle, děti Salma(4), Melissa (3).
Ulrika (van Basten) 30 let, Holandsko, učitelka v mateřské školce, manžel Horác Guillot, děti: Guy (3), Cyril (2).
Ute (Bergen) 25 let, Švédsko, cvičitelka lachtanů, manžel Armi Koskinen, děti: Sibe (4), Ingrid (2).
I tyhle panenky jsem chtěl nabídnout k prodeji, ale cožpak můžu???? Těch sirotků! To by mi sirotčinec nestačil.


Ysolde (Satori) 27 let, Švýcarsko, učitelka francouzštiny, manžel Edmond Quinton, syn Ian (2). Ysode už znáte z romanticko-drastické šermířské taškařice.
Zelda (Weber) 26 let, Švýcarsko, učitelka němčiny a 1. stupně, manžel Xavier Hobart, děti: Annet (4), Ryan (2). Kromě toho se stará o neteře Marthu (14) a Wynnie (2).
Elinor (Hogan) 23 let VB, studuje VŠ, při studiu pracuje jako učitelka mateřské školky, manžel Esteban García, děti: roční dvojčata Maribel a Marisol. I Elinor se mihla u šermířů, ale pouze díky svému originálnímu ohozu, ve kterém vypadala prostě nááádherně. Patří mezi moje favoritky, je hrozně milá a hezká.
Valérie (Savčenko) 29 let, Rusko, majitelka módního salonu, manžel Alexander Roth, děti: dcera Sonja a syn Sacha (9). Do rodiny patří ještě její sestra Galina (17) a neteře Zoja (11) a Olga (9).
Stella Freman 19 let, Švýcarsko, zdravotní sestra, svobodná. Jak to tak vypadá je dost přelétavá i když na to nevypadá. Už má třetího partnera. :)


Odeta (Maine) 24 let, USA, cvičitelka delfínů, manžel Eric Fougère, děti : Pierre (2), Lin (nemluvně). Jedna z prvních mořských panen a podle mého názoru moc hezká.
Erinn (Pitmann) 23 let, Austrálie, krasojezdkyně, manžel Stanley Howard, dcera Kyllie (4). V péči má dvě sestřenky Geri (16) a Tori (15).
Edite (Sherly) 23 let, USA, konferenciérka, manžel Ronald Walsh. Děti: spolu mají miminko Chucka, Edita má dcerku Nicol (2), Ronald stejně starou holčičku Fanny.
Désirée (Rabbit) 22 let, Francie, asistentka vzdělávací agentury, manžel Marcel Laval, dcera Albina (2). Příjmení si přinesla Désirée na krabici (Barbie Rabbit). :)
Annelie Krause 24 let, Německo, soukromá učitelka, svobodná. Panenku jsem koupila kvůli dvěma malým "baculáčkům". Nasadila jsem jí jinou hlavičku, přiznávám, a jelikož jsem byla nešikovná, podařilo se mi malinko naštípnout krček. Nění to skoro vidět, ale přesto ji nikdo nekoupil. Tak zůstala u nás. Oblečení i šperky má originál.
Ella Blue Kroeger 24 let, Švýcarsko, cvičitelka aerobiku, svobodná, má dcerku Debbie (4).

Tyhle poslední krásky mi nějak vypadly. Nejspíš jsem je přeskočila, za což se jim velice velmi omlouvám.

Jordan Hogan 24 let, VB, drsňačka motorkářka. Pojem "motorkářka" jsem vysvětlila podrobně v článku o zrzkách (u Tary), který vyjde zítra. Je starší sestrou Elinor, viz výše.
Lucianna Moss 18 let, Rakousko, studující a nezadaná (vlevo).
Karin (Maine) 27 let, USA, provazolezkyně, manžel Danny Bergen, děti: Sofia (8), Adéla (6), Danila (miminko). Dále ve společné domácnosti žijí synovci Swan (18) a Niels (16), neteř Vendela (8) a bratranec Olaf (15).
Karin je naše úplně první Barbínka. Ačkoliv je u nás už čtvrt století je pořád krásná, jen ručičky má trochu volnější. Ale milujeme ji.
Amanda (Maine) 22 let, USA, artistka ve skupině Gladiátoři - vystupuje se svým manželem a švagrem. Manžel Luíz Infante, dcera Noelle (2). V rodině je ještě neteř Zanzie Molina (10). Její manžel je kubánec černý jako eben. Zpočátku svým manželstvím budila jisté pohoršení, jelikož byla první. Teď už si všichni zvykli.
Tentokrát je to doufám všechno.

Příště se můžete těšit na společnost zrzek všech odstínů. Ale je to fuška.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anawib anawib | E-mail | Web | 7. února 2014 v 19:16 | Reagovat

pěkná sbírka :-)

2 Lesmínka Lesmínka | 7. února 2014 v 22:47 | Reagovat

Paráda,to mě baví,detaily ze života panenek.Krásně jsi jim ho vdechla:)A jsou to kočky.Favoritkami se u mne stávají obě Shakiry!A která je lepší?To se nedá vůbec říct:)

3 SobriQue SobriQue | Web | 8. února 2014 v 8:38 | Reagovat

No tak to je tedy pořádná sbírka :-) zvlášť, když jsou to zatím"jen" blondýny. Těším se na další článek :-)

4 Valentina Valentina | Web | 8. února 2014 v 9:58 | Reagovat

Koukám, že jich opravdu nemáš málo :-)
U mě vede Jordan, Ysolde a Elinor. Jo a Shakiry.

5 babakat babakat | 8. února 2014 v 17:03 | Reagovat

[1]: Taky máš krásnou sbírku, líbí se mi příběhy :) (Nevadí, že tykám?) :-)

6 babakat babakat | 8. února 2014 v 17:04 | Reagovat

[2]: Taky nevím, která je hezčí. Asi ta kudrnatá. :-P

7 babakat babakat | 8. února 2014 v 17:05 | Reagovat

[3]:No, ono toho bude ještě hrózně moc. O_O

8 babakat babakat | 8. února 2014 v 17:05 | Reagovat

[4]: Tak to máme stejný vkus. :-)

9 baziliska2-barbie baziliska2-barbie | Web | 9. února 2014 v 16:35 | Reagovat

Nádherná sbírka blondýnek a vůbec panenek. Já se ji kochala už včera odpoledne no a nedokochala, ty moje dvě mrňavý příšerky milovaný, nedají mamince ani chvilku.Jsou to nádherný panenky všechny. Okatá Claudia Willson, je jako víla. :-)  :-)

10 babakat babakat | 9. února 2014 v 17:37 | Reagovat

[9]:Claudia je pěkná potvůrka. Přebrala kamarádce chlapa. :-?

11 tinka tinka | 10. února 2014 v 0:19 | Reagovat

páčia sa mi 3 zľava v prvom rade aj 3 zlava v 2 rade a v tretom rade zľava predposledná 8-)

12 baziliska2-barbie baziliska2-barbie | Web | 10. února 2014 v 6:23 | Reagovat

[10]: :-D  :-D

13 Blanule Blanule | 11. února 2014 v 12:07 | Reagovat

Kristovanoho, tohle než jsem přelouskala, tak jsem málem spálila oběd :-P
Nádherně to máš vymyšlené, koukám, že Češka je v menšině ;-)
Ty asi moc na ten "původ" nehraješ, viď? Příjemná změna ;-)  :-) Jdu na zrzky :-D

14 nauriel nauriel | 13. února 2014 v 22:37 | Reagovat

Pěkná partička, blondýnky jsou takové něžné... tedy až na drsňačku Jordan ;-)

15 Jitka S. Jitka S. | Web | 4. ledna 2016 v 16:26 | Reagovat

Pěkná sbírka blondýnek. Taky bych si vybrala :D Líbí se mi Claudia, Rafaela, Saskia, Ysolda i Zelda. Ale i ostatní jsou moc pěkné.

16 Růža Růža | E-mail | Web | 4. ledna 2016 v 17:53 | Reagovat

To už je pořádná řádka blondýnek, pěkně jsi nám je představila. Jen jsem si představovala, kdy máš všechny panenky uložené. A těším se na mnou oblíbené zrzečky. ;-)

17 Nikky Nikky | E-mail | Web | 4. ledna 2016 v 19:52 | Reagovat

Krásne slečny :-) Len drvivú väčšinu nedokážem rozoznať :-( Ale prvá je Fountain Mermaid Barbie, tretia Hollywood Hair Teresa :-) Nádherné sú všetky, Shakiry sú úžasné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama