Únor 2014

Další únorové přírůstky

28. února 2014 v 9:03 Přírůstky a novinky
Únor končí a tak honem přidávám pár nových panenek. Líbající
Nicméně se mi tenhle článek zobrazuje jaksi podivně. Některé nadpisy nejsou červené, mezi fotkami je mezera i když je na sebe "nalepím". Tak nevím, jestli je to počítačem, prohlížečem nebo samotným blogem.

CHEREE
Takhle k nám dorazila. Byla to láska (z mé strany) na první pohled (na fotku). Mám ji od Haničky (Dolfandy) zez Plzně. Zdravím do Plzně!!!


Musela dostat něco na sebe, vybrala jsem obleček od Barbie Melody. Je to příšerný kýč, ale téhle krásné holčičce to sluší.


Protože byla zima, vzala si kabátek (on je to vlastně župánek, ale vidět to není).


Dneska bylo hezky, tak si vyběhla jen v lehkém bolerku.
A tady ji máte zblízka.
Je Kanaďanka, má sladkých šestnáct let a studuje na lyceu. :)

ELISABETH
Jedná se o Couture Angel, bližší určení mi uniká. :) Je nádherná (samochvála sice prý "nevoní", ale já zase říkám, že dobré zboží se musí chválit samo.)Smějící se
Našla jsem jí "civil" - obleček má od Barbie Elvis, kabát vypůjčený od Jane Twillight Saga. Nemohla jsem totiž najít zlaté sáčko od Elvis (už jsem našla, má ho jedna z mých AA panenek - byly to nervy).
Elisabeth je Britka, je jí 28 let a je redaktorkou módního časopisu.
Ledva se objevila, hned klofla Yoricka. Vůbec neměl šanci. Děti zatím nemají, třeba jim časem nějakého potomka přidělím.
A ještě portrét, aby to Elisabeth nebylo líto.

PIERRE
Tohle je poslední z mých Fešáků (tedy panenek FR). Končím. S FR. Koupila jsem si Fantasy Nu Beast a ona má úplně jiné tělo je obrovská a musím ji poslat do světa. Tak jsem se zatvrdila.
Ale zpět k Pierrovi. Není on kluk náhodou docela sexy? Hádejte co je jeho povoláním. (Řešení na konci článku.)
Do páru se dal s Arethou, tak snad jim to vydrží. Fotila jsem je jen do pasu, Pierre v tom županu vypadal jako úchyl. Až dostane nový ohoz, vyfotím je znovu. :)
L´WREN
Přiznám se, že jsem trochu "ujetá" na černé panenky. Tahle mi padla do oka na MMB. A už je moje!
Jen jsem pro ni nenašla odpovídající vršek. Kalhoty jsou super, mám je od Alexandry (Tobišek). Díky Sašo. Během dvou týdnů půjdu na návštěvu ke své "internetové" přítelkyni Jitce (Skytka) a to se napakuju. L´Wren taky.
MOJE NOVÉ MRŇAVKY
Miluju malé panenky! Jak nějakou vidím, tak ji musím mít. No, každou ne, to už bych se domů nevešla. Ale některým prostě neodolám. Jenomže je vždycky potřebuju do páru! Jsem já vůbec ještě normální? Občas (často) o tom pochybuju.
MAEVE

Malinkou Maeve jsem si vybrala v řadě Shellynek, které měla k prodeji vystavené Marcelka (Buxus). Takovou jsem fakt ještě neměla, nebylo co řešit.
Obleček jsem umotala barevně k botičkám. Neřekli byste, jak těžko se takové botičky shánějí. Jakmile je někdo prodává, hned jsou pryč. Marcelka se nade mnou smilovala a poslala Maeve v botkách.

Aby měla Maeve kamarádku, přibrala jsem tuhle rozkošnou zrzečku:
CARRIE
Nafotila jsem ji jarně mezi prvními kvítky.


SHIRLEY
Panenkám typu Shirley říkáme s přítelkyní Evičkou "Šišatky". To kvůli té trochu šišaté hlavičce.
Blondýnku jsem už měla, ale její vlásky byly trošinku poničené. A pak jsem zbystřila na MMB u Zuzanky (díky Zuzi) úplně stejnou panenku. Tak šup, už byla u nás. Že bych měla další dvojčata? Ani omylem. Vzala jsem tu "horší", natočila vlásky na bábrlátka, přemalovala oči a pusinku a mám fungl novou panenku, jako nemá vůbec nikdo. Jaké jiné jméno mohla dostat než to, co jsem jí dala. :) Tedy původně jsem z ní chtěla udělat chlapečka, ale kudrlinky mě dostaly.
Naučila mě je Denisa (Molendrix). Ty lokýnky. Natočíte, přelijete vařicí vodou a poté studenou vodou. Necháte uschnout, rozděláte a máte kudrlinky. Čím tenší pramínky natáčíte, tím je panenka kudrnatější.
Já natáčím na bábrlátka. To možná vaše babičky taky používaly v dřevních dobách, kdy natáčky ještě nebyly. Tehdy se stříhalo na proužky Rudé právo, proužky se poskládaly na tenké natáčky, na ty se namotávaly pramínky vlasů a zavazovalo se na uzlík. (Pokud se bábrlátko nepřetrhlo.) Já nepoužívám noviny, ale kousky silnější bavlnky (konkrétně Sněhurku).
Únorové přírůstky jsou šťastně za námi.
Ještě odpověď na otázku ohledně Pierra. Pierre je Francouz a povoláním model! Uhodli jste? S vyplazeným jazykem

Kluci Matteláci

26. února 2014 v 7:52 Galerie panenek

Kluci, které vám teď představím, jsou všichni od Mattela. Sem tam se nejspíš objeví i nějaký ten princ nebo postava z nějakého filmu, ale já už se v tom nějak ztrácím. Takže kam oko spočine, samý Mattel. Howg.

Valéry Favreau 27 let, Švýcarsko, školník-údržbář, manželka Saskia (Bohr).
Trevor Davis 30 let, Austrálie, tlumočník. Maanželka Manuela (de Souza), dcera Beryl (5).
Thomas Christopher, 25 let, VB, učitel angličtiny a biologie na lyceu. Manželka Tereza (Taylor).
Victor Tamm 26 let, Švýcarsko, akrobat. Manželka Tiffany (Koestler).
Tancred Malapaite 26 let, Švýcarsko, akrobat, svobodný, ale smůla - zadaný!
Swan Bergen 18 let, Švédsko, provazolezec, svobodný.
To volné místo vedle Swana je chybka, byl tam Stanley - jenomže by byl dvakrát. Už mi z těch panenek začíná hrabat. Ono je jich fakt nějak víc, než se dá zvládnout. Zajímavé, nikdy mi to nepřišlo ...
Stuart Downer 24 let, VB, gymnasta, svobodný.
Robin Maine 34 let, USA, veterinář. Je to náš v pořadí druhý "Ken". Jelikož jsme při koupi nepředpokládaly (my dvě s dcerou), že jich bude víc, stal se okamžitě bráchou toho prvního - Davida. :) Manželka Giaia (Goméz). Dětí požehnaně. Kromě těch, co jsem vyjmenovala u jeho ženy (6 kousků) jsou tu ještě tři dcery z prvního manželství: Bianca (14), Stacey (8) a Janet (7). Pokud porovnáte věk všech potomků zjistíte, že to byla pěkná Sodoma Gomora.
Roy Hogan 19 let, VB, gymnasta, svobodný.
Scott Eldred 21 let, , VB, IT (pro laiky počítačový maniak), svobodný. Je to tzv. "holicí Ken", jenom teď honem nevím, jestli vousy mizí pod teplou nevo naopak pod studenou vodou. Já ho "neholím", osobně dávám přednost bíbráčům. (I v životě.) Mrkající
Salvatore Marotta 23 let, Itálie. Pracuje v agentuře a učí italštinu. Svobodný.
Romeo Mancini 29 let, Švýcarsko, manažer firmy. (Firma znamená cirkus, varileté a přidružené aktivity.) Manželka Oxana (Zoltarenko). Kromě svých dvou dcer vychovává neteř Saverii (9). Je to Ken ze setu Romeo a Julie.
Stanley Howard 25 let, VB, pracovník agentury Suisse Agence. Manželka Erinn (Pitmann). Navlasila ho Irenka (Surfinie). Umí to mnohem líp než já. Moji pi/otomci prohlásili, že vypadá jako čtyřprocentní, tak jsem mu přimalovala fousy.
Richard O´Hara 27 let, Irsko, žonglér. Manželka Catherine (de Lox). A safra, Kačenka mi vypadla, mezi hnědovláskami zcela evidentně chybí. Tak já ji lupnu do některého dalšího článku. To jsou mi věci.
Raúl Goméz 18 let, Mexiko, studující, svobodný
Percy Blakney 35 let, Švýcarsko, manažer lycea, manželka Olivie (Mostow) - bude teprve zveřejněná :), dcera Malwine (10), syn Jollyon (5). Percyho jsem navlasila vlastnoručně, přišel k nám skoro plešatý. Měla jsem kliku, že hlavička šla po převlasení dobře nasadit. U novějších těl je to občas problém. :(
Patric O´Hara 19 let, Irsko, žonglér, svobodný.
Oscar Cox 25 let, Švýcarsko, koordinátor akcí v agentuře Suisse Agence. Svobodný. Nejspíš nějaký princ.
Martin Toscani 27 let, Švýcarsko, tlumočník (agentura). Manželka Nigela (Allerton) - teprve bude představena. Dcera Bibiana (3).
Marlon Kroeger 30 let Švýcarsko, právník. Manželka Judith (Poole) - bude představena, syn Emil (4).
Marcel Laval 23 let, Francie, silový gymnasta. Manželka Désirée (Rabbit).
Liam O´Hara 18 let,Irsko, žonglér, svobodný.
Keith Willis 27 let, VB, trenér golfu. Manželka Reese (Ebner) - bude představena, dcera Justina (2).
Lamar Belloc 25 let, Švýcarsko, akrobat, manželka Zeta (Gould) - bude představena. Dcera Rozalie (4).
Kristian Aldana 27 let, Švýcarsko, koncipient (právní kancelář), svobodný. Nejspíš jeden z princů.
Keneth Ross 25 let, VB, dirigent. Manželka Scarlet (O´Hara).
Justin Kilner 21 let, Švýcarsko, artista, svobodný. Další princ, tuším, že motýlí.
Josh Heigl 29 let, advokát, Švýcarsko. Manželka Regina (Griffith) - i ta mi nějak vypadla. Už si dělám seznam vypadlých dívek. (Ještě, že ne padlých.). Ale zpět k Joshovi - má syna Adriana (4) a dceru Ullu (2).
Jimmy Walsh 23 let, USA, IT, svobodný.
Ivor Kautman 25 let, Švýcarsko, pracovník agentury. Manželka Hella (Nagy).
Chálíd Aswari 30 let, SAR, ředitel a hotelu. Manželka Rosamonda (Mendoza).
Hernando Goméz, 26 let, Mexiko, jezdec, drezér koní. Manželka Fiona (Mac Intosh).
Henrik Staube 24 let, Švýcarsko, řidič, manželka Mathilde (Weber).
Helmut Rauf 31 let, Německo, koordinátor akcí (sport). Manželka Twylla (Henning) - další vypadlá. Omlouvám se, ale ona se v tom množství chybička snadno vloudí. :( Helmut má s Twyllou dcerku Lynn (8), v rodině vyrůstá ještě neteř Astrid (8).
Günter von Hagens 30 let, Švýcarsko, bankéř. Manželka Roxolana (Gerhardt).
Gordon Esley 32 let, USA, osobní trenér generálního ředitele. Manželka Sybille (Quintine).
Phylip Taylor 23 let, Austrálie, iluzionista, manželka Claudia (Willson).
Elton Velgara 28 let, Švýcarsko, zubař. Manželka Doris (Geden).
Egon Mendel 27 let, Švýcarsko, tlumočník-překladatel. Manželka Delia (Guyard) - bude představena. Syn Timur (5).
Dylan Taylor 29 let, Austrálie, učitel matematiky a fyziky. Manželka Emily (Pittman).
Dieter Merten 28 let , Švýcarsko, trenér tenisu. Manželka Magda (Richter).
Dennis Kroll 18 let, Švýcarsko, studující, svobodný.
David Maine 33 let, USA, artista - létající hrazdy. Manželka Felina Goméz, v rodině kromě dětí (viz černovlásky) je ještě Davidova sestra a partnerka na hrazdě Valentina (17) a neteř Maybeline (12), která je na lyceu. David je náš úplně první opravdický "Ken".
Danny Bergen 28 let, Švédsko, provazolezec. Manželka Karin (Maine). Danny byl původně čínský neohebný panáček. Ale sehnala jsem tohoto a usoudila jsem, že si Karin zaslouží "lepšího" chlapa.
Crispin Ingram 25 let, Švýcarsko, vrchní číšník v Chálídově hotelu. Svobodný. Taky nějaký princ. :) Pardon, to není princ, ale tatík ze starší série Family.
Craig Macsen 26 let, Švýcarsko, webmaster, svobodný.
Conrad Schöle 28 let,Švýcarsko, vedoucí programu varieté.Manželka Paula (Furtado).
Colum O´Hara 29 let, žonglér. Další z rozvětvené žonglérské rodiny O´Harů. Manželka Lara (Croft) - bude představena. Děti Fern (9), Dagmar (5), Alec (3).
Clint Hobart 20 let, VB, balansér, svobodný. I když na to nevypadá, vystřídal snad nejvíc partnerek. Tak nevím vykašlal se on na ně nebo ony na něho? (Myslím, že i to je nějaký princ, ale nejsem si jistá. Já obvykle dostanu ty kluky holý jak lípy.)
Cliff Robbins 20 let, VB, gymnasta. svobodný. Navlasení, kalhoty a tílko od Irenky (Surfinie), mikina s kapucí Made in Babakat. :) Mikunu dostal proto, že nemám ráda čouhající klouby.
Blaine Kroll 21 let, Švýcarsko, studující, svobodný. Blaine studuje cosi jako je u nás výrtvarná akademie (netuším, co podobného existuje ve Švýcarsku, potažmo v Ženevě). Tudíž se cítí být umělcem, konkrétně malířem a střídá partnerky- modelky (za nás se říkávalo "jak fusekle"). Vybírá si - a to je zajímavé - většinou tmavé krásky.
Bartolomeu (Bart) Oliveira 27 let, Portugalsko, rekvizitář. Manželka Stephania (Frutado). Barta jsem dostala levně, má trochu pomačkanou pravou ruku. Byl to kluk typu Phylipa. Přemalovala jsem mu oči, obočí a vlasy. A vymyslela srdceryvný příběh o kytaristovi, který si - asi při nějaké nehodě - pochroumal ruku, už nemůže hrát a tudíž je rád, že má práci. Mimochodem, zajistila mu ji Rosamonda, kterou dříve doprovázel při flamencu (na tu kytaru).
Bernard Baudy 29 let, Francie, provazolezec. Manželka Caroline (Fougere). Na tohohle "Kena" jsme se dlouho chodily koukat do Senovážné ulice, kde býval krámek s báááječnými panenkami. Už tam není. Naštěstí nám ho neprodali dřív, než jsme na něj ušetřily. :)
Artur Sinclair 30 let, VB, lékař. Tedy MUDr. Sinclair (nevím, jestli ve Švýcarsku nebo Británii existuje takový titul, ale je mi to totálně fuk). Manželka Gwyneth (Cutler), syn Gavin (2). Šermíř tělem i duší. (Původně král Artuš) Gwyneth je další z těch, co mi "vypadly". Slibuju, že udělám samostatný článek a vše doplním.
Andrew Nolan 19 let, Irsko, akrobat - skákač. Svobodný. Člen velké rodiny Nolanů, časem se seznámíte se všemi. (Mimochodem "skákači" jsou takoví ti akrobati, co na jednom konci skočí na můstek a na druhém konci to někoho vyhodí do výšky, obvykle někomu dalšímu na ramena.Pozn. aut.)
André Baudu 31 let, Francie, provazolezec. Manaželka Mafalda (Gucci). Bernardův starší bratr.
Aldo Burr 23 let, Švýcarsko, gymnasta. Svobodný!
Aidan Horsley 25 let, Austrálie, artista (disciplína zatím blíže neurčena). Manželka Harriet (Dalton). Původně princ Aidan, ale nevím ze které pohádky. :(
Anatole Briland 25 let, Francie, žonglér, svobodný. Tohle je už opravdu sběratelský kousek, oblečení je původní a mám ho od Vlaďky (Žíži). Je to fešák, Vladi, a považujeme si ho. :)
Uff. Jsme u konce dnešního přehledu. Přiznávám, že mi to dalo zabrat! Jen doufám, že jste přežili. Mrkající
Tak zase pozítří.

P. S. Pro ty, kteří ještě nejsou v obraze: Převaha Švýcarů je dána tím, že náš "cirkus" a přidružené aktivity jsou nevím už proč) umístěny ve Švýcarsku!

Made in Babakat

24. února 2014 v 8:43 Moje po/tvoření
Mám takový pocit, že si musím od těch panenek trochu odpočinut. Takže vás zahrnu obrázky svého tvoření. Není to nic moc, ale baví mě to.
Háčkuju. Hlavně na panenky. Nejhorší na tom je, že všechny holčičky teď milují Monsters High. Já ne. Sice mají krásné hlavičky, ale opravdu ohavná tělíčka. Navíc nechápu, jak někdo může trvat na růžové barvičce právě pro MH. :( Ale co nadělám, "zakázky" jsou zakázky. Podotýkám, že vyrábím pro děti svých přítelkyň a zadara.
Výhodou je, že se nemusím nijak omezovat co do zdobení. Monsters unesou korálky, flitry, kraječky, co mě napadne. Leda, že si "zákazník" zdobení nepřeje, pak samozřejmě vyhovím. :)
Textu bude málo, co taky k tomu dodat.
I když, pro začátek - toto měly být topíky pro MH. Jenomže tenkrát jsem ještě žádnou neměla a tak jsem to motala na Kelly a nejspíš to příliš nesedělo.

Poučena, zakoupila jsem jednu MG - říkám jí Julča, je to taková ta modrá Ghoulia (doufám, že to píšu dobře). A pak už se to motalo. :) Pro začátek nějaké ty růžovosti:


Šatečky nezdobené (ty spodní na sklenkách nafocené):A teď se začne zdobit!Tohle je pro MH jak to má podle mého názoru vypadat!A nakonec slušivé kompletky. :) (Modelku jsem si musela vypůjčit.)


Tak co, líbilo? Smějící se
Příště "kluci" od Mattela.

Teen Skipper

22. února 2014 v 8:54 Galerie panenek
Původně jsem chtěla udělat samostatný článek jen o Skipperkách, ale ono je jich už nějak moc. Bude článek o Teenkách a z menších Skipperek časem představím ty, které jsou na internátu, tudíž nemají ani rodiny ani příbuzné. A taky mám v plánu samostatný článek o Skipperkách jako takových - čímž mám na mysli ty původní, čili menší.
Teen Skipper mají zřejmě představovat holky-puberťačky, u nás od 16 do 18 let (podle potřeby a podle toho s kým právě "chodí").
Jsou většinou blondýnky, také je několik brunetek (výrobní název je Courtney), nějaká ta zrzka (rovněž Courtney - ten Mattel se mi zdá postrádá fantazii) a černoška (Nikki). Nikki a Courtney lze najít v různých variantách. (Nejen u Mattela, i u nás.)
Já mám ještě jednu brunetku převlasenou z bloncky (vlasila mi ji kdysi Denisa a byla to moje první převlasená panenka) a jednu černovlásku, kerou jsem si už navlasila sama. Sem tam má některá přemalované oči (na očích nic nezkazím), aby se holky daly pěkně rozlišit. A taky dvě přetělené na tělíčka Flávas - Flávaskám sluší spíš větší těla.
Jinak termín "studující" znamená, že navštěvují naše anglické lyceum. Máme tam spoustu národností, ono totiž je v Ženevě spousta mezinárodních organizací. A spousta zaměstnanců má vzdělávatelné dcery.

Velma Becker 16 let, Švýcarsko, studující. Pokud znáte Toy Story - Příběh hraček (já ne), tak jste si všimli, že panenka je právě z tohoto příběhu.
Silvie Willson 16 let, VB, studující.
Sára Willson 16 let, VB, studující. Bystrý pozorovatel už zjistil, že se jedná o další dvojčata. Tyhle dvě jsou sestry Claudie (článek o blondýnkách) a jsou to ty nejprotivnější puberťačky na škole.
Rosella Chocó 16 let, Kolumbie, studující.

Ruby Vitiére 16 let, USA, artistka - jízdní kola.
Rikka Bergman 20 let, artistka
Lucrezia De Luca 17 let, Švýcarsko, studující. Tuhle jsem si navlasila černými vlásky, protože Mattel je mejdlo a žádnou černovlasou na trh nehodil. :)
Kira Zujeva 18 let, Ukrajina, studující. Moje první Courtney, hrozně jsem si ji přála. Samozřejmě nemohla zůstat coby jedináček (to prostě u mne nejde, hromadím a hromadím), takže níže najdete její sestru.

Jadwiga Stochowski 17 let, Polsko, studující.
Itta Diggin 16 let, Irsko, studující.
Inna Zujeva 17 let, Ukrajina, studující.
Ginger Jones 16 let, Švýcarsko, studující.
Garden Beckford 16 let, VB, studující. Tahle panenka teď vypadá trochu jinak, dostala Liv tělo, takže je celokloubová, jen jsem ji ještě nestihla znovu nafotit.
Galina Savčenko 17 let, Rusko, studující. Mladší sestra paní ředitelové, ale rozhodně nejde o žádné "protekční dítko".
Demi Groot 16 let, Holandsko, studující.
Daniela O´Connor 16 let, Irsko, studující. Naštěstí není ve třídě svého strýce Briana. :) Je to ta výše zmíněná panenka, kterou mi převlasila Denisa (Molendrix).
Britney Hunzinker 17 let, Švýcarsko, studující.
AnnaLyne Reiter 17 let, Švýcarsko, studující. Anna Lyne je také převlasená, to jsem ještě žádnou Courtney neměla. :)
Pía Bonati 15 let, Itálie, studující. Přetělená na tělíčko Flávas.
Violetta Santana 15 let, Haiti, studující. S rodinou se teprve seznámíte ve článcích o AA panenkách. Také na těle Flávas.

Tak jak se vám líbí???

Preclíci, Harleáci a VIP(kové)

20. února 2014 v 8:28 Galerie panenekTohle bude teda nářez! Začnu od konce, od VIP osobností - tedy od panenek, které představují všeliké umělce - zpěváky, herce a tak podobně. U některých vůbec nevím, koho že to vlastně představují. :)

VIP

Prince Williama netřeba představovat. Ten náš je bohužel přetělený, což mě dost mrzí, ale zase byl za hodně dobře. Oblečení není původní, gatě jsem ušvadlila osobně,
William Woodward 30 let, VB¨, programový ředitel. Manželka Genevieve (Loss).
Michael Jackson k nám přicestoval jak ho pánbu stvořil. Jukla jsem na E-bay na původní obleček a zkusila jsem ho obléknout. Ale kalhoty jsem nešila já, to Jana (Yourcandy). Janinko dík. U nás jsme mu jméno zachovali. Michael Jackson 25 let, USA, DJ, manželka Gemma Scholkowi, dcera Sheri (2).
Zlobivé dítko showbyznysu Justin Bieber není na první pohled k poznání. Asi ho udělali když byl hodně mladý, ale stejně ... Musela jsem ho přejmenovat, Justina už mám.
Gustav Hobart 17 let, VB, akrobat na svislých pevných tyčích, svobodný.
Dean Read si je dost podobný. Taky dorazil nahatý jako novorozeně. Oblečení je sestaveno tak, jako měl ten původní, ale nic z toho jsem nešila.
Dean Keatch, 28 let, Švýcarsko, artista, manželka Zola Ivy (Triolet), dcery Enike (4), Ethel (3).

Franka Sinatru také poznáváte. Oblečení má původní, podařilo se mi sehnat oblečeného.
Frank Dorn 27 let, Švýcarsko, režisér ve varieté, manželka Katniss Hunger.
Frontman skupiny Boyzone - nevím nakolik si je podobný, o skupině jsem slyšela, ale nic blížšího neznám (to bude věkem).
Boyzone O´Rourke 29 let, Irsko, průvodce turistů, manaželka Catriona (Sulivan).
Radim (Ringo) Berousek 17 let, ČR, gymnasta, svobodný. Původně to měl být jakýsi tuším kanadský zpěvák, ale dostala jsem ho bez škatulky a nahatého, tak nevím.
Clancy O´Tool, 19 let, Irsko, fotograf, svobodný. Vůbec netuším, kdo by to měl být.

FILMOVÍ HRDINOVÉ

Rhetta Butlera z Jihu proti Severu asi představovat nemusím. Ale tenhle se moc nepovedl. Je to "normální" Ken, jenom má lehce "prošedivělé" vlasy. Existuje ještě jeden, toho má dcera, ten je mnohem podařenější.
Rhett Porter 35 let, USA, ředitel školy, manaželka Ashley Davenport.
Jack Sparow, hrdina pirátů v Karibiku se naopak velice povedl. Tedy podle mého názoru je perfektní (a to jsem viděla jen ukázky). Původní oblečení mám uloženo pro případ potřeby. Ale tohle mu taky sedne.
Jack Devlin 29 let, USA, akrobat - tatér. Svobodný (zatím, ale ona ho Belén určitě užene, nakonec kudla jejího mexického bratra má svoji váhu).
Brandon Walsh (píšu to správně?), hrdina seriálu Beverly Hills 90210 si je také docela podobný. Oblečení má původní, jen škoda, že mi nějaká nenechavka vyfoukla Brendu.
Brandon van Steen 20 let, Holandsko, studující, svobodný.
Kdo kromě mne neviděl Pána prstenů? Tak tohle je Legolas. S původním oblečením je to stejné jako u Jacka, využila jsem ho při focení šermířů.
Laurent Satori 27 let, Švýcarsko, webmaster, manželka Maddalena (Guccil).

Další fešák z filmu Pán prstenů. Je ze setu Moondust & Sparkles. Jen se mne neptejte, který je on a která je ona. Anglicky umím jedinou větu, a sice: "Mám kladivo v pravé ruce." Sorry. Plačící
Walter Kroll 26 let, Švýcarsko, provozovatel reklamní agentury. Manželka Bethel (Merriday).
Bert z muzikálu Mary Poppins. Dcera má Mary, já mám děti (Jane a Michael, u nás dvojčata Sonja a Sacha).
Norbert Lenz 30 let, Švýcarsko, psychiatr. Manželka Brenda (Johnson), dcera Naomi (9), syn Ezé (2).
Nakonec dva fešáci ze Star Treku. (Už netuším, proč jsou oba Rusové, ale asi mi zejména Bogdanův obličej připadal ruský.)
Dimitrij Lebeděv 25 let, Rusko, vzdušná akrobacie Manželka Ornella Mutti, dcera Zina (5).
Bogdan Smirnov 25 let, Rusko, vzdušná akrobacie. Manželka Letizia (Moreno).

PRECLÍCI
Kluci Presleyovi jsou jeden hezčí než druhý. Vybírala jsem pečlivě a měla jsem víc štěstí než rozumu, takže jsou každý jiný a dvojčata nehrozí. Jak podle nás přišli tihle chlapci ke svému příjmení? Kromě toho prvního - vojáka a Elvise jsou ti ostatní bratři. A žily byly dvě sestry, které byly vášnivými fanynkami Elvise Presleye (toho opravdového). Dohodly se, že budou-li mít syny bude mít jedna Elvise, druhá si nechá změnit příjmení na Presley. A to se také stalo. Všichni, zase kromě toho vojáka - jsou muzikanti (takže se maminkám povedli). Společně založili skukpinu E. A. P. Revival Band. Kromě vojáka jsou všichni svobodní.

Vernon Linth 27 let, Švýcarsko, policista. Manželka Kayla (Van Steen). Tento jediný nepatří do rodiny Presleyů.
Tedd Presley 24 let, Švýcarsko, hudebník.
Nathan Presley 27 let, Švýcarsko, hudebník.
Mathew Presley 25 let, Švýcarsko, hudebník.
Elvis Roth, 22 let, Švýcarsko, studující. Ani on není Presley, ale je bratranec. :)
Douglas Presley 26 let, Švýcarsko, hudebník.
Aaron Presley 28 let, Švýcarsko, hudebník. Tento jediný není od Mattela, ale od Hasbra.
Ralph Presley 23 lt, Švýcarsko, hudebník.

HARLEYÁCI

Všichni čtyři jsou povoláním (a jistě i srdcem) motorkáři. Ovšem v našem měřítku se nejdná o žádný motorkářský gang, ale o artisty, kteří vyvádějí na svých motorkách krkolomné akrobacie. Patří k nim ještě Grady (článek Made in China ) a tři děvčata - Jordan, Tara a Agnes.
Simon Coleman 26 let VB, svobodný.
Norman Bancroft 28 let, VB, svobodný.
Kirk Ewing 26 let, VB, svobodný.
Hugh Ewing 28 let, VB, partnerka Rafaela Pavone, dcera Zella (2).

Made in China a jiní

18. února 2014 v 9:04 Galerie panenek
Moje babička říkávala: "Co je čínský, to je s..." (omlouvám se za tečky, ale sama jsem zavedla pravidlo, že na mém blogu nechci žádná silná slova). Měla do jisté míry pravdu. I když - jak za chvíli uvidíte - někteří kluci byť vyrobení v Číně, mohou být fešáci. Jenom ta trvanlivost není taková jako u Mattela. Už třem mi uletěla noha. A nová těla se dost špatně shání - buď nesedí barva, nebo špatně drží hlava. :(

Část první: Jsou princové na draka?

Netuším z jaké pohádky ten který princ je, takže je mi líto, vaše obzory nerozšířím. Většinou jsem je koupila s hanbou nezakrytou. Některý je možná od Disneye, ale ani to nevím jistě a nechce se mi jim kontrolovat pozadí.

U těch pánů, s jejichž lepšími polovičkami už jsem vás seznámila, neuvádím děti.

Vladimir Novikov 27 let, Rusko, zvuková a světelná režie. Manželka Anastasia (Vidmar).
Vito Corleone 30 let, Švýcarsko, právník. Manželka Doraine (Benz), syn Julian (5).
Reiner Wulff 28 let, Švýcarsko, světelné efekty a pyrotechnika, svobodný (a tetovaný, ale na téhle fotce to není vidět).
Alain Borniche 22 let, Francie, ošetřovatel zvěře, svobodný.
Oleg Varese 28 let, Švýcarsko, manager agentury. Manželka Céline (Istrati), dcery Myra (8) a Evis (4).
Jean Claude Fougere 28 let, Francie, drezér exotů. Manželka Rosaleen (Nolan).
Christopher Schulze 24 let, Švýcarsko, taneční mistr. Manaželka Eliana (Begin).
Gérard Fougere 24 let, Francie, drezér exotů. Manželka Hanah (M´Amúr), dcera Elisa (2). V rodině vyrůstají nevlastní sestry Denise (16) a Arielle (11) a neteř Fantine (11).
Eric Fougere 26 let, Francie, krotitel šelem. Manželka Odeta (Maine).
Elías Furtado 25, osvětlovač, Portugalsko. Manželka Adrienne (Taupin).
Clément Fougere 25 let, Francie, vedoucí produkce, manželka Cynthia (Dunst). Jak tak koukám už je tech Fougerů nějak moc, budu s tím muset něco udělat. Že by se mi nedostávalo vhodných příjmení?
Bastien Larabee 27 let, Francie, technický personál. Manželka Hürrem (Kemal).
Arnaud Larabee 29 let, Francie, technický personál. Manaželka Colomba (della Rebbia).
Brian O´Connor 24 let, Irsko, učitel chemie a biologie. Manželka Alba (Orozco). Viz. článek Svatba jako řemen.
Sebastian Coronado 27 let, Španělsko, učitel španělštiny. Manželka Sinead (O´Hara). Tomuhle klukovi jsem přepatlala vlasy i oči na černo. Totiž oči na hnědo. Moc mu to sluší, bohužel mu upadla noha. Snad seženu nějaké šikovné tělo.

Část druhá: Hoši přímo z Číny

Sylvester Egle 30 let, Irsko, žokej. Manželka Sydney (Logan).
Horác Guillot 27 let, Belgie, artista (zatím nemá zařazení, na což jsem přišla právě teď; něco mu vymyslím). Manželka Ulrika (van Basten).
Grady Powel 26 let, Irsko, motorkář, svobodný. Je od Simba Toy, ta hezčí část strašidelného páru.
Finn Moore 20 let, Irsko, akrobat-klaun, svobodný.
Anraí Doherty 18 let, Irsko, jezdec, svobodný.

Fergus Nolan 27 let, Irsko, akrobat - skákač. Manželka Deidre (Fane). Fergus je ve slunečních brýlích docela pohledný, ale bez nich, hrůza!!! Tak mu je ani nesundávám.
Ettore Rizzi 19 let, Itálie, akrobat (tady přesně vím, co dělá, ale neznám terminus technicus), svobodný.
Bran Kelly 20 let, Irsko, akrobat-klaun. Svobodný.
Arpád Szabó 23 let, Maďarsko, tlumočník-průvodce, svobodný.
Armi Koskinen 27 let, Finsko, cvičitel lachtanů, manželka Ute (Bergen).

Část třetí: ... a jiní

Tihle dva jsou z jedné série "Táta rodiny" nebo tak něco. (Taky Made in China, ale dala jsem je samostatně.)
Lionel Grint 30 let, Švýcarsko, ředitel varieté. Manželka Isadora (Demir). Jeden z těch chudáků, kterým uletěla noha. Ale už má nové tělo.
Alexander Roth 30 let, Švýcarsko, generální ředitel cirkusu a dalších aktivit. Manželka Valérie (Savčenko). Byl to náš první panáček typu Ken - to znamená má ohebná kolena. Bohužel i jemu ulítla noha.

Další tři jsou od panenek Petra. Nevím, jestli si na ně ještě někdo pamatuje. Patřila k nim ještě holčička o trochu menší než Skipper jménem Peggy (taky ji máme, dojde na ni řada).
Xavier Hobart 28 let, VB, balansér, manželka Zelda (Weber).
Fred Hobart 30 let, VB, balansér, manaželka Tamara (Varese), děti: Peter (7) a Veronika (6). V rodině ještě najdete bratrance Gustava (17) a neteř Peggy (10).
Fred a Xavier byli úplně stejní. Už nejsou. :)
Diego Lopez 27 let, Mexiko, drezér koní, manželka Andrea (Goméz). Vychovává sestru Soledad (15). Diego patří do série - teď nevím jestli španělských nebo mexických panenek značky Petra. Bohužel máme jenom kluka. Petra a Peggy nám chybí, asi nám tenkrát chyběly peníze. :(

Pro dnešek konečná. Nashle pozítří.

Šest (možná i více) odstínů hnědi

16. února 2014 v 9:00 Galerie panenek

Vracíme se k našim kráskám. Ještě vás to baví? Pokud ano slibuju, že to tempo vydržím.Tessa Ross 21 let, VB, učitelka MŠ, svobodná.
Sinead (O´Hara) 24 let, Irsko, žonglérka, manžel Sebastian Coronado, dcera Morena (4).
Scarlet (O´Hara) 22 let, Irsko, žonglérka, manžel Keneth Ross (bratr výše uvedené Tessy), děti: Fay (2) a Brad (miminko). V rodině vyrůstají Kenovi neteře Helen (15) a Aliesha (12).
Rosamonda (Mendoza) 25 let, Španělsko, tanečnice flamenca. Manžel Chálíd Aswari, děti: Maya (2) a Radvan (miminko). Musím dodat, že k dětem má Rosamonda chůvu, takže pohoda.


Rachel Schmidt 25 let, Švýcarsko, vychovatelka. Matka samoživitelka, dcera Appple (4).
Noreen Kelly 18 let, Irsko, artistka ve skupině skákačů. Svobodná. (Ten obleček už nemá, zdědila jej jiná panenka, která bude v příštích přírůstcích.)
Naira Lane 20 let, VB, trenérka tenisu (děti), svobodná.
Lea Linth 18 let, Švýcarsko, studující, svobodná.
Judith (Poole) 28 let, VB, učitelka MŠ. Manžel Marlon Kroeger, právník. Syn Emil (4).


Julia Sinclair 18 let, VB, studující, svobodná.
Harriet (Dalton) 23 let, Austrálie, krasojezdkyně. Manžel Aidan Horsley. Do nedávna svobodná matka, Aidan si ji vzal i s dvojčaty Jodie a June (4).
Geraldine Dillon 27 let, Francie, redaktorka módního časopisu, svobodná, dcera Chantal (2). To je druhá z burzy. U blondýnek jsem popisovala, jak jsem ji a Gisele koupila, vydrhla, navlasila atd.
Eliana (Begin) 23 let, Izrael, asistentka ve varieté. Manžel Christopher Schulze, dcery Berthe (2) a Lally (miminko).


Danna Varese 20 let, Švýcarsko, studující, svobodná.
Cynthia Dunst 24 let, Švýcarsko, učitelka v MŠ. Manžel Clément Fougere, děti: Boris (4) a Mina (2).
Corazón (Díaz) 26 let, Mexiko, švadlena. Manžel Efren Goméz, dcera Chiquitte (6), syn Adán (1).
Brett Collins, 27 let, JAR, vychovatelka. Dcera Iris (4); vychovává ještě neteř Sabinu (9).
Arwen Cassez 24 let, Švýcarsko, trenérka kickboxu. Žije s Drakem Finnickem, mají dceru Elsu (2).


Adris Barber 17 let, Švýcarsko, studující svobodná. Její sestru Arethu jsem představovala v nových přírůstcích. Jen dodám, že Aretě je 20 let a je trenérkou pole dance (tanec u tyče). Původně byla její sestrou Arwen, asi zůstanou příbuzné, protože mám jejich společnou fotku, která se mi dost líbí. :)
Hürrem (Kemal) 26 let, Turecko, asistentka ve varieté. Manžel Bastien Larabée, syn Romain (8) a dcera Anife (4).
Arancia (teď jsem na rozpacích; její maminka je Maria rozená Goméz, nevlastní otec je Shaun Moore a já příjmení až do teď neřešila) 16 let, Mexiko, studující. Její životní příběh (ač tak mladá, zažila toho docela dost) si nechám pro sebe. Asi se opravdu vrhnu na psaní "limonád". Námětů bych měla dost, jen si musím vymyslet nějaký věrohodný pseudonym. :)
Angelica Devlin 25 let, artistka, vystupuje se svým bratrem; svobodná.
Ananké Elefteriadu 21 let, Řecko, studující, na studium si přivydělává jako společnice Diany Roth (viz níže).

Anastasia (Vidmar) 27 let, Švýcarsko, herečka (s cirkusem nemá kromě manžela nic společného). Manžel Vladimir Novikov, syn Alexej (2).
Amber (Freman) 26 let, Švýcarsko, účetní. Manžel Gaspar Forlán, děti: Milly (8), Dixie (2), Nico (miminko). Z téhle panenky jsem nejdřív měla jen hlavičku. Okudlanou. Navlasila jsem ji dvěma kanekalonem, našla pro ni tělíčko a jaká je z ní kráska.
Další panenka nemá s Barbie moc společného. Jen to, že je také brunetka. Je to čínská panenka a naše druhá v pořadí (hned po Karin), která měla česací vlásky a ohebná kolínka. Celá léta byla paní ředitelovou, ale když jsme koupily Valérii, bylo rozhodnuto. Diana "ovdověla". Kam se na nás hrabe Červená knihovna. Jsme lepší!
Diana Roth, rozená Varese 31 let, Švýcarsko, pracuje jako personalistka v rodinné firmě svého švagra Alexandra. Dcery: Betty (11), Lucie a Lotta (10), ke svým třem adoptovala ještě malou Audrey (4). Pro tři starší dcery má vychovatelku Anelie (blondýnka), pro Audrey má chůvu Asiatku Augustinu (bude ve článku o asijských panenkách). Diana měla úžasně husté vlásky, bohužel jí časem začínají odpadávat (zatím jen vepředu), takže je adeptkou na převlasení. Stejný problém mám ještě se dvěma jinými čínskými panenkami (o trochu menšími než jsou Skipper) a u jednoho miminka (samozřejmě čínského) mi vlásky zůstaly v ruce naprosto všechny. Babička měla s tím čínským pravdu.

Poslední v pořadí sem už vůbec nepatří, jelikož je to blondýnka. Ale zjistila jsem, že při nahrávání více obrázků se některé obrázky do Galerie prostě nenahrají. To je podle mne škoda, tak ji přidávám na konec. Udělám si z toho precedens, jak na někoho zapomenu, šupnu ho na konec nového článku.
Katniss Hunger 23 let, Švýcarsko, trenérka judo. Žije s Frankem Dornem, mají dceru Keshu (2). Panenka je původně Harley - stejná jako moje Agnes (černovlásky). Patřila Irence (Surfinii), která ji převlasila a když se jí okoukala, poslala ji do světa. Skočila jsem po ní a je moje. Irenko díky!
Brunetky máme šťastně za sebou, příště zase nějaké mužské protějšky. Mrkající

Kdo židli má bydlí ...

14. února 2014 v 8:43 Moje sbírka (spíš hromada)
Naše panenky opravdu bydlí. (Já už málem ne.) Bydlí všude, kde je nějaký kousek místa. Tak jsem včera pár "pokojíčků" vyfotila s tím, že si trochu odpočinu od Galerie panenek. Už mi to neustálé klikání a překlikávání poněkud leze na mozek.
První pokojík je orientální, konkrétně čínsko-japonský.

A ještě kousek orientu - tentokrát Persie štrejchnutá New Orleansem. :)


A dále to bude bez komentářů - tedy většinou. Mezi námi - kdo to má číst. (Jenomže já to stejně dlouho nevydržím.)MrkajícíTady vidíte část našeho malého Mexika. Jen ta černá holčička tam vlastně nepatří, je jen na návštěvě u kamarádky.

Toto je pokojík skrz naskrz muzikantský. Shánění hudebních nástrojů mi dává docela zabrat. Ale zkombinovala jsem to i s nástroji pro panenky Bratz - jsou sice trochu menší než by měly být, ale nejsem puntiřkář.

Moji miláčkové Elvisové - ti budou představeni samostatně. Říkáme jim Preclíci a takhle se zabydleli.

No a o tohle jsem vás nemohla ochudit. To je Luíz s Amandou (o tom, ve své době poněkud skandálním, sňatku jsem vás už informovala).

Vlevo v pozadí je poslední z houfu "Preclíků". Ta holčička v popředí v židličce nemůže stát. Je to Chelsea, původně ze setu sestřiček na kole a má hrozně volná kolínka.

Takhle bydlí naše matky-single. Je jich ještě víc, ale nemají dodělanou svou část pokoje. Nestíhám.Teď nakoukněte k Harleyákům. Jsou hůůůstýýý.


Byt našeho krotitele (a jeho bratra). Krotitele není moc vidět, tygříka ano.

Početná irská rodina, o které jsem psala ve článku o zrzkách.

Pro dnešek vše. Pokojíčků je mnohem víc, ale některé nejsou ještě zařízené. Myslím, že tyhle stačí, abyste si mohli udělat reálný obrázek o mém zdravém rozumu.Rozpačitý

Dívčiny černo i jinak tmavovlasé

12. února 2014 v 8:31 Galerie panenek
Dneska si dáme černovlásky a navíc několik hodně tmavých brunet.


Theodora (Accoff) 25 let, Izrael, trenérka jógy. Manžel Devil Back, dcera Janis (5). Theodoru mám z Aukra, původní majitelka jí dala kloubové tělo, nemá chybu.
Roxolana (Gerhart) 26 let, Švýcarsko, v domácnosti. Manžel Günter von Hagen, dcera Deabei (miminko).
Saga Zabait 22 let, Alžír, drezérka bizonů. Manžel Ibrahim Azeri, syn Hakím (miminko). Divíte se, jak dívčina z Alžiru přišla k bizonům? Jednoduše. Původně byla panenka Indiánka, takže má indiánský kostým a tudíž k bizonům se hodí. Navíc máme jednoho nádherného dřevěného bizona (vlastně zubra, ale to se na fotce nepozná).
Ramira (Castaldo) 25 let, Španělsko, tanečnice. Manžel Zenon Witte (viz článek svalovcích), dcera Pepita (2). Je to moc hezká panenka, jen jí musím časem sehnat lepší tělo. Já tyhle model muse nemusím. Ale pořád lepší než Star Doll. :(
Letizia (Moreno) 24 let, Španělsko, vzdušná akrobacie, manžel Bogdan Smirnov, dcera Nadine (5).


Manuela (de Souza) 24 let, Brazílie, tanečnice, manžel Trevor Davis, dcera Beryl (5). Stejný případ jako Ramira. Krásná, bohužel taky to neohebné tělo. Ach jo.
Isabel (Christopher) 23 let, VB, učitelka na 1. stupni (4. třída). Manžel Edward Quinton, zatím jsou bezdětní, jelikož tak bledé dítko nemám. Ale ono se něco najde. Isabel je sestra Elvelyn (viz zrzky) a i ona má elfí ouška.
Colomba (della Rebbia) 27 let, Korsika, koordinátorka v turistické agentuře. Manžel Arnaud Larabee, dcera Lyonene (2). Kouzelná renesanční Barbie.
Alexis Meitner 24 let, Švýcarsko, artistka - akrobacie s obručí, svobodná. Jistě poznáváte hlavní hrdinku z filmu Flash Dance.
Agnes Sinclair 20 let, VB, motorkářka, svobodná. Agnes je, řekla bych moje nejhezčí Barbie (Evelyn, o které jsem to už prohlásila dřív, nepatří mně, ale dceři). Patří mezi panenky Harley.

A teď prosím famfáry! Přicházejí naše dlouhou dobu nejmilovanější panenky - sestry Gomézovy. (Zatím bez bratrů, těch je taky hodně.) Jelikož jsou všechny rozené Gomézovy, tak rodné příjmení nebudu vypisovat u každé zvlášť. O národnosti platí totéž, všechny jsou Mexičanky.


Sandra 27 let, akrobatka na svislém laně, manžel Franco Nero. Dcery - dvojčata - Margherita a Giulia (6). Původně měla mít ještě dvojčata kluky o rok starší - ale panáčci k Pamelkám mají na děti příliš dospělé obličeje a vypadali spíš jako skřeti než jako děti. Tak byli vyřazeni.
Giaia 33 let, krasojezdkyně, manžel Robin Maine. Dvě dcery z předchozího vztahu (a že to byla limonáda) Catherine (17) a Victoria (15). V manželství: Linda (13), Renée (11) Bud (2) a novorozená trojčátka Kelly, Melody a Kornelia.
Felina 30 let, krasojezdkyně, manžel David Maine. Děti Dominika (12), Tobby (8), Bill (3) a Patricia (2). Dlouho jsme se s dcerou hádaly jestli je hezčí její Felina nebo moje Giaia. Dnes jsem ochotna uznat, že Felina.
Benita 32 let, hospodyně v rodině Chálída Aswari. Manžel Luigi Costa. Dcery z prvního manželství Estrella (15) a Flora (13). Luigiho dítka jsem uvedla minule.
Andrea 23 let, drezérka koní, manžel Diego Lopez, dcera Juanita (2), syn Desi (kojenec).

Poslední z řady krásných Gomézek je María a uvádím ji zde, i když není černo ani tmavovlasá.
María 34 let, hospodyně u ředitele celého našeho ansámblu. (Taky se k němu časem dopracujeme.) Manžel je Shaun Moore (ten zrzavý drsňák s páčkami na zádech). María měla pestrý život, který možná jednou odtajním, ale spíš asi ne. Zatím vypočítám děti: Roque (18), Vanessa (17), Arancia (16), Cruz (12), dvojčata Nerea a Pilar (11) a Inez (3). Kromě Roqua samé holky. S manželem ještě přibyla jedna - Eve (2).

Další brunetky někdy příště.

Akční hoši od Hasbra i jiných výrobců

10. února 2014 v 8:57 Galerie panenek


Víte co? Dáme si od těch holek malou pauzičku a jukneme se na pořádné chlapy. Jste pro? Pokud ano - užijte si, pokud ne - smůla.


Zenon Wite 30 let, Švýcarsko, trenér řecko-římského zápasu. Manželka Ramira (Castaldo), dcera Pepita. Krásně přemalovaný od Denisy (Molendrix). Denisa umí!
Wissam Al Mana 30 let, USA, trenér basketu, manželka Behati Prinsloo, dcera Ebony (5). Ještě nemá "civil", ale já se polepším.
Vincent Nowak 28 let Švýcarsko, trenér fotbal. Manželka Addison (Adler) Děti už byly uvedeny u maminky (zrzky), takje znovu uvádět nebudu.
Valdéz Forlán 31 let, Mexiko, ošetřovatel koní. Manželka Socorro (Orozco), syn Tito (mimčo). Omylem se mi sešli dva úplně stejní svalovci Valdéz a Gaspar (viz níže). Co s tím? Přebarvila jsem vlasy a přimalovala fousiska. A mám dva různé pěkné chlapíky. Na to se musí vědecky. Mrkající


Tristran Morel 30 let, Francie, manažer fitka. Manželka Chandra (Roux), dcera Esmé (5). V rodině vyrůstá neteř Salomé Caboch (15).
Théodore Mercier 28 let, Švýcarsko, artista (řetězový muž). Manželka Samantha (Jones), dcera Charlotte (2).
Shaun Moore 38 let, Irsko, artista - se svou dcerou Donnou pracují s perskou tyčí. Manželka María (Gómez) - spolu mají dceru Eve. Z prvního manželství má dcery Donnu (16) a Molly (10). Vychovává ještě děti své ženy z prvního manželství (v článku Černovlásky) a neteř Eileen (17). Je to můj v pořadí třetí akčňák. Má na zádech páčky, pomocí kterých pohybuje rukama - do rukou patří pistole. (Viz článek Tábor hrůzy.) Kvůli těm páčkám jsem dlouho váhala, ale nakonec dostal koženkovou vestu a basta.
Rufus Drew 35 let, JAR, artista - hromadné bubnování. (Původně to měl být fotbalista, třeba zase někdy bude, ale až dám dohromady celou jedenáctku. Zatím mám jen čtyři.) Manželka Serena (Payon), děti: Xenia (15) a Alf (9). Má perfektní "účes".


Rudolf Lange 35 let, JAR, manager hotelu. Manželka Helga (Schwarz). Spolu mají dvě děti Ottu (4) a Ursel (2). Z prvního manželství má dcery Elke (12 a Ilsu (11). Dále vychovává neteř Friedu (11) a čtyři adoptivní děti: Kurta (15), Gretchen (11), Juttu (11) a Elfi (6). Nejspíš už jsem to vypsala u Helgy, ale radši uvádím znovu, ono je těch dětí nějak moc, tak abych nějaké nevynechala.
Ronald Walsh 27 let, USA, artista - pracuje se skupinami na pevných hrazdách a bradlech. Manželka Edite (Sherly). Spolu mají syna Chucka (mimino). Z prvního manželství má dvouletou dcerku Fanny. Má přezdívku Ninja podle oblečení, které měl na sobě při koupi.
Rodrigo Mendoza 30 let, Španělsko, právník - má vlastní právní kancelář, pracuje i pro vedení cirkusu, varieté a ostatních našich podniků. Manželka Vanessa (Gómez). Zatím bezdětní, adoptovali holčičku Nathalii (3). Rodrigo má nádherný obličej, ale děsně neforemné tělo. Svalů je až moc, řekla bych až nechutně. Třeba ho časem "přetělím", tedy až získám nějaké šikovné tělo.
Ramón Goméz 36 let, Mexiko, krasojezdec. Manželka Belinda (Ortega). Spolu mají dceru Rosabelle (5). Z předchozího vztahu jsou děti Shane (18), Russet (15) Joyceline (13) a Harold (9). Vychovávají tři adoptivní děti - Tony (10), Maxe (9) a Hermionu (8). A v rodině je ještě bratr Seve (15). Tohle je vůbec povedená rodinka - tím myslím Gomézovi. Ještě se setkáte s mnoha jedinci tohoto jména. A to jsem minulý měsíc rodinu rozdělila - vyčlenila jsem všechny z pohádky o Pocahontas. Ramón byl můj druhý akčňák a je to fakt drsoň.


Rafael Infante 31 let, Kuba, boxer - akrobat. Manželka Wandana (Ngami), syn Benji (1). Rafi kromě svého akrobatění cvičí psy. A pěstuje si dredy. Ty na obrázku jsem umotala z upletené a vypárané vlny. Moc dlouho nevydržely, teď nosí kulicha a chystám se navlasit pro něj paruku od Flávas. Jak vypadal původně uvidíte níže - brácha Luíz.
Oldřich Berousek 31 let, ČR, drezér medvědů. Manželka Milada (Kludská), děti jsem vyjmenovala i s udáním věku v článku o blondýnkách, tak to nebudu opakovat. Na rozdíl od své ženy vystupuje s s medvědy hnědými (možná že i nějaký černý by mohl být).
Navajo Craven 27 let, USA (nejspíš nějaký indiánský míšenec), ošetřovatel zvěře. Manželka Francesca Lopez, syn Chucho. Tohle je opravdu dost zvláštní fešák. Má vlasy jen v zadní polovině hlavy.


Luíz Infante 30 let, Kuba, boxer - akrobat. Manželka Amanda (Maine). Jak už jsem psala v článku o blondýnkách tak svatba tohoto páru byla poněkud skandální.
Luigi Costa 34 let, Itálie, řidič. Dvě dcery Lalia (15) a Allegra (8). Netuším, jestli je rozvedený nebo vdovec, ale každopádně se oženil s Benitou (Goméz). Její potomky uvedu v příslušné kapitole (Černovlásky).
Lewis Wetzel 35 let, USA, klaun-akrobat. Manželka Sally Jane (Ashwin), dcera Zara (2). S Lewisem jste se setkali v článku o sametování. Vypadal fakt dost uboze, musela jsem ho koupit. Byl to původně (podle výrobce) námořník. Má krásnou mladou ženu, míšenku, poznáte ji časem.
Knut Holberg 33 let, Norsko, ochrana objektu. Z prvního manželství dcery Avu (10) a Hedwigu (4). Nynější manželka Lisa Rinna (Dumont), spolu mají syna Serge (2). I Knut má svou historii. Poprvé jsme se setkali v budějovickém bazaru, kde jsem koupila Lewise. Byl to ušmudlaný voják, moc se mi nelíbil, nechala jsem ho tam. Za rok při další návštěvě jsem ho našla stejně ušmudlaného ve stejné škatuli a to už jsem ho prostě musela vysvobodit. Vymydlený a v čistém oblečení vypadá docela dobře.


Javier Goméz 27 let, Mexiko, sedlář a jezdec. Manželka Cayetana (Torres), syn Imanol (4).
Izac Andrews 24 let, USA, pomocný drezér. Manaželka Idah (Ngami), dcera Maisha (mimčo). Spolu s manželkou se věnují drezuře jaguárů a gepardů.
Gunnar Larssen 30 let, Švédsko, artista. Manželka Kamila (Kludská) - děti jsem uvedla v článku o blondýnkách.
Gaspard Forlán 29 let, Mexiko, ošetřovatel koní. Manželka Amber (Freman). Děti: Milly (8), Dixie (2) a Nico (miminko). Story jeho manželství uvádět nebudu, kam se hrabou Harlekýnky.
Franco Nero 31 let, Itálie, akrobat. Manželka Sandra (Goméz). Dcery - dvojčata Margherita a Giulia (6). Původně to byly Markétka a Julinka, později jsme to s dcerou pro jistotu přeložily.


Efren Goméz 29 let, Mexiko, kovář a jezdec. Manželka Corazón (Díaz), dcera Chiquitte (6) a syn Adán (1). Efren byl původně (od výrobce) pirát, ale co u nás s piráty. :)
César Reynolds 29 let, USA, akrobat - visuté hrazdy. Manaželka Zatanna (Merah), syn Kawe (2).
Carlos Ortega 35 let, Brazilie, artista - pevné hrazdy, bradla. Manželka Toya (Zambarano), spolu mají syna Sancha (5). Další děti (z předchozích vztahů): Zac (16), Zed (16), Pepino (8), Polly (8). Původně těch dětí bylo ještě víc, ale časem jsem mu nějaké ubrala. Ani to nezaregistroval. Tohle byl můj úplně první akčňák. Koupila jsem ho v OD Kotva, když tam ještě bylo k dostání obrovské množství panek. Teď je tam Bambule a v Bambuli houbeles.
Bruce LaFever 28 let, Kanada, trenér - zápas. Manželka Ever Gabo (Fox), dcera Tali (2). Příjmení se píše dohromady, mezera mezi La a Fever nechybí. :)
Blas Lavera 30 let, Panama, ochrana objektu. Manželka Damaris Tilton, dcera Zahara (5). Rukavice má nesundavatelné. Nejspíš nějaký pistolník???


Arnold Führlich 30 let. Německo, ochrana objektu. Arnold je dočasně svobodný, jelikož jsem mu sebrala manželku a dala ji někomu jinému. Jsem hrozná, ale jelikož očekávám příchod ještě pár krásek, určitě si nějakou vybere. Jeho hlavičku jsem tuším dostala jako dárek. Tělo mám z burzy. Přemalovala jsem mu oči, vytvořila fousy a tetování. Tetovat mě naučila Irena (Surfinie). Používáme na to dětské tetování. Smůla je, že malé motivy se dost špatně shánějí. Ale je to paráda!
Abel Klein 29 let, Švýcarsko, instruktor na lezecké stěně. Manželka Marisa (Dumont), dcera Janelle (5).

Líbili se svalovci? Tak příště pro změnu zase trochu půvabních dívek.